#1 2012-08-25 19:00:58

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Kupno mang na japońskim amazonie

Witam
Planuje kupno kilku mang na Japońskim Amazon. Można je też kupić na ebay, ale życzą sobie za tom nawet po 90zł a na Amazon można kupić po 600 jenów czyli około 20zł. Do rzeczy, może ktoś już kupował tam mangi, artbooki czy inne rzeczy i jest w stanie mi pomóc bo nie orientuje się do końca jak zamówić mangi tak, żeby doszły do Polski. Może podam przykład, chce kupić np. Mangę Nazo no Kanojo X. Klikam na nazwę, przechodzi mi dalej gdzie mam wymienioną ilość dostępnych tomów, opis itd. Oczywiście mam już konto. Klikam na "add to shopping cart". Potem klikam na "cart" w prawym górnym rogu, wyświetla mi ilość zamawianych przeze mnie rzeczy. Klikam następnie na "Proceed to checkout". Loguje się. Zatwierdzam adres na który ma zostać wysłana manga "ship to this address". Na następnej stronie niezbyt się orientuje o co chodzi, jest wybór czy chce otrzymywać mangi w jednej paczce, czy zeby mi wysyłali tomiki oddzielnie jak tylko się pojawią w sklepie. Nie jestem pewny czy dobrze to tłumaczę. Klikam continue i przechodzi do kolejnej strony, której właśnie nie rozumiem. Wkleję te zdania dla przykładu:
How would you like to pay?

Enter how you'd like to pay below, and we'll save it as an option.
Other Payment Options
    - COD Not available.Why? (tutaj jest właśnie wybór tych dwóch opcji)
    - Convenience Store/ ATM/ Internet Banking payment / Edy (pre-payment) You will be asked to pay before we ship your items. Please note that refunds are issued as Amazon Gift Certificates for returned items. Please read our help page and terms and conditions before you choose this payment method.
Poniżej jest jeszcze wybór karty kredytowej.
Wybieram tą drugą opcję bo pierwszej nie mogę i przechodzi mi już do potwierdzenia transakcji.
Niby wszystko jest ok, ale pewności i tak nie mam czy wszystko zrobiłem dobrze.
Może ktoś już zamawiał i pomoże mi.
I czemu koszt wysyłki za jeden tom to aż 4000 tys jenów?

Drugi problem jest taki że każdą mangę mogę kupić nową np. za 600 jenów jak i używaną tylko np. za jena. Uważam to za niesamowita okazję bo tych Mang za jena jest masa i wtedy tylko ponosisz koszt wysyłki. Problem tylko w tym jak to zrobić. Klikam na tom pod okładką mangi jest napisane je są np. 3 nowe tomy i 30 używanych (used from ¥ 180). Klikam na "used" Przechodzi mi do jakiejś listy mang, gdzie nie mam pewności nawet co kupuje. (przykład http://www.amazon.co.jp/gp/offer-listin … tion=used) jak kupić te używane mangi.
Bardzo proszę o odpowiedź bo bardzo mi zależy na kupnie tych mang.
A może jest ktoś na forum kto zamawia teraz z tego sklepu to moglibyśmy złozyć większe zamówienie a za wysyłkę wyszło by mniej.

Ostatnio edytowany przez Yoshiharu (2012-08-25 19:01:31)

Offline

#2 2012-08-25 20:20:57

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Yoshiharu napisał:

I czemu koszt wysyłki za jeden tom to aż 4000 tys jenów?

A czemu nie? Znam ten ból, kiedy koszty przesyłki są kilkukrotnie większe od ceny zamawianych przedmiotów beznadzieja.

Yoshiharu napisał:

Drugi problem jest taki że każdą mangę mogę kupić nową np. za 600 jenów jak i używaną tylko np. za jena. Uważam to za niesamowita okazję bo tych Mang za jena jest masa i wtedy tylko ponosisz koszt wysyłki.

