#21 2012-05-22 15:32:19

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Dla mnie jest bardzo przejrzysty, a to nie od strony zależy, ile anime tam mają, tylko od grup, więc... :| Przecież takie strony są uzależnione od aktywnych użytkowników, bez użytkowników w ogóle by nie istniała, a im mniej użytkowników, tym mniej wydań.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-05-22 15:33:53)

Offline

#22 2012-05-22 15:34:57

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Nie wiem, nie znam zasad dodawania tam hardsubów i mnie to nie obchodzi, piszę tylko, jak to wygląda od strony potencjalnego człowieka, który wchodzi na taką stronę w poszukiwaniu hardsubów (na ANSI w tematach są, a tam nie ma).
Nie zamierzam najeżdżać na tę stronę, jest sobie, i fajnie, odpowiadam tylko na pytanie postawione przez autora tematu.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2012-05-22 15:37:02)

Offline

#23 2012-05-22 15:49:55

alfista
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Problem z dodawaniem jest chyba taki.. że na f.pl są potrzebne informacje jak dane audio, video, tytuły odcinków, informacje dotyczące napisów itp.. ale z kolei, taki jest sens istnienia i to wyróżnia hardsuby i pozwala w nich wybierać... nie zaś danie samej informacji i tym, że link jest.. zresztą to też tak wygląda, że fansuberze korzystają z f.pl i tego co oferuje, ale nie do końca chce im się np uzupełnić infa o swoich subach. Na to wpływu nie mam ^^.

Ale ciekaw jest twojej opinii co do tego, że sobie wchodzisz do bazy i szukasz anime. Jak masz jakieś uwagi co samego wyglądu bazy i jej funkcjonalności, zawsze można ją poprawić smile.

Offline

#24 2012-05-22 16:53:54

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

alfista napisał:

to wyróżnia hardsuby i pozwala w nich wybierać...

Żeby jeszcze było z czego smile_lol

Wysłałem Ci PW z uwagami. Piszę tutaj, bo pewnie nie wchodzisz na główną.

Offline

#25 2012-05-22 20:55:35

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

t: a mnie dziwi
t: jak hardsuby moga upadac
t: skoro tyle osob online oglada


wladza1.png

Offline

#26 2012-05-22 21:12:50

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

To ja ci powiem tak. Jeżeli tłumacz popełnił powiedzmy sporo błędów i chce je poprawić w napisach i w odcinku, to w hardsubie nie ma takiej możliwości, trzeba cały odcinek kodować na nowo, co może zająć kilka godzin. Natomiast w softsubach wystarczy przemuksować napisy, co zajmuje 10 sekund i gotowe.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#27 2012-05-22 21:40:10

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

kostek00 napisał:

To ja ci powiem tak. Jeżeli tłumacz popełnił powiedzmy sporo błędów i chce je poprawić w napisach i w odcinku, to w hardsubie nie ma takiej możliwości, trzeba cały odcinek kodować na nowo, co może zająć kilka godzin. Natomiast w softsubach wystarczy przemuksować napisy, co zajmuje 10 sekund i gotowe.

Do tego wiele osób po prostu woli softsuby.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#28 2012-05-22 22:34:16

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Demonis Angel napisał:
kostek00 napisał:

To ja ci powiem tak. Jeżeli tłumacz popełnił powiedzmy sporo błędów i chce je poprawić w napisach i w odcinku, to w hardsubie nie ma takiej możliwości, trzeba cały odcinek kodować na nowo, co może zająć kilka godzin. Natomiast w softsubach wystarczy przemuksować napisy, co zajmuje 10 sekund i gotowe.

Do tego wiele osób po prostu woli softsuby.

