#21 2012-03-12 22:40:21

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Fate/kaleid liner Prisma Illya [anime]

Tristan napisał:

To za mało powiedziane. Samo ST złe nie było, ba, podobało mi się. Ale jako adaptacja gry jest beznadziejne. J.C. Staff zrobiło kilka dość głupich błędów (jak choćby pierwsze spotkanie Shikiego z Arcueid)

Jeśli jesteś fanem danej VN czy znasz dokładnie jakąś mangę, a potem przyjdzie ekranizacja to możesz mieć wiele powodów do narzekań (zazwyczaj w ekranizacji się skraca/wycina różne sceny).

Natomiast ja oceniam konkretnie czy dane anime mi się spodobało takie jakie było i zazwyczaj nie krytykuję ekranizacji używając argumentów z rodzaju, że w grze/mandze było więcej, lepiej i inaczej.

Zresztą ja bardzo rzadko gram w VN i czytam mangi, a jeśli już to zazwyczaj po obejrzeniu anime, które mi się z jakiegoś powodu spodobało.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-03-12 22:42:00)

Offline

#22 2012-03-12 22:51:55

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Fate/kaleid liner Prisma Illya [anime]

Ja nie jestem tyle fanem Tsukihime co raczej ogólnie twórczości Kinoko Nasu i Type Moon.
ST oceniam dwa razy, raz jako zwykłe anime (i tu jest całkiem nieźle) i drugi raz jako adaptacje (tu już gorzej). Dwie rożne oceny z dwóch różnych punktów widzenia.
Akurat w VN gram rzadko, zwyczajnie brak czasu. Wolę książki bo są bardziej mobilne.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#23 2012-03-12 23:18:34

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Fate/kaleid liner Prisma Illya [anime]

Xellos_Akatsuki napisał:

Szczerze, to najbardziej chciałbym, żeby zekranizowali grę, która nigdy nie wyszła, czyli Fate/Apocrypha. Za to kochamy Japonię, nawet z Kuby Rozpruwacza, czy Frankensteina zrobią lolitki. xD

Co jak co, ale z Szekspira zrobić Sługę, to tylko oni potrafią... xD

Chodzi mi raczej o to, że ja z kolei jestem miło zaskoczony, że będzie to nie tyle parodia, co coś mniej poważnego. Słowa tego opisu odnośnie "tendencji autora do przesady" mnie osobiście przekonują smile_big Ogromne magiczne zaklęcia? yeah! Śmiechowe motywy, yeeaaahh! Latające czarodziejki? xD HELL YEAH!

Pewnie wynika to z faktu, że Fate/Zero mnie ostro wynudziło (czytaj: zaczęło się fajnie, a potem już jakoś bardziej smętnie i mniej widowiskowo ^^ Oby się poprawiło w 2 sezonie. Wiem, wiem, tak powinno być but still ;p).

Ostatnio edytowany przez Revan (2012-03-12 23:19:31)

Offline

#24 2013-09-13 22:25:52

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Fate/kaleid liner Prisma Illya [anime]

http://myanimelist.net/forum/?topicid=662119

Lold. Oby okazało się prawdą to, że manga 2wei jest dużo lepsza od tego, może wtedy jakoś przebrnę przez 1. sezon.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-09-13 22:25:59)

Offline

#25 2013-09-13 22:28:26

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Fate/kaleid liner Prisma Illya [anime]

marek2fgc napisał:

może wtedy jakoś przebrnę przez 1. sezon.

Odradzam ;-;


Ty dulowaty userze!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024