Co prawda nigdy nie zamawiałem przez amazona, ale w takim przypadku zamawiasz produkty od różnych sprzedawców, więc prawdopodobnie koszty przesyłki będą oddzielnie/różnie naliczane - no chyba że zamówisz od tego samego.

Pamiętaj jeszcze od cle/vacie oraz ewentualniej opłacie za przewalutowanie przy płatności kartą.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3 2012-08-25 21:23:17

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Cóż, pogódź się z tym, że transport z wyspy na drugim końcu świata tyle kosztuje oczkod
Jedyne rozwiązanie to wziąć więcej naraz, to koszty wysyłki się rozłożą (chociaż na pewno jest jakiś cennik uzależniony od wagi). Co do oddzielnych kosztów, to wydaje mi się, że to Amazon sprzedaje i wysyła (czyli nie tak jak np. na eBuy, że platforma jedynie pośredniczy w kontakcie), więc nie powinno być sytuacji z naliczaniem osobnych kosztów wysyłki dla różnych przedmiotów.

Edit: O ile nic się nie zmieniło od zeszłego roku, to obowiązuje zwolnienie z cła dla przesyłek spoza UE o wartości < 150 euro.

Ostatnio edytowany przez Kensai (2012-08-25 21:26:21)

Offline

#4 2012-08-25 22:55:09

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Wiecie wysyłka to jedno, bo sprawdzałem przy kupnie 21 tomów i wychodziło 9000tys jenów więc czym wiecej kupie tym koszty wysyłki nie będą już tak rosnąć. Tylko z tym kupnem mang nie jestem pewny i przydała by mi sie osoba która już coś tam kupowała i podzieli się informacjami co i jak.

Offline

#5 2012-08-26 00:08:18

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

9000tys jenów

Niezłe te koszty wysyłki, 9 milionów jenów to ok 381,132 zł oczkod

Offline

#6 2012-08-26 08:26:32

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Nieźle sobie naliczają za wysyłkę, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wysyłka kosztuje aż 9 tysięcy jenów. Foris tysięcy nie milionów smile
Kiedyś była taka strona jpqueen, gdzie za groszę można było kupić mangi. Pamiętam jak tomy Shoot! kupowałem po 1,5 dolara, a dolar nawet 3zł wtedy nie kosztował. Był też wybór wysyłki, pamiętam że wybrałem jakąś dużo tańszą niż ta na amazon ale trzeba było z miesiąc czekać, ale warto jak mi cały karton mang przyszedł. Ciekawe czy na amazon jest inna forma wysyłki? Żebym kogoś znalazł kto już zamawiał w tym sklepie.
Nie wiecie czy na forum jest jeszcze Sheep, miał avatar z owcą. Kiedyś mi zamawiał brakujące tomy Shoot!

Offline

#7 2012-08-26 13:29:36

Wolfram
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Tutaj jest tabelka z kosztami wysyłki: http://www.amazon.co.jp/gp/help/custome … eId=642982
Opłata za przesłanie do europy 3400Y(stała) +300Y za jeden tom i kolejne 300Y za każdy następny w tej samej paczce (sprzedawane bezpośrednio przez sklep Amazon). Kupując używane z marketplace należy doliczyć 1200Y za każdą pozycję i sprawdzić czy wysyłane jest poza Japonię. W opisie będzie "海外向け&国内向け発送料金".

Ostatnio edytowany przez Wolfram (2012-08-26 14:23:03)

Offline

#8 2012-08-26 14:22:55

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Dzięki za pomoc, właśnie takiej osoby jak Ty szukałem.
Widzę, że zamawiałeś już na amazon. Pomógłbyś mi jeszcze w dwóch rzeczach.
Napisz co znaczy dokładnie:
Choose a shipping speed:
    International Express
Choose a shipping preference:
    Group my items into as few shipments as possible.
    I want my items faster. Ship them as soon as they become available. 
Miej więcej wiem o co chodzi, ale Ty pewnie lepiej mi to wyjaśnisz.

