#1 2012-05-15 20:35:54

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Koncert życzeń :) (Vodeon)

Hejka.

Jako że ostatnimi czasy z różnych powodów wypadłem z anime-obiegu, mam do was gorącą prośbę - możecie mi podać jakieś "topowe" tytuły anime z ostatnich kilku lat? "Must see" z różnych gatunków, może coś, do czego nikt nie robił subków? Wiem, że to prośba o typową wyliczankę, więc dla niepoznaki możecie o danym tytule skrobnąć dwa słowa smile Wiadomo też, że po kilka tytułów wystarczy.

Ogólnie to powiedzcie mi też, jak to teraz jest z tym anime. Co o nowych produkcjach sądzą starzy wyjadacze, a co nowe forumowe pokolenie? Prawda to, że anime upada, że wszystko na jedno kopyto i "dla dzieci"? Napisów, jak widzę, nadal pojawia się sporo, a jak z poziomem tych tłumaczeń? Czy to prawda, że teraz dominuje anime oglądane online?

A dlaczego o to pytam... Zamiast odpowiedzi poproszę jeszcze o coś smile Powiedzcie, jakie tytuły (seriale, filmy, OAVki...) chcielibyście obejrzeć. Po prostu. Z polskimi napisami, w porządnej jakości. Nowe, stare, komedie, horrory, bardziej i mniej znane, dragonballe. Jak za dawnych, dobrych czasów smile Im więcej głosów i tytułów tym lepiej; pomagając innym, pomagacie sobie oczkod

Ostatnio edytowany przez Freeman (2012-05-15 21:48:13)

Offline

#2 2012-05-15 21:06:14

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Ty żyjesz? No nie może to być szalony

Spytaj toma, on ci powie, co jest top wśród otaku.
Zasadniczo nowe anime to zło. Lepiej oglądać stare. Mechy rządzą oczkod


wladza1.png

Offline

#3 2012-05-15 21:12:12

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Wśród nowych serii ciężko znaleźć coś naprawdę dobrego, ale jest sporo serii, które miło się ogląda np. Usagi Drop. Choć jak stwierdził bodzio, stare anime są najlepsze.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#4 2012-05-15 21:12:40

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Freeman napisał:

Ogólnie to powiedzcie mi też, jak to teraz jest z tym anime. Co o nowych produkcjach sądzą starzy wyjadacze, a co nowe forumowe pokolenie?

Określ dokładniej, co masz na myśli, pisząc "nowe". Najlepiej podaj jakiś przedział czasowy, bo różnie ludzie to postrzegają. Dla mnie "stare" anime to takie sprzed 1990 roku.

Offline

#5 2012-05-15 21:17:07

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

A może przetłumacz Mobile Suit Gundam. Większość osób będzie ci bardzo wdzięczny w tym ja xd

Offline

#6 2012-05-15 21:17:21

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

W ciągu kilku ostatnich lat zauważalnie większe poruszanie wywołały imo 3 tytuły:
Kinówki evangeliona - pierwsza to prawie recap, ale druga już mocno odchodzi od serii tv. Jedni się zachwycali drudzy hejtowali, ale kinówki warto zobaczyć choćby ze względu na animację i oprawę.
FMA: brotherhood - w odróżnieniu od starszej serii, ta dość wiernie trzyma się mangi. Świetny shonen, świetna animacja.
Madoka oczkod - znowu podział na uważających ją za przełomowe mahou shojo i za zwyczajny shit. Mnie podobała się oprawa audiowizualna, ale postacie i fabuła mi nie podeszły. Jak nie lubisz oglądać małych dziewczynek to sobie odpuść.
Co do tytułów wartych zobaczenia:
Kaiba - świetny świat, postaci i fabuła, wszystko wykończone nietypową, dziecinną można by powiedzieć kreską.
Kinówki Kara no kyoukai - świetne kino dla dojrzalszego odbiorcy. 90% łażenia i gadania, 10% świetnej akcji. Całości dopełniają pogmatwani aspołeczni bohaterowie od TypeMoon.
Kinówka Eve no jikan - dystopia, okruchy życia i androidy. Świetny klimat.
Bakemonogatari - świat japońskiej mitologii, wampirów i... szkolnego życia. Genialne dialogi i pogręcona shaftowa oprawa.
Katanagatari - Świetna opowieść w klimatach ninja i samurajów. Również genialne dialogi i pokręcone postacie. W jednym z odcinków jeden z najlepszych angstów w anime.
Steins;gate - najświeższa z pozycji. Opowieść o pseudo szalonym naukowcu i jego ekipie pracującej nad podróżami w czasie. Sporo pseudo nauki i świetna zmiana postaci w trakcie serii.
Pewnie jeszcze trochę by się tego znalazło, ale te popularniejsze serie chyba wymieniłem smile


Krid.jpg

Offline

#7 2012-05-15 21:21:53

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Bodzio, this is serious.

