#21 2013-06-10 14:46:14

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

ksenoform napisał:

W ANSI 2.0 powinna być możliwość blokowania wyświetlania postów innych użytkowników.

Popieram. Lepsze to niż samodzielne wpisywanie skryptów.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#22 2013-06-10 14:47:50

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

ksenoform napisał:

W ANSI 2.0 (...)

Forum się nie zmieni raczej. I tak jak już coś to prędzej Kene znajdzie jakiś modów niż będzie urządzał takie zabawy z powodu kilku userów, którzy się obudzili bo słonko zaświeciło.

Offline

#23 2013-06-10 14:51:24

usui78
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-25

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Syriusz15 napisał:

Kilka pomysłów z innego forum, które często sobie przeglądam:
- Nowe konta mogą napisać 3 posty na dzień przez pierwszy miesiąc(?)
- Nowe konta przez pierwsze 3 miesiące po założeniu nie mogą zakładać żadnych tematów

W ostateczności opcja wprowadzenia kodów polecających.

O co chodzi?

Nikt nie może założyć konta bez kodu polecającego. Kodem polecającym dysponuje każdy, kto ma konto na ANSI (być może istniałaby opcja wysłania kodu polecającego na e-maila, tak jak ma to miejsce z przypomnieniem hasła). Gdy ktoś założy już konto, w informacjach na jego temat jest możliwość zobaczenia, od kogo dostał kod. Jeśli ktoś sprasza tutaj trolli, jego kod polecający przestaje być aktywny.

Wymagałoby to trochę pracy, ale wydaje mi się, że jest to do wykonania.
NW Power xD

Popieram. Aczkolwiek pomysł z ocenianiem postów też jest dobry, jakby nie fakt, że niektórzy userzy mogą się tym po prostu bawić.

Offline

#24 2013-06-10 14:52:12

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Heh, walnąć przy rejestracji jakieś fajne captcha i problem z głowy. Najlepiej matematyczne. Coś w rodzaju:
math.png


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#25 2013-06-10 14:56:03

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Oin napisał:

Heh, walnąć przy rejestracji jakieś fajne captcha i problem z głowy. Najlepiej matematyczne. Coś w rodzaju:
http://13things.net/wp-content/uploads/2009/03/math.png

zero? xd


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#26 2013-06-10 15:24:27

Marsmall
Użytkownik
Skąd: Z domu
Dołączył: 2010-06-11

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Syriusz15 napisał:

Kilka pomysłów z innego forum, które często sobie przeglądam:
- Nowe konta mogą napisać 3 posty na dzień przez pierwszy miesiąc(?)
- Nowe konta przez pierwsze 3 miesiące po założeniu nie mogą zakładać żadnych tematów

W ostateczności opcja wprowadzenia kodów polecających.

O co chodzi?

Nikt nie może założyć konta bez kodu polecającego. Kodem polecającym dysponuje każdy, kto ma konto na ANSI (być może istniałaby opcja wysłania kodu polecającego na e-maila, tak jak ma to miejsce z przypomnieniem hasła). Gdy ktoś założy już konto, w informacjach na jego temat jest możliwość zobaczenia, od kogo dostał kod. Jeśli ktoś sprasza tutaj trolli, jego kod polecający przestaje być aktywny.

Wymagałoby to trochę pracy, ale wydaje mi się, że jest to do wykonania.
NW Power xD

pierwsze dwa punkty mi się podobają. Nie podoba mi się jednak wprowadzenie kodów polecających. Ja rejestrowałem się nie znając nikogo na ANSI ( zresztą teraz prawie też nikogo nie znam ). Jeżeli zostało by to wprowadzone to użytkownicy tacy jak ja nie mieliby możliwości rejestracji, bo kto np. dałby mi kod nie znając mnie ?

Offline

#27 2013-06-10 15:35:29

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Trzeba nad tym pomyśleć. Jednak wystarczyłaby raczej akceptacja X pierwszych postów, żeby zrobić przesiew.
Całkowita blokada pisania na X czasu nie ma raczej sensu, bo mimo wszystko część osób trafia tu z konkretnymi pytaniami i szczerą chęcią pisania na forum..