I najważniejsze, co znaczą te zdania i o co chodzi:

How would you like to pay?


(You can review this order before it's final.)

Enter how you'd like to pay below, and we'll save it as an option.
Other Payment Options
    COD Not available.Why?
    Convenience Store/ ATM/ Internet Banking payment / Edy (pre-payment) You will be asked to pay before we ship your items. Please note that refunds are issued as Amazon Gift Certificates for returned items. Please read our help page and terms and conditions before you choose this payment method.

Czy pierwsza opcja oznacza po prostu kartę kredytową, a druga metodę płatności przez paypal?

I jak właściwie wygląda płatność paypalem, muszę mieć na pewno konto na ich stronie i wpłacić na nie pieniądze, a później po prostu dokonać przelewu?
Wiem, że to wszystko jest proste, ale sam wiesz jak to jest jak człowiek pierwszy raz coś robi i nie jest pewny. A chce kupić mangi za 1000zł a takie pieniądze na drodze nie leżą.
Także będę Ci bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
dokonać płatności. Nie rozumiem tego.

Ostatnio edytowany przez Yoshiharu (2012-08-26 14:37:43)

Offline

#9 2012-08-26 14:37:51

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Jeszcze jedna kwestia. Złożyłem właśnie zamówienie na 21 tomów, oczywiście nie tych które chce zamówić, tylko żeby sprawdzić jak będzie to wyglądało. I przyszedł mi email z zamówieniem. Tylko, że nie ma tam ani potwierdzenia zamówienia. Chyba mi tego nie wyślą za potwierdzeniem odbioru, wątpię żeby wysyłali na drugi koniec świata w ciemno. A po drugie, gdzie tam jest jakaś opcja żeby dokonać płatności. Nie rozumiem tego.

Offline

#10 2012-08-26 15:27:34

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Yoshiharu napisał:

Group my items into as few shipments as possible.

Zamówione przedmioty zostaną zapakowane w jak najmniejszą możliwą liczbę paczek. Przez co koszty przesyłki będą mniejsze, jednak czas wysyłki może się przedłużyć - bo np. będziesz czekać miesiąc na jedną książkę.
Przykładowo dla dwóch książek będzie to:
3 400 ¥ + 2 * 300 ¥ = 4 000 ¥

I want my items faster. Ship them as soon as they become available.

Zamówione przedmioty zostaną wysłane jak tylko będą dostępne, jednak koszt przesyłki wyliczany jest tak jakby każda rzecz była wysłana osobno (chociaż i tak mogą wszystko wysłać razem).
Dla tego samego przykładu będzie to:
2 * (3 400 ¥ + 300 ¥) = 7 400 ¥

Oczywiście wszystko opieram na informacjach zawartych we wcześniej podanym linku z kosztami wysyłki.

chce kupić mangi za 1000zł

To naprawdę zainteresuj się cłem i vatem. Tak w skrócie, to cło jest naliczane od 150 euro - ale liczy się tutaj tzw. wartość celna (wartość towaru + koszty transportu i ubezpieczenia). Natomiast VAT od 22 euro - gdzie podstawą opodatkowania jest wartość celna powiększona o należne cło.

edit

COD Not available.Why?

Cash on delivery - czyli płatność przy odbiorze. Czemu nie jest dostępne, to raczej oczywiste - bo kto by wysyłał w ciemno paczkę na drugi koniec świata jezor2.

Convenience Store/ ATM/ Internet Banking payment / Edy (pre-payment)

Ta metoda płatności raczej dotyczy jedynie Japończyków, bo chyba chodzi o zapłacenie np. w sklepie, w banku itd.

Czy pierwsza opcja oznacza po prostu kartę kredytową, a druga metodę płatności przez paypal?.

PayPalem nie zapłacisz na amazonie.

