#1 2013-12-15 20:32:05

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

usziok_cover.jpg
okładka w większej rozdzielczości

Teaser na YouTube

Ogłaszamy wszem i wobec, że nasz nowy VN jest w fazie tworzenia. Premiera przewidziana na pierwszy kwartał 2014. Zainteresowanych zapraszam na devbloga Dream Weavers, gdzie postaramy się wrzucać regularne aktualizacje.

Do zobaczenia wkrótce.

Ostatnio edytowany przez darthdragon (2013-12-15 20:41:59)


favoped_banner.jpg

Offline

#2 2013-12-17 23:44:44

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

A będzie diabeł?

Offline

#3 2013-12-19 12:02:53

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

LordCrane napisał:

A będzie diabeł?

No ba, przecież diabeł tkwi w szczegółach.  szalony

Co do gry (albo raczej teasera)... Moje pierwsze słowa: " O k....". Nie spodziewałem się.

darthdragon, mam jakieś przeczucie, że zrobicie z tego trylogię. smile_big

Ostatnio edytowany przez Takto ^_^ (2013-12-19 12:04:03)

Offline

#4 2013-12-19 15:06:10

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Tylko żeby nie była to taka trylogia jak Assassin's Creed czy Mass Effect, hehe.

Offline

#5 2013-12-19 21:25:18

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

LordCrane napisał:

Tylko żeby nie była to taka trylogia jak Assassin's Creed czy Mass Effect, hehe.

Gdybym miał sobie tak kabzę napełnić jak tamci twórcy, nie miałbym nic przeciwko.

Takto ^_^ napisał:

darthdragon, mam jakieś przeczucie, że zrobicie z tego trylogię.

Smyrasz mnie po ego, ale będę milczał jak grób. Zresztą powstanie sequela NEMO było dziełem przypadku. Zobaczymy, jak się spodoba ludowi zakończenie tej historii. Osobiście jednak wolałbym coś świeżego.

Ciekawostki. Mój awatar nie jest przypadkowy. Na plakacie są spojlery fabuły.


favoped_banner.jpg

Offline

#6 2013-12-19 22:31:21

iruel89
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-01-23

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Miło wspominam czas spędzony przy Nemo. Powodzenia przy nowym projekcie smile_big

Offline

#7 2014-01-30 19:51:35

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Zainteresowanych informujemy, że na naszym blogu pojawiły się nowe wpisy dotyczące procesu powstawania USZIOKa. W skrócie - garść informacji o technikaliach i fabule. Zrobiłem nawet tapetę 1080p na tę okazję.

Zapraszamy.


favoped_banner.jpg

Offline

#8 2014-01-30 20:07:51

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Nie wiem co to jest, lecz jeżeli to jest jakaś okładka i to ma być poziom designu postaci, to niezbyt to super wygląda;

Pokaż spoiler
wallpaper_ania.jpg

Gdyby ktoś chciał mnie spytać, czy ty hejterze jeden zrobiłbyś lepiej? Taaak.  smile

Offline

#9 2014-01-30 20:09:53

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

darthdragon, zdradziłbyś jedną rzecz? A mianowicie: ile czasu teoretycznie winno zająć przejście gry w 100%? smile

Offline

#10 2014-01-30 21:00:54

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

@kishida
Poprzednia część była dobra. Pograj sobie :]


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#11 2014-01-30 21:36:09

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

kishida napisał:

Nie wiem co to jest, lecz jeżeli to jest jakaś okładka i to ma być poziom designu postaci, to niezbyt to super wygląda (...)

Nie oceniaj gry po grafice. Zagraj.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#12 2014-01-30 21:45:54

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Już nawet ja grałam w N.E.M.O. (reakcja DD na wieść o tym "god, no" - bezcenna).
Taka jest specyfika grafiki gier DD i można się z tym pogodzić i zagrać albo nie i olać. Proste.

down: nie przeszłam całej. A jak zobaczyłam ścieżkę z dzikiem, to... to był jeden z większych lulzów podczas grania w gry  wow

Ostatnio edytowany przez coellus (2014-01-30 21:48:48)


Ty dulowaty userze!

Offline

#13 2014-01-30 21:47:23

Marsmall
Użytkownik
Skąd: Z domu
Dołączył: 2010-06-11

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Co do NEMO, jest to świetna gra. Czym będzie USZIOK dowiemy się niedługo. Liczę na jeszcze lepszą roz(g)rywkę smile

Offline

#14 2014-01-30 21:53:19

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

kishida napisał:

Gdyby ktoś chciał mnie spytać, czy ty hejterze jeden zrobiłbyś lepiej? Taaak.  smile

Trzeba było zgłosić się na grafika, nabór do projektu był ogłaszany wiele razy na różnych stronach.

Niemniej co innego zrobić jedną postać, a co innego kilkanaście postaci w różnych pozach, sytuacjach, ubraniach itd.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2014-01-30 21:54:29)

Offline

#15 2014-01-30 22:19:37

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

kishida napisał:

Nie wiem co to jest, lecz jeżeli to jest jakaś okładka i to ma być poziom designu postaci, to niezbyt to super wygląda

Mimo że nie potrafię malować, to ugodziłeś mnie w sam środek ego. Ja osobiście uważam, że jakość rysunku to 300% tego co było w NEMO, ale o gustach się nie dyskutuje. To, że potrafisz lepiej, niczego nie zmienia, ale chętnie zobaczę rysunki kogoś, kto potrafi malować (możesz mi podesłać jakieś próbki na PW jak się wstydzisz przed ludźmi - byłbym wdzięczny).