Ja bym była ostrożna z tym "wiele". Raczej osoby, które mają poprawnie wszystko skonfigurowane, by oglądać w formacie .mkv i .ass. Z naszego punktu widzenia to może oczywiste, niemniej ludzi, którzy tego nie potrafią (jak tak patrzę po swoich znajomych) jest sporo, jeśli nie większość (o drobnych potknięciach a la polskie znaki, napisy nie pasują do mojej wersji czy coś mi się przycina już nie będę może wspominać). Więc jeśli nikt im nie skonfiguruje kompa, to obejrzą online.
Tak że kolejność byłaby raczej: online > soft > hard.


Ty dulowaty userze!

Offline

#29 2012-05-22 23:38:45

Khelu
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-08

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

O, skoro jest taki show, to i ja dorzucę swoje 3 grosze. Dużo wygodniej obraca się osobno plikiem z obrazem i ass.
Po pierwsze primo: w kilka godzin po wydaniu softka po angielsku pobieram go sobie, następnie dociągam z ANSI pliczek z napisami, wrzucam do jednego folderu pod tą samą nazwą i PYK, magicznie, bezproblemowo mam odcinek z polskimi napisami.
Po drugie primo: ekipa robiąca napisy w naszym ojczystym języku okazuje się bandą leserów, darmozjadów czy niechlujów i zamiast zrobić porządne napisy, odwalają jakieś badziewie. Cyk, 2 kliknięcia, napisów od nich nie ma, pobieram inne i dalej patrz punkt pierwszy.
Po trzecie primo - ultimo: zdarzyło mi się popełnić, nie zawsze bezbłędnie, trochę napisów. Przeważnie w takich sytuacjach znajdywał się jakiś miły ortofaszysta, który był łaskaw zwrócić moją uwagę na niedociągnięcia. Wtedy otwierałem sobie aegisuba, poprawiałem, co było do poprawienia, cyk, kilka minut i gotowe! Nowe, poprawione napisy lądowały na ansi.


kotaa2.png

Offline

#30 2012-05-23 00:04:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Pragmatyzm, wygoda, a gdzie miejsce na mistykę? Akt twórczy i tak dalej. Co mam robić, kiedy najdzie mnie nastrój typu 'A-powinienem-się-uczyć-albo-pracować-ale-zmarnuję-kilka-godzin-na-coś-mało-sensownego'? Dysputy z Kenem mi się znudziły...

Offline

#31 2012-05-23 02:04:53

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Prototype napisał:

Ja tam zawsze będę preferował same napisy, bo mogę sobie je dopasować do jakiej tylko wersji zapragnę smile_big

Właśnie tak. Wtedy je dopasowuję do takiej wersji (głównie BD), która mi odpowiada.

Offline

#32 2012-05-23 13:34:46

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Kenshiro napisał:
Prototype napisał:

Ja tam zawsze będę preferował same napisy, bo mogę sobie je dopasować do jakiej tylko wersji zapragnę smile_big

Właśnie tak. Wtedy je dopasowuję do takiej wersji (głównie BD), która mi odpowiada.

nom, najgorsze by było gdyby hardy zostawały wydawane tylko jako TVrip z cenzurą, to by był ból, wątpię, że komuś jeszcze by się chciało robić do BDripa, a na ta wersje zapewne stracą o wiele więcej czasu z ważywszy na jego wagę, a potem jeszcze wygaśnie oczywiście, co w przypadku polskich hardach, jest bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później zaginie smile

Offline

#33 2012-05-23 14:10:38

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Już widzę ile by tłumaczeń powstawało, gdyby Amerykańce zaczęli masowo wtapiać napisy na stałe w obraz video ^.^

Offline

#34 2012-05-23 15:16:51

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Camizi napisał:

Już widzę ile by tłumaczeń powstawało, gdyby Amerykańce zaczęli masowo wtapiać napisy na stałe w obraz video ^.^

