#1 2012-05-03 17:44:13

reddocksw
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-02

MeGUI - problemy nowicjusza.

Witam!
Od jakiegoś czasu tworzę sobie napisy na własny użytek, ale do tej pory ograniczało się to do wymuxowania ich z *.mkv, odpalenia w aegisubie, przetłumaczenia i wmuxowania. Jednak teraz muszę wgrać je na stronę i musi je obsługiwać player we flashu. Z tego co mi wiadomo, playery takie nie obsługują *.mkv, więc padło na *.mp4.
Zacząłem od szukania jakiś konwerterów, jednak kończyło się na tym, że plik nie został przekonwertowany lub występowały problemy z czcionkami. No to trochę pogrzebałem i wyczytałem coś o "encodingu". I tutaj zaczęły się schody.

(właściwa treść postu)
Po zakończeniu kodowania w MeGUI dostaję plik *.mp4, pierwsze kilka sekund jest dobrze, jednak potem dźwięk z napisami idzie swoim torem, a obraz swoim. Początkowo to obraz wyprzedza znacznie resztę, jednak pod koniec jest on opóźniony o kilka sekund. Przed chwilą wyczytałem, że to sprawka tego, że plik *.mkv ma kilka fpsów czy jakoś tak, jednak jak je ustawić w *.mp4? Drugą sprawą jest to, że obraz czasami mocno lagguje, czy to też sprawka tych fpsów?


Mam zainstalowane CCCP. Anime jest w 720p, wstawka grupy Hiryuu.
Przy kodowaniu używam takich ustawień:

program --pass 2 --bitrate 1500 --stats ".stats" --deblock 5:3 --b-pyramid none --vbv-bufsize 50000 --vbv-maxrate 50000 --me umh --subme 3 --partitions i4x4 --no-8x8dct --output "output" "input" 

a dźwięku Nero AAC: NDAAC-HE-48Kbps.

Skrypt avs:

LoadPlugin("C:\Program Files (x86)\xy-VSFilter\VSFilter.dll")
global MeGUI_darx = 16
global MeGUI_dary = 9 
DirectShowSource("E:\Program Files (x86)\AC\Anime\moje\HS DxD\[reddocksw] High School DxD 03 [AT-X 1280x720 H264] [7D1DA140].mkv", fps=23.98, audio=true, convertfps=true)
TimeStretch(tempo=(100.0*25.0)/23.98, pitch=104)
ConvertToYV12()
TextSub("E:\Program Files (x86)\AC\Anime\moje\HS DxD\[reddocksw] High School DxD 03 [AT-X 1280x720 H264] [7D1DA140].ass")


assumefps(25)

Według przeróżnych tutorialów, których swoją drogą naczytałem się i naoglądałem setki, w miejsce "Audio Input" mam podać ścieżkę do właśnie tego skryptu avs, ale jeżeli go podam, to plik końcowy jest w ogóle bez dźwięku. W tym przypadku podaję ścieżkę do pliku *.mkv i wtedy dźwięk jest.

Spróbowałem raz przekodować tylko pierwszą minutę i, o dziwo, wszystko wyszło dobrze. Jednak kiedy spróbowałem ponownie (nie zmieniając niczego), to wyszło źle, tzn. dźwięk z napisami nie był dopasowany do obrazu.

Naprawdę proszę o pomoc, bo siedzę nad tym już trzeci dzień. Z góry przepraszam za - tak zakładam - dość banalne pytania, jednak jak już wspomniałem - jestem nowy w tym temacie.

Pozdrawiam.

Offline

#2 2012-05-03 17:50:20

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

Było już o tym na forum. Wielokrotnie.
Poradnik_podstawy_podstaw
Coś o fps


wladza1.png

Offline

#3 2012-05-03 18:02:11

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

Pytanie może głupie, bo tak sobie orientuję się w specyfikacji mp4:
Po co bawisz się w zmianę FPS?

Pytanie chyba nieco mniej głupie:
Dlaczego do wczytywania używasz DirectShowSource, a nie DSS2 albo ffmpegsource?

Offline

#4 2012-05-03 18:10:05

reddocksw
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-02

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

Gdy tworzę skrypt, MeGUI podaje mi wartość fps 23.976. Kiedy sprawdzałem ich wartość w "Properties" w MPC to było 23.98, jednak teraz sprawdziłem w MediaInfo i jest te 23.976. Już sam nie wiem po co to zmieniałem, chyba będąc tak zdesperowany posłuchałem rady z jakiegoś forum, która mówiła, że należy fpsy zwiększyć do 25, a nawet 30.

