#101 2013-12-29 13:04:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monogatari Series Second Season

Za nami ostatni odcinek Koi-... brakslow

Swoją drogą, wczoraj pojawiła się zapowiedzi pierwszego odcinka Hana-. Dowiadujemy się z niej, że "produkcja w 2014". Mam nadzieję, że emisja też baka.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#102 2014-01-17 23:20:27

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Monogatari Series Second Season

Obejrzałem Monogatari Series Second Season i od razu powiem, że było bardzo dobrym anime, ale zarazem obejrzenie go wymagało ogromnej cierpliwości. To prawie to samo jak czytanie książki lub granie w visual novel (czyli głównie dialogi). Już Bakemonogatari było statycznym anime, ale Monogatari jeszcze bardziej. W dodatku ogląda się je co najmniej 2 razy dłużej niż większość innych anime. Normalnie 23 odcinki obejrzałbym w 3 dni, a w tym przypadku trwało to aż 6. Po prostu średnio 4 odcinki dziennie to bardzo dużo jak na to anime.

Pierwszy rozdział odnośnie Hanekawy oglądałem już w wersji Blu-Ray (scena na początku II odcinka została zmieniona), ale pozostałe odcinki jeszcze nie wyszły, więc pozostała mi wersja TV. Jednak domyślam się na (90 procent), które sceny zostały ocenzurowane. Jak wyjdzie wersja BD to sprawdzę, żeby się przekonać czy miałem rację. Na pewna była taka scena w ostatnim odcinku (i mam wrażenie, że jeszcze inne w ścieżce Nadeko).

Jeśli chodzi o ocenę to muszę przyznać, że było wyraźnie lepsze od Nisemonogatari, w którym największymi zaletami okazały się fanserwis i 2 ostatnie odcinki. Poza tym jak zwykle sceny z Senjougaharą. : )

Monogatari Series Second Season to już bardziej jakby zakończenia niektórych wątków rozpoczętych w Bakemonogatari.
Jednak całe szczęście, że wszystko

Pokaż spoiler
dobrze się skończyło bo miałem obawy, że może być coś smutnego w Hitagi End. Odnośnie Kaikiego to nie jest pewne czy zginął.

Najnudniejszy był jak dla mnie I rozdział z Hanekawą (5 odcinków) bo później anime zaczynało mnie coraz bardziej wciągać. Jednak właśnie ten pierwszy rozdział jest o wiele bardziej zrozumiały po obejrzeniu reszty anime. Inaczej nie wiadomo o co chodzi w kilku scenach.

II rozdział był znacznie bardziej ciekawy, ale jednak jego zakończenie nastąpiło zbyt nagle.

Pokaż spoiler
Tamta dorosła wampirzyca z równoległego świata nawet nie chciała walczyć, więc nie było żadnej sceny akcji i jakoś wszystko poszło tak jakby zbyt łatwo.

Był fajny, ale jednak zawiodłem się ostatnim odcinkiem z tej ścieżki. Powinni go bardziej rozwinąć i pokazać co się stało z innymi bohaterami. Na przykład z Hitagi. Chociaż może lepiej, że nie pokazali...

III rozdział wyraźnie pokazał kto jest wrogiem numer 1 i przyczyną całego (albo większości) zła w tym anime. Oczywiście chodziło

Pokaż spoiler
o Ougi, a przynajmniej takie wnioski można z tego wyciągnąć co zresztą potwierdziły kolejne rozdziały i końcówka.

Zdecydowanie najlepszy był ostatni odcinek w tym rozdziale. Domyślam się, że właśnie w nim była cenzura TV.

Nadeko była niesamowita. 

Pokaż spoiler
Bardzo okrutna i niepokonana.

IV rozdział dotyczył czegoś bardzo istotnego, a zarazem ciekawego. Mowa o czymś nadnaturalnym co

Pokaż spoiler
likwiduje wszystkie osobliwości (bez znaczenia jak są silne), jeśli weszły na złą ścieżkę, czyli nie zachowują się tak jak powinny.  W dodatku ta czarna masa (nieistnienie) likwiduje również wszystkich, którzy mieli kontakt z taką osobliwością. Więc jakby Araragi pojawił się z tą dziewczynką w mieście (zamiast uciec w góry) to można by założyć, że nastąpiłby koniec wszystkiego, czyli każdy kogo zna zostałby wchłonięty i przepadł na zawsze.