Jednak bardziej martwi mnie fakt, że nikt nie napisał czegoś w stylu: "Przesadzasz, wcale nie jest tak źle". Ja osobiście byłem bardzo zadowolony z tego designu. No cóż...

Takto ^_^ napisał:

darthdragon, zdradziłbyś jedną rzecz? A mianowicie: ile czasu teoretycznie winno zająć przejście gry w 100%?

Ciężko powiedzieć, bo rozgrywka jest lekko zagmatwana. Samego tekstu jest około 5 razy tyle co w NEMO.

Fabularnie jest trochę bardziej "normalnie", ale za to zagłębiamy się w poważne problem społeczne. Pewne zakończenia powinny dać czytelnikom do myślenia.

Pozdrawiam.


favoped_banner.jpg

Offline

#16 2014-01-30 22:40:39

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

darthdragon napisał:

Jednak bardziej martwi mnie fakt, że nikt nie napisał czegoś w stylu: "Przesadzasz, wcale nie jest tak źle".

Głupotę należy przemilczeć.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#17 2014-01-30 23:31:40

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

Sledziu_w,Sidorf, nie jestem fanem VK, lecz lubię piękno, jakim jest styl mangi. Dlatego mogę jedynie się w tym kierunku wypowiedzieć.

LordCrane, mam swoje interesy, pracę jak i stronę na głowie. Jak uczyłem się, to miałem sporo czasu, nawet właśnie były plany krótkiej, humorystycznej gry.

Darthdragon, nigdzie nie napisałem, że od strony graficznej jest "aż" tak słabo. Po prostu, odnośnie słowa "dobre" w rysowaniu mam wysokie standardy. Nie, że jestem jakimś prosem, tylko dziele umiejętności na słabe, takie sobie, Japoniec.  smile_big
Jak ktoś mi mówi, że super rysuje, to mówię od razu, żeby mi nie słodził i jaj nie robił, bo rysuję słabo, podrzędnie. Satysfakcje będę miał, gdyby będę miał poziom przeciętnego Japońca, lecz jak będę miał kasy jak lodu, to wtedy będę mógł rzucić pracę i bawić się w rysowanie.  smile_lol

Różnych sampli nie mam do pokazania. Za bardzo zająłem się "smakowaniem" różnych styli, by odnaleźć ten jedyny i się w nim rozwijać, szczególnie mowa o mojej postaci. Widzisz, masz mego avka jako sample.  smile_big

A że się tak wypowiedziałem odnośnie tego, no cóż. Jeżeli to okładka no to...okładka jest jak cinematic gry. Okładka musi być cholernie przemyślana, dopracowana, ponieważ to pierwsza rzecz jaką widzi widz. Dlatego mam założenie, że super designu nie ma, ponieważ okładka zawsze trzyma wyższy poziom niż zawartość.
Zobaczę więcej, to może inaczej się wypowiem, no i może posłużę radą.

Ostatnio edytowany przez kishida (2014-01-30 23:32:05)

Offline

#18 2014-01-30 23:32:26

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

kishida napisał:

Sledziu_w,Sidorf, nie jestem fanem VK, lecz lubię piękno, jakim jest styl mangi. Dlatego mogę jedynie się w tym kierunku wypowiedzieć.

What? Dlaczego przytoczyłeś visual kei?  smile_lol

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-01-30 23:34:41)

Offline

#19 2014-01-30 23:47:56

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

marek2fgc napisał:
kishida napisał:

Sledziu_w,Sidorf, nie jestem fanem VK, lecz lubię piękno, jakim jest styl mangi. Dlatego mogę jedynie się w tym kierunku wypowiedzieć.

What? Dlaczego przytoczyłeś visual kei?  smile_lol

Oczywiście miałem na myśli visual novel. Tak poszło z automatu, ponieważ za dużo jadę po znajomym, co się właśnie w takim stylu ubiera.  jezor

Offline

#20 2014-01-30 23:53:13

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: USZIOK - nowy Visual Novel twórców NEMO

kishida napisał:

LordCrane, mam swoje interesy, pracę jak i stronę na głowie. Jak uczyłem się, to miałem sporo czasu, nawet właśnie były plany krótkiej, humorystycznej gry.

No o to mi właśnie chodzi - o czas. Znam wielu ludzi, którzy dużo gadają i mało robią. Mało kto potrafi właśnie docenić, gdy druga osoba poświęca swój wolny, cenny czas, aby zrobić coś dla drugiej za darmo, oj, mało kto...

Prawda jest taka, że przy fanowskich darmowych projektach dla wszystkich nie ma szans, aby "zatrudniać pro grafików" itd. A ludzie zawsze znajdą jakąś wymówkę. Mówisz, że gdy się uczyłeś, miałeś sporo czasu, ale to mnie nie przekonuje, byłyby inne wymówki - sesja, egzaminy, matura, życie prywatne. Tak jest zawsze. "Cel zamierzony nie równa się celowi osiągniętemu".

Co innego napisać, że coś się nie podoba, bo coś tam coś tam (gusta, guściki), ale co innego od razy zaznaczać (żeby nie napisać przechwalać się), że zrobiłoby się to lepiej, mimo iż nie ma się za bardzo czym pochwalić, aby pokazać swoje umiejętności.

A obrazek z Anią nie jest okładką gry.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2014-01-30 23:54:14)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024