A nie masz tam opcji zapłacenia kartą (Credit Cards)? Bo wg tego powinna być.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2012-08-26 15:59:37)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#11 2012-08-26 16:35:50

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Dziękuję FAiM dużo mi wyjaśniłeś.
Teraz właśnie patrzę czy jest możliwość zapłaty kartą kredytową i poniżej pod COD Not available.Why? i Convenience Store/ ATM/ Internet Banking payment / Edy (pre-payment) jest napisane:

Other payment options
Credit Cards (są przedstawione różne karty kredytowe)
Amazon.co.jp accepts all major credit cards.
I mogę kliknąc na dodaj nową kartę
Po kliknięciu wyskakuje mi podaj numer karty (card number) i imię i nazwisko na karcie (name on card)
Czyli muszę pójść do banku i założyć sobie kartę kredytową prawda. Nawet już o tym myślałem.

FAiM zrobie tak, że rozłoże moje zamówienie na 2 oddzielne paczki wtedy nie będę płacił cła.
Wkurza mnie ten wysoki koszt wysyłki, ale cóż zrobić na ebay chcą nawet 4 razy tyle za jeden tom a wysyłka tak samo droga.

Offline

#12 2012-08-26 17:07:39

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Z ciekawości, pobuszowałem trochę i znalazłem taki oto sklep: Japan-Best. Ceny mają bardzo przyzwoite...

Offline

#13 2012-08-26 17:18:42

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Wystarczy karta debetowa z możliwością płacenia w internecie - chyba nawet karta przedpłacona się nada.
Jednak posprawdzaj jak wygląda sprawa przewalutowania i ewentualnych prowizji, bo tutaj banki mają spore pole do popisu.

Sprawdź, czy samo nie podzieli zamówienia na kilka paczek - bo tam też są jakieś ograniczenia co do wielkości/wagi.

Merry_Nightmare napisał:

Z ciekawości, pobuszowałem trochę i znalazłem taki oto sklep: Japan-Best. Ceny mają bardzo przyzwoite...

Przecież amazon to nie jedyna możliwość sprowadzenia czegoś z Japonii. Np. CDJapan.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#14 2012-08-26 17:59:25

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

FAiM napisał:

Przecież amazon to nie jedyna możliwość sprowadzenia czegoś z Japonii. Np. CDJapan.

Tylko że i tu i tu mają drogo. ;p

Offline

#15 2012-08-26 20:36:27

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Merry_Nightmare tylko że w tym sklepie japan best nie ma anim Nazo no Kanojo X ani Nyan Koi, ani Twojej Yumekui Merry. A co do kupna mang na amazon to wiem już wszystko, tylko dalej nie wiem czy się to opłaca.
Był kiedyś taki sklep second hand jak jpqueen, już o tym pisałem zresztą i tak wysyłka była tańsza a mangi pomimo tego że używane to wyglądały jak nowe, a kosztowały po 1,50 $ czyli naprawdę tanio. Czemu ten sklep upadł to nie wiem. Znacie sklep z używanymi mangami i przyzwoitymi cenami.

Offline

#16 2012-08-26 20:47:52

Yoshiharu
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-17

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Ale przyznam że sklep jest fajny. Już wypatrzyłem mange Rune Face za 5 tomów 2 tys yenów plus 2700 za wysyłkę czyli bardzo przyzwoita cena. Szkoda tylko że mają raczej starsze mangi.

Offline

#17 2012-08-27 07:40:21

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Kupno mang na japońskim amazonie

Yoshiharu napisał:

Merry_Nightmare tylko że w tym sklepie japan best nie ma anim Nazo no Kanojo X ani Nyan Koi, ani Twojej Yumekui Merry.

Mają, wystarczy wpisać samo "Merry". Jednak ceny mają takie same, co na CDJapan (mam na myśli komplet 3 artbooków z wysyłką), więc na jedno wychodzi...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024