Ostatni odcinek tego rozdziału był zdecydowanie najsmutniejszy z całego Monogatari.

Jednak ogólnie jest to dosyć lekkie anime z wieloma scenkami humorystycznymi/fanserwisowymi. W tym przypadku uznałbym to za zaletę. Zresztą II wątek i pokazanie

Pokaż spoiler
równoległego świata z dorosłą Mayoi miało za pewne na celu pocieszyć widza.

V rozdział był najdłuższy bo aż 6 odcinkowy. Jego największą zaletą było to, że szczególnie trzymał w napięciu no i oczywiście dzięki Senjougaharze. Szkoda tylko, że sama końcówka taka dziwna, ale poza tym było naprawdę fajne. Oczywiście humor był też zabawny,  a dialogi jak zwykle ciekawe (no i ta Nadeko). : )

Jednak najlepszy w tym rozdziale okazał się ostatni odcinek i właśnie mam tu głównie na myśli zachowanie Nadeko. : ) Po prostu rewelacyjne to było. Co prawda Nadeko w tym 6 rozdziale cały czas była słodka (a w swoim, czyli 3 zachowywała się tak wyjątkowo okrutnie), ale jak tamten odkrył, że

Pokaż spoiler
jej największym marzeniem było rysowanie mang shoujo (w dodatku z lekkim erotyzmem)
to dopiero mnie zaskoczyła. : ) To jej słodkie zawstydzenie i bicie.  : )

Muszę jeszcze napisać, że openingi były świetne, a szczególnie ten do ostatniego rozdziału. Utrzymany jakby w stylu z lat 80 (i zarazem porównanie do współczesnej kreski). : ) A w dodatku ci główni jego bohaterowie mnie zaskoczyli. : )
Czegoś tak świetnego się nie spodziewałem. Zdecydowanie najlepszy i to również z powodu pięknej piosenki. Jednak jak pisałem pozostałe też były bardzo dobre.

Ode mnie 9/10.

Offline

#103 2014-01-17 23:55:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monogatari Series Second Season

Kenshiro napisał:

Monogatari Series Second Season to już bardziej jakby zakończenia niektórych wątków rozpoczętych w Bakemonogatari.
Jednak całe szczęście, że wszystko

Pokaż spoiler
dobrze się skończyło bo miałem obawy, że może być coś smutnego w Hitagi End. Odnośnie Kaikiego to nie jest pewne czy zginął.

hint: kto jest narratorem Hitagi End?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#104 2014-01-18 00:20:56

kuru
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-17

Odp: Monogatari Series Second Season

FAiM napisał:
Kenshiro napisał:

Monogatari Series Second Season to już bardziej jakby zakończenia niektórych wątków rozpoczętych w Bakemonogatari.
Jednak całe szczęście, że wszystko

Pokaż spoiler
dobrze się skończyło bo miałem obawy, że może być coś smutnego w Hitagi End. Odnośnie Kaikiego to nie jest pewne czy zginął.

hint: kto jest narratorem Hitagi End?

Pokaż spoiler
Kaiki, bardzo mi się podobał w tej roli.


9LxDqT0.gif

Offline

#105 2014-01-18 00:22:04

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Monogatari Series Second Season

kuru napisał:

Pokaż spoiler
Kaiki, bardzo mi się podobał w tej roli.

Nie skumałeś. smile_big


XX1BYr3.gif

Offline

#106 2014-01-18 00:24:42

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Monogatari Series Second Season

marek2fgc napisał:

120 różnic między wersją BD a TV pierwszych 3 odcinków (a w komentarzach narzekają tylko na zmienienie rozmiarów cycków hitagi

Nawet nie wiedziałem, ale jednak w wersji Blu-Ray ładniej wyglądają. Dobra zmiana. Wystarczy, że Hanekawa miała zbyt duże. : )

Ariness napisał:

Lepiej najpierw obejrzeć Bakemonogatari czy Nekomonogatari?

Jeśli już chodzi o temat kolejności oglądania to uważam, że powinno się oglądać anime według dat, ale mogą się zdarzyć nieliczne wyjątki.

To znaczy, że można obejrzeć wpierw Nekomonogatari, a potem Nisemonogatari (ja tak zrobiłem). Jednak na początku oczywiście Bakemonogatari.

