#61 2015-01-07 17:12:07

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Kane napisał:

A wracając do stanu obecnego, może należałoby zdefiniować czemu mają służyć komentarze? Ktoś zaproponuje zmiany w regulaminie/FAQ? Tak aby nie było miejsca na wątpliwości, czy dany komentarz jest wartościowy czy powinien zniknąć.

W komentarza powinny być tylko błędy i nic więcej. Wszelkie podziękowania (Dzięki za napisy, Fajnie się z nimi oglądało), pytania (Będziesz dalej tłumaczył?, Zrobisz synchro?), komenty autorów (Poprawię za 3 dni bo teraz nie mam czasu, Poprawione, Dzięki za wypiskę) i wszelka zbędna gadka (przykład 1, przykład 2) powinny zostać zabronione.

Autorzy zamiast komentować swoje napisy mogą dodać na końcu opisu notke, że w dniu takim i takim poprawili napisy.
Lubię jak autorzy napisów zamiast pisać "Poprawione." odnoszą się do całej wypiski, czyli komentują każdy błąd, który ktoś im wytknął.
Sporo się można z tego nauczyć.

Widzowie, którzy chcą poklepać autora po pleckach mogą wysłać mu podziękowania na pw LUB odwiedzić stronę grupy i tam skomentować ich projekt LUB zrobić to samo ale na forum.

Wystarczy do ANSI 2.0 dać takie coś:

Co dodałeś nowego do swoich napisów:
-zaktualizowałem link do czcionek 
-zaktualizowałem napisy
-dodałem nowe synchro

A obok tego okienka na wpisanie daty.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-01-07 17:24:20)

Offline

#62 2015-01-07 17:30:00

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Gerard napisał:

W komentarza powinny być tylko błędy i nic więcej. Wszelkie podziękowania (Dzięki za napisy, Fajnie się z nimi oglądało), pytania (Będziesz dalej tłumaczył?, Zrobisz synchro?), komenty autorów (Poprawię za 3 dni bo teraz nie mam czasu, Poprawione, Dzięki za wypiskę) i wszelka zbędna gadka (...) powinny zostać zabronione.

Zawsze uważałem, że komentarz z wystawioną oceną bardzo dobrą i wypisanym błędem jest niezgodny z regulaminem, ale przymyka się na to oko, by autor mógł te błędy poprawić (bo jakie jest tu niby uzasadnienie do oceny?).

Nie wiem, co wam przeszkadzają komentarze typu "Poprawione".

"Dzięki za napisy" też by sobie mogło być, ale pod warunkiem, że przy wystawianiu takiego komentarza pominięte zostałoby wystawienie oceny.

Offline

#63 2015-01-07 17:47:41

Innostian
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2014-01-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Ależ wy płaczecie. Może lepiej byłoby usunąć możliwość komentowania i oceniania? Skończyła by się ta cała drama. Jest dobrze jak jest.

Offline

#64 2015-01-07 17:48:35

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Camizi napisał:

Nie wiem, co wam przeszkadzają komentarze typu "Poprawione".

"Dzięki za napisy" też by sobie mogło być, ale pod warunkiem, że przy wystawianiu takiego komentarza pominięte zostałoby wystawienie oceny.

To po co są te liczniki na profilu? Ktoś nowy doda napisy, dostanie komentarz, będzie chciał sprawdzić osobę, która dała mu ten komentarz, a tu ujrzy takie coś klik. Sześć komentarzy "Poprawione." w dwóch epach do shingeki no bahamut. REKORD.

Innostian napisał:

Ależ wy płaczecie. Może lepiej byłoby usunąć możliwość komentowania i oceniania? Skończyła by się ta cała drama. Jest dobrze jak jest.

Widzowie z onlajnów będą się śmiać z błędów.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-01-07 18:12:13)

Offline

#65 2015-01-07 17:52:44

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Gerard napisał:

Toż to piękne jest smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#66 2015-01-07 18:44:10

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

coellus napisał:
Gerard napisał:

Toż to piękne jest smile_lol

Kamiyan, Aonok, PwP, jamel - "afangarda", "moszni" tego świata.


FluxBB bbcode test

Offline

#67 2015-01-07 19:01:32

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Innostian napisał:

Ależ wy płaczecie. Może lepiej byłoby usunąć możliwość komentowania i oceniania? Skończyła by się ta cała drama. Jest dobrze jak jest.

