#121 2013-01-24 22:11:46

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Hm, swoją drogą pytanie mam (odnośnie tego on-a) - dlaczego niektóre odcinki mają na vk.com ustawienia prywatności tak, żeby nie dało się ich oglądać?O_o


Ty dulowaty userze!

Offline

#122 2013-01-24 22:45:50

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

6 stron jechania po anime-online, po czym okazuje się, że tym razem nie ma się o co pluć. Śmiechłam jezor

Offline

#123 2013-01-24 22:49:22

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Jasmine napisał:

6 stron jechania po anime-online, po czym okazuje się, że tym razem nie ma się o co pluć. Śmiechłam jezor

A ja stanowiłem inspirację do założenia tematu. To jest dopiero bodziewiasty pomysł.  szalony


wladza1.png

Offline

#124 2013-01-24 22:51:56

Cafer90
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2011-01-03

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Innymi słowy można powiedzieć, że po kilku (jak nie kilkunastu jezor) nieporozumieniach tym razem wszystko skończyło się dobrze i temat można uznać za zamknięty. smile_big


JOF3-460x60.jpg

Offline

#125 2013-01-24 22:58:34

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Jak kiedyś wrzucali anime na rapidshare albo mu i zarabiali na tym kase, to nikt się nie czepiał, a teraz wielka wojna. Pamiętam jak musiałem czekać cały dzień na jeden odcinek, kiedy mi się limit odnowi... a strona fansuberów miała wielki napis: od fanów dla fanów, nie na sprzedaż. Teraz to przynajmniej jest mniejsze zło.

Offline

#126 2013-01-24 23:21:04

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Envie napisał:

Jak kiedyś wrzucali anime na rapidshare albo mu i zarabiali na tym kase, to nikt się nie czepiał, a teraz wielka wojna. Pamiętam jak musiałem czekać cały dzień na jeden odcinek, kiedy mi się limit odnowi... a strona fansuberów miała wielki napis: od fanów dla fanów, nie na sprzedaż. Teraz to przynajmniej jest mniejsze zło.

Znaczy miałeś stałe IP jezor


wladza1.png

Offline

#127 2013-01-24 23:46:24

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

bodzio napisał:

To jest dopiero bodziewiasty pomysł.  szalony

Ładny neologizm, prawie spadłem z krzesła jak to przeczytałem.

@Envie, biedaku. Ja robiłem klik-klik w neostradzie i gitara. Ach, to były czasy. Brak ograniczeń prędkości pobierania...


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#128 2013-01-24 23:55:01

Netti
Użytkownik
Dołączył: 2013-01-20

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

A urusai czy jak szło tej stronie nie została zamknieta bo od fanów dla fanów na serwer nie było kasy? a też działali bez reklam i liczyli na darczyńców.

Offline

#129 2013-01-24 23:57:01

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Jasmine napisał:

6 stron jechania po anime-online, po czym okazuje się, że tym razem nie ma się o co pluć. Śmiechłam jezor

No tak średnio, bo nie pytają o zgodę i nie umieszczają informacji o autorze. Mały plusik za brak reklam, a reszta to dalej  kupa.

Sledziu_w napisał:

Tylko czemu nie pytacie o zgody - przecież nikt wam nie odmówi, jak powiecie, że jesteście organizacją non-profit.

Pisz za siebie, okej?  szalony

Ostatnio edytowany przez Besamir (2013-01-25 00:00:09)

Offline

#130 2013-01-25 00:05:30

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Netti napisał:

A urusai czy jak szło tej stronie nie została zamknieta bo od fanów dla fanów na serwer nie było kasy? a też działali bez reklam i liczyli na darczyńców.

Ruch, maleńka, ruch. Niestety, ale liczba stale odwiedzających się liczy. Będziesz miała stałych bywalców, to i kasa się znajdzie.
Zdaję sobie sprawę, że z ANSI jest prościej, nawet jeśli nie ma aż tylu stałych bywalców co na onlajnach, to z reguły średnia wieku jest wyższa, są to ludzie po 20., nierzadko pracujący i mający jakieś własne dochody, mogą się zrzucić bez większych problemów w przeciwieństwie do dzieciaków oglądających online, a z drugiej strony starzy wyjadacze z ansi na online'y kasy nie dadzą, dość się już z nimi gryzą.
Mogę się tylko domyślać, że urusai miało bardzo mało swoich wyjadaczy.

Besamir napisał:
Jasmine napisał:

6 stron jechania po anime-online, po czym okazuje się, że tym razem nie ma się o co pluć. Śmiechłam jezor

No tak średnio, bo nie pytają o zgodę i nie umieszczają informacji o autorze. Mały plusik za brak reklam, a reszta to dalej  kupa.