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#28 2013-06-10 17:50:54

ep!c
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2013-05-18

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

1)

Lepsze byłoby pytanie przy rejestracji, np. "Czy oglądasz anime online i dlaczego Shinden ssie?"

ten pomysł najfajniej brzmi, ale raczej się nie sprawdzi smile_big

2) Pomysł z +\- za posta nie wypali, bo o ile wy, 'godni' użytkownicy tego forum będziecie to robić uczciwie (oprócz tych waszych tutejszych trolli), to reszta będzie sobie minusować dla zabawy czy coś w tym rodzaju, chyba że stworzycie specjalną grupę (np. zarejestrowani ponad rok temu, lub ci najbardziej aktywni - dostaną specjalny 'status', który będzie im umożliwiał ocenianie, dawanie pkt. reputacji czy coś takiego) i tylko oni będą mogli oceniać inne posty i użytkowników, a dla przykładu 5 minusów to ban na 3 dni, 10 na 7 dni, 15 dożywotnio? To wydawałoby mi się najlepszym pomysłem. Stworzenie uprzywilejowanej grupy na forum z tych co zasłużą mimo wszystko nie jest zbyt ciężkim pomysłem do zrealizowania.

3)

Kilka pomysłów z innego forum, które często sobie przeglądam:
- Nowe konta mogą napisać 3 posty na dzień przez pierwszy miesiąc(?)
- Nowe konta przez pierwsze 3 miesiące po założeniu nie mogą zakładać żadnych tematów

nie wiem czy jest sens robić coś takiego, wiele osób wbija od razu z chęcią pytania i dostania jakiejś konkretnej informacji, wydaje mi się że niezbyt wielu rejestruje się od razu z chęcią aktywnego udziału w społeczności, chociaż to forum jest dość specyficzne i mogę się mylić jezor Albo tak jak ktoś napisał, porobią sobie konta na zaś i będzie jedynie więcej śmieci.

4) co do kodu polecjącego:

Nie podoba mi się jednak wprowadzenie kodów polecających. Ja rejestrowałem się nie znając nikogo na ANSI

5) @down

O blokowanie pisania przez x dni pisałem już kilka razy, pomysł by się sprawdził, ale trzeba by było dodać nowy dział na forum, w którym byłaby możliwość pisania od razu po rejestracji.

shindenowcy po prostu zaczęliby pisać w tym, nowym dziale jezor także cel nie osiągnięty.  smile_lol

Ostatnio edytowany przez ep!c (2013-06-10 18:01:51)

Offline

#29 2013-06-10 17:55:12

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

ofca_ciemnosci napisał:

A od kiedy to forum jest zamknięte na użytkowników Shindena?

Od zawsze :3


Ty dulowaty userze!

Offline

#30 2013-06-10 17:59:26

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

O blokowanie pisania przez x dni pisałem już kilka razy, pomysł by się sprawdził, ale trzeba by było dodać nowy dział na forum, w którym byłaby możliwość pisania od razu po rejestracji.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#31 2013-06-10 18:02:46

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Blokada na zakładanie tematów - do napisania 20 postów. Myślę, że to optymalna liczba na ogarnięcie panujących zasad. los


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#32 2013-06-10 18:05:13

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Plusy i minusy są na pclabie do komentowania artykułów, jak dla mnie, świetnie tam zdają egzamin, też były obawy odnośnie tego, że zbierze się 5 osób i zaminusuje wypowiedź. Wyszło tam, jednak, przyzwoicie. Nawet zablokowany post można kliknąć i przeczytać( jak u nas spojler), ja bym był za tym systemem, skoro moderacja się opierdziela.

Ostatnio edytowany przez Wooren (2013-06-10 18:14:23)

Offline

#33 2013-06-10 18:19:48

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Nie zwalałabym tutaj na moderację, tylko komu się chce siedzieć 24h i sprawdzać każdego nowo zarejestrowanego.


Ty dulowaty userze!

Offline

#34 2013-06-10 18:20:59

hamer006
Użytkownik
Dołączył: 2011-02-09

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Daj spokój, plusy i minusy to wg. mnie najgorszy syf w internecie. Takie coś dobrze sprawuję się tylko na kilku forach, reszta jest gankowana przez trolle. To tak, jak nie znajdziesz popularnego filmu na youtube bez przynajmniej jednej łapki w dół. Nie ma znaczenia, czy wypowiedz jest konstruktywna, czy tez nie, i tak dostanie minusy od trolli, które chcą powiększyć swoje ego.

