#81 2015-01-07 23:56:07

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

A może takie połączenie ANSI 2.0 z obecnym systemem?
Mam na myśli, że tylko przy negatywnej ocenie wymagany byłby komentarz.

Offline

#82 2015-01-08 00:09:28

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Shaft napisał:

A może takie połączenie ANSI 2.0 z obecnym systemem?
Mam na myśli, że tylko przy negatywnej ocenie wymagany byłby komentarz.

Bzdurne rozwiązanie. Zawsze znajdzie się jakiś osioł, który oceni na BDB napisy innego osła tylko dlatego, że są.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#83 2015-01-08 00:15:28

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Ja na to patrzę tak:
Jeśli ktoś dostaje plusa, za to, że po prostu to przetłumaczył, to dostanie też zapewnie minusa za popełnione błędy.
A jeśli ich nie dostanie, to znaczy, że na plusa zasługuje.

Poza tym nie ma systemu idealnego, dlatego skreślanie pomysłu z powodu jednostek jest nie na miejscu.

Ostatnio edytowany przez Shaft (2015-01-08 00:19:51)

Offline

#84 2015-01-08 00:17:26

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

ANSI 2.0 - aleście się rozmarzyli smile_lol

Co do sięgania po napisy jednych i tych samych osób - tak, praktykuję to i będę praktykować. Z tym, że jak widzę napisy od jakiejś grupy i noł-nejma po raz pierwszy, to sięgam po napisy noł-nejma, jak są w porząsiu, to w przyszłości zwracam uwagę przy pobieraniu. Jak nie są - mam na uwadze, by ich nie brać w przypadku innych serii. Nie widzę w tym nic gorszącego.
A jeśli Kami nie czai, w czym rzecz, to niech sobie wyobrazi, że idzie do sklepu i ma do wyboru produkt A od jednego producenta i produkt B od producenta, którego zna. Może weźmie A, żeby spróbować, czy lepsze, ale jeśli okaże się, że nie, to wróci po B i będzie nadal go kupował.
Prościej ująć już się chyba nie da.


Ty dulowaty userze!

Offline

#85 2015-01-08 00:29:13

jastis
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-27

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Tak wtryniając trzy grosze, mi osobiście podoba się obecny system oceniania. Po komentarzach wiem, czego mogę się spodziewać po napisach. Co wpływa na daną ocenę użytkownika. Gdy niczego nie ma, uważam, że napisy utrzymują poziom. Więcej mi nic nie trzeba. Jestem osobą myślącą. 

Gwiazdki w nowym ANSI to taka „giertychowska matura”- zdał, chociaż nie zdał. Odnosząc się do napisów, jak ktoś bez komentarza powrzuca zielone, a ktoś jeden ogarnięty da słabą, bo przyjmijmy na taką zasługują, da nawet odpowiedni komentarz, to i tak będzie średnia typu 4,88 i zielone gwiazdki. Czyli jest źle, ale wychodzi bardzo dobrze. Będzie trzeba ściągnąć wszystkie wersje, by samemu się przekonać o jakości. W końcu nie każdy leci na pierwsze lepsze wydanie. Moim zdaniem powinno być zachowane umotywowanie swojej oceny. 

Pomysł z guzikiem podziękowania za napisy. Nie. Jak to będzie wyglądać, kiedy moje napisy pobierze 20 osób, a podziękuje 300. Ponadto, kto tylko po to robi napisy? Myślałam, że to przede wszystkim hobby, czyli coś dla siebie; czym się dzielę, bo chcę; a nie, żeby kłoniono mi się w pas. 

Na koniec, ja też, jak mam wybór, to pobieram napisy znanych mi tłumaczy. A nawet i ocenie. Jakoś nie widzę nic złego w tym, że opieram się na sprawdzonym źródle. Jak jest zabawa w plebiscyt to i nawet na niego zagłosuję. Bo chyba nikt nie oddaje głosów na osoby, z których tłumaczeniem nie miał do czynienia.

Offline

#86 2015-01-08 00:45:34

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

jastis napisał:

Pomysł z guzikiem podziękowania za napisy. Nie. Jak to będzie wyglądać, kiedy moje napisy pobierze 20 osób, a podziękuje 300.

