#1 2013-02-03 21:42:56

Izumi
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-06

Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Witam!

Rozpoczynamy przygotowania do 7 edycji Anfo-Event.

Nie jestem zorientowana, które grupy nadal istnieją, mają ludzi z wolnym czasem i chęciami, dlatego zaproszenia zostaną wysłane do wszystkich grup, które brały udział w A-E 6.
Jeśli jest jakaś nowa grupa (optymistycznie myśląc), o której nie wiem, a chciałaby wziąć udział w projekcie Anfo-Event, proszę zgłosić to do mnie na PW lub w tym temacie.

Propozycje tytułów do projektu przedstawiciele grup zgłaszają tutaj.

Miejmy nadzieję, że uda się nam wydać choć krótką serię - do 13 odcinków, więc będąc dobrej myśli, że są grupy, które jeszcze nie spasowały - żyją i mają się nieźle, zachęcam do udziału w projekcie oraz do wyszukania ciekawej pozycji anime do subowania. oczkod
Jeśli grupa będzie gotowa wziąć na siebie dwa odcinki, tym lepiej dla projektu, pod warunkiem, że będzie to decyzja w zgodzie z możliwościami grupy.

Biorąc pod uwagę fakt, że nasza polska scena fansuberska pomału gaśnie (a niektórzy twierdzą, że już zgasła), i raczej nie wróży się jej ponownego rozkwitu, grupy się wykruszyły, więc i projekt Anfo-Event tym samym zakończy swoje wydania.  Zatem należy się spodziewać - jeśli grupy w tym Evencie nie dopiszą, bo nie chcą; bo ich po prostu brakuje, że VII edycja nie zapisze się w wydaniach Anfo-Event.
Jeśli jednak znajdą się grupy, które zechcą wejść do projektu kończącego wydania Anfo-Event, będzie to tym badziej miłe, że grupy, które przetrwały do tej pory, i te grupy, które zawsze towarzyszyły przy powstawaniu kolejnego projektu Anfo-Event, zaistnieją również w jego ostatnim - 7 wydaniu.

Zaproszenia zostaną wysłane na konta przedstawicieli grup na A-E już na dniach. Dopiero po odpowiedziach będzie wiadomo, z jaką serią ewentualnie będziemy mogli się zmierzyć.

Pozdrawiam wszystkich,
Izumi

Offline

#2 2013-02-03 22:24:31

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Nie uprawiajmy czarnowidztwa, koniec ASG-A otrąbiano już tyle razy, a my nadal działamy i ostatnio wydajemy nawet więcej niż kiedyś  wow
Po prostu zmienił się styl fansuberstwa, jest kilka grup tematycznych robiących tasiemce, a poza tym dużo grup jednoosobowych. O przyczynach tego można by długo ciągnąć, ale to byłoby nie na temat.
My w każdym razie piszemy się do udziału w evencie  okej


GG: 1677958

Offline

#3 2013-02-03 23:33:13

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Hm... a jaki jest przewidywany termin oddania odcinka? Bo przecinek coś tam bąkał, że dawno nie widział mojego tłumaczenia - więc mógłbym stworzyć jednoosobową grupę i przyłączyć się znowu do zabawy oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4 2013-02-04 00:21:41

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

RTT się przyłączy.


Ty dulowaty userze!

Offline

#5 2013-02-04 00:47:11

Izumi
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-06

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

FAiM, czasu zawsze było sporo, co widać w regulaminie A-E. ;]

Cytuję:
"ad. 4.4.
- Czas na wykonanie odcinka - 80 dni od daty oficjalnego rozpoczęcia projektu.
- Oficjalne rozpoczęcie projektu może nastąpić po spełnieniu warunków:
a) udostępnienie źródła,
b) skompletowanie obsady odcinków."

Muszę dodać, że została wprowadzona mała modyfikacja. Nie została wpisana do regulaminu, ale funkcjonuje.
Czas na zrobienie odcinka zostal skrócony o 5 dni, w których trzeba się zmieścić z QC projektu.

