#1 2013-07-06 18:50:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Danganronpa: The Animation

g8ch.jpg

13 odcinkowa adaptacja visual novel autorstwa Spike w wykonaniu Lerche.

OP: "DANGANRONPA" by Masafumi Takada
ED: "Zetsubousei: Hero Chiryouyaku (絶望性:ヒーロー治療薬)" by suzumu feat. soraru

Zabij albo zostań zabity! 15 świeżaków elitarnego liceum zostaje uprowadzonych przez psychopatycznego pluszaka, który wciąga ich w swoją szaloną grę...

     >> PV <<

Jak oceniasz serię po pierwszym odcinku?

  1. ★★★★★ [5/5]
  2. ★★★★☆ [4/5]
  3. ★★★☆☆ [3/5]
  4. ★★☆☆☆ [2/5]
  5. ★☆☆☆☆ [1/5]
Oddano głosów: 20

Goście nie mogą przeglądać wyników ankiety.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2013-07-07 00:34:06)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2 2013-07-06 19:05:02

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Danganronpa: The Animation

Mógłby ktoś doradzić, którą angielską grupę wybrać? Do tej pory napisów nie wydała żadna grupa, którą zdążyłbym obdarzyć zaufaniem.

Offline

#3 2013-07-06 19:11:43

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

Odp: Danganronpa: The Animation

Nie darzysz zaufaniem UTW?

@edit

Szkoda, ale mogę ci powiedzieć, że możesz bazować na ich przekładzie. jezor Jeszcze się na nich nie zawiodłem jezor

Ostatnio edytowany przez Xam10 (2013-07-06 19:21:55)


podpisq.png

Offline

#4 2013-07-06 19:15:53

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Danganronpa: The Animation

Nie pamiętam, czy kiedykolwiek wcześniej się z nimi spotkałem, więc raczej nie. Gdybym darzył, pewnie nie pytałbym tutaj o radę oczkod

Offline

#5 2013-07-06 19:36:41

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Danganronpa: The Animation

Anime kiepskie, ledwo przedarłem się przez połowę odcinka i mam serdecznie dosyć. Tylko dwie postacie były sympatyczne (i nie był to główny hero) reszta odrzucała.

Ostatnio edytowany przez Foris (2013-07-06 19:36:59)

Offline

#6 2013-07-06 20:02:44

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Danganronpa: The Animation

Syriusz15 napisał:

Nie pamiętam, czy kiedykolwiek wcześniej się z nimi spotkałem, więc raczej nie. Gdybym darzył, pewnie nie pytałbym tutaj o radę oczkod

Osobiście lubię tą grupę. Dużo pozycji od nich oglądałem i są bardzo dobrzy


Co do anime...
Nie rozumiem, czytam opinie ludzi, jak się nad tym czymś rozpływają. Anime jest dziwne, beznadziejne i schematyczne takie niskiej klasy Btooom! w wersji szkolnej z miśkiem w roli Evil Character. Jak dla mnie jedna wielka  kupa I po jednym odcinku można wywnioskować, że Makoto Naegi to taka cio*a, która będzie panikowała. No ale jeszcze oglądnę za 1-2 odcinki, może tylko pierwszy odcinek, by taki głupi, jak będą się faktycznie zabijać, to może coś jeszcze z tego będzie.

Offline

#7 2013-07-06 20:26:10

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Danganronpa: The Animation

Dziękuję, Xam10, DaBiDo. Obejrzę w wersji UTW ;-)

Offline

#8 2013-07-06 20:39:50

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Danganronpa: The Animation

Syriusz15 napisał:

Nie pamiętam, czy kiedykolwiek wcześniej się z nimi spotkałem, więc raczej nie. Gdybym darzył, pewnie nie pytałbym tutaj o radę oczkod

Recenzje wydań poszczególnych grup za jakiś czas zapewne pojawią się tutaj. Samo UTW poziom ma różny. Podobnie jak Commie czasem mają własne przekłady (najczęściej w wydaniach będących owocem współpracy z inną grupą), często lekko zmieniają skrypt z Crunchyrolla. Poniżej pewnego poziomu nie schodzą, a Dark_Sage częściej czepia się językowych niuansów niż wypaczeń znaczenia.

Offline

#9 2013-07-06 21:02:04

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Danganronpa: The Animation

Dzięki.

Sporo osób mi pomogło, więc wypada, żebym i ja wypowiedział się w temacie odnośnie samej serii.
Po pierwszych opisach tutaj jawiło mi się coś niesamowicie żałosnego i spodziewałem się, że będę musiał wyłączać odcinek w połowie. Tak nie było. Moim zdaniem to anime, które da się oglądać. Dupy nie urywa, ale wydaje mi się, że warto zerknąć na jeszcze kilka kolejnych odcinków, bo po pierwszym trudno się pokusić o jednoznaczną ocenę.

