#1 2014-07-25 12:28:13

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Tales of Symphonia The Animation

201111281322469482.jpg

Trochę wody upłynęło od premiery tego animu, za to kilka miesięcy temu wyszło sobie Tales of Symphonia Chronicles. Z tej okazji, w zgodzie ze szlachetnym prawem ANSI "róbta, co chceta" pozwoliłam sobie ukraść ten projekt grupie Butazaru, która zresztą ostatnimi czasy nie jest specjalnie aktywna. Jestem świeżo po grze, dzięki czemu mam na to trochę energii smile

Na pierwszy ogień poszły odcinki bonusowe, które do tej pory prawie wcale nie zostały przetłumaczone. A szkoda, bo oglądanie ich sprawiło mi równie dużą (jeśli nie większą) frajdę z oglądania co same główne odcinki. Przede wszystkim pozwalają sobie na różne smaczki, na które nie starcza miejsca (lub nie wypada) samemu OVA. No i można zobaczyć Kratosa w wielu różnych sytuacjach, na które nie ma szans w prawdziwej historii, gdzie jest za bardzo zajęty nadymaniem się i robieniem poważnych min.

Nie mam pojęcia, na ile to animu jest ciekawe czy też zrozumiałe dla ludzi niezaznajomionych z grą. Chętnie wyjaśnię wszystkie wątpliwości i pozatykam dziury po seansie, więc możecie pytać w tym temacie, póki jeszcze pamiętam szczegóły z gry smile_big

Co do tłumaczenia, to postanowiłam nie ruszać angielskich nazw ataków. Jest to dosyć paskudne odstępstwo od reguły i naprawdę mnie to boli, ale zamienianie tych znajomych, oficjalnych nazw z gier na jakąś nierozpoznawalną polską papkę bolałoby mnie jeszcze bardziej. Jakbym zaczęła tworzyć jakieś Demoniczne Kły i Tygrysie Ostrza, to potem prześladowałyby mnie w koszmarach smile_big Ale wszystko inne będę grzecznie tłumaczyć.

Sylvarant-hen:
Bonus 1 (oglądać po 1. odcinku) MAL
Bonus 2 (oglądać po 4. odcinku) MAL

Tethe'alla-hen, odcinki specjalne (MAL):
Bonus 1 (oglądać po 1. odcinku)
Bonus 2 (oglądać po 2. odcinku)
Bonus 3 (oglądać po 3. odcinku)
Bonus 4 (oglądać po 4. odcinku)

Sekai Tougou-hen (MAL + MAL):
Odcinek 1 + bonus
Odcinek 2 + bonus
Odcinek 3 + bonus

Pliki mkv, do których pasują te napisy, wrzuciłam sobie na MEGA:
http://bit.do/tosmkv
Jak nie ma osobno napisów do wersji BD albo DVD, znaczy, że tłumaczenie pasuje do obu.

Czcionki (główna to Anna - tak, została wybrana na cześć mamusi Lloyda  wow):
https://dl.dropboxusercontent.com/u/748 … cionki.zip
Są też na MEGA.

Odcinki bonusowe do trzeciej serii będą się pojawiać razem z samymi odcinkami. Razem ogląda się je najlepiej, w końcu tak sobie to wymyślili twórcy.

Jeśli chodzi o tłumaczenia do pierwszych dwóch serii, to na razie nie planuję się za nie zabierać, bo podejrzewam, że znaczną większość widzów satysfakcjonuje przekład Butazaru. Mnie się osobiście nie podobał, chociaż prawie całą winę za to ponosi bazowy angielski skrypt, który już był dosyć słaby - niektóre zdania wyraźnie wrzucane były na zasadzie "nie rozumiem, co mówią, więc napiszę sobie losowe zdanie pasujące do kontekstu". Nie wiem, czy ktoś oprócz mnie to w ogóle zauważył, ale jeśli tak i jeśli ktoś będzie jednak chciał ponownego tłumaczenia tych serii, niech napisze do mnie pw, a przemyślę tę sprawę smile_big

Ostatnio edytowany przez Maigo (2015-02-10 23:10:57)

Offline

#2 2014-07-25 23:32:53

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Odp: Tales of Symphonia The Animation

To jedziemy. Dodałam pierwszy odcinek ostatniej serii.
Doszła jedna czcionka i teraz są aż dwie smile_big

Pokaż spoiler Obrazek

yHmA2z9.jpg
Niemożliwe, po trzech latach pojawia się tłumaczenie?

