#201 2014-09-23 16:21:13

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Innostian napisał:

Pokaż spoiler
W tym wszystkim najsmutniejsze jest to, że Tatsuyia może używać swojego healowania na innych.

najsmutniejsze że tak może robić ? ee tam. Heh jak dla mnie to dobrze że ma cały czas god_mode_on

Offline

#202 2014-09-25 11:59:25

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#203 2014-09-25 14:37:32

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

FAiM napisał:

mówisz? było już w anime wyjaśnione na czym to polega ? smile_big bo wydaje mi się jakbym gdzieś już słyszał o tym Material Burst :p

Ostatnio edytowany przez kantror (2014-09-25 14:40:05)

Offline

#204 2014-09-25 15:36:52

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Gdzieś tam w trakcie 9SC padła tylko nazwa oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#205 2014-09-25 16:05:25

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

FAiM napisał:

Gdzieś tam w trakcie 9SC padła tylko nazwa oczkod.

tak znalazłem w 11 odcinku jak rozmawia z kolegami z prazy zawsze (pomimo nie występowania nazwy) można jeszcze 2 sytuacje powiązać a właściwie sytuacje z 1 ep i nawiązanie do niej gdy tatsuya niszczy japoński odział no-head-dragon

Offline

#206 2014-09-25 16:09:25

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Scena z pierwszego odcinka, której w ogóle nie powinno być smile


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#207 2014-09-26 19:52:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

sqtmoIKm.jpg
Kolejne obrazki z ostatniego odcinka już na dengekionline.com.
Na animate.tv dopiero jutro około 11 oczkod.

edit
Następne obrazki są już na animate.tv.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2014-09-27 14:02:57)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#208 2014-09-27 18:55:28

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

No i za nami ostatni odcinek... oby zrobili drugi sezon gwizdze.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#209 2014-09-27 19:09:39

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

oj tak tak , jak dotąd spędzałem czas na czekaniu na następny odcinek tak teraz będę czekał info o 2 sezonie smile_big

Offline

#210 2014-09-27 19:32:33

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Drugi sezon? Nie wiem czy po mocno zjechanym 25 odcinku bym chciał go zobaczyć...


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#211 2014-09-27 19:45:26

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

na tle większości anime które ja obejrzałem taki tatsuya nom w skrócie to mogę non stop oglądać go zwłaszcza gdy mode_god_on a przy okazji dostaje darmowy technobełkot który czasami mnie nuży a czasami nie ziemsko porywa ( smile_big heh można z tego wywnioskować że oglądałem w większości jakieś g**** heh smile_big)

Offline

#212 2014-09-27 20:18:09

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Ujmę to tak. W formie książkowej Mahoukę lubię, Tatsuye jako bohatera lubię (jest naprawdę miłą odmianą), ale animu jest po prostu strasznie poszatkowane.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#213 2014-09-27 20:33:14

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

nie wiem czy istnieje takie anime które jest adaptacją w co najmniej w 97% zgodne z ln czy mangą co dla mnie po prawdzie urosło do miana miejskiej legendy ale cóż zacząłem czytać ln ale nawet 1 tomu nie skończyłem mój ang jest zbyt słaby ;/ heh o ironio jestem w klasie maturalnej liceum :p jako że skupiam się na zrozumieniu zdania mniej mogę poświęcić na "wizualizacje" więc heh pozostaje mi anime i liczyć na to że sporo nie odkroją

Offline

#214 2014-09-28 00:07:00

Innostian
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2014-01-15

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

FAiM napisał:

No i za nami ostatni odcinek... oby zrobili drugi sezon gwizdze.

Po końcówce można wnioskować, że będzie kolejny sezon.

Offline

#215 2014-09-28 11:29:20

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Innostian napisał:

Po końcówce można wnioskować, że będzie kolejny sezon.

Chyba dopiero co zacząłeś oglądać animu, że dochodzisz do takich wniosków oczkod.

