#1 2013-10-04 16:59:03

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Nagi no Asukara

I ludzie wyszli z morza, gdzie zupa ciągle była za słona.

Ona podkochuje się w nim, on w innej, a ta jeszcze w innym... i coś mi mówi, że w tej pierwszej podkochuje się jeszcze inny.
Czyli standardzik oczkod.

Seria będzie emitowana przez dwa sezony, dlatego mam obawy, że pierwsza połowa będzie strasznie przynudzała... obym się mylił.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2 2013-10-04 17:23:33

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Nagi no Asukara

Oczy. Oczy postaci są be.


wladza1.png

Offline

#3 2016-01-10 18:49:32

KMyL
Użytkownik
Skąd: Czarna CITY
Dołączył: 2014-05-11

Odp: Nagi no Asukara

Wielu mówi, że  życie powstało w wodzie, aby z niej wyjść, na ląd. Kluczowa rola tej wody. W anime Nagi no Asukara woda- czy to ocean, czy morze, jezioro,basen, 1 litr słonej wody zamkniętej w plastikowej butelce lub kilka gorzkich łez - też odgrywa kluczową rolę

Prawie jak Atlantyda.

Można rzec, że akcja tego tytułu toczy się w dwóch miastach, oraz na ich pograniczu: Shioshishio i Oshiooshi. Haczyk (nie taki na ryby) w tym, że to pierwsze to podwodne miasto zamieszkałe przez "ryboludów"- takich ludzi z tym "odchyłem", że posiadają błyszczący w świetle naskórek (skojarzenia ze "Zmierzchem"...won!) zwany Eną, który pozwala oddychać im pod wodą. Wiodą oni (na pozór) spokojne życie w sąsiedztwie swoich lądowych braci. (Ładne mają tam kobitki smile_big) Niestety podwodna szkoła zostaje zamknięta, to też czwórka naszych głównych "rybeczek"(Hikari, Chisaki, Manaka i Kaname) zostaje zmuszona do kontynuacji edukacji na lądzie.

Pokaż mi swoje akwarium, a powiem ci kim jesteś.

Głównymi filarami historii są wyżej wspomniane "rybeczki":
Hikari to typowy lider grupy: zadziorny, odważny, nieco roztrzepany, ale stanowczy. No prawie- bo jeśli chodzi o umiejętność wyrażania swoich uczuć...No cóż... Tsun tsun.
Manaka to zabawna i pełna wigoru fajtłapa, którą Hikari na zmianę ratuje i popędza.
Chisaki jest z kolei nieco dojrzalsza(fizycznie też oczkod ), zwłaszcza bardziej empatyczna.
A Kaname to blond włosy przystojniak, który budzi wrażenie najbardziej opanowanego w stawce.

Mleko (wodniste) się rozlało...

Początki w nowej szkole z reguły nie są łatwe. A tutaj jest jeszcze gorzej, bo nasza paczka otrzymuje łatkę odmieńców śmierdzących rybą, a na Hikariego to jak płachta na byka... Dodajmy jeszcze fakt, że nasi bohaterowie fazę chłopaki/dziewczyny są gupi/gupie mają już za sobą, także ich miłosne sympatie zaczynają "wypływać na powierzchnię".
A skoro mamy już pod górkę, to czemu nie iść jeszcze stromiej: tak więc nie zdradzają szczegółów... powiedzmy, że naszych bohayerów oznaczymy jako liczby, to wyjdzie nam coś takiego: 1 kocha 2, 2 wzdycha do 3, 3 udaje że 4 mu się nie podoba, natomiast 4 peszy i czerwieni się przy 5. Ale wyszedł kod, heh...
...
A któż to ta piątka? To Tsumugu- to nasz piąty główny bohater (mój ulubiony zresztą)[bynajmniej nie zasługuje na miano piątego koła u wozu!] to chłopak z lądu, który... Jak go ktoś kiedyś trafnie określił- jest jak kłoda smile_big
Z jednej strony najdojrzalszy przedstawiciel naszej bogatej paczki, a z drugiej najdziwniejszy: sposób mówienia, oraz nieco jednolity sposób okazywania emocji... specyficzny gość. Aaa zapomniałbym- jest z lądu, ale tak naprawdę jest "mieszańcem"- płynie w nim krew rodem z Shioshishio, jak i z Oshiooshi.