Następny będzie bonus do tego odcinka. Dzisiaj nie mam już mocy, ale wyjdzie niedługo.
No a potem drugi odcinek.

Offline

#3 2014-11-15 21:48:33

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Odp: Tales of Symphonia The Animation

Wrzuciłam bonus do pierwszego odcinka, drugi odcinek i bonus do drugiego odcinka.

Pokaż spoiler Obrazek

iN0jGeJ.jpg?1
Mithos jest zły, że tyle to trwało...

Ostrzegam, że ten odcinek kończy się paskudnym cliffhangerem.

Teraz został tylko ostatni odcinek i jego bonus. Powiedziałabym, że będzie niedługo, ale poprzednio okazało się to wierutnym kłamstwem, więc nawet nie będę próbować. Ale tłumaczenie na pewno powstanie, i prawie na pewno przed końcem roku.

Edit: Dopiero teraz zauważyłam, że Final8 wydało w październiku wersję BD trzeciej serii. To miło z ich strony. W najbliższym czasie sprawdzę, czy napisy pasują, i oczywiście zachęcam do ściągania tej wersji, a nie DVD z mojego MEGA.

Edit2: Drugi odcinek pasuje do BD, do pierwszego dodałam synchro. Same MKV wrzuciłam na MEGA, bo co mi szkodzi. Co prawda torrent jest żywy i leci aż miło, ale nie wiadomo, jak długo tak będzie.

Ostatnio edytowany przez Maigo (2014-11-15 23:23:15)

Offline

#4 2015-02-10 23:08:03

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Odp: Tales of Symphonia The Animation

Oto wreszcie nadchodzi trzeci i ostatni odcinek tej trzeciej i ostatniej serii Tales of Symphonia, co oznacza koniec jej animowanej wersji. Jeśli ktoś wstrzymywał się z obejrzeniem, aż będzie komplet, to właśnie nadszedł ten moment.
Gorąco polecam też samą grę - szczególnie remake na PS3 zwany Tales of Symphonia Chronicles, który wyszedł jakiś rok temu.

Bonus jak coś też przetłumaczyłam.

Pokaż spoiler Długo czekałam, żeby wrzucić ten obrazek
9Gx6V1s.jpg
smile_big

Jeżeli ktoś się sam nie domyślił i ciekawi go, jak Lloyd nazwał drzewo, to mogę zdradzić tę tajemnicę. Co prawda ani w grze, ani w anime nie jest to wprost powiedziane, ale z wielu mniej lub bardziej oczywistych powodów (np. faktu, że ToS jest odległym prequelem Tales of Phantasia, a tam imię drzewa jest znane) można podejrzewać, że nazwał je

Pokaż spoiler
Yggdrasill, po Mithosie. To miło z jego strony, prawda? smile

Na tym kończy się moja przygoda z tą serią, przepraszam, że tyle to trwało (tak to jest być nawet nie niedzielnym, a wakacyjnym tłumaczem  wstyd). Ostatni odcinek byłby trochę szybciej, gdyby mi się Zestiria nie wepchnęła w "grafik". W przyszłości planuję zajmować się każdym anime na podstawie serii Tales of, jakie tylko wyjdzie. Chociaż pewnie nie doczekam się niczego za prędko, bo Zestiria już coś swojego dostała, a kolejna gra jeszcze nie została ogłoszona. Ciągle liczę na Xillię, to skandal, że Xillia nie ma żadnego anime, przecież była na tyle popularna, żeby dostać sequel.  beznadzieja  Może tak seria TV dla Xillii... Ech, marzenia. W każdym razie do zobaczenia przy następnym projekcie. smile

Offline

#5 2015-02-10 23:34:50

Ares86
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-10

Odp: Tales of Symphonia The Animation

To lepiej obejrzeć po przejściu gry? Bo mam Symphonie na dysku, ale nie wiem kiedy się za nią zabiorę.