Są jeszcze Francuzi i Hiszpanie, a nie, wróć, 75% z nich także wkodowuje napisy w obraz, a skryptu ci za Chiny Ludowe nie dają. Inna sprawa, że poza Polską i Rosją (z tego, co mi wiadomo) to wydawanie samych napisów jest bardzo mało popularne, wszędzie grupy wydają odcinki. Lata temu animce były głównie w avi z wkodowanymi napisami, robiło się samemu timingi i tłumaczyło, a później oglądało się bajki z dwoma napisami, chociaż przyznaję, że to zawsze mnie niesamowicie wkurzało, dlatego praktycznie od początku swojej przygody z japońskimi bajami oglądam serie po angielsku. Ale na gównianych serwisach z online do dzisiaj niekiedy wrzucają debile polskie napisy na angielskie i tak kodują.

Offline

#35 2012-05-23 15:40:16

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

LordCrane napisał:
Camizi napisał:

Już widzę ile by tłumaczeń powstawało, gdyby Amerykańce zaczęli masowo wtapiać napisy na stałe w obraz video ^.^

Są jeszcze Francuzi i Hiszpanie, a nie, wróć, 75% z nich także wkodowuje napisy w obraz, a skryptu ci za Chiny Ludowe nie dają. Inna sprawa, że poza Polską i Rosją (z tego, co mi wiadomo) to wydawanie samych napisów jest bardzo mało popularne, wszędzie grupy wydają odcinki. Lata temu animce były głównie w avi z wkodowanymi napisami, robiło się samemu timingi i tłumaczyło, a później oglądało się bajki z dwoma napisami, chociaż przyznaję, że to zawsze mnie niesamowicie wkurzało, dlatego praktycznie od początku swojej przygody z japońskimi bajami oglądam serie po angielsku. Ale na gównianych serwisach z online do dzisiaj niekiedy wrzucają debile polskie napisy na angielskie i tak kodują.

Tja, masa je..., ustawianie czasówek żeby napisy schodziły i pojawiały się punkt z angielski hardsub. Wyboru nie było zbyt wielkiego, bo 90% szło właśnie z wtopionymi napisami. Z jednej strony dobra szkoła dla fansubera, bo osoby o słomianym zapale dostawały przysłowiowego kopa w ryj na dzień dobry i sporo "dzieuf" dzięki temu nie ujrzało na szczęście światła dziennego.  gwizdze


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#36 2012-05-23 15:40:58

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Ja tam zdecydowanie preferuje hardki, bo mam napisy na każdym odtwarzaczu i takie jakie mają być.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#37 2012-05-23 19:15:54

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

A kiedyś były fansuby na kasetach vhs... do tego też niektórzy chcieliby powrócić?

Naprawdę podziwiam ludzi, którzy najchętniej powstrzymaliby postęp technologiczny czy nawet go cofnęli...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#38 2012-05-23 20:27:47

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

LordCrane napisał:

Są jeszcze Francuzi i Hiszpanie, a nie, wróć, 75% z nich także wkodowuje napisy w obraz, a skryptu ci za Chiny Ludowe nie dają. Inna sprawa, że poza Polską i Rosją (z tego, co mi wiadomo) to wydawanie samych napisów jest bardzo mało popularne, wszędzie grupy wydają odcinki. Lata temu animce były głównie w avi z wkodowanymi napisami, robiło się samemu timingi i tłumaczyło, a później oglądało się bajki z dwoma napisami, chociaż przyznaję, że to zawsze mnie niesamowicie wkurzało, dlatego praktycznie od początku swojej przygody z japońskimi bajami oglądam serie po angielsku. Ale na gównianych serwisach z online do dzisiaj niekiedy wrzucają debile polskie napisy na angielskie i tak kodują.