Jest dobrze, ale czy nie powinniśmy z czasem ulepszać systemów? (dążenie do doskonałości etc.) :p

Gecostam napisał:

Do adminów ^możecie wprowadzić opcje możliwości zostawienia komentarza dopiero po 15 dniach od zarejestrowania. Powinno zmniejszyć to "wypadki", o których wspominał Masa.

Ostatnio edytowany przez Xandros (2015-01-07 19:01:59)

Offline

#68 2015-01-07 19:24:46

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Kane napisał:

A wracając do stanu obecnego, może należałoby zdefiniować czemu mają służyć komentarze? Ktoś zaproponuje zmiany w regulaminie/FAQ? Tak aby nie było miejsca na wątpliwości, czy dany komentarz jest wartościowy czy powinien zniknąć.

Komentowaniu.
I uważam, że komentarz może dotyczyć:
zarówno subiektywnej opinii popartej wypiską błędów, czy aspektów pozytywnych (choćby czytelność, szybkość pojawiania i znikania, poziom oczojebności, poziom zasobożerności przez przekombinowane karaoke - czyli dotyczących komfortu oglądania oraz poprawności językowej) - jak również pozbawionej tychże wypisek.

Jak komuś się chce bawić w korektora to proszę bardzo, może przeklejać nawet cały skrypt linijka po linijce - (choć to k cenzura cy można dostać widząc na ekranie) - ale równie dobrze można rzucić krótkim zdaniem, że autor wali ortami co chwilę, lub logika kuleje. Niech nawet sobie będzie, że komentarz tyczyć się będzie szybkości pojawienia się napisów, czy różnorodności zamieszczonych timingów.

Zdecydowanie komentarze nie powinny służyć dyskusjom o serii, kolejnych/poprzednich tłumaczeniach, czy innych seriach tłumaczonych przez autora - jak również podziękowaniom za: napisy/za wypiskę/za poprawienie napisów/podziękowania/itp.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#69 2015-01-07 19:26:31

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

djbeast napisał:
coellus napisał:
Gerard napisał:

Toż to piękne jest smile_lol

Kamiyan, Aonok, PwP, jamel - "afangarda", "moszni" tego świata.

A toto stare takie już... jak ten czas leci.
Chociaż nie bez powodu wymieniłeś tylko kilka osób zamiast wszystkich (w końcu to NAZI).

Anonsik napisał:

Na ansi całe szczęście się tego nie praktykuje, tu rzadziej możesz dostać dowód uznania twej pracy(najczęściej jak zakończysz serię), ale przez to można go uznać za bardziej wartościowy.

Misiek, w jakiej rzeczywistości Ty żyjesz?
Dowód uznania pracy? oo

Przecież ta strona nie bez powodu ma ksywkę "NAZI".
To jest jedna wielka plichta, gdzie jakieś 80-90% komentarzy piszą sobie wzajemnie różni "znajomkowie i znajomkowie znajomków".
Myślisz, że dlaczego np. engrish ciągle wystawia notki na koniec serii swojej byłej grupie?
Albo dlaczego Sasha/Msten ocenia napisy swoich "ziomeczkuf"?
Dlaczego to samo robi Senami przy Nędznikach?

Bo mamy tu do czynienia z małą grupką ludzi, którzy mniej lub bardziej się znają i oceniają swoje dzieła.
Inna grupka to losowi jegomościowie, którzy dają BDB "napisy mega" niezależnie od jakości, bo ktoś robi speedsuba do jakiejś nowej bajeczki, którą oglądają.
To się głównie opiera na kolesiostwie lub żebraniu, nie ma się co oszukiwać.

Dlatego komentarze służą przede wszystkim wskazywaniu błędów lub wyłapywaniu słabych napisów, żeby było wiadomo, czego lepiej nie pobierać.
Zazwyczaj to sprowadza się do wyłapywania pierdółek, ale czasem trafia się coś większego (kiedy np. tłumaczowi chwilowo wyłączy się mózg) i to jest przydatne.
Natomiast same oceny to na jakiej zasadzie działają... wiemy.