Wystarczy, że przy pobieraniu otworzy się okienko z opcją dodania komentarza z oceną lub samego 'podziękowania'. Na upartego da się to nawet tak zrobić, żeby system rozpoznawał użytkownika, który ściągnął napisy. W ten sposób możliwość oceny i skomentowania możliwa byłaby w każdej chwili, ale wyłącznie dla osoby, która faktycznie ściągnęła napisy. Można nawet tak poczarować, żeby możliwe było wyłącznie jedno skomentowania/podziękowania na użyszkodnika.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#87 2015-01-08 04:56:46

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Zwykle klepnę dwa zdania, żeby pokazać, że ktoś ściąga te napisy lub podziękować. Zwłaszcza, kiedy wiem, że tłumaczenie kolejnych odcinków nie jest pewne. Jeszcze (chyba) nigdy mi takiego komentarza nie skasowano.

Dlaczego jest tak mało komentarzy? Z lenistwa użytkowników - wiem po sobie. W dodatku, większość ściągających nie jest nawet zarejestrowana.
Chociaż przyznam, że czasem łapię się na myśleniu: "nie ma co wytknąć, nie będę komentował". Wina użytkowników, którzy robią pół korekty w komentarzach - moje 2 grosze z "dzięki, nic nie wyłapałem i miło się oglądało z tymi napisami" wyglądają, przy takich grubaśnych wypisach z błędami, na trochę bezwartościowe (chociaż wiem, że autorzy napisów często doceniają każdy komentarz).


flzQwEU.jpg

Offline

#88 2015-01-08 10:16:07

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Zamiast gadać o ocenianiu napisów (Kane już powiedział jak to widzi i jak to będzie wyglądać) skupmy się może na ocenianiu komentarzy, przez nas samych.

Ja to widzę tak:
1. Widz dodaje komentarz do napisów.
2. Autor dostaje powiadomienie (Kane wspominał o utworzeniu archiwum na tej samej zasadzie co przy napisach).
3. Reszta użytkowników daje łapkę w górę bądź w dół w zależności czy komentarz coś sobą wnosi czy też nie. przecinek
4. Dziesięć łapek w dół skutkuje automatycznym usunięciem komentarza, wysłaniem jego kopi adresatowi z krótkim wyjaśnieniem co dalej np. Użytkownicy stwierdzili, że twój komentarz do napisów XYZ nic nie wnosi dlatego został automatycznie usunięty.
Jeśli nadal sądzisz, że autor napisów powinien go zobaczyć wyślij jego kopię do niego przez pw.

Zalety:
-dulu (się cieszy ciszą i spokojem) wkracza tylko w sytuacji gdy jest mało osób online aby zadecydować

-baza sama się czyści gj-1420704756.gif
-każdy ma inne zdanie dotyczące komentarzy, które poprzez Icon.80399.png może wyrazić

Wady:
-dawanie łapek w górę znajomym
-niesłusznie usunięte komentarze popcorn-1420704789.gif (wkracza dulu aby rozstrzygnąć)
-problem wytknięty w poście #89 (takie sytuacje rozwiązywałby moderator napisów)

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-01-08 15:35:41)

Offline

#89 2015-01-08 12:03:37

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Lamarus napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Tak jest z większością komentarzy tutaj i problem widzi wiele osób, ale o tym się głośnie nie mówi, bo i nie ma po co.

A myślisz, że czemu jesteś tak często tu hejtowany? Zwracasz na pewne rzeczy uwagę, a dla niektórych nie jest wygodne, proste.

E... Co za  cenzura . To nie są problemy na skalę państwową, żeby były owiane tajemnicą. To nie żadne NWO czy inne pierdoły, o których się "nie mówi". Teorie spisowe zostawcie w swoich piaskownicach. Aż się lina sama nasuwa na szyję...
A Kamiyan jest hejtowany, bo ciągle wypisuje bzdury.

@Kane
Można też dać możliwość edycji komentarzy bez żadnego licznika z tym, że zmiana tekstu starszego niż 15 minut byłaby niemożliwa. Bo i tak ktoś może się obudzić po 15 minutach i walnąć komentarz pod komentarzem. Nie wiem dokładnie jak to zrobić, ale wymagałoby to zapewne umieszczanie starszego tekstu w oddzielnym bloku (+javascript?).