No własnie w twojej odpowiedzi jest moim zdaniem po części rozwiązanie pytania umieszczonego w tytule tematu. Jak wyżej jeszcze wspomina FAiM - jest to taka różnica na linii przeszłość-przyszłość. Skoro hardy "są tak mało popularne" to znaczy, że nie ma na nie zapotrzebowania, bo ludzie albo oglądają on-line, lub w pełni satysfakcjonują ich softy. Gdyby było parcie na hardy, to pewnie i by powstawały, ale go stety nie ma ;]

Jeszcze tak odnośnie wypowiedzi slymsa - Jakby nie patrzeć, to takich "dzieuf", gdzie od jakości napisów przychodzą myśli samobójcze nie ma wiele. Ludzie jednak potrzebują polskich napisów (ostatnio, jak na dwa dni padło ANSI, padały gdzieniegdzie żartobliwe teksty, że oglądalność anime w Polsce na te dwa dni spadła o 90%  szalony ), a nie sądzę, by powstawało ich wiele, gdyby trzeba było się męczyć z czasówką smile

Offline

#39 2012-05-24 00:05:45

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

Ech...
Po protu dziwni mnie to:P
Tłumacze i grupy tracą czas żeby nas czytaczy uszczęśliwić...
Czemu by nie mieli za to kasy ciągnąc, poprzez upload na wybranych przez siebie serwerach?
Skąd w sieci tyle polskich warezów i każde ma swoich uploaderów, których nawet pewnie nie obchodzi co uploadują, to dla nich zysk?

Whatever jak to śpiewa Godsmack

Po drugie, piraci wydali nowe prawo, aby kodować do mp4 w x.264/h.264
Jaka różnica? odcinek filmu zamiast 350mb ma 190mb i jest w lepszej jakości (M.D. House s8).

Czyli, jak powie się A, powinno się powiedzieć B.
Zrobić subki, wrzucić skrypt w sieć, hardek mkv, po tygodniu wrzucić hardek(podczas tłumaczenia/korekty nastepnego).

Tak w ogóle, to ANSI se leci w kuli strasznie, ale jak się kiedyś o to pytałem, to dostałem jasno do myślenia, że ten portal, to nie portal(prawie hatak mam na myśli), tylko strona z napisami+forum.

ps. wrzucać na
http://glumbouploads.com
Gdzie nie ma limitów i można jak na MU ogadać, zamiast ssać.
To dwie pieczenie za jednym ogniem hard/soft+online.

A tak po za tym, ci którzy wrzucaja/robią hardy i nie są autorami, są hejtowani, więc... trza się każdego po kolei prosić


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#40 2012-05-24 00:55:39

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dlaczego hardsuby są tak mało popularne?

LagoonCompany napisał:

Czemu by nie mieli za to kasy ciągnąc, poprzez upload na wybranych przez siebie serwerach?

No co ty, za to grozi kryminał i setki tysięcy $ kary :p

LagoonCompany napisał:

Czyli, jak powie się A, powinno się powiedzieć B.
Zrobić subki, wrzucić skrypt w sieć, hardek mkv, po tygodniu wrzucić hardek(podczas tłumaczenia/korekty nastepnego).

Frytki też byś chciał?

LagoonCompany napisał:

Tak w ogóle, to ANSI se leci w kuli strasznie, ale jak się kiedyś o to pytałem, to dostałem jasno do myślenia, że ten portal, to nie portal(prawie hatak mam na myśli), tylko strona z napisami+forum.

Dla mnie akurat to było jasne od... zawsze? Definicja portalu by Wiki:

Pokaż spoiler
serwis informacyjny poszerzony o różnorodne funkcje internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce www i traktowania go jako bramy do Internetu.
Zazwyczaj portal zawiera informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców. Jako przykładową treść portalu można podać: dział aktualnych wiadomości, prognoza pogody, katalog stron WWW, czat, forum dyskusyjne oraz mechanizmy wyszukiwania informacji w nim samym lub w zewnętrznych zasobach Internetu (wyszukiwarki internetowe). Ponadto portale mogą oferować darmowe usługi np. poczty elektronicznej, hostingu.


LagoonCompany napisał:

Może być fajne. Jak wyglądają prędkości wrzucania i pobierania?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024