#1 2013-01-09 01:41:08

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Wydawnictwo Yumegari.

Od jakiegoś czasu miałem zamiar kupić swoją pierwszą mangę. Długo myślałem nad kupnem jakiegoś w miarę wartego swej ceny tytułu. Z początku myślałem o wampirzycy Karin, ale jakoś nie mogłem znaleźć 1 Tomu w empiku. Tak jakoś wyszło, że dowiedziałem się o wydawnictwie Yumegari ( które można nazwać stosunkowo młodym). Za ich pośrednictwem do Polski trafił posiadany przeze mnie 1 Tomik: Grimms Mangi. Szczerze powiedziawszy zarówno ich styl edycji jak i lekkie dialogi sprawiają, że czyta się ją bardzo miło.
Pytanie nasuwa się samo:
Co wy sądzicie o tym wydawnictwie? Jakie ma według was zalety(wady)?

Ostatnio edytowany przez Runaway (2013-01-09 01:41:50)


FluxBB bbcode test

Offline

#2 2013-01-09 01:54:02

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Ja jeszcze niczego od nich nie czytałem (prawdopodobnie niedługo zaopatrzę się w Grimms) ale zamierzają wydawać The Breaker i za to mają u mnie duży plus oraz przyszłego pewnego klienta.

Offline

#3 2013-01-09 03:14:11

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Jak na razie nie czytałem żadnej w pełni pozytywnej opinii o ich wydaniach (ze znanych mi zaufanych źródeł), więc jestem sceptycznie nastawiony. I obawiam się, że mogą schrzanić "The Breaker" :/ Obym się mylił, bo zainteresowała mnie ta pozycja.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#4 2013-01-09 15:54:29

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

W sumie to tylko kartkowałem ich mangi, ale nie przyciągnęły mojej uwagi.

Nie lubię czytać mang po polsku, jedynką, którą kupuję to NHK ni Youkoso! od Waneko i to wydanie mi się w miarę podoba. Kiedyś kupiłem jeszcze One Piece ale szybko z tego zrezygnowawszy, bo wydanie, jak dla mnie, jest okropne. Jakoś wolę wydać więcej kasy (wcale nie dużo więcej) i kupować mangi tłumaczone na angielski.

Offline

#5 2015-04-07 12:57:31

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Nikt się chyba nie obrazi za wklejenie ich newsa? oczkod

Strona Yumegari napisał:

Drodzy Czytelnicy,
Naszym nowym tytułem jest manga autorstwa Yamatogawy pt. „Witchcraft”.

okladka-cenzura.jpg

Gatunek: komedia, harem, hentai, nadprzyrodzone, romans
Wydanie: format 13,8 x 19,7 cm, obwoluta
Ilość tomów: 1 tom, seria zakończona
Ograniczenie wiekowe: 18+
Data wydania: 20 maja 2015
Cena: 29,90 zł

Opis: Kaoru, któremu dokuczają okoliczni chuligani, pewnego dnia znajduje schronienie u seksownej wróżki Kyoko. Dziewczyna oferuje mu pomoc w rozprawieniu się z oprychami, choć stawia jeden warunek – Kaoru pozwoli się zahipnotyzować. Żadne z nich nie będzie przygotowane na to, jaki efekt przyniosą igraszki z magią…

Witchcraft to pierwszy hentai w naszej ofercie wydawniczej i jego nakład będzie ograniczony. W pierwszej kolejności sprzedawany będzie za pośrednictwem sklepu Harro.pl. Dopiero w okresie późniejszym trafi do innych sklepów i księgarni.

Kupując Witchcraft w Harro.pl zaoszczędzicie 5,00 zł, nie zapłacicie za koszt wysyłki, gdyż jest on już wliczony w cenę oraz weźmiecie udział w losowaniu jednego z dwóch bonów rabatowych o wartości 50,00 zł do wykorzystania na kolejne zakupy!

Ponadto pozyskaliśmy jeszcze jedną licencję. Jest to tytuł bardzo, bardzo krótki i zakończony, z gatunku shonen-ai, komedia, dramat. Więcej informacji na jego temat w maju.