Offline

#6 2015-02-11 00:05:39

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Odp: Tales of Symphonia The Animation

Tak, moim zdaniem lepiej po przejściu gry (jeśli planuje się w nią kiedyś zagrać - jak nie, to nie ma się co zastanawiać, można iść oglądać), bo jednak anime spoileruje pewne wydarzenia, mimo że bardzo dużo wycięto (to w końcu długa gra).
Jasne, można oglądać wcześniej, ale nie wiem, jak jest wtedy ze zrozumieniem fabuły. Niby twórcy starają się wszystko tłumaczyć, ale nie ma na to za dużo czasu, a fabuła gry jest miejscami dosyć pogmatwana.
Poza tym mam wrażenie, że anime kładzie nacisk na te elementy, które były nieco zaniedbane w grze, np. przeszłość czwórki bohaterów starożytnej wojny (nie wymienię imion, bo jeszcze coś zaspoileruję  baka), emocje bohaterów, uzasadnienie ich działań, relacje między nimi, takie tam. Wydarzenia są tak pozmieniane, żeby osiągnąć to samo, pokazując co innego. I ogólnie wydaje mi się, że Tales of Symphonia The Animation sprawuje się lepiej jako uzupełnienie gry, a nie odrębny twór, bo dopiero znając pierwowzór można wszystkie te zabiegi docenić.
A odcinki specjalne to w ogólne inna sprawa - tam żarty odnoszą się często do gry, a nie anime.  baka

Właściwie to zawsze jest tak, że lepiej zacząć od oryginału, bo łapie się wtedy wszystkie smaczki. Ale jeśli się nie chce albo nie może zagrać, to czytałam gdzieś w internecie opinie, że da się to anime oglądać z przyjemnością nawet bez znajomości gry.  oczkod

Offline

#7 2015-02-11 02:11:03

Ares86
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-10

Odp: Tales of Symphonia The Animation

Hehe, no tak długiej i szczegółowej odpowiedzi się akurat nie spodziewałem, ale dzięki. To obejrzę to sobie jak już ukończę i splatynuję Symphonie jedną i drugą. Przy Graces przyjemnie się grało, mam nadzieję, że i przy tej będzie tak samo, no i Xilla oczywiście też czeka na dysku. smile To przy okazji będę czekał na kolejne twoje projekty z serii Tales of smile

Offline

#8 2015-02-11 02:47:03

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Odp: Tales of Symphonia The Animation

Akurat Symphonia ma już swoje lata, co widać nawet mimo wersji remaster, ale to dalej świetna gra. Do Graces bardziej będzie podobna Xillia. Za to Xillia 2 pod wieloma względami nie jest podobna do niczego, ale i tak jest super.  smile_big  W dodatku niedługo podobno ma być skończone fanowskie tłumaczenie Vesperii na PS3. Razem to sporo grania, ogólnie powodzenia  smile

Offline

#9 2016-09-19 02:06:14

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tales of Symphonia The Animation

Wypiski/czepialstwo w komentarzach. Samym trzecim sezonem jestem ciapkę rozczarowany. Bo ogólnie jest tak...

Pierwszy sezon — akcja dopiero się rozkręca, ale już czuć ten pazur.
Drugi sezon — cud, miód i orzeszki (i kozacki opening).
Trzeci — no już chyba pierwszy bardziej mi się podobał, ale ten też ujdzie w tłoku.

Tak czy owak, całość i tak wypadła lepiej niż Tales of the Abyss, ale gorzej niż Zestiria, chociaż nawet gdyby było inaczej, to i tak w ramach sentymentu broniłbym jej jak lisica młodych. Pierwszy Tejls to jak pierwsza dziewczyna, pierwsza paczka Lejsów i tak dalej.

Swoją drogą, zabawna historia u mnie była z tą serią. Na początku myślałem, że to są po prostu trzy OVY jako całość, więc pobrałem sobie od razu z twojego MEGA, żeby nie rozbijać się po torrentach w poszukiwaniu seedów. Dopiero potem się zreflektowałem, że to są jakoś śmiesznie zrobione trzy arci... no ale dobra. Potem sobie chodziłem jakieś dwa dni po martwych torrentach i DDL, żeby znowu się zreflektować, że to może być na Baka BT. Nie dość, że najlepszy BD-ek, to jeszcze transfer zasuwał jak dzik po mefedronie. Moja błyskotliwość czasem mnie rozbraja. ^^


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024