#1 2013-04-04 23:52:45

krzymaj
Użytkownik
Skąd: W-wa
Dołączył: 2007-09-30

[Krzymaj-Blob] Papa no Iukoto o Kikinasai

Ponieważ nie mogłem się dogadać z grupą, z którą miałem tłumaczyć anime i mangę.
Postanowiłem, że sam opracuję od początku, aż do końca mangę.
Wybrałem tą serię.
I oto pierwszy rezultat.

tom1okadka2.png
Wydane: 2011
Autor:
Matsu Tomohiro
Rysunek:
Takemura Youhei
Gatunek mangi:
Komedia, Ecchi, Romans, Życie Szkolne, Shounen,Okruchy z Życia

Pokaż spoiler
Żywot Yuuty Segawy, studenta literatury na pierwszym roku, dość niecodziennie się układało. W dzieciństwie stracił rodziców i wychowany został przez dużo starszą siostrę, Yuri. Jego życie skomplikowało się jeszcze bardziej, gdy siostra postanowiła wyjść za mąż za człowieka - Shingo Takanashiego, mającego dwie córki z poprzednich związków. Yuuta nie umiał nad tym łatwo przejść do porządku dziennego.
Zdecydował się usamodzielnić i pozwolić swojej siostrze prowadzić własne życie. Czas upływał, a małżeństwo Yuri i Shingo zaowocowało kolejną córką. Yuuta rozpoczął właśnie studia, a jego stosunki z nową rodziną siostry
zaczynają się rozwijać, dowodem na to jest fakt, że podejmuje się - pod nieobecność Yuri i Shingo - zaopiekować swoimi siostrzenicami. Jednak w jednej chwili wszystko się załamuje – siostra wraz z mężem
zaginęli w wypadku lotniczym. Krewni podczas pogrzebu zaginionego małżeństwa obradują nad problemem trzech dziewczynek, które zostały bez rodziców. Werdykt jest bezwzględna – nikt nie może zająć się trójką dzieci, siostry, na przekór własnym pragnieniom, muszą zostać rozdzielone. Yuuta w jednej chwili podejmuję decyzję swojego życia – tak jak kiedyś jego siostra zajęła się nim, tak obecnie on, mimo oburzenia reszty rodziny, zajmie się jej córkami. Bo rodzina musi być razem.

TOM1
Rozdział 1- "W sam raz na tatę"
Rozdział 2 - "Tatuś pamięta"
Rozdział 3 - "Tata ciężko haruje"

Ostatnio edytowany przez krzymaj (2013-04-21 21:37:31)


Wiem, że nic nie wiem...
Kurcze ... to jednak coś wiem!!
joHbRQM.gif

Offline

#2 2013-04-05 10:46:18

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: [Krzymaj-Blob] Papa no Iukoto o Kikinasai

Otwieram pierwszy plik i już w tłumaczeniu okładki jest błąd:

"scenariuszami grier", "Otóż teraz tutaj", "3-ch dziewczynek". Opis na tyle okładki zakrawa o przemyślenia Mistrza Yody.

Offline

#3 2013-04-16 07:45:31

krzymaj
Użytkownik
Skąd: W-wa
Dołączył: 2007-09-30

Odp: [Krzymaj-Blob] Papa no Iukoto o Kikinasai

Tylko tyle? wow
Sądziłem, że jest tego więcej... ej
Postaram się to, w wolnej chwili poprawić. jezor
Dzięki Merry_Nightmare... cmok
Tak to jest, jak się wszystko samemu robi... smile_big

A... w kwestii formalnej... 
Są dwie wersje translacji tych samych rozdziałów, na język angielski (z którego tłumaczę):
1. z Japanzai
2. z XscansX, które poprawiało tłumaczenie Japanzai.

Ale odnosi się to tylko do pierwszego tomu...
Korzystam z obydwu wersji (zależnie od sytuacji).
A zatem nie ma strachu. Będzie dobrze. oczkod

Ostatnio edytowany przez krzymaj (2013-04-16 07:47:18)


Wiem, że nic nie wiem...
Kurcze ... to jednak coś wiem!!
joHbRQM.gif

Offline

#4 2013-04-16 10:55:10

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: [Krzymaj-Blob] Papa no Iukoto o Kikinasai

Zobaczyłem parę pierwszych stron i zwątpiłem. Czy "Ecchi" odnosi się do relacji głównego bohatera z siostrzenicami? Bo widząc tag "Okruchy życia" zawsze mam nadzieję na coś dobrego, a nie chcę trafić na coś niesmacznego.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#5 2013-04-16 15:37:08

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: [Krzymaj-Blob] Papa no Iukoto o Kikinasai

Ecchi to po prostu, że pokażą raz czy dwa na odcinek pantsu lub gimnazjalistkę pod prysznicem. Gimnazjalistka jest zakochana w wujku, ale do żadnych ekscesów nie dochodzi, jest tylko pokazana rodzinna miłość. Ogólnie jest to bardzo skromne ecchi (za co miał u mnie plusa smile).

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-04-16 16:54:02)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024