A dlaczego dużo ludzi napisów też nie wrzuca to wszyscy wiemy — od razu zbierają się, yhm, "weterani" szukający błędów jak leci.
Widok ściany tekstu w komentarzu z (nieco chamskim zresztą) dopiskiem "kup se słownik" nie jest specjalnie zachęcający.
Zresztą i tak większość ludzi ogląda to na onlajnach i ma gdzieś jakość, więc nie wiem o co ta drama... o te ledwie 1000 pobrań?
Spoko, przeciętny onlajn ma od 5 do 10 razy więcej.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-01-07 19:29:57)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#70 2015-01-07 19:51:34

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Saszka ci odpisze, skoro została wywołana z lasu.
W dupie byłeś, gówno widziałeś.
Komentowałem napisy jastis (zapewne o to chodzi) na długo przed tym, zanim dołączyłem do MW, jak i zanim się tu pojawiłeś i zacząłeś nas raczyć swoimi mądrościami, i do dziś nie widzę powodu, dla którego miałbym przestać. Już nawet nie wspomnę, że jej nie znam. Mam do tego inne podejście. Z całym sercem, kij ci do tego.

Kamiyan3991 napisał:

Przecież ta strona nie bez powodu ma ksywkę "NAZI".

Tak, masz rację, nie bez powodu. Lecz nie masz zielonego pojęcia, skąd się wzięła. Może pora się obudzić i przestać pieprzyć trzy po trzy.

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2015-01-07 20:05:55)

Offline

#71 2015-01-07 20:17:31

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Sasha1 napisał:

skoro została wywołana z lasu.

Nie została, to był tylko z jeden przykładów na szybko.

Sasha1 napisał:

Mam do tego inne podejście.

Czyżby?
Właśnie idealnie wpisałeś się w podany przeze mnie schemat.
Znasz, kojarzysz, oglądasz = komentujesz.
Grupa czy nie grupa to już swoją drogą (chociaż użyłem innego słowa).

Ale cóż, wcale nie zdziwiło mnie to, że przerosła Cię interpretacja prostego zdania.
Poza tym — bardzo trawne stwierdzenie:

Sasha1 napisał:

nas raczyć

Jak to wszystko ładnie układa się w jedną całość.
Ale tu w sumie nie ma nawet o czym pisać.
Ten problem był już nawet poruszany przez wyjadacza z "waszego" podwórka (bodajże slymsc pisał coś o "zjadaniu ogonów" przy okazji ostatniego plebiscytu)

Sasha1 napisał:

skąd się wzięła

I don't give a darn.
Idealnie pasuje do obecnej sytuacji.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-01-07 20:18:14)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#72 2015-01-07 20:25:52

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Źle interpretujesz fakty. Strasznie wygodne, ale to ty. Nie wymagam od ciebie za dużo.
Dlatego wyjaśnię to najprościej, jak się da.
Obejrzałem, komentuję. Logiczne. Nie ma znaczenia, czy kogoś znam, czy nie. Dotarło?

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2015-01-07 20:26:12)

Offline

#73 2015-01-07 20:45:26

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Xandros napisał:

Do adminów ^możecie wprowadzić opcje możliwości zostawienia komentarza dopiero po 15 dniach od zarejestrowania. Powinno zmniejszyć to "wypadki", o których wspominał Masa.

Pomysł wart wdrożenia.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#74 2015-01-07 20:51:37

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Sasha1 napisał:

Źle interpretujesz fakty. Strasznie wygodne, ale to ty. Nie wymagam od ciebie za dużo.
Dlatego wyjaśnię to najprościej, jak się da.
Obejrzałem, komentuję. Logiczne. Nie ma znaczenia, czy kogoś znam, czy nie. Dotarło?

Czyżby?
Bo coś bardzo wybiórczo oglądasz — te same osoby, te same oceny.
Historia komentarzy mówi sama za siebie i żadne odwracanie kota ogonem tego nie zmieni.
Tak jest z większością komentarzy tutaj i problem widzi wiele osób, ale o tym się głośnie nie mówi, bo i nie ma po co.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#75 2015-01-07 20:59:09

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Kamiyan3991 napisał:

Tak jest z większością komentarzy tutaj i problem widzi wiele osób, ale o tym się głośnie nie mówi, bo i nie ma po co.

A myślisz, że czemu jesteś tak często tu hejtowany? Zwracasz na pewne rzeczy uwagę, a dla niektórych nie jest wygodne, proste.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#76 2015-01-07 21:07:27

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Kamiyan3991 napisał:
Sasha1 napisał:

Źle interpretujesz fakty. Strasznie wygodne, ale to ty. Nie wymagam od ciebie za dużo.
Dlatego wyjaśnię to najprościej, jak się da.
Obejrzałem, komentuję. Logiczne. Nie ma znaczenia, czy kogoś znam, czy nie. Dotarło?