Tristan napisał:

... ale animu jest po prostu strasznie poszatkowane.

Poszatkowane? Owszem, wyparowała cała narracja, w której były wszelkie opisy mahoukowego świata czy działania mangi itp. - ale nie wszystko da się łatwo i dobrze przenieść do ruchomego obrazu...
Jednak sądzę, że "Mahouki dla każdego!" oraz słowniczek na oficjalnej stronie w jakiś sposób to rekompensują oczkod. Nie zapominajmy również o wstępie z pierwszego odcinka jezor.

Najbardziej dostało się końcówce, której przydałby się jeszcze z jeden czy dwa odcinki... A tak, np. całkowicie spłycili relacje Kirihary i Mibu czy relacje rodzinne Eriki - tutaj po prostu dostała Orochimaru jak niby nic, a do tego Yamatsunami wyglądało jakoś nijako... to samo można powiedzieć o Cocytusie Miyuki - co osobiście uważam, za kompletną porażkę. beznadzieja
Takich drobnostek - jednak dość ważnych dla rozwoju pobocznych postaci - znajdzie się jeszcze kilka...

Ale ogólnie chyba nie wyszło tak źle gwizdze...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#216 2014-09-28 12:03:28

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Najbardziej dostało się końcówce, której przydałby się jeszcze z jeden czy dwa odcinki... A tak, np. całkowicie spłycili relacje Kirihary i Mibu czy relacje rodzinne Eriki - tutaj po prostu dostała Orochimaru jak niby nic, a do tego Yamatsunami wyglądało jakoś nijako... to samo można powiedzieć o Cocytusie Miyuki - co osobiście uważam, za kompletną porażkę. beznadzieja
Takich drobnostek - jednak dość ważnych dla rozwoju pobocznych postaci - znajdzie się jeszcze kilka...

Może zrekompensują nam to wydaniem paru oavek, chociaż w to wątpie  szalony
Ps. Z kończyłem oglądać anime i chciałbym zająć się LN, od którego momentu proponujecie zacząć czytać jezor

Offline

#217 2014-09-28 12:47:53

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

max-kun napisał:

Może zrekompensują nam to wydaniem paru oavek, chociaż w to wątpie  szalony
Ps. Z kończyłem oglądać anime i chciałbym zająć się LN, od którego momentu proponujecie zacząć czytać jezor

Co zrobiłeś? mruga Osobiście polecam przeczytać od samego początku... a jeśli nie chcesz, to tytuły tomów łatwo ci podpowiedzą odkąd zacząć oczkod.

Mogliby zrobić OVA z Summer Break (był to dodatkowy rozdział webowej wersji 2 tomu) oraz Presidential Elections and the Queen - który również był w webie, jako swego rodzaju filler, jednak wyjaśniał dlaczego bojaźliwa Azusa została nową przewodnicząca oczkod.
Obie te historie były traktowane jako główna ścieżka, więc szkoda, że je pominęli...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#218 2014-09-28 12:54:39

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Osobiście polecam przeczytać od samego początku... a jeśli nie chcesz, to tytuły tomów łatwo ci podpowiedzą odkąd zacząć

Dzięki za info i przepraszam za błąd ortograficzny jezor

Offline

#219 2014-09-28 13:20:41

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

No właśnie, a jak wyszło im pominięcie 5. tomu serii? Wygląda mi on na jakieś poboczne historyjki, no ale może był w nim jakieś ważne rzeczy. Gdyby się komuś chciało, to nie obraziłbym się, gdyby streścił, co nas ominęło.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#220 2014-09-28 16:15:13

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Tatsuya z siostrzyczką na zakupach, wypad bohaterów na plażę (należącą do rodziny Honoki), wybory prezydenckie i obalenie zasady, że w samorządzie są jedynie uczniowie z pierwszego kursu, takie tam rzeczy.
A jak wyszło? Głupio, bo ni z tego, ni z owego mamy Azusę jako przewodniczącą.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024