@LordCrane - operowałem raczej węższymi ramami czasowymi. "Nowe" to tytuły z ostatnich 10 lat, ale chciałbym też poznać najważniejsze tytuły z ostatnich dosłownie kilku lat, które w temacie przespałem.

Najważniejsze jednak są tytuły (wszelkie), które chcielibyście mieć możliwość obejrzenia w polskiej wersji i porządnej jakości. Gdyby np. byłą szansa obejrzenia ich, nazwijmy to - legalnie.

@Krid - muchas gracias smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2012-05-15 21:25:22)

Offline

#8 2012-05-15 21:26:20

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Czyżby IDG dostało walizkę dolarów podpisaną "Na animu"? jezor:


Ostatnimi laty rynek animu nawiedza potwór zwany brakiem oryginalności. Producenci nauczyli się, że najbezpieczniej jest taśmowo serwować podobne serie z podobnymi postaciami i podobnym designem. Z ekranu non stop straszą moe i inne loli. Jeżeli trafia się jakaś dobra seria, to zazwyczaj i ona nie wymyka się schematom, ale przynajmniej jest zrobiona porządnie i z wyczuciem.

Dłuższe i krótsze shoneny ciągle trzymają się podobnie.

Anime dla dojrzałego widza - kiedy ostatnio jakieś widziałem? No, może kilka obyczajówek, gdzie jak się myśli, to ogląda się przyjemniej. Chyba nic poza tym. Świat ratuje tylko to, że remasteruje się i wydaje na BluRayach kupę naprawdę starych i naprawdę świetnych filmów i serii.

Napisy.
Na forum rządzą trolle-trochę-ortofaszyści, co uwielbiają jeździć ludziom po przecinkach. Trochę się to przekłada na komentarze, więc i poziom napisów wzrósł. To, co kiedyś byłoby dobre, dzisiaj jest 'takie se'. Scena hardsubowa prawie umarła, za to istnieje kilka sensownych grup softowych, których napisy można by wmuksowywać i puszczać w neta jako hardy (co czasem następuje).

Nawet nie patrz na tytuły, które pojawią się w tym temacie, bo tutejsi userzy nie mają żadnego gustu (Tak, qwig. Ja też).

Co bym chciał fajnego obejrzeć: Texhnolyze (czekam, aż dokończysz jezor), GitS SAC SSS i Lain z BluRay. A, no i Kucyki smile_big

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-05-15 21:28:23)

Offline

#9 2012-05-15 21:26:55

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Może by cię zainteresowało tłumaczenie Souten Kouro, napisy są tylko do pierwszego odcinka, a seria jest dobra (dużo akcji i ciekawi bohaterowie).


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#10 2012-05-15 21:28:02

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Może dorzucę do tego serię Tactics, bo nikt nie planuje tego dokończyć . Więc może jest  mała iskra nadziei. A seria jest bardzo ciekawa

Ostatnio edytowany przez max-kun (2012-05-15 21:28:37)

Offline

#11 2012-05-15 21:33:55

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Freeman napisał:

Najważniejsze jednak są tytuły (wszelkie), które chcielibyście mieć możliwość obejrzenia w polskiej wersji i porządnej jakości. Gdyby np. byłą szansa obejrzenia ich, nazwijmy to - legalnie.

Interesujące... Ale czy za darmo? A może pytanie powinno brzmieć: "Jaki tytuł kupiłbyś, gdyby został wydany w Polsce w porządnej jakości z dobrymi napisami?".

Pojęcie "porządna jakość" też jest dosyć enigmatyczne. Porządna jakość czego? Napisów, obrazu czy dźwięku? A może wszystkiego.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2012-05-15 21:44:03)

Offline

#12 2012-05-15 21:42:42

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

@Sir_Ace
To gdzie ja znajdę tych z gustem? smile
Takie też mam trochę wrażenie, że z anime zrobiło się coś dziwnego i chyba nie do końca jest to związane tylko z coraz krótszymi telomerami smile

Pytanie uzupełniające - jakie są najpopularniejsze anime (niekoniecznie musi to oznaczać najwyższą jakość). Naruto jeszcze leci?

@LordCrane
Możemy tutaj założyć, że tak powinno brzmieć pytanie. Im więcej punktów widzenia, tym lepiej.

Edit:
Wszystkiego.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2012-05-15 21:47:07)

Offline

#13 2012-05-15 21:45:09

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Ja bym polecił The Tatami Galaxy (wykręcona historia czasów studenckich w stylu Dnia świstaka) i film Redline (fabuła idiotyczna, ale akcja podczas wyścigów największych szaleńców w galaktyce wyśmienita). Jak lubisz mecha i "pew pew pew" koniecznie obejrzyj Gundam Unicorn. Obecnie są dostępne 4 odcinki OVA (piąty pojawi się na dniach).

