#1 2013-01-08 10:18:32

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Mahjong w Krakowie i nie tylko

Czołem

Mahjong starożytna chińska gra, która w Azji dość szybko się rozgościła i podbiła serca ludzi, hazardzistów, mafii.
Na pewno się spotkaliście z tą grą czy to w Anime, czy z odmianą for dummys w postaci gry typu znajdź parę.
Gra nie ma nic wspólnego z tą ostatnią wersją poza kamieniami, ale ja nie chcę tutaj niczego piętnować, ale zapraszać  madrala .

W skrócie: zapoznałem się nieco z Mahjongiem i regułami Riichi. Nawet kupiłem sobie zestaw. Nawet gram smile

Problem polega na tym, że do tej wspaniałej gry potrzeba czterech osób.
Dlatego wpadłem na pomysł zebrania się w kupie ludzi, którzy chcą poznać Mahjong, są jej ciekawi, chcą zagrać i spróbować.
Dla mnie okazja do pogrania i spotkania z ludźmi, dla was nauka czegoś wspaniałego i nowego smile_big

Także zapraszam, jeśli ktoś jest chętnych niechaj tutaj pisze, a zrobimy spotkanie smile

Dla ułatwienia dodam link do ogólnych zasad:

Mahjong - Riichi competition rules

Offline

#2 2013-01-08 11:15:30

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=255468  ;p

Odwiedź nas kiedyś w pozku w końcu to programy ^^ kilka osób by się znalazło.

Ostatnio edytowany przez Isao (2013-01-08 11:16:12)

Offline

#3 2013-01-08 11:36:24

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Pojechać kilkaset km pociągiem żeby pograć w Mahjonga ?
Bardzo cię lubię Isao, ale nie jezor

Offline

#4 2013-01-08 13:26:15

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Możesz polecić sklepik, gdzie mógłbym kupić zestaw do Riichi? Kocham tę odmianę madżonga (po obejrzeniu Saki, jakoś się wkręciłem), ale daleko mi do grania bez podpowiedzi (nie znam wszystkich yaku i jeszcze to liczenie punków) :> Faktem jest, iż ciężko znaleźć czwórkę graczy.
Jakbym miał czas i pieniądze, to bym wpadł pograć (te setki km...). Może w lato się skuszę, lecz nie obiecuję. oczkod Tym czasem, życzę powodzenia ze znajdowaniem kompanów do gry. ^^


IdeponGauczynski.png

Offline

#5 2013-01-08 13:34:11

Khel
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-16

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Meh, Saki i prawdziwa gra w mahjonga mają mniej więcej tyle wspólnego co Bleach i fechtunek.
Panie MuGen, możecie mnie zapisać do grania. Trzeba tylko ustalić datę i miejsce. W obrębie Krakowa, oczywiście. smile
Jeśli przeraża kogoś liczenie punktów, to jest cała masa tabelek (fu:fan), które to ułatwiają.

Offline

#6 2013-01-08 14:09:06

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Spoko można się zgadać.
Ja osobiście znam jeszcze jedna osobę co pewnie będzie się pisała, więc mamy 3 osoby.

Zaznaczam, że jakimś mistrzem nie jestem i nie liczyłem nigdy punktów, więc pomoc się też przyda.
Zawsze można też pograć, ot tak, dla zaznajomienia się ogólnie z grą.

Co do sklepu to ja korzystałem ze sklepu Dragonus.
Jeśli chodzi o specjalne wydanie Mahjonga do Riichi to raczej nie ma czegoś takiego.
Nie wiem czy to prawda, ale ja się nie spotkałem by jakaś odmiana reguł różniła się kamieniami od innych poza wyjęciem kwiatów i pór roku.
To można zrobić samemu smile

Offline

#7 2013-01-08 14:37:47

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Źle się wyraziłem, oczywiście masz racje, MuGen. Sam zestawik taki drogi nie jest, z pewnością zakupię, jak tylko nazbiera się wolnych funduszy. Dzięki wielkie!
Co do liczenia, to nie odstrasza. Wiem na czym polega, tylko muszę skumać, co dokładnie daje han/fan (kuć na pamięć yaku i tabelke punktową albo wydrukować, żeby mieć pod ręką).


IdeponGauczynski.png

Offline

#8 2013-01-08 15:18:09

Khel
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-16

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

MuGen - zawsze można zagrać w wersję Kansai Richii, to jest na 3 graczy. Odrobinę inne zasady, ale ogólna koncepcja wciąż ta sama. No i statystycznie zbiera się zdecydowanie lepsze układy niż przy standardowym Richii. Póki się nie zbierzemy, to odpal sobie internetowe http://emahjong.net/ i tam pograj. Różne warianty zasad, ludzie bardziej/mniej ogarnięci i za ciebie liczy punkty. smile

Offline

#9 2013-01-08 15:18:35

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Polecam ci najpierw wydrukować i sprawdzać przy grze, a po jakimś czasie samo się zapamięta smile

Offline

#10 2013-01-08 15:49:29

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Polecam sklep http://skarbychin.pl/. Tam kupiliśmy nasz zestaw.