Nie sądziłem, że doczekam mangi hentai na naszym rynku, choć ilość wydawnictw wskazywała, że w końcu któreś tą nisze zauważy. O tytule w sumie niewiele wiem, mimo iż dwie grupy to u nas przetłumaczyły. Kreska raczej niezła, fabuła ponoć pikuje w dół z każdym rozdziałem ale to w hentajach "normalne" oczkod Mam nadzieję, że obędzie się bez dodatkowej cenzury. Jestem zdania, że tytuły należy dobierać tak aby bez kombinowania można je było u nas wydać. W każdym razie pre-order zamówiony, gdyż lubię odważne projekty jezor

Offline

#6 2015-04-07 19:55:21

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Było wydane anime hentai (Bible Black), to czemu nie miałaby być wydana manga hentai?

Anyway już zamówiona :E


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#7 2015-04-09 15:28:50

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

adi90a napisał:

Mam nadzieję, że obędzie się bez dodatkowej cenzury.

Yumegari napisał:

W polskich wydaniu sceny seksu nie będą cenzurowane.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#8 2015-04-09 16:24:37

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Eromanga na polskim rynku (w tym przypadku komediowa) to coś zaskakującego. Jednak mogli coś lepszego wybrać.

adi90a napisał:

Mam nadzieję, że obędzie się bez dodatkowej cenzury.

Skoro nie ma loli to cenzury nie będzie. W mandze NHK ni Youkoso! (wydanej przez Waneko) główny bohater fantazjował o loli i napisali, że musieli te sceny ocenzurować. smile

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-04-09 16:29:47)

Offline

#9 2015-04-10 13:40:14

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Właśnie pamiętam te NHK jak i Video girl Ai, choć załóżmy że tam tak trzeba było (choćby ze względu na ujednolicenie ograniczeń wiekowych). Jakkolwiek mam nadzieje, że nikt nie wpadnie u nas na pomysł pokroju wydania tylko części rozdziałów (jak robiło Waneko na początku działalności) czy jakieś kombinacje fabularne żeby uniknąć wątków incest lub innych (choćby szkolnych). Nie mam na myśli tylko Witchcrafta ale i ewentualne następne pozycje hentai.

Inna sprawa, że zastanawiam się czy Yumegari będzie kontynuowało współpracę tylko z jednym wydawcą hentai (Akaneshinsha) czy będzie sięgało także po innych autorów (że wspomnę Kisaragi Gunme).

Offline

#10 2015-04-10 13:51:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Z góry można założyć, że nie wydadzą czegoś co łamie polskie prawo. oczkod
Więc albo całkowicie ominą taki tytuł, albo zaczną bawić się w różne kombinacje - tutaj każdy powinien sobie zdać pytanie co woli: okrojony tytuł czy jego brak. Nie żeby jakiś hentai wymagał takiego dylematu baka, ale to tak ogólnikowo oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#11 2015-04-10 16:41:00

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Ogólnie to mnie ciekawi ile osób kupi taką eromangę. : )

Odnośnie polskiego prawa to oczywiście prawda. W tym Witchcraft są co prawda jakieś płaskie dziewczyny, ale to chyba po prostu pettanko, a nie loli. : ) Z drugiej strony samo Waneko kilka lat temu pisało, że wygląd jest również ważny, a nie tylko wiek.

Z tego powodu nie  wydali chociażby Dance in the Vampire Bund.

Offline

#12 2015-04-10 16:45:19

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Wygląd jest ważny... Była taka afera z super-nianią :E


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#13 2015-04-10 18:15:16

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Jakoś mnie to nie dziwi biorąc pod uwagę, że swego czasu Uwaga! zrobiła aferę z gołej pupy Bulmy  wow


GG: 1677958

Offline

#14 2015-04-10 19:15:21

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Śmiejcie się. Jak tewuen się o tym dowie, to odechce wam się hentaiców jezor

ps
preorder już poszedł smile


XQwiDt5.png

Offline

#15 2015-04-11 13:45:47

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Inicjatywa niby na plus, ale taki sobie tytuł i o wiele za drogo.

http://yumegari.pl/zapowiedz-witchcraft/#comments

Witchcraft to najpopularniejszy tytuł Yamatogawy. Jest świetnie narysowany, zabawny i wzbudza emocje. Został także bardzo dobrze przyjęty przez czytelników w innych krajach europejskich.

rotfl  Widać kierują się tym, że ktoś im powiedział "to jest popularne!", a nie jakością samych tytułów. FAKKU miało o niebo lepszy start w wydawanie takich mang.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-04-11 13:50:07)

Offline

#16 2015-04-11 21:54:28

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

30zł to może nieco drogo ale w pre-orderze wygląda już znośnie. Nawet pomijając mocnego dolara oferują komiks sporo taniej niż Fakku (kto im daje licencje o_O) czy Project-H, a przy tym mamy dostać lepsze wydanie niż anglojęzyczne (obwoluta i więcej kolorowych stron, nie wiem też czy nie większe nieco tylko mniejsze).