Nowe animu w przeważającej większości jest okropne i skierowane do nieuleczalnych przypadków.
Co chciałbym obejrzeć legalnie z dobrym tłumaczeniem? LoGH.  szalony

Offline

#14 2012-05-15 21:50:27

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)


Ty dulowaty userze!

Offline

#15 2012-05-15 21:52:10

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Jeżeli o sprzedaż u japońców chodzi, to tutaj masz bardzo skrupulatne dane (nawet z rozbiciem na poszczególne tygodnie).

Z tasiemców ciągle najlepiej sprzedaje się One Piece. Z innych serii - Bakemonogatari i Madoka od Shafta.

Offline

#16 2012-05-15 21:56:02

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Ty tam, któryś odgadł hasło dawno umarłego Freemana, łap wątek z wypisanym dobrym animu - http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=256727 - niestety, tego nowego jest jakby z 1/4 tylko ojej

Sir_Ace napisał:

Nawet nie patrz na tytuły, które pojawią się w tym temacie, bo tutejsi userzy nie mają żadnego gustu (Tak, qwig. Ja też).

Nieprawda. Tutaj niejaki Cieslak ma gust (tm).


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#17 2012-05-15 22:00:19

kurus123
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-09

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

wiec tak żebyś się nie nudził smile

R-15 OVA - chyba zapomnieli że wyszedł
Softenni - fajny ecchik pewnie został rzucony przez cenzurę ale już jest BD ;]
Moetan - możesz pomóc użytkownikowi krzymaj tłumaczyć bo idzie mu to jak krew z nosa smile_big
Cardfight!! Vanguard - nikt nie ma nerwów żeby to tłumaczyć ale anime fajne smile


kurus.jpg

Offline

#18 2012-05-15 22:01:05

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

To powiem tak, chociaż serie widziałem wiele razy, to gdyby w Polsce zostały wydane w porządnej jakości i stosunkowo przystępnej cenie, to kupiłbym:

1. Saint Seiya (w zasadzie wszystkie serie), o ile tłumaczenie byłoby lepsze od mojego (które jakieś wybitne też znowu nie jest) oraz zostałaby zachowana cała europejska terminologia. Już nawet przebolałbym jakość obrazu i dźwięku gorszą niż w zremasterowanych w Japonii boxach (to ale marzenie ściętej głowy, chociaż takie The Lost Canvas?) W sumie i tak kiedyś kupię francuskie wydanie kolekcjonerskie, bo jakość zbliżona do boxów, a przynajmniej w języku, który jako taka rozumiem.  Klik
2. Legend of Galactic Heroes - w zasadzie jw.
3. Dragon Ball (wszystkie serie)
4. Full Metal Panic (wszystkie serie)
5. Seto no Hanayome

Ale prawda jest taka, że pierwszych czterech serii raczej się w Polsce na DVD (o BD nawet nie wspominam) nie opłaca wydać, bo zyski byłyby raczej niewielkie, tak przynajmniej wynika z moich informacji.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2012-05-15 22:07:23)

Offline

#19 2012-05-15 22:07:39

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Są gusta i guściki i każdy lubi co innego. Mi takie wpadły w oko z ostatnim czasie:

C uważam tą serie na czasie, pogoń za kasa i co dla niej jesteśmy wstanie poświecić

Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi od zera do bohatera, jedna z lepszych jeśli nie najlepsza bijatyka ostatnich lat

Broken Blade jedno z ciekawszych anime o mechach

Spice and Wolf lekkie przyjemne, bywa nawet zabawne

Phantom ~Requiem for the Phantom jeśli chodzi o anime akcji to jest to najciekwasza pozycja


wizard2000.jpg

Offline

#20 2012-05-15 22:09:50

wariacikV2
Użytkownik
Dołączył: 2012-02-12

Odp: Koncert życzeń :) (Vodeon)

Na pewno znalazł bym parę złotych na zdobycie polskiego wydania tych serii:
Baccano, czyli grupa gangsterów, złodziei, terrorystów oraz kilka innych nie tuzinkowych postaci w jednym pociągu.
Gintama, najbardziej szalona i nie przewidywalna seria ostatnich lat.



Freeman napisał:

"Nowe" to tytuły z ostatnich 10 lat, ale chciałbym też poznać najważniejsze tytuły z ostatnich dosłownie kilku lat, które w temacie przespałem.

Tak dla pewności, to znaczy że nie widziałeś Code Geass, Death Note, Gundam 00?


...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.


The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024