Offline

#10 2013-07-06 21:50:05

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Danganronpa: The Animation

Ludzie się rozpływają, być może, ze względu na poziom szydery, który wynika z nasycenia produkcji sztampowością przekraczającą dopuszczalny poziom absurdu. Takiego nasycenia wyraźnie przerysowanymi archetypami bohaterów często się nie uświadcza.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#11 2013-07-15 00:30:05

Brzydal
Użytkownik
Dołączył: 2012-08-26

Odp: Danganronpa: The Animation

Pokaż spoiler Ep2
Gu12Ly0.jpg

A więc po drugim odcinku mamy stan 13 osób.

Ostatnio edytowany przez Brzydal (2013-07-15 00:32:24)


76561198058931035.png

Offline

#12 2013-07-20 17:14:23

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Danganronpa: The Animation

Niestety trochę ocenzurowali scenę z egzekucji - filmik z gry.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#13 2013-08-11 23:36:17

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Danganronpa: The Animation

Pokaż spoiler Początek 6 epa.
xdanganronpa06.jpg,qeb7e54.pagespeed.ic.A26JO-mcch.jpg

UTW najlepiej podsumowało to krótkim komentarzem: HOT DAMN jezor

Jeżeli chodzi o samą historię, to dosyć ciekawie się rozkręciła. Cały czas zaskakuje czymś nowym.

Offline

#14 2013-08-11 23:54:24

DarkMnich
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Danganronpa: The Animation

Przyznam, że anime mnie mocno zaskoczyło, ma szanse być jednym z najlepszych, jakie oglądam w tym sezonie.


inGBAqE.png

Offline

#15 2013-08-12 00:28:34

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Odp: Danganronpa: The Animation

A mi wydawało się dobre... ale niestety z każdym kolejnym epkiem staje się coraz bardziej nudnawe. Rozwiązanie 1 zagadki było proste jak zabranie dziecku cukierka, a 2 są też nie okrył by się taką hańbą gdyby

Pokaż spoiler
Bohater sam się nie wkopał jakie tamten zniewieściały chłopak miał dresy
Jak za 3 razem znów poczuję że seria uderza z tak prostą układanką to porzucam ;/


FluxBB bbcode test

Offline

#16 2013-08-12 10:28:57

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Danganronpa: The Animation

Główny problemem anime jest brak czasu. W grze było mnóstwo dialogów, mniej lub bardziej przydatnych w zagadkach. Tutaj zostały już tylko te, które są istotne do dochodzeń i nawet te wszystkie nie są zawarte. Osobną sprawą jest rozwój postaci. Piętnaście wydawało mi się zbyt dużą liczbą nawet jak na grę, ale tam jakoś udało się nawet dobrze ogarnąć 3 pierwsze zabite postaci. A w anime to wygląda słabiutko, postacie Chihiro czy Kuwaty miały ledwo parę kwestii. Ciężko po tym powiedzieć, że zna się te postacie.

Pokaż spoiler pierwsza sprawa
Fakt, sprawa Leona była oczywista głównie za sprawą wiadomości pośmiertnej. Wiem, że starali się ukryć to "N" jako liczbę 11, ale jakby nie patrzeć to było właśnie N. Z domyśleniem się reszty nie ma większego problemu. Tak więc to, że Leon był sprawcą, dość oczywiste było jeszcze przed rozprawą.

Pokaż spoiler druga sprawa
Tutaj najlepiej widać, jak strasznie okroili anime. Oowada był podejrzewany od samego początku przez sposób, w jaki zwraca się do ludzi(inaczej nazywał kobiety i mężczyzn) oraz tym, że tylko o nim wiadomo, by mógł poznać słaby punkt identyfikatorów. Dodatkowo został przyłapany przez Togamiego, który zamiast wykorzystać tą wiedzę do szybkiego zakończenia sprawy, wolał podrasować trochę sytuację tak, by była ciekawsza i gdyby nie on, ten incydent też byłby banalny. W anime tak naprawdę nie widać też, jak podpuszczony został.  Tutaj widać tylko, że walnął jak skończony kretyn.

