#21 2013-02-11 23:57:27

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Lektor amator

Sir_Ace napisał:

IMO powinieneś znaleźć jakiś prosty filtr dźwiękowy lekko obniżający głos i robiący go... nie wiem, jak to nazwać... no, bardziej lektorski.

To są lata pracy, a nie filtry jezor
Myślicie, że dlaczego jest tak mało dobrych lektorów w tv?  szalony


wladza1.png

Offline

#22 2013-02-11 23:58:39

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Lektor amator

Sir_Ace napisał:

IMO powinieneś znaleźć jakiś prosty filtr dźwiękowy lekko obniżający głos i robiący go... nie wiem, jak to nazwać... no, bardziej lektorski.

Niom, trochę w tym racji, teraz masz jakby problem z 'r' i bardziej mi kojarzy się jakąś recką gry z hyper'a/polygamii xD

Co nie zmienia faktu, że jak będziesz robił tydzień po tygodniu nową serie, to będziesz niesamowitym zjawiskiem pogodowym (jak klopsiki?).

Oby tak dalej smile

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2013-02-12 00:00:18)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#23 2013-02-12 12:32:57

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

Sir_Ace napisał:

IMO powinieneś znaleźć jakiś prosty filtr dźwiękowy lekko obniżający głos i robiący go... nie wiem, jak to nazwać... no, bardziej lektorski.


Wielkie dzięki za radę, ale z tego, co wiem, to taki filtr nie istnieje (chyba, że nie jestem w temacie xD). Co prawda mam pop filtr zrobiony amatorsko, który nawet nawet się spisuje. Jeśli chodzi o obniżenie głosu to jedynie jakimiś wtyczkami z programów do obrabiania dźwięku. Co prawda nie mam zamiaru obniżać jakoś znacząco sobie głosu przez takie programy, bo straciłoby to sens. Jeżeli natomiast zna ktoś program do obróbki dźwięku z taką funkcją, lub wie, czy w Adobe Audition jest taka możliwość, to bardzo chętnie skorzystam oczkod

bodzio napisał:

To są lata pracy, a nie filtry
Myślicie, że dlaczego jest tak mało dobrych lektorów w tv?

W tym też jest dużo racji. To są lata wprawy, ćwiczenia dykcji, czytania i recytowania oczkod

LagoonCompany napisał:

Niom, trochę w tym racji, teraz masz jakby problem z 'r' i bardziej mi kojarzy się jakąś recką gry z hyper'a/polygamii xD
Co nie zmienia faktu, że jak będziesz robił tydzień po tygodniu nową serie, to będziesz niesamowitym zjawiskiem pogodowym (jak klopsiki?).
Oby tak dalej

Wielkie dzięki. Klopsiki? Czemu nie?  smile_lol. Jak na razie w planach mam zrobienie całej serii, bo zaczynanie czegoś i kończenie po jednym odcinku to trochę nie w moim stylu. Chociaż- pożyjemy, zobaczymy. Zdam się na Was. Czy kontynuować tą serię, czy zająć się innym anime?

Dzięki wszystkim za rady oczkod Pozdrawiam.

Offline

#24 2013-02-12 12:36:48

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Lektor amator

TheRorsch napisał:

Jeśli chodzi o obniżenie głosu to jedynie jakimiś wtyczkami z programów do obrabiania dźwięku.

Chyba o to mu chodziło. Wtyczki takie wykorzystują właśnie filtry cyfrowe;D

Ostatnio edytowany przez ofca_ciemnosci (2013-02-12 12:37:11)


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#25 2013-02-12 13:10:14

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Lektor amator

Nie chodzi mi o przełącznik typu *pyk* i jesteś profesjonalnym lektorem. Lekka korekcja rejestrów głosu jest normą w radio. Lektorzy też nagrywają w studio, gdzie oprócz wyciszenia tła za szybą siedzi pan/pani przed stołem z ilomaś pokrętłami i reguluje co trzeba.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2013-02-12 13:11:09)

Offline

#26 2013-02-12 13:31:08

Mistrzu
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Lektor amator

Też uważam, że jak na pierwszy raz nieźle wyszło smile
Ode mnie uwaga taka:
Zwróć uwagę na jednolity sposób wypowiedzi. Tu polecam dużą analizę filmów z lektorem.
Ponieważ często jest tak, że w jednym zdaniu dokładasz emocje, po czym w kolejnym jest zupełny reset.
A to powoduje, że co chwilę zwracam uwagę na ciebie, zamiast skupić się na oglądanym odcinku.