A to już jestem w stanie przełknąć, stopka jest, loga strony nie ma, może jakby było info o tłumaczu wyszczególnione tak samo jak uploadera, to byłoby miło, ale tak to nie ma się co przyczepić. Główny argument o zarabianiu odpada, nie mówimy więc o wykorzystywaniu, a korzystaniu.

Besamir napisał:
Sledziu_w napisał:

Tylko czemu nie pytacie o zgody - przecież nikt wam nie odmówi, jak powiecie, że jesteście organizacją non-profit.

Pisz za siebie, okej?  szalony

Nie żeby coś, ale tymi słowami potwierdzasz wszystkie zarzuty onlajnów. A zatem - pisz za siebie (c)

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-01-25 00:08:43)


Ty dulowaty userze!

Offline

#131 2013-01-25 00:06:12

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

@Netti, tak, niestety.
Wiadomo, że ciężko jest się utrzymać z darów, czy z kieszeni admina. Tyle że potem dochodzi do czegoś takiego, co ma miejsce w przypadku siundena czy kreskóweczek, gdzie admin wpada na stronę tylko w momencie, gdy przestaje płynąć kasa z reklam. Opłata serwera i domeny (kilkaset zł miesięcznie), to tak naprawdę grosze w porównaniu z kasą z kilku reklam przy dziennych odwiedzinach tysięcy użytkowników (kilka tysiaków).


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#132 2013-01-25 00:08:18

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

coellus napisał:
Besamir napisał:
Sledziu_w napisał:

Tylko czemu nie pytacie o zgody - przecież nikt wam nie odmówi, jak powiecie, że jesteście organizacją non-profit.

Pisz za siebie, okej?  szalony

Nie żeby coś, ale tymi słowami potwierdzasz wszystkie zarzuty onlajnów. A zatem - pisz za siebie (c)

Zarzuty onlajnów to ja mam akurat w poważaniu.

Offline

#133 2013-01-25 00:10:36

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Besamir napisał:
coellus napisał:
Besamir napisał:

Pisz za siebie, okej?  szalony

Nie żeby coś, ale tymi słowami potwierdzasz wszystkie zarzuty onlajnów. A zatem - pisz za siebie (c)

Zarzuty onlajnów to ja mam akurat w poważaniu.

Moim zdaniem non profit + pytanie o zgody + info o autorze jest już bardzo w porządku. Dodać do tego brak kretyńskich planszy i jest idealnie.  oczkod

Pokaż spoiler
spider-man-approved-pl-ffffff

Ostatnio edytowany przez reddd (2013-01-25 00:11:25)


XX1BYr3.gif

Offline

#134 2013-01-25 02:01:49

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

A mnie to wisi, czy zarabiają, gdy zgodę już dostali. Chcę tylko, kurwać, uszanowania mojej odmowy, gdy tak postanowię. Oczywiście wiąże się to z wysłaniem zapytania, ale nie, po co, lepiej mieć to w dupie, tłumacząc się "wyższymi ideami".


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#135 2013-01-25 10:00:24

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

No, to też racja.
Powinno się uszanować odmowę tłumacza.
W tych czasach mamy na ANSI całą masę osób podejmujących się tłumaczenia. Zawsze można spytać kogoś innego.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#136 2013-01-25 18:55:42

Nindon
Użytkownik
Skąd: Biała Podlaska
Dołączył: 2007-05-03

Odp: Napisy do anime PODZIĘKOWANIA

Mój post  koniectematu

Envie napisał:

Jak kiedyś wrzucali anime na rapidshare albo mu i zarabiali na tym kase, to nikt się nie czepiał, a teraz wielka wojna. Pamiętam jak musiałem czekać cały dzień na jeden odcinek, kiedy mi się limit odnowi... a strona fansuberów miała wielki napis: od fanów dla fanów, nie na sprzedaż. Teraz to przynajmniej jest mniejsze zło.

Ad1. Z tego co pamiętam, nie było to zarabianie kasy, tylko bardziej jak na chomiku zbieranie pktów do kont premium. (Nigdy nie uzbierałem chociaż 1/5 pktów do najniżej nagrody). Żeby nie było, od razu mówię: chomik to zło, bo tu faktycznie trzeba płacić.

Ad2. To już nie nasza wina, serwis bądź co bądź był najlepszy i więcej osób dziękowało za ten serwis niż narzekało.

Ad3. Sprzedawać to mogli, "fani" na allegro, nawet niedawno którąś z serii Anfo-Eventu oczkod Poza tym żadna grupa nie zarobiła do swojej kieszeni ani grosza.

Ad4. Zarabianie na czyjejś pracy zawsze jest złem.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024