#1 2015-02-15 12:37:36

GoldenBoy90
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-15

Pirackie Pytanie;d

Witam serdecznie. Mam pirackie pytanie;D Skończył mi się dysk i chciałbym nagrać płytkę BluRay żeby odtworzyć ją w odtwarzaczu na telewizorku np Angel Beats grupy Coalgirls z napisami waszej strony i stąd moje pytanie:d
1: Jak nagrać płytkę Blyray żeby odtwarzał się odcinek z napisami PL a nie angielskimi.

Offline

#2 2015-02-15 12:43:02

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Pirackie Pytanie;d

Jeżeli odtwarzacz nie obsługuje zewnętrznych napisów, ale wewnętrzne już tak (co jest trochę dziwne), to musisz przy pomocy mkvmergegui przemuksować odcinek coalgirls i do kontenera dać polskie napisy.
Poza tym wydanie coalgirls Angel Beats ma audio we FLAC, co na 99,9% twój odtwarzacz nie obsługuje.
Lepiej byś zainwestował w odtwarzacz z wejściem USB albo podłączył laptopa, a nie bawił się w nagrywanie. Nie będzie działać i zmarnujesz pieniądze.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-02-15 12:48:55)

Offline

#3 2015-02-15 12:51:42

GoldenBoy90
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-15

Odp: Pirackie Pytanie;d

Mam zakupiony dysk przenośny z pojemnością 1 Tera więc zakup drugiego dysku jest dużo droższy niż kilka płytek BlyRay żeby to nagrać. Nie bardzo się orientuje w tych wszystkich nazwach jak np FLAC ale z tego co wyczytałem i jeśli dobrze zrozumiałem wystarczy kupić odtwarzacz BluRay który odtwarza dzwięk w formacie FLAC tak?

Offline

#4 2015-02-15 12:56:31

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Pirackie Pytanie;d

GoldenBoy90 napisał:

Mam zakupiony dysk przenośny z pojemnością 1 Tera więc zakup drugiego dysku jest dużo droższy niż kilka płytek BlyRay żeby to nagrać. Nie bardzo się orientuje w tych wszystkich nazwach jak np FLAC ale z tego co wyczytałem i jeśli dobrze zrozumiałem wystarczy kupić odtwarzacz BluRay który odtwarza dzwięk w formacie FLAC tak?

Może troszkę się zapędziłem z tym 99,9%. smile_big Teraz praktycznie wszystkie firmowe odtwarzacze (LG, Samsung, Pioneer itp.) obsługują FLAC. Sprawdź na necie, czy model twojego odwtarzacza obsługuje ten dźwięk.
Ja mam dysk przenośny w postaci obudowy za 30zł i dysku 250GB ze starego laptopa.

Offline

#5 2015-02-15 12:58:48

sabaton
Użytkownik
Skąd: Czyżeśpiwoszynióskol
Dołączył: 2008-07-21

Odp: Pirackie Pytanie;d

Ostatecznie można też zrobić sobie pełnego harduba z wtopionymi napisami (tym bardziej, że przy w przypadku napisów z efektami telewizor, czy odtwarzacz mogą ich nie odtwarzać). Przy "oryginalnym" pliku musisz sprawdzić czy sprzęt odtworzy ci wideo w 10p oraz, jak napisał MasaGratoR, audio we FLACu. Mój BD nie daje rady, więc robię sobie na własny użytek pełne hardki.


BhQSDPk.png

Offline

#6 2015-02-15 13:11:24

GoldenBoy90
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-15

Odp: Pirackie Pytanie;d

O mój Boże jakie to wszystko skomplikowane i tyle słów których nie rozumiem:) Wychodzę trochę na upośledzonego:D Dobra to może zacznę od początku. Nienawidzę cenzury w animę:D Lubię oglądać krew i odrywane kończyny a takie rzeczy są niepuszczane w japońskiej tv więc czekam aż coś wyjdzie na BluRayu i zasysam. Nie nagrywałem płytek jeszcze BluRay i nie jestem pewny czy mój odtwarzacz odtworzy odcinek i napisy z odzielnych plików:) nie umiem robić hardubów dla mnie to czarna magia więc zapytam tak. Czy jakaś Polska Grupa robi animę w wersji bluray z wbudowanymi napisami bym mógł to pobrać nagrać na płytkę i odtworzyć w odtwarzaczu??? Dzięki panowie za pomoc w wytłumaczeniu baranowi takich dla was pewnie banalnych rzeczy:D

Offline

#7 2015-02-15 13:12:04

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Pirackie Pytanie;d

GoldenBoy90 napisał:

Czy jakaś Polska Grupa robi animę w wersji bluray z wbudowanymi napisami bym mógł to pobrać nagrać na płytkę i odtworzyć w odtwarzaczu???

Nie znam takiej.  smile_lol

Offline

#8 2015-02-15 13:19:46

sabaton
Użytkownik
Skąd: Czyżeśpiwoszynióskol
Dołączył: 2008-07-21

Odp: Pirackie Pytanie;d

A tak z ciekawości zapytam, czy nie masz w telewizorze, lub odtwarzaczu BD wejścia USB? Podłącz sobie zewnętrzny dysk, lub pendrive i zobacz, czy i jak ci odtwarza pliki. Ewentualnie poświęć płytkę DVD, lub BD jeśli nie masz takiego wejścia.

Ostatnio edytowany przez sabaton (2015-02-15 13:22:19)


BhQSDPk.png

Offline

#9 2015-02-15 13:32:25

GoldenBoy90
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-15

Odp: Pirackie Pytanie;d

Czyli mogę podłączyć mój dysk przenośny z odcinkami w wersji BluRay do odtwarzacza i spróbować odtworzyć odcinek i napisy oddzielnie jeśli będzie się odtwarzać prawidłowo to nagrać płytkę Bluray z odcinkami i napisami i będzie działać tak jak z dysku? Dobrze rozumiem?

Offline

#10 2015-02-15 13:41:09

sabaton
Użytkownik
Skąd: Czyżeśpiwoszynióskol
Dołączył: 2008-07-21

Odp: Pirackie Pytanie;d

Powinien ci teoretycznie załapać, mój zewnętrzy seagate 1TB można podłączyć, choć chwilę trwa zanim go odtwarzacz odczyta. Pamiętaj tylko, żeby napisy i odcinek miały taką samą nazwę, przy moim odtwarzaczu nie mogę wskazać osobnych napisów, nie wiem jak będzie u ciebie.


BhQSDPk.png

Offline

#11 2015-02-15 13:45:12

GoldenBoy90
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-15

Odp: Pirackie Pytanie;d

No i o to mi chodziło. Dziękuję Ci bardzo. To może zapytam jeszcze czy pobierasz/oglądasz jak tak to gdzie animę w wersji odcenzurowanej ja głownie horrory ale i shouneny:d

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024