#1 2014-03-28 14:39:29

mario591
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-28

Po wklejeniu napisów do filmu MKV nie wyświetlają się na TV ?

Witam
Jak w temacie. Próbuję zrobić HARDSUBY do filmu w formacie MKV przy pomocy Mkvmerge. Po muxowaniu jak odpalam film na kompie to wszystko ładnie widać ale jak wrzucę film na TV czy poprzez dlna czy z pen'a to nie wyświetlają się napisy. Mój TV to Philips 42pfl6907k proszę o pomoc bo męczą mnie już te polskie dubbingi czy lektory! Czy może ktoś pomóc jak wy to robicie ?

Offline

#2 2014-03-28 14:47:50

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Po wklejeniu napisów do filmu MKV nie wyświetlają się na TV ?

Offline

#3 2014-03-28 15:01:24

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Po wklejeniu napisów do filmu MKV nie wyświetlają się na TV ?

Najprawdopodobniej zamiast zrobić hardsuba (nieodwracalnie wtopić napisy do filmu), zwyczajnie wsadziłeś swojego .ass-a/.srt-ka do kontenera .mkv (innymi słowy softsub w matrioszce, błędnie przez tłuszczę nazywany hardkiem) i dziwujesz się, że ci nie działa.
W nagrodę za pomysłowość wędruje do ciebie Piccolo.

Pokaż spoiler
sdvsdvsdv.jpg

Jak chcesz, żeby ci działało, wklej se suba jakimś inny programem/podłap w sieci działający skrypt muksujący do GUIa. Tu masz poradnik pod jakiś cyko software, autor ów tutka twierdzi, że działa. Ja tam, jak zgrywam dla kogoś coś pod słabszy sprzęt czy na TV, to konwertuję Total Video Conwerterem, tylko jeśli masz do czynienia z super wyczobistym blurejem ~25 [gb]/h i chcesz zachować jego jakość, to wtedy TVC odpada, gdyż zwyczajnie za jego czasów nie było jeszcze takich cudeniek, to i nie wie, jak się je bezstratnie przerabia. Na drugi raz, zanim napiszesz, pogoogluj. Pozdro.  jezor2

[Eidit]
Zostałem ubiegnięty  placze

Ostatnio edytowany przez vegeta391 (2014-03-28 15:02:58)


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#4 2014-03-28 15:35:59

sabaton
Użytkownik
Skąd: Czyżeśpiwoszynióskol
Dołączył: 2008-07-21

Odp: Po wklejeniu napisów do filmu MKV nie wyświetlają się na TV ?

Ja używam MeGUI.
Najpierw sobie ustawiam odpowiednio napisy (zazwyczaj zwiększam czcionkę o co najmniej 15 punktów, ewentualnie daję bardziej czytelną).
Potem wtapiam napisy do obrazu i tyle. Trochę roboty jest przy poprawnym ustawieniu wszystkiego (trzeba deczko pogooglać), ale efekty są zadowalające(choć czasami są 2 dni prób, aby ten efekt otrzymać, szczególnie, że pewne rzeczy robię bardziej na zasadzie: a zobaczymy jak z takimi ustawieniami wyjdzie).
Poradnik zlinkowany przez Camiziego jest całkiem dobry aby zacząć zabawę.
A komfort obejrzenia niezłego filmu/anime/serialu z dobrymi napisami na 51 calach z piwem w łapie, to jest to.
***************
Edytka ==> Isao
Animu przekodowuję podczas pracy, więc czasu nie tracę (mogę sobie puścić MeGUI i jednocześnie w CADzie rysować, na razie komp to wytrzymuje). Mój telewizor czyta co prawda ass, ale ma kłopoty przy efektach, oraz w przypadku nachodzących na siebie czasów (co ciekawe przy mDVD problemu nie ma).
Inna sprawa, że dla każdych napisów zewnętrznych jest jedna, zwykła czcionka, która w porównaniu do pracy jaką niektórzy włożyli w wygląd napisów wypada dość żałośnie, ale w sumie jak kto lubi.

Ostatnio edytowany przez sabaton (2014-03-28 21:29:12)


BhQSDPk.png

Offline

#5 2014-03-28 19:40:45

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Po wklejeniu napisów do filmu MKV nie wyświetlają się na TV ?

Bez sensu trochę przekodowywać całe video i tracić niepotrzebnie czas.
Jeśli wrzucasz do tego mkv subki w *ass to się nie dziw, że nie działają skoro ten TV takich nie obsługuje.
Wrzuć zwyczajne *srt i będzie hulać aż miło. Z tego co się orientuję to ten philipsie powinien być w stanie obsłużyć następujące formaty: *smi, *srt, *sub, uściślając... dość biednie.

Pokaż spoiler
ps: pro tip - zazwyczaj wystarczy zajrzeć do specyfikacji samego TV, która wbrew pozorom potrafi rozwiać sporo wątpliwości.

Ostatnio edytowany przez Isao (2014-03-28 19:42:39)

Offline

#6 2014-03-29 22:25:07

mario591
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-28

Odp: Po wklejeniu napisów do filmu MKV nie wyświetlają się na TV ?

Ja wrzucam zwykłe SRT ale na moim TV są wyświetlane dość małą czcionką i nie mam możliwości jak w TV samsunga regulacji wielkości napisów. A oglądając film np. z 3-5 m na 42 calach z napisami w czcionce np. 11 to lekka porażka. Co do softdubów to myślałem że muksując to programem film MKV i napisy SRT będą to właśnie hardsuby ale widocznie tak nie jest. Co do google to szukałem ....pisłem na wielu forach i nikt nic nie pomógł...przypadkowo trafiłem na to forum i jak widać odzew jest całkiem fajny...tak jak wspomniał Sabaton...też chciałbym usiąść z piwkiem przed TV i rozkoszować się filmem w rozdzielczości HD z napisami wklejonymi w film (hardsub) w odpowiednio dużej czcionce.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024