Offline

#107 2014-01-18 00:32:12

kuru
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-17

Odp: Monogatari Series Second Season

reddd napisał:
kuru napisał:

Pokaż spoiler
Kaiki, bardzo mi się podobał w tej roli.

Nie skumałeś. smile_big

no tak XD

Pokaż spoiler
że Kaiki to oszust.


9LxDqT0.gif

Offline

#108 2014-01-18 00:38:59

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Monogatari Series Second Season

kuru napisał:

no tak XD

Pokaż spoiler
że Kaiki to oszust.

Nie.

Pokaż spoiler
Oznacza to, że Kaiki musiał przeżyć, żeby to opowiedzieć.


XX1BYr3.gif

Offline

#109 2014-01-18 01:17:13

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Monogatari Series Second Season

Zdania fanów na ten temat są bardzo różne. : )

Nawet jeśli to ciekawe

Pokaż spoiler
jak przeżył i kiedy to wyjaśnią. : )

Chociaż jakby spojrzeć na całokształt to widać, że twórcy nie są chętni żeby

Pokaż spoiler
uśmiercać postacie. Prawdę mówiąc w ogóle ich nie uśmiercają. : ) Mowa oczywiście o ludziach. A Kaiki może nie jest zwykłym człowiekiem i dlatego mógł przeżyć.

Offline

#110 2014-01-18 11:04:37

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monogatari Series Second Season

Ale tutaj nie ma co spekulować,

Pokaż spoiler
bo Kaiki pojawia się w Hanamonogatari (Suruga Devil), które co prawda wyszło wcześniej od Koimonogatari (Hitagi End), jednak chronologicznie dzieje się 2 miesiące po Koi. oczkod

Jedynie nie wiadomo co się z nim działo "pomiędzy".


K5Cqyo6.png?1

Offline

#111 2014-01-18 15:42:31

rika09
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-01

Odp: Monogatari Series Second Season

Pokaż spoiler
Kaiki ty draniu wiec jednak przezyles smile_lol

A co do samego anime to: Bakemonogatari>Nisemonogatari>Monogatari 2nd>Nekomonogatari. Czyli coraz gorzej...


"po winstalowaniu wszystko dziala samoczynnie i nie mozna tego zatrzymac..."

Offline

#112 2014-01-18 15:45:41

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Monogatari Series Second Season

rika09 napisał:

A co do samego anime to: Bakemonogatari>Nisemonogatari>Monogatari 2nd>Nekomonogatari. Czyli coraz gorzej...

cojest Jak coraz gorzej, skoro Monogatari 2nd dla Ciebie jest lepsze od Nekomonogatari? To nie znaczy, że idzie im lepiej niż wcześniej?
Poza tym jak może być coś gorszego od Nisemonogatari?

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-01-18 15:45:54)

Offline

#113 2014-01-18 15:51:04

rika09
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-01

Odp: Monogatari Series Second Season

Chronologicznie sie nie zgadza ale ogolnie coraz gorsze robia. Nisemono mi sie podobalo chistorie byly fajne + fanserwis ktory tez byl fajny smile_big


"po winstalowaniu wszystko dziala samoczynnie i nie mozna tego zatrzymac..."

Offline

#114 2014-01-18 15:56:41

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Monogatari Series Second Season

rika09 napisał:

chistorie

deprecha


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#115 2014-01-18 15:57:50

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Monogatari Series Second Season

Hunter Killer napisał:
rika09 napisał:

chistorie

deprecha

Czego się czepiasz? Przecież to nie były historie, a chistorie (kalka historii). Rika09 wie, co pisze. smile_big

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-01-18 15:58:01)

Offline

#116 2014-01-18 16:06:04

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Monogatari Series Second Season

Jeśli tak to dobrze, ponieważ

Pokaż spoiler
okazał się kimś sympatycznym i dobrym (szczególnie dla Senjougahary) w przeciwieństwie do tego co było z nim w Nisemonogatari.

Bakemonogatari oglądałem dawno temu, ale Nekomonogatari, Nisemonogatari i Monogatari praktycznie jedno po drugim (nawet nie chciałem czekać na wersję BD Monogatari).

Oceniłbym je w taki sposób.