I zapraszam do wspólnej zabawy. ;]

Offline

#6 2013-02-04 17:52:43

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

RoD Anime również chce dołączyć do projektu. oczkod


IdeponGauczynski.png

Offline

#7 2013-02-04 19:00:20

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Jeśli jakaś grupa chciałaby dulowatego usera do korekty albo qc, zapraszam na pw. Tytanem nie jestem, ale zawsze coś pomogę, swoją cegiełkę z chęcią gdzieś postawię.

ed:
Już mnie ktoś przechwycił. Phe, ale mam branie. smile_lol

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-02-04 20:27:03)

Offline

#8 2013-02-05 15:59:52

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Hm... to w takim razie, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się zgłosić - co właśnie czynię cool. Ewentualnie będę musiał sobie kogoś znaleźć do korekty/QC (chyba jezor).


K5Cqyo6.png?1

Offline

#9 2013-02-05 21:20:38

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

dulu napisał:

Już mnie ktoś przechwycił. Phe, ale mam branie. smile_lol

Na bezrybiu i rak ryba.

Offline

#10 2013-02-06 08:27:18

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Może, ale nie zapominaj, że to ty zrobiłeś ze 100% hinduski rdzenną mieszkankę Ameryki...
Niektórym potrzebny niewielki karpik, innym żarłacz ludojad. smile_lol Ty wiesz, co potrzebne jest tobie.

Offline

#11 2013-02-06 20:45:16

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Czym jest ten cały Anfo-Event?;p Rozumiem, że coś tłumaczycie, ale tak dokładniej to o co chodzi?


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#12 2013-02-06 20:49:13

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Że wybierają sobie, jaki tytuł chcą przetłumaczyć, potem miedzy grupami dzielą się odcinkami, itd.
Ale Cię nie przyjmą, więc ta informacja Ci się nie przyda. smile_lol

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-02-06 20:49:20)

Offline

#13 2013-02-06 21:13:01

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Wcale się nie staram o przyjęcie. Chciałem jedynie posiąść wiedzę tajemną o co w tym wszystkim chodzi ;D


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#14 2013-02-06 21:32:10

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Motyw jest taki: chodzi o ogólny przegląd grup fansubberskich. Tak samo jak są przeglądy zespołów, kabaretów, tak my sobie urządzamy przegląd grup. Wybieramy sobie serię, ustalamy wspólną terminologię, jeśli takowa występuje (np. ksywki bohaterów czy jakieś zaklęcia powtarzające się w każdym odcinku) i każda grupa dostaje po odcinku i wydaje w hardku. Potem możesz sobie obejrzeć całą serię każdy odcinek od innej grupy i mieć względne pojęcie, kto jaki poziom reprezentuje pod jakim względem (kto fajnie tłumaczy, komu korekta przepuściła sporo literówek, gdzie był fajny type i efekty, kto lepiej skodował odcinek etc.), możesz sobie publicznie pomarudzić lub pochwalić kogoś.
I przystąpić też możesz, jeśli posiadasz wiedzę tajemną przynajmniej z języka obcego i kodowania (od biedy typesetter i korektor się znajdzie, albo przynajmniej korektor).


Ty dulowaty userze!

Offline

#15 2013-02-06 21:39:18

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Regulamin Anfo Eventa.
Jest napisany na tyle prosto, że łatwo się połapać.


GG: 1677958

Offline

#16 2013-02-06 22:49:06

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Anfo-Event 7 - przygotowania do projektu

Dziękuję coellus za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie to chciałem usłyszeć (a raczej przeczytać);p Regulamin przeleciałem już wcześniej (wzrokiem). Ale nigdzie nie ma w nim wzmianki jaki jest cel tej imprezy. Podejrzewałem, że to właśnie coś ala 'zawody' grup fansuberskich, nie mniej jednak pozwoliłem sobie zapytać;p


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024