Offline

#35 2013-06-10 18:23:58

--JEZO--
Użytkownik
Dołączył: 2013-01-03

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Hunter Killer napisał:

Blokada na zakładanie tematów - do napisania 20 postów. Myślę, że to optymalna liczba na ogarnięcie panujących zasad. los

wszystko fajnie , z tym że przybyło by tylko niepotrzebnego spamu... Sam bym spamował by wyrobić tę normę ^^ . Natomiast wszystkie inne opcje są na swój sposób dobre, lecz w przypadku tych wariantów, to albo my sobie damy w dupe albo trolle się przecisną i nam dadzą w dupe :/  Wszystkie systemy na rangi, plusy itp według mnie odpadają, bo nie wierzę że wszyscy będą uczciwi (polak z natury to świnia -.- ).

Offline

#36 2013-06-10 18:55:53

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Po co to komu, mod prędzej czy później bana wlepi, a tak można się pośmiać z idiotów i ich postów. rotfl


wladza1.png

Offline

#37 2013-06-10 19:46:33

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

Bodzio dobrze to ujął. Przynajmniej coś się tu dzieje poza wojenką z łonlajnowcami.
W dodatku, wprowadzanie takich ograniczeń, jak proponowane w temacie, to ograniczanie rozwoju serwisu. ANSI wyludniłoby się jeszcze bardziej. Gnojenie nowych sarkazmami to naturalny przesiew tego forum - tylko mocne jednostki są w stanie to wytrzymać i kontynuować korzystanie z forum. Już wystarczy, że mało kto się ostaje po ostrzale trollowej międzynarodówki i rodzinki wzajemnej adoracji.

Tępienie oczywistych trolli to zadanie moderacji. I nie szkodzi, jeżeli taki osobnik będzie grasował dzień lub dwa i założy parę tematów. W interesie moderatora jest to, aby pozbyć się go jak najprędzej - zanim troll sprawi mu więcej roboty. Przynajmniej z perspektywy moderatora-lenia. Moderatorzy, którzy praktycznie w ogóle nie wchodzą na forum to inna kwestia.

Blokowanie czy ograniczanie to żadne wyjście. Co, jeśli potencjalny wartościowy użytkownik będzie miał pytanie lub jakiś problem i w celu jego rozwiązania założy konto na forum ANSI? Dodatkowy dział dla nowych nic nie rozwiązuje - widziałem fora z takimi działami i był tam jeden wielki chlew, który trudniej moderować niż całe forum.

Jedyną rozsądną opcją jest wyciszanie userów. Posty i tematy takiego użytkownika są wtedy zwinięte jak spoilery i jeśli ktoś nie chce ich oglądać, to nie musi. To świetny środek zaradczy do czasu, kiedy moderacja zacznie działać.


flzQwEU.jpg

Offline

#38 2013-06-10 20:42:12

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

coellus napisał:
ofca_ciemnosci napisał:

A od kiedy to forum jest zamknięte na użytkowników Shindena?

Od zawsze :3

coellus, wiedziałem, że mnie nie zawiedziesz ;]


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#39 2013-06-10 20:49:41

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

ofca_ciemnosci napisał:
coellus napisał:
ofca_ciemnosci napisał:

A od kiedy to forum jest zamknięte na użytkowników Shindena?

Od zawsze :3

coellus, wiedziałem, że mnie nie zawiedziesz ;]

Polecam się na przyszłość, baranku  cmok


Ty dulowaty userze!

Offline

#40 2013-06-10 22:27:20

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Czasowa aktywacja kont nowych użytkowników przez administrację

ofca_ciemnosci napisał:
Hidu napisał:

Nic to nie da, założą sobie konta na zapas i jedyne, co się zmieni to "Dołączył: Dzisiaj" na "Dołączył: Dzisiaj-7d"

Lepsze byłoby pytanie przy rejestracji, np. "Czy oglądasz anime online i dlaczego Shinden ssie?" jezor

A od kiedy to forum jest zamknięte na użytkowników Shindena?
Od jakiegoś czasu trolują tu 2 czy 3 osoby i, dam sobie kopytko uciąć, są to wasi koledzy z forum lola. Jasiek i inne pokemony.

Nie znam typów, to że gram w lola nie znaczy, że siedzę na forach jezor.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024