1. Nekomonogatari - 8/10 (najlepszy pierwszy i ostatni odcinek)
2. Bakemonogatari - 9/10 (dużo Senjougahary, Oshino, sporo scen akcji)
3. Nisemonogatari - 8/10 (najlepszy fanserwis, świetne OP/ED i 2 ostatnie odcinki)
4. Monogatari - 9/10 (bardzo ciekawe, zakończenia wątków, niektóre OP)

A oczywiście wszystkie z tych anime cechuje rewelacyjny humor i dialogi.

Odnośnie Monogatari to muszę przyznać, że bardzo mnie zaskoczyło takie jedno powiązanie z Bakemonogatari czyli, że jak Araragi

Pokaż spoiler
nie znajdzie Shinobu to zostanie zabity przez tego kota. Chociaż nie wiadomo dokładnie kiedy ona  znalazła się w jego cieniu. Po prostu pojawiła się na końcu ostatniego odcinka i pokonała Neko. Jednak było widać, że Neko nie chciała zabić Araragiego bo celowo kazała przesunąć mu się w ten cień, czyli wiedziała o obecności Shinobu. Więc jakby Shinobu nie było to jednak chciałaby go zabić ? Trochę to bez sensu. A może po prostu chodziło o to, że wtedy nie mógłby się regenerować ?

W dodatku oglądając dokładnie Bakemonogatari to nawet odnośnie Nadeko można coś zauważyć. Chociażby to w jaki sposób Shinobu się na nią patrzy (inaczej niż na innych) i zachowanie Oshino.

EDIT:

rika09, używaj polskich znaków.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2014-01-18 16:36:34)

Offline

#117 2014-01-18 16:12:00

rika09
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-01

Odp: Monogatari Series Second Season

Nie znecajcie sie nad moja pisownia bo moze jej teraz jest przykro... A zeby nie robic offtopu w Monogatari nie podobalo mi sie np to ze wszyscy bez powodu naskakiwali na Nadeko.


"po winstalowaniu wszystko dziala samoczynnie i nie mozna tego zatrzymac..."

Offline

#118 2014-01-19 21:51:06

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Monogatari Series Second Season

rika09 napisał:

w Monogatari nie podobalo mi sie np to ze wszyscy bez powodu naskakiwali na Nadeko.

Szczególnie Shinobu była dla niej niemiła. Niby taka inteligentna, ale w ogóle jej nie rozumiała (jakby nie ona to może skończyłoby się to inaczej). Jednak ja Nadeko bardzo lubiłem, ale muszę przyznać, że w ostatnim odcinku swojego rozdziału była wyjątkowo okrutna. Natomiast w końcowym rozdziale była już fajna i słodka od początku do końca.

Offline

#119 2014-10-25 10:00:17

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Monogatari Series Second Season

Przejrzałem wersję Blu-Ray Monogatari Series Second Season i muszę powiedzieć, że było mniej różnic niż sądziłem.
Największe zmiany to różnego rodzaju ulepszenia graficzne/animacji (chwilami naprawdę bardzo ładne) i pokazanie bez cenzury torturowania głównego bohatera. Natomiast za każdym razem całkowicie cenzurowali (tak jak w serii TV) Shinobu. To znaczy nie pokazywali jej ciała podczas takich scen (również poza pierwszym wątkiem nie zauważyłem większej ilości fanserwisu).

Poza tym ostatni opening był śpiewany zarówno przez samą seyiuu jak i duet znany z wersji TV.

Tak w ogóle to najbardziej chciałbym, żeby zekranizowali Owarimonogatari (i oczywiście wszystkie inne, które nie zostały zekranizowane również). W tej opowieści (to już zakończenie) są najważniejsze wyjaśnienia, czyli odnośnie Oshino Ougi. Wreszcie wiadomo kim jest i jaki ma cel. Również są wzmianki odnośnie "Ciemności".
Przeczytałem trochę spojlerów na Wikia i uważam, że było to jednak bardzo zaskakujące. Nie dało się tego przewidzieć. Zakończenie jest na pewno satysfakcjonujące, ale oczywiście ta opowieść ma również swoje wady.

Fajnie by było jakby w przyszłym roku powstało takie anime.

Offline

#120 2014-10-25 11:00:21

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monogatari Series Second Season

Przecież już zapowiedzieli, że chcą wydać wszystko baka.
A skoro na Sylwestra puszczą Tsukimonogatari, to teraz tylko czekać, aż zapowiedzą adaptację pozostałych opowieści z Final Season oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024