Przykład:
- Co jest?! - wręcz krzyczysz w nerwach
- Chciałeś wiedzieć, co otrzymują w zamian. - ukazujesz jej emocje w zdaniu
- Tak - całkowity reset, niczym GPS

Ostatnio edytowany przez Mistrzu (2013-02-12 13:32:49)

Offline

#27 2013-02-12 14:05:28

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

Sir_Ace napisał:

Nie chodzi mi o przełącznik typu *pyk* i jesteś profesjonalnym lektorem. Lekka korekcja rejestrów głosu jest normą w radio. Lektorzy też nagrywają w studio, gdzie oprócz wyciszenia tła za szybą siedzi pan/pani przed stołem z ilomaś pokrętłami i reguluje co trzeba.

Z tym się zgodzę oczkod Tylko czym uzyskać taki efekt? Ja obrabiając ścieżkę dźwiękową mam już wyrobiony ciąg operacji jakie na danej ścieżce przeprowadzam. Na samym programie nie znam się tak, by wiedzieć, za co odpowiada każda inna opcja.

Poprawka: Znalazłem już dość prostu i fajny program do obróbki dźwięku, w którym można sobie lekko obniżyć głos. Wielkie dzięki za rady.

W wolnym czasie zabieram się do nagrywania, więc za jakiś czas powinno pojawić się coś nowego oczkod
Jeżeli coś opublikuję, zapodam tu link smile_lol

Mistrzu napisał:

Ode mnie uwaga taka:
Zwróć uwagę na jednolity sposób wypowiedzi. Tu polecam dużą analizę filmów z lektorem.
Ponieważ często jest tak, że w jednym zdaniu dokładasz emocje, po czym w kolejnym jest zupełny reset.
A to powoduje, że co chwilę zwracam uwagę na ciebie, zamiast skupić się na oglądanym odcinku.

Teraz jak na to spojrzeć i posłuchać jeszcze raz, to człowiek śmieje się sam z siebie. Tylko z tego, co już słyszałem na temat lektorów wynika, iż lektor nie może przesadzić z uczuciami, ale też nie może być tak, że mówi (jak to ładnie ująłeś) niczym GPS oczkod

Wielkie dzięki oczkod Pozdro smile_big

Ostatnio edytowany przez TheRorsch (2013-02-13 12:47:14)

Offline

#28 2013-02-14 22:28:06

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

Serdecznie dziękuję za wszystkie rady. Udało mi się nagrać kolejny odcinek.

http://www.dailymotion.com/video/xxicuz … R1HGKXs-Sp

Tak jak mówiliście, obniżyłem troszkę swoją barwę głosu.
Piszcie, co o tym sądzicie.

IMO ten odcinek wyszedł odrobinę lepiej od poprzedniego, lecz to nadal nie jest to, co mógłbym zrobić. Jaka jest Wasza opinia?

Przede mną jeszcze duuuuużo pracy.

Napisałem też do Hoshi Akari smile Wielkie dzięki za polecenie tej grupy smile_big

Pozdrawiam oczkod

Offline

#29 2013-02-14 23:44:53

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Lektor amator

Przejrzałem tylko kilka minut, ale często przeciągasz czytanie jednej litery, poza tym za bardzo intonujesz zwłaszcza przy pytaniach.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#30 2013-02-15 12:45:12

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

kostek00 napisał:

Przejrzałem tylko kilka minut, ale często przeciągasz czytanie jednej litery, poza tym za bardzo intonujesz zwłaszcza przy pytaniach.


Wielkie dzięki. Jest to, co mówiłem już wcześniej. Lektor nie może być sztywny, ale nie może też za bardzo się wczuwać. Trzeba trzymać się granicy, lecz tym razem mogłem troszkę przesadzić, przez co występuje intonacja.

Offline

#31 2013-02-15 18:37:21

Latarnik
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-26

Odp: Lektor amator

Trochę przeciągasz jak ten Knurowski (czy jak mu tam) z TVN. Poza tym tytuł należałoby przeczytać. Jednak to, co cię dyskwalifikuje, to fakt taki, że nie śpiewasz openingu i endingu smile

Offline

#32 2013-02-15 18:56:35

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

Latarnik napisał:

Trochę przeciągasz jak ten Knurowski (czy jak mu tam) z TVN. Poza tym tytuł należałoby przeczytać. Jednak to, co cię dyskwalifikuje, to fakt taki, że nie śpiewasz openingu i endingu smile

Nie wiem, nie kojarzę xD. Tytuł? Zobaczymy, co da się zrobić oczkod Śpiewanie openingu i endingu? Ha ha ha. Ojjj, good joke. Uwierz mi, że nie chciałbyś usłyszeć mojego śpiewania ;D

Dzięki i pozdrawiam oczkod

Offline

#33 2013-02-16 10:56:41

Dx51
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2010-09-23

Odp: Lektor amator

Strasznie się spinasz przy czytaniu dialogu. Tekst nie jest czytany w naturalny sposób, bardziej niczym dumny arystokrata stający na mówni/ambonie etc...