Jeszcze więcej osób chętnych do gry? Fajnie oczkod W razie czego zapraszamy do nas, gdy traficie do Warszawy. Gdybyśmy wylądowali w pobliżu Krakowa, na pewno się zgłosimy.

Co do samej rozgrywki, nawet w trzy osoby można grać na zwykłych zasadach. Od biedy i w dwoje się da, ale rozgrywka jest dosyć nudna i oczywiście gra z chou odpada.
Na spotkaniach do tej pory nie gramy na punkty i układy. Zwykle jesteśmy już po kilku kieliszkach/piwach, a to utrudnia sprawę, więc idziemy na łatwiznę, czyli po prostu skompletowanie układu. Teoretycznie mniejsza frajda, ale zawsze jest fajnie smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#11 2013-01-08 16:19:39

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Quithe napisał:

Na spotkaniach do tej pory nie gramy na punkty i układy. Zwykle jesteśmy już po kilku kieliszkach/piwach, a to utrudnia sprawę, więc idziemy na łatwiznę, czyli po prostu skompletowanie układu. Teoretycznie mniejsza frajda, ale zawsze jest fajnie smile_big

Ja bym powiedział, że mniejsza satysfakcja bo frajda jest zawsze  okej

Offline

#12 2013-01-08 16:23:53

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

O ja... Jaki wybór. xD Jedwabne, nie jedwabne, dla początkujących hehe.
MuGen, zrobię tak, jak tylko dorwę w sklepie komplet kamyków. Co jak co, ale madżong w głównej mierze przyciągnął mnie swoimi skomplikowanymi zasadami + dużo frajdy, a w swojej okolicy bez problemu mogę znaleźć komplet graczy. Żyć nie umierać, grać, panowie i panie!

Ostatnio edytowany przez mateo690 (2013-01-08 16:25:23)


IdeponGauczynski.png

Offline

#13 2013-01-08 16:50:03

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

mateo690 napisał:

O ja... Jaki wybór. xD Jedwabne, nie jedwabne, dla początkujących hehe.
MuGen, zrobię tak, jak tylko dorwę w sklepie komplet kamyków. Co jak co, ale madżong w głównej mierze przyciągnął mnie swoimi skomplikowanymi zasadami + dużo frajdy, a w swojej okolicy bez problemu mogę znaleźć komplet graczy. Żyć nie umierać, grać, panowie i panie!

Masz jeszcze tutaj wersję polską. Normalną bez udziwnień z kwaitami, porami roku, licznikami, wskaźnikiem wiatru, czterema kosteczkami i instrukcją po polsku. Ja mam to wydanie i jest bardzo fajne :

Sklep Dragonus

Offline

#14 2013-01-08 17:19:41

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

MuGen, gdybyś widział, jaką radość niektórym dawała pierwsza wygrana po kilku porażkach smile_big

Widzę, że zestawu z czarnymi kamieniami w skarbachchin już nie ma. Miał najlepszy zestaw kolorów, nie waliły po oczach. Do tego pełny komplet dodatków, o których wspomniał MuGen plus dosyć kompaktowa skrzynka na całość. Tyle że kosztował bliżej 200 zyla smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#15 2013-01-09 15:03:09

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Przy okazji warto wspomnieć o aplikacjach na komórkę z kategorii mahjong smile

Ja osobiście posiadam Androida na swoim telefonie i dość długo szukałem Mahjong na tenże system, który bedzie w języku innym niż chiński.
Znalazłem rodzinę gier o nazwie Mahjong & Friends.

Aplikacje krótko mówiąc genialne.
Co można ?
Wszystko oczkod są rózne wersje dla różnych regół. Mam do Richii i MJ Competition (ma kwiaty i pory roku)
Przede wszystkim aplikacje są darmowe i po angielsku !
Kolejny plus są ładne, ale nie jakoś zbyt wykoloryzowane. Przyjemne dla oka.
Możemy zagrać sami z komputerem, możemy przez Bluetooth, LAN/TCP, Server
Także tylko wybierać i grać smile
Bardzo polecam.

Offline

#16 2013-01-09 16:05:08

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Ja czekam na jakąś ciekawą pozycję po angielsku na Vitę. Kojarzę, że na PSP były chyba dwie pozycje wydane, ale nie pamiętam, czy trafiły do Europy.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#17 2013-02-19 20:43:37

Dokku
Użytkownik
Skąd: Stogniowice
Dołączył: 2013-02-19

Odp: Mahjong w Krakowie i nie tylko

Jeżeli poszukujecie kogoś z okolic Krakowa do gry w mahjonga, to ja byłbym bardzo zainteresowany.
Gram od jakiś trzech miesięcy jak na razie wyłącznie w riichi. Oczywiście wszystkie yaku i liczenie punktów mam doskonale obkute oczkod.
Jeżeli mielibyście jakieś spotkanie i brakowałoby wam jednej osoby to możecie na mnie liczyć. Najlepszy sposób kontaktu ze mną to e-mail, więc jakby co walcie śmiało oczkod.
Pozdrawiam.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024