@Gerard
Co do twojego pomysłu, to bardziej bym się skłaniał do ukrywania komentarzy niż ich całkowitego usuwania. Np. ludzie zaczęli sobie dyskusję w komentarzach, strona przeciwna wyłapała więcej łapek w dół i co się wtedy dzieje? Zostają dziury i monologi.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2015-01-08 12:05:35)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#90 2015-01-08 15:30:49

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

kostek00 napisał:

@Gerard
Co do twojego pomysłu, to bardziej bym się skłaniał do ukrywania komentarzy niż ich całkowitego usuwania. Np. ludzie zaczęli sobie dyskusję w komentarzach, strona przeciwna wyłapała więcej łapek w dół i co się wtedy dzieje? Zostają dziury i monologi.

Dobry pomysł. Coś jak skrypt ukrywania postów Ken-chana  wow

Offline

#91 2015-01-08 17:38:48

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

No coś w ten deseń z tym, że  samemu ukrywać nie będzie można. Robiłaby to strona.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#92 2015-01-08 17:56:35

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Wszystko fajnie, pięknie, ale kto to zaimplementuje? Każdy przecież wie jak wygląda historia z ansi 2.0

Offline

#93 2015-01-08 18:49:27

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

pyransc napisał:

Wszystko fajnie, pięknie, ale kto to zaimplementuje? Każdy przecież wie jak wygląda historia z ansi 2.0

Pozostają tylko ci, co maja dostęp do kodu źródłowego :p.

Offline

#94 2015-01-08 19:24:43

Innostian
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2014-01-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Xandros napisał:
Innostian napisał:

Ależ wy płaczecie. Może lepiej byłoby usunąć możliwość komentowania i oceniania? Skończyła by się ta cała drama. Jest dobrze jak jest.

Jest dobrze, ale czy nie powinniśmy z czasem ulepszać systemów? (dążenie do doskonałości etc.) :p

Równie dobrze można iść za myślą: "po co coś zmieniać skoro jest dobre".

Jak najbardziej jestem za wprowadzeniem możliwości komentowania napisów dopiero po 15 dniach od rejestracji.

Offline

#95 2015-01-22 13:36:38

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Do moich napisów został dodany mniej więcej taki oto komentarz:

Nie pamietam dokladnie, ale lecialo to jakos tak: "Szkoda, ze nie ma oceny "dobre napisy", bo wlasnie takie one sa. Nie liczac literowek wypisanych przez kuru, pojawilo sie kilka bledow interpunkcyjnych, m.in. w zdaniu "Co ty do diabla robisz!?" zwrot "do diabla" powinien zostac oddzielony przecinkami, bo to wtracenie. Nie sa to jednak bledy razace i wiekszosc pewnie nawet nie zwroci na nie uwagi."

Pod komentarzem ktoś inny zaczął dyskusję na temat, czy w tym miejscu przecinek jest wamagany.
Dulu usunął dyskusję razem z pierwszym komentarzem.
Spytałem go powód -

Dulu napisał:

Bo burdel.

Wniosek? Nie uzasadniaj swojej oceny, bo jeśli ktoś zacznie z tobą dysputę, to zostanie on usunięty.
Nawet nie wiem, jak to skomentować.

Offline

#96 2015-01-22 13:55:50

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

A ty niebawem dorobisz się warna za robienie właśnie burdelu w komentarzach.
Reszty nie będę komentował, odeślę do faqa i regulaminu.

Ostatnio edytowany przez dulu (2015-01-22 13:56:29)

Offline

#97 2015-01-22 14:37:12

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Jesteś ostatnią osobą, która może mówić o przestrzeganiu regulaminu.

Offline

#98 2015-01-22 14:39:41

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Spoko. Jeśli masz pisać dla samego pisania, to powiem to już teraz: przestań.

Offline

#99 2015-01-22 15:14:48

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

@Shaft, wyjdź już lepiej. smile_big

Robię burdel w komentarzach. Mod ma zajęcie. Mod usuwa burdel. Przybiegam z płaczem, bo jak on śmiał usunąć mojego posta razem z całym bałaganem.

W ogóle to system widocznych i chętnie rozdawanych waranów to były czasy.  los


wladza1.png

Offline

#100 2015-01-22 15:40:22

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

bodzio napisał:

@Shaft, wyjdź już lepiej. smile_big

Robię burdel w komentarzach. Mod ma zajęcie. Mod usuwa burdel. Przybiegam z płaczem, bo jak on śmiał usunąć mojego posta razem z całym bałaganem.

W ogóle to system widocznych i chętnie rozdawanych waranów to były czasy.  los

Serio uwierzyłeś w to robienie przeze mnie burdelu w komentarzach? rotfl

Ostatnio edytowany przez Shaft (2015-01-22 15:46:29)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024