Trzeci incydent jest już trochę bardziej złożony, co widać. Nie zmieścili go w jednym odcinku.
Za to czwarty to już kompletny odlot, nic mi tak nie namąciło w głowie, jak czwarta sprawa.
Pokaż spoiler
WSZYSCY SĄ SPRAWCAMI

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2013-08-13 01:17:14)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#17 2013-08-16 20:24:26

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Danganronpa: The Animation

Oglądam na bieżąco i to chyba najdurniejsza seria roku. Bajka jest po prostu strasznie głupia, a gorszych i bardziej irytujących postaci w życiu nie widziałem. Morderstwa równie głupie, a późniejsze kary dla winnych - żal nawet pisać. Animu można oglądać, żeby pośmiać się z jego głupoty. Szkoda, że nie zrobili z tego parodii, bo wtedy dałoby się przy tym nawet bawić.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#18 2013-09-26 20:03:24

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Danganronpa: The Animation

x60v.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#19 2013-09-26 20:21:58

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Danganronpa: The Animation

Sado napisał:

Oglądam na bieżąco i to chyba najdurniejsza seria roku. Bajka jest po prostu strasznie głupia, a gorszych i bardziej irytujących postaci w życiu nie widziałem. Morderstwa równie głupie, a późniejsze kary dla winnych - żal nawet pisać. Animu można oglądać, żeby pośmiać się z jego głupoty. Szkoda, że nie zrobili z tego parodii, bo wtedy dałoby się przy tym nawet bawić.

rotfl
Nie mogłem się powstrzymać, wybacz.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#20 2016-02-22 22:46:54

Amored
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-16

Odp: Danganronpa: The Animation

Jeżeli chodzi o Danganronpę to z visual novel nie miałam osobistej styczności. Oglądałam jedynie kilka filmików typu Let's Play, a i tak z doświadczenia wiem, że nie pokazują one wszystkiego. Do anime przyciągnęła mnie w sumie kreska oraz ciekawie zapowiadająca się fabuła. I w sumie źle tego seansu nie wspominam - jest to jedna z tych serii, dla których mogłam się poświęcić, by "połknąć" je w jeden dzień. Nie jest to może coś wybitnego, jednak sam wątek tajemnicy i dochodzenie do tego, kto mógłby być zabójcą potrafiły mnie wciągnąć. Minusem jest jednak sama ilość odcinków. Jak już wcześniej wyczytałam, wszystko zostało na skutek tego okrojone, łącznie z rozwojem postaci. Ci, którzy zginęli już na samym początku nijak zapadliby w pamięć, gdyby nie oryginalny wygląd. Rozumiem, że to ekranizacja gry i pewne kwestie musiały być pominięte, jednak danie tej serii kilku dodatkowych odcinków na dopełnienie całości znacznie poprawiłoby ogólną ocenę.

Zakończenie pozostało w pewien sposób otwarte (co mówię jako osoba, która nie zapoznała się ani z oryginalną grą, ani z jej drugą częścią). Niespecjalnie mi to przeszkadza, chociaż w dalszym ciągu odczuwam pewien niedosyt. Z całej piętnastki dobrze kojarzę tylko te postacie, które wytrwały więcej, niż trzy odcinki. Moją osobistą faworytką była Celestia.

Pokaż spoiler
Osobiście wierzyłam, że wytrzyma trochę dłużej i będzie po stronie głównego bohatera. Tymczasem jednak mniej-więcej w połowie daje się ponieść chęci ucieczki. Wedle mojej opinii jej strategia jest jedną z tych lepszych i o mały włos, a mogłaby się wydostać. W fajny sposób także przedstawiono jej egzekucję. Pominę fakt, że było mi z tego powodu strasznie przykro.
Polubiłam też Kirigiri i Fukawę, chociaż ta pierwsza momentami wydawała mi się przeidealizowana. Główny bohater nieszczególnie zapada w pamięć, niestety. Sympatię może i budzi, ale to tyle. Przydałaby się jakaś OVA ukazująca życie uczniów przed akcją z Monokumą...

Kreska, jak już wspomniałam, była jedną z tych rzeczy, które przykuły moją uwagę. Niektórzy na nią narzekają, ale mi podoba się sposób, w jaki narysowano postacie. Ich wizerunki są z lekka przekoloryzowane, co czasami nie wychodzi na dobre. Taka Celestia jednak (tak, będę ją wychwalać) przykuwa oko. O ścieżce dźwiękowej nie mam wiele do powiedzenia. Dla mnie była znośna, ale też nie wzbudzała większych emocji. W sumie to Danganronpa mogłaby mieć już drugi sezon. Marne szanse, że w VN-ki kiedykolwiek zagram, a ja jestem ciekawa jak toczy się akcja z nową kadrą.

Ostatnio edytowany przez Amored (2016-02-26 17:45:59)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024