#1 2014-04-28 09:37:15

Shinigami22
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-14

Aegisub i zewnętrzny opening i ending

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób edycji napisów (timing) gdy mamy zewnętrzy opening i ending  ?
Przy normalnej edycji aegisub wczytuje tylko jeden plik video bez op i ed i tu zaczynają się schody, rozwala całkiem napisy.

Raczej nie da się wczytać głównego video z op i ed ? (chodzi o wersje bluray)

Ostatnio edytowany przez Shinigami22 (2014-04-28 11:58:54)

Offline

#2 2014-04-28 09:58:37

ZlyLos
Użytkownik
Skąd: Wiele różnych miejsc...
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

Niech zgadnę... [Coalgirls]?

Ja znam dwa sposoby, ale na pewno jest ich więcej:
1. Napisać w notatniku skrypt AVS i wczytać go w Aegu zamiast wideo.

DirectShowSource("ścieżka do odcinka+rozszerzenie")

Plik -> Zapisz jako... -> nazwa.avs
Typ plików: Wszystkie pliki
Uwaga! Ponieważ to DSS, mogą, ale nie muszą, wystąpić jakieś dziwne przesunięcia timingu. W takim przypadku wystarczy odpalić epek w odtwarzaczu i sprawdzić czy wszystko jest ok.
2. Opcja ekstremalna. Przekodować anime.


Ato wa wakai mono ni makaseru.

Offline

#3 2014-04-28 10:00:03

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

FFMS2 nie ma możliwości wczytywania oddzielnych segmentów, jedyna możliwość to użyć skryptu avs przez directshowsource, tyle że wtedy dokładność klatkowa szlag trafia. Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić, jeśli tylko dopasować napisy, by je obejrzeć, to spoko, ale jak chcesz robić do tego wideo jakieś superlinijkożerne efekty to lepiej sobie odpuść.

Ooo, widzę, że Zły mnie uprzedził pisząc dokładniejszy opis. Dziwne przesunięcia timingu zależą od kodeków, na LAV tego nie uświadczysz.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2014-04-28 10:01:59)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#4 2014-04-28 10:09:44

Shinigami22
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-14

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

ZlyLos napisał:

Niech zgadnę... [Coalgirls]?

Niestety nie zgadłeś to [Chihiro] Fortune Arterial


Bakura napisał:

FFMS2 nie ma możliwości wczytywania oddzielnych segmentów, jedyna możliwość to użyć skryptu avs przez directshowsource, tyle że wtedy dokładność klatkowa szlag trafia. Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić, jeśli tylko dopasować napisy, by je obejrzeć, to spoko, ale jak chcesz robić do tego wideo jakieś superlinijkożerne efekty to lepiej sobie odpuść.

Ooo, widzę, że Zły mnie uprzedził pisząc dokładniejszy opis. Dziwne przesunięcia timingu zależą od kodeków, na LAV tego nie uświadczysz.

Chcę tylko w miarę dopasować napisy do oglądania, nic więcej, ale nie umiem sobie poradzić właśnie z zewnętrznymi op i ed. Kiedyś robiłem tak że usuwałem op i ed i robiłem synchro bez nich. Teraz zastanawiałem się czy da się jakoś to zrobić bez usuwania.

Czyli najlepiej zrobić skrypt *.avs gdzie radził @ZłyLos ??

Offline

#5 2014-04-28 10:20:30

Shinigami22
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-14

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

Chyba nie za bardzo mi to wyjdzie:
AVS.png

Offline

#6 2014-04-28 10:35:24

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

Zawsze jeszcze możesz wejść w opcje audio i video i zmienić providera na avisynth, wtedy wczyta ci to przez taki skrypt, tyle że nie zapomnij później przestawić tego z powrotem. Skrypty avs ci nie działają, bo nie masz avisyntha zainstalowanego na komputerze. A jak nie potrzebujesz audio, to równie dobrze możesz to w Kainote przez direct show otworzyć.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2014-04-28 10:37:02)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#7 2014-04-28 10:43:32

Shinigami22
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-14

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

@Bakura nie miałem jeszcze styczności z Kainote ...

Offline

#8 2014-04-28 11:50:50

Shinigami22
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-14

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

Zainstalowałem Avisynth 2.5.8 i skrypt działa, tak samo w odtwarzanie w Aegisub.

Dzięki za poradę.

Temat chyba można już zamknąć.

Offline

#9 2014-04-28 18:59:58

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Aegisub i zewnętrzny opening i ending

To ja jeszcze zasugeruję, że możesz także dopasować napisy w ten sposób, żeby pasowały do anime bez op i ed, a następnie wmuksować je do pliku MKV z odcinkiem za pomocą mkvmerge. W ten sposób będzie działało dobrze niezależnie czy odpalisz odcinek za pomocą playera z włączonym linkowaniem czy bez.


5205.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024