Co do drugiego pytania - jak mam zmienić wczytywanie? Podczas tworzenia skryptu mam "One Click Encoder", "File Indexer" i właśnie ten "DirectShowSource". Zmienić wczytanie mam bezpośrednio w skrypcie? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

@bodzio
Do tego Twojego poradnika to wracałem nie raz, ale chyba jestem zbyt głupi, żeby móc pojąć jego sens, gdyż za nic mi to nie wychodzi.

Offline

#5 2012-05-03 18:18:33

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

reddocksw napisał:

@bodzio
Do tego Twojego poradnika to wracałem nie raz, ale chyba jestem zbyt głupi, żeby móc pojąć jego sens, gdyż za nic mi to nie wychodzi.

... "jestem zbyt głupi na jeden poradnik, więc napiszę następny!"... -_-


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#6 2012-05-03 18:21:24

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

reddocksw napisał:

Gdy tworzę skrypt, MeGUI podaje mi wartość fps 23.976. Kiedy sprawdzałem ich wartość w "Properties" w MPC to było 23.98, jednak teraz sprawdziłem w MediaInfo i jest te 23.976. Już sam nie wiem po co to zmieniałem, chyba będąc tak zdesperowany posłuchałem rady z jakiegoś forum, która mówiła, że należy fpsy zwiększyć do 25, a nawet 30.

Co do drugiego pytania - jak mam zmienić wczytywanie? Podczas tworzenia skryptu mam "One Click Encoder", "File Indexer" i właśnie ten "DirectShowSource". Zmienić wczytanie mam bezpośrednio w skrypcie? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

@bodzio
Do tego Twojego poradnika to wracałem nie raz, ale chyba jestem zbyt głupi, żeby móc pojąć jego sens, gdyż za nic mi to nie wychodzi.

Drugi akapit dowodzi, że nie czytałeś mojego poradnika, bo nie zadałbyś tego pytania.
__________                                beznadzieja ______________
                    |                              |
                    |                              |
                    |                              |
                    |                              |
                    |_____ rip   _____|


wladza1.png

Offline

#7 2012-05-03 18:43:57

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

reddocksw napisał:

Gdy tworzę skrypt, MeGUI podaje mi wartość fps 23.976. Kiedy sprawdzałem ich wartość w "Properties" w MPC to było 23.98, jednak teraz sprawdziłem w MediaInfo i jest te 23.976. Już sam nie wiem po co to zmieniałem, chyba będąc tak zdesperowany posłuchałem rady z jakiegoś forum, która mówiła, że należy fpsy zwiększyć do 25, a nawet 30.

Co do drugiego pytania - jak mam zmienić wczytywanie? Podczas tworzenia skryptu mam "One Click Encoder", "File Indexer" i właśnie ten "DirectShowSource". Zmienić wczytanie mam bezpośrednio w skrypcie? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Jeżeli nie jest to wymóg techniczny flashowego playera, to nie zmieniaj FPS. Sztuczne dublowanie klatek niczego nie poprawi.

Co do wczytywania - Taiowi i qwigowi na słowo wierzę, że zwykły DirectShowSource jest zły i lepiej wczytywać pliki przez File Indexer jezor

Offline

#8 2012-05-03 19:04:21

rikuo
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-26

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

Sztuczne nabijanie klatek i przyspieszanie fps ma ten minus że skraca czas trwania anime.

I tam dla każdego nowicjusza wystarczy najprostsze co jest DirectShowSource.

Offline

#9 2012-05-03 19:05:19

reddocksw
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-02

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

Gdy wczytuję przez ten File Indexer i potem dodaję napisy, to nawet w podglądzie nie są one zgodne z tym, co jest na obrazie.

@bodzio
Przewertowałem jeszcze dwa razy Twój poradnik i nie zobaczyłem niczego, co by było odpowiedzią na moje pytanie.

Offline

#10 2012-05-03 19:10:26

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: MeGUI - problemy nowicjusza.

reddocksw napisał:

Witam!
Od jakiegoś czasu tworzę sobie napisy na własny użytek, ale do tej pory ograniczało się to do wymuxowania ich z *.mkv, odpalenia w aegisubie, przetłumaczenia i wmuxowania. Jednak teraz muszę wgrać je na stronę i musi je obsługiwać player we flashu. Z tego co mi wiadomo, playery takie nie obsługują *.mkv, więc padło na *.mp4.

ech, a pomyśleć, że tutaj tak walczą z anime-online smile


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024