Czyżby?
Bo coś bardzo wybiórczo oglądasz — te same osoby, te same oceny.
Historia komentarzy mówi sama za siebie i żadne odwracanie kota ogonem tego nie zmieni.

Dokładnie, Kam. Ciągle oglądam bajki z napisami od tych samych osób, aby się nie przejechać. Istne lizanie tyłków.
Rozgryzłeś mnie. papa

Offline

#77 2015-01-07 21:18:50

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Czemu miałyby służyć komentarze?
Tłumacz/grupa wiedzą, że ktoś docenia włożony w ich pracę trud, komentarze pomagają wyłapać niedociągnięcia. Bez nich, same oceny bez komentowania częściej padałyby nadużyciom w stylu, nie lubię grupy, dam "1".
Grunt, by to nie była jakaś tam wykuta formułka, tyko konkrety tyczące się poszczególnych cegiełek składających się na suba.
Kilka zdań odnośnie napisów, to chyba nie jest zbyt wielki wysiłek.

Zapisy mają swoje bolączki, ale jak widać większość je obchodzi, coś tam wypisując i dając bdb, bo w ogólnym rozrachunku napisy są bdb, nic rażącego nie ma.
Warto rozważyć kwestię związaną z tworzeniem kont tylko po to, by wystawić bdb dla siebie czy swojej grupy. Chociaż taki proceder zwykle tyczy się tych onlajnowych grup, co i na ANSI próbują debiutować.
I tak jak kilku osobom, brakuje mi możliwości edycji, bo czasem chciałoby się coś dodać,
o czym się zapomniało i zamiast walić koment pod komentem, można edytować.
Niemniej sądzę, że do czasu ANSI 2.0 (któremu bliżej jak dalej) da się to przeboleć.   


Ps:
Kam, wiemy, że lubisz być w centrum uwagi i potrafisz swoimi teoriami rozbawić w najbardziej pochmurny dzień.
Szkoda, że niewiele to wszystko wnosi do tej całej dyskusji.

Ps2:
Nie wiem, czemu czepiasz się ludzi, którzy oglądają i oceniają serie osób, które kojarzą. Skoro wiedzą, że napisy od nich będą stały na dobrym poziomie, to po co mają szukać anonimów? Bez przesady z teoriami spiskowymi o wielkiej klice na ANSI.

Ostatnio edytowany przez Rein (2015-01-07 22:31:57)

Offline

#78 2015-01-07 21:38:55

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Kamiyan3991 napisał:
djbeast napisał:
coellus napisał:

Toż to piękne jest smile_lol

Kamiyan, Aonok, PwP, jamel - "afangarda", "moszni" tego świata.

A toto stare takie już... jak ten czas leci.
Chociaż nie bez powodu wymieniłeś tylko kilka osób zamiast wszystkich (w końcu to NAZI).

Dałeś plamę jak BP w Zatoce Meksykańskiej. Wolę być kojarzony z soviecką bracią.
PS Chociaż z NAZI połączył mnie pakt Ribbentrow-Mołodow (prawa autorskie i takie tam).  gwizdze


FluxBB bbcode test

Offline

#79 2015-01-07 22:26:58

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Że zacytuję:

M:    wracajac do ansi
M:    to czego oni tam chca
M:    ansi 2.0 nigdy nie bedzie
M:    a w obecnym skrypcie nikt nic nie zmieni
M:    bo juz nikt nie ogarnia skryptu ;p
M:    dziala, bo dziala ;p


wladza1.png

Offline

#80 2015-01-07 22:29:01

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

djbeast napisał:

Dałeś plamę jak BP w Zatoce Meksykańskiej. Wolę być kojarzony z soviecką bracią.
PS Chociaż z NAZI połączył mnie pakt Ribbentrow-Mołodow (prawa autorskie i takie tam).  gwizdze

A gdzie tam, całkiem zabawnie było. Teraz to tylko "bardzo sirjos" komentarze z serii "tu chyba przecinek" (zieeeew).
I na bratanków to uważaj, bo "cesarska waluta" coś mało stabilna ostatnio.

@Rein, plz...

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-01-07 22:30:19)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024