Ostatnio edytowany przez Dx51 (2013-02-16 10:58:12)


o9UqB.png
YPOORzh.gif

Offline

#34 2013-02-16 19:24:45

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

Dx51 napisał:

Strasznie się spinasz przy czytaniu dialogu. Tekst nie jest czytany w naturalny sposób, bardziej niczym dumny arystokrata stający na mówni/ambonie etc...


Wielkie dzięki za radę oczkod. Postaram się nad tym popracować smile_big. Pozdrawiam.

Offline

#35 2013-02-16 23:41:00

Myore
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2011-01-26

Odp: Lektor amator

Ćwicz akcentowanie. Masz "górolski" akcent. Często stawiasz go w złym miejscu, albo za dużo, co brzmi dość komicznie (jak u podpitego xD), np:
03:02 reFORmy, nie REformy
03:16 DOmek, nie DOmeEk
03:19 wasza wySOkość, nie WYsokoOść
06:08 POla, nie poLA
07:35 PEWna, nie PEWnaA
07:41 eduKAcja, nie edukacjA
07:43 znowu, eduKAcja, nie edukacjA
18:30 połudNIOwych, nie POłudniowych
19:55 z GŁOdu, nie głoDU

Poza wspomnianym przeciąganiem, zdarza Ci się też zjadać samogłoski, robić literówki, itp.:
06:00 "czterobolówki" 06:02 "czteropolówki" (które w końcu?)
06:05 "pokorszy jakości ziem"
06:33 "będą jeść kończyny" XDDD
06:55 "mięłsa"
07:19 "spróbujemy zwiększość(?) ilość jedzenia"
15:55 "z głoą przy samej ziemi"
17:43 "ciepłełóżko" (nie "słychać" spacji)
18:30 "na konomię państw"
18:55 "dostęp do wnajemników"
19:00 "gównie"
19:03 "obrężenia"
19:08 "kucjaty świętego klucza" ("r" jest ledwo słyszalne)

itd. itp...

Najbardziej rażący błąd jaki robisz, to dzielenie zdań złożonych na proste. Przecinek to nie kropka. Musisz się nauczyć je rozróżniać albo dzielić zdania tak, by całość nie tworzyła chaosu.
Życzę powodzenia i do usłyszenia smile


jiii~

Offline

#36 2013-02-17 03:14:07

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Lektor amator

Latarnik napisał:

Jednak to, co cię dyskwalifikuje, to fakt taki, że nie śpiewasz openingu i endingu smile

To zdaje się aluzja do... Yatta xDDD.


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#37 2013-02-17 13:01:37

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

Myore napisał:

Ćwicz akcentowanie. Masz "górolski" akcent. Często stawiasz go w złym miejscu, albo za dużo, co brzmi dość komicznie (jak u podpitego xD),

Najbardziej rażący błąd jaki robisz, to dzielenie zdań złożonych na proste. Przecinek to nie kropka. Musisz się nauczyć je rozróżniać albo dzielić zdania tak, by całość nie tworzyła chaosu.
Życzę powodzenia i do usłyszenia smile


Wielkie dzięki. Mam "górolski" akcent?  wstyd  To trochę dziwne, gdyż jestem z Lubelszczyzny. Będę ćwiczył smile

Te przerwy w zdaniach wynikają również z anime, które zaczyna mnie lekko denerwować. Nie wiadomo do końca, czy tekst pójdzie szybciej, czy też wolniej i ciężko to wyczuć w niektórych sytuacjach. Dodatkowo postacie lubią sobie robić dłuższe przerwy w wypowiedziach.

Nie dziękuję za powodzenie, gdyż nie chcę zapeszyć oczkod Pozdrawiam ;D

vegeta391 napisał:

To zdaje się aluzja do... Yatta xDDD.

Możliwe xD. Osobiście uważam, że takie "czytanie" piosenek nie wypali w moim przypadku jezor

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez TheRorsch (2013-02-17 13:03:15)

Offline

#38 2013-02-17 15:54:53

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Lektor amator

Bardzo dobrze, że nie wypali. Czegoś takiego po prostu nie należy robić. A Latarnik se tylko jaja robił, to był sarkazm.

[Edit]
@down, właśnie dlatego nie należy smile.

Ostatnio edytowany przez vegeta391 (2013-02-17 17:45:37)


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#39 2013-02-17 17:36:18

TheRorsch
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-11

Odp: Lektor amator

vegeta391 napisał:

Bardzo dobrze, że nie wypali. Czegoś takiego po prostu nie należy robić. A Latarnik se tylko jaja robił, to był sarkazm.

O tym, że to sarkazm wiem, ale nie wiedziałem, że nie należy tak robić xD. Wielkie dzięki. Z drugiej strony nie ma to większego sensu i nie brzmi zbyt dobrze ;D

Ostatnio edytowany przez TheRorsch (2013-02-17 17:37:31)

Offline

#40 2013-02-17 18:57:24

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Lektor amator

Ja tam zawsze chętnie oglądam opening Yattamana.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024