Nie tylko z postaciami stricte pierwszoplanowymi jest nieźle: świat tego tytułu jest nam bogato serwowany, to też z czasem poznajemy coraz to nowe postacie, które nie dość, że urozmaicą nam historię, to jeszcze namieszają w kwestii "kto kogo lubi". I nie będą płytkim tłem dla rodzin, kolegów z klasy itp. Chociażby taki Uroko - podwodny bożek, który jest częścią (łuską?) boga morza.Zarozumialec, który bez precedensu okazuje swoje zamiłowanie do płci przeciwnej   jezor2

Z czym to się je?
Wartości przekazywane w tym tytule są ciepłe i ciekawe - w końcu to dramat romantyczny, czy romans dramatyczny... Ale są też te poważniejsze i chłodniejsze - choćby kwestie kulturowe: niechęć rasowa zaczynająca się na pyskówkach, a kończąca się na wygnaniu z Shioshishio osoby, która zakocha się w kimś z lądu...
...
Cholera, miało być króciutko, a się tak rozla(z)ło   brakslow


Ogólnie serię polecam- wspominam ją ciepło, przyjemnie, ładną kreskę to miało, dobre audio, czułem w nim szintoistycznego ducha. Troszkę końcówka IMO poszła nieco za szybko/na skróty, ale fanom połączenia dramatu i romansu gorąco polecam. Bardzo dobry tytuł.
Dałbym takie 9/10 osobiście.

Offline

#4 2016-01-10 20:06:04

hansownik
Użytkownik
Dołączył: 2011-05-22

Odp: Nagi no Asukara

widziałem i to dwa razy ... co znaczy, że coś w tym jest jezor dużo wody i nie tylko, więc też polecam xD

Offline

#5 2016-01-10 21:10:14

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Nagi no Asukara

Niestety mi się nie podobało, porzuciłem dość szybko. Denerwowały mnie postacie, głównie, w sumie to tylko Manaka Mukaido, ale do tego stopnia, że nie mogłem tego oglądać. Może dam kiedyś temu anime jeszcze jedną szansę...


FluxBB bbcode test

Offline

#6 2016-01-10 22:17:46

KMyL
Użytkownik
Skąd: Czarna CITY
Dołączył: 2014-05-11

Odp: Nagi no Asukara

bodzio napisał:

Oczy. Oczy postaci są be.

latest?cb=20140328220655

Pokaż spoiler
5848-large.jpg
nagi-no-asukara-chisaki-surprised.png

IMO piękne - jak można takie ślepka nazwać "be":O

Seria będzie emitowana przez dwa sezony, dlatego mam obawy, że pierwsza połowa będzie strasznie przynudzała... obym się mylił.

Z tego co pamiętam, to tytuł ten miał podobną budowę do Swort Art Online, w sensie, że pierwsze 13 odcinków mogłoby spokojnie robić za pierwszy sezon, a pozostałe 13 odcinków za drugi sezon. Tylko kto wśród fanów tych tytułów by to wytrzymał smile_big Byłby zalew komentarzy pokroju jak?! w takim momencie?!! nie macie serca!!!!11eleven  klnie
A budowa taka IMO tylko spotęgowała oczekiwania i wrażenia, także IMO się na szczęście pomyliłeś.

widziałem i to dwa razy ... co znaczy, że coś w tym jest jest dużo wody i nie tylko, więc też polecam xD

Jakbym miał więcej czasu i nie miał postanowień noworocznych odnośnie mojej listy anime, to bym z radością obejrzał to po raz drugi. IMO przykład porządnie zrealizowanego tytułu, do którego z przyjemnością można wracać.

Offline

#7 2016-01-11 00:55:32

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Nagi no Asukara

Hmm.. ja mam pytanie czy wątek romansu w późniejszych odcinkach się jakoś zamyka, czy zostaje otwarty?


FluxBB bbcode test

Offline

#8 2016-01-11 02:48:06

Innostian
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2014-01-15

Odp: Nagi no Asukara

Luk4S napisał:

Hmm.. ja mam pytanie czy wątek romansu w późniejszych odcinkach się jakoś zamyka, czy zostaje otwarty?

Zamyka się dopiero na końcu bajki.

Offline

#9 2016-01-31 21:53:20

Maerst
Użytkownik
Dołączył: 2015-01-01

Odp: Nagi no Asukara

Dawno już bajkę oglądałem, pozapominałem trochę faktów, możecie mi przypomnieć? smile

Pokaż spoiler
1) Z jakiego powodu Miuna kochała Hikarego? Z powodu, że był dobrym starszym bratem? Ogólnie cały relationship był ciężki do zrozumienia, ale tego nie mogę sobie za cholerę przypomnieć.
2) Po krótce końcowa scena; tam Miuna się poświęciła czy coś, ale ten Bóg morza jednak nie chciał żadnej ofiary 'panny' i ją wypuścił, dlaczego? Przecież nie chciał być nigdy samotny, nagle mu się odechciało?
3) Tsumugu i Miuna otrzymali sobie w środku animca Enę. Czemu? Dlatego że są potomkami ludzi, którzy ją mają? (Tsumugu po dziadku, Miuna po matce)? Bo innego wytłumaczenia chyba nie ma.

Offline

#10 2016-02-13 07:28:17

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Nagi no Asukara

Obejrzałem dwa odcinki. Mam wrażenie, że główni bohaterowie są upośledzeni.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024