Ostatnio edytowany przez adi90a (2015-04-11 21:57:50)

Offline

#17 2015-04-11 22:43:25

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

adi90a napisał:

30zł to może nieco drogo ale w pre-orderze wygląda już znośnie. Nawet pomijając mocnego dolara oferują komiks sporo taniej niż Fakku (kto im daje licencje o_O) czy Project-H, a przy tym mamy dostać lepsze wydanie niż anglojęzyczne (obwoluta i więcej kolorowych stron, nie wiem też czy nie większe nieco tylko mniejsze).

Odpowiedź znajdziesz tutaj tutaj.

Back in April we received a DMCA takedown notice from Wanimagazine, the largest ero manga publisher in the world. They requested we remove thousands of uploads from the site or face significant legal repercussions. As a fan of the many artists and magazines published by Wani we thanked them for noticing us and complied immediately. But on the inside I thought to myself, shit. That’s it. FAKKU is done for.

But rather than sulk we came up with an idea, what if we found a way to work with them rather than try to hide? Why do we have to be fans in the shadows. Why can’t we be legitimate along with everyone else? Why isn't this content available to us? After refining these ideas we pitched them to the publishers in Japan and the result was better than we could have ever imagined. We are now going to publish Wani’s entire catalog; Gunma, Homunculus, Hisasi, Napata, meme50, isao, Bosshi, and so many other talented artists. Available legally worldwide. Uncensored. DRM free. Digital. Paperback. Magazines. All of it. As fans it is everything we could have possibly wanted.

Offline

#18 2015-05-18 22:59:01

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

Co prawda temat już został przedyskutowany na forum waneko ale pewnie nie wszyscy tam zaglądają. Yumegari na facebooku pokazało projekt zakładki dołączanej do Witchcraft i przy okazji poinformowało o cenzurze...

facebook Yumegari napisał:

Jednocześnie, w związku z licznymi pytaniami, chcielibyśmy przypomnieć i jeszcze raz poinformować, że sceny seksu w tomiku nie będą ocenzurowane. Z powodów prawnych zdecydowaliśmy się jednak wyciąć wspomnienia głównych bohaterek (łącznie 3 kadry i 2 strony). Niemniej ich brak nie powinien Wam odebrać przyjemności z czytania! Emotikon smile

Tak więc ziściły się moje obawy beznadzieja Jakkolwiek psów na nich wieszał nie będę, bo liczę na kontynuację tematu. Oby tylko wycinanie nie stało się regułą. Na ile znam rynek hentai to nie trudno tam o niepewne prawnie wstawki gwizdze
Co do daty premiery, w komentarzach napisali, że będą mieli obsuwę ale "postarają się jeszcze w maju". Zobaczymy  oczkod

Offline

#19 2015-05-18 23:29:29

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

adi90a napisał:

Co prawda temat już został przedyskutowany na forum waneko ale pewnie nie wszyscy tam zaglądają. Yumegari na facebooku pokazało projekt zakładki dołączanej do Witchcraft i przy okazji poinformowało o cenzurze...

facebook Yumegari napisał:

Jednocześnie, w związku z licznymi pytaniami, chcielibyśmy przypomnieć i jeszcze raz poinformować, że sceny seksu w tomiku nie będą ocenzurowane. Z powodów prawnych zdecydowaliśmy się jednak wyciąć wspomnienia głównych bohaterek (łącznie 3 kadry i 2 strony). Niemniej ich brak nie powinien Wam odebrać przyjemności z czytania! Emotikon smile

Tak więc ziściły się moje obawy beznadzieja Jakkolwiek psów na nich wieszał nie będę, bo liczę na kontynuację tematu. Oby tylko wycinanie nie stało się regułą. Na ile znam rynek hentai to nie trudno tam o niepewne prawnie wstawki gwizdze
Co do daty premiery, w komentarzach napisali, że będą mieli obsuwę ale "postarają się jeszcze w maju". Zobaczymy  oczkod

Mógłby ktoś zaspokoić moją ciekawość i napisać co takiego "nielegalnego" zawierały te strony?

Offline

#20 2015-05-18 23:37:52

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Wydawnictwo Yumegari.

dejikos z forum Waneko napisał:

Wycięte zostały fragmenty ze wspomnień, gdy bohaterki były mocno nieletnie i robiły rzeczy xxx.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024