#1 2012-06-10 14:55:12

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Sayonara Zetsubou Sensei [spoiler]

Manga SZS się (prawie) zakończyła. Pozostał tylko jeden, finalny chapter, który ma zostać wydany w kolorze. Każdy, kto obejrzał chociażby jeden sezon anime lub przeczytał kawałek mangi, wie o Fuurze Kafuce (tak to się odmienia?) i jej optymizmie.

Poniższy spoiler wpływa mocno na CAŁĄ serię.

Pokaż spoiler
...No właśnie, Fuura Kafuka. W kilku ostatnich chapterach (sam przeczytałem tylko ch300) pojawia się plot twist. Okazuje się, że Fuura Kafuka nie żyje od samego początku serii, zaś pozostałe postaci chodzące do jednej klasy otrzymały od niej jakiś organ w przeszczepie i/lub chciały popełnić samobójstwo. Fuura, jaką znamy, pokazywała się okazjonalnie zamiast jednej z dziewczyn na krótką chwilę, by potem wrócić do "normalnej" postaci. Co ciekawe, nie można powiedzieć, że to zakończenie wyciągnięto z dupy. Wszystko to pokazywane było od samego początku, zarówno w mandze jak i anime, zwłaszcza w openingach kolejnych sezonów (Kafuka tańcząca na ciałach koleżanek, sylwetki dziewczyn przemieniające się w Kafukę, itp.).

Fuura Kafuka to pseudonim nadany przez odbiorców przeszczepów dziewczynie, która zginęła w wypadku samochodowym - Akagi An. Fakt pojawiania się Kafuki w miejsce innych dziewczyn zrzucono na masowe przywidzenie wśród "spokrewnionych" osób, które pamięć o niej zawdzięczają organom od niej otrzymanym (że niby pamięć mieści się nie tylko w mózgu, ale we wszystkich częściach ciała). Itoshiki Nozomu dostał krew w transfuzji. Abiru - ta w bandażach, z zasłoniętym lewym okiem - rogówkę (w jednym z openingów anime Kafuka nie ma lewego oka; w pewnym momencie w mandze Kafuka była w bandażach bez wyraźnego powodu). Chiri - serce. Kiri - płuco...

Więcej info poniżej, po angielsku:
Jeden z tematów na /a/ - http://archive.foolz.us/a/thread/66926526/
Torrent do ch300 - http://www.nyaa.eu/?page=torrentinfo&tid=321226

Co o tym myślicie? Mnie bardzo podoba się takie zakończenie, zwłaszcza przez fakt, że praktycznie cały czas prawdę mieliśmy przed oczami.

Offline

#2 2012-06-10 15:15:46

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Sayonara Zetsubou Sensei [spoiler]

To ta seria miała w ogóle ciągłość fabularną? Odnosiłem wrażenie, że tam liczą się głównie skecze i nawet jeśli Ziemia zostaje rozwalona na końcu to w następnej historyjce jest już wszystko w porządku (coś jak zgony Kenny'ego w South Park).

Offline

#3 2012-06-10 15:21:46

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Sayonara Zetsubou Sensei [spoiler]

Nie miała praktycznie żadnej. Dlatego autor zrobił kilka ostatnich chapterów dużo wcześniej i postanowił opublikować je dopiero wtedy, kiedy wyczerpią mu się pomysły lub mu się znudzi. Z uwagi na naturę serii mógł to zrobić w dowolnym momencie.

Offline

#4 2012-06-11 02:54:36

noki
Użytkownik
Skąd: Toruń
Dołączył: 2011-02-28

Odp: Sayonara Zetsubou Sensei [spoiler]

Ciekawie smile_big Podoba mi sie bardzo! A anime będzie kotynuowane?


32173.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024