#261 2017-08-14 08:48:55

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

AtoMan napisał:

A zagwarantujesz, że nowe kupią? Bo Sailorek dopominał się fandom od lat, dostał wreszcie profesjonalne wydanie - gdzie oni są teraz? 5 cm/s jest znacznie nowsze, sprzedało się słabiej - ale zarobiło więcej.

Fandom się dopominał, może i tak było, ale czy jest tak liczny? Lepiej było raczej liczyć na resztę odbiorców, którzy już raczej po coś takiego nie sięgną. Zresztą nie wiemy, na jakie liczby oni liczyli oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#262 2017-08-14 09:14:02

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Liczyli na to, że np. Studio JG zepnie dupska i samo się zainteresuje wejściem na rynek, bo z ich możliwościami mogliby na tym nawet zarabiać - mają własną sieć dystrybucyjną, dojścia do empików, sklep internetowy, komunikację z odbiorcami... Ale im się ewidentnie nie chce. Prawdopodobnie dlatego, że wydanie mangi jest o wiele tańsze. A gdyby rynek anime zaistniał, to i sprzedaż by wzrosła.

A fandom to by chciał polskiego Crunchy, z tym, że najlepiej za frajer jezor I zapomina, że Crunchy zaczynało od ostrego piractwa i z tej działalności miał fundusze na legalne działania. I że nie każdy licencjodawca jest taki chętny na streaming oparty na reklamach - Toei jasno stawia sprawę, że mowy nie ma. Viz mógł ich przekonać odpowiednią sumą, ale to megamoloch z japońskim kapitałem.

To, że kilkunastu fanów dopomina się o wydania SAO czy Tytanów to jedno, ale dopóki nie będzie widać jakiegoś większego oddźwięku w fandomie, to pozostanie to w sferze gdybań. Bardziej prawdopodobne będzie np. wydanie serii emitowanych przez 2x2, ale głównie ze względu na gotowe opracowania, bo licencję i tak trzeba będzie wykupić na nowo.

Ostatnio edytowany przez AtoMan (2017-08-14 09:14:40)

Offline

#263 2017-08-14 13:44:49

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Pokaż spoiler
GtFGZJx.jpg

Offline

#264 2017-08-14 17:07:44

Mallow
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-25

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Sama bym chciała Służącą Przewodniczącą, Flip Flappers czy Chuunibyou na DVD/Blu-Ray, ale pewnie firma się zwinie nim się tego doczekam.


w27FypF.gifSmhaRyA.jpg

Offline

#265 2017-08-14 18:29:27

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Też bym kupił, chociaż z drugiej strony mangi lepiej nadają się jako rozpałka do pieca. szalony

AtoMan napisał:

[...] ale dopóki nie będzie widać jakiegoś większego oddźwięku w fandomie, to pozostanie to w sferze gdybań.

Gratuluję poczucia humoru przez duże H. oczkod Mangozje*piii* nadal wolą wydawać niemałą kasę na pierdo*piii*, aniżeli kupując BD (DVD? >> żal), pomóc rozruszać stworzyć rynek amino. Aż zarzucę cytatem z koszulki, którą widziałem na jednym mangozje*piii*zlocie:

Pokaż spoiler
"Fandom wspaniały, tylko ludzie kurwy".

Ostatnio edytowany przez djbeast (2017-08-14 18:43:16)


FluxBB bbcode test

Offline

#266 2017-08-14 18:41:56

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

SoheiMajin napisał:
AtoMan napisał:

No to czyja to wina?

Starych tytułów, które się wydaje.

Krótko, zwięźle i na temat.  smile_big

Cryla7 napisał:

A na ich panelu podczas konwentu było 5 osób? To pokazuje dobitnie, że nie ma na to w polszy chętnych.

Wiesz, na taki panel też bym nie poszedł. xD

Ostatnio edytowany przez Besamir (2017-08-14 18:42:58)

Offline

#267 2017-08-14 18:57:47

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Chwalą się tymi pocztówkami, a w UK/USA od dawna książeczki, plakaty, digipacki itd. Nie, żeby coś, ale to śmieszne jest. Okładkę też brali od włochów, a nie oryginalną. Wiem, to są detale, ale czasem decydują o zakupie.
Osobiście się wypiąłem na ten nasz polski rynek w sferze anime i nośników. Prawie wszystkie nasze wydania wymieniłem na zagraniczne, bo są zwyczajnie lepsze. Czasem cholernie lepsze -> patrz Haruhi i badziewny obraz, tłumaczenie jak z online (lub gorzej, serio) itd. Ghibli i Spirited Away na DVD też słabe strasznie, wręcz się traci, oglądając ten twór  (Mononoke i spadki FPS, "Narzeczona dla kota" i obraz w ramce). Z ostatnich to mamy te "Wilcze dzieci", co to napisy czasem się dziwnie wyświetlają + płytę wypaloną i wielkie reklamy w postaci opisów i chyba skanowanej okładki, ale tutaj muszę przyznać, że najgorzej nie było (w przeciwieństwie do wydania DVD, które podobno... nie było najlepsze). Kiedyś pewnie kupię te 5 cm, gdy trafię jakąś promocję (a nawet po aktualnej cenie jest to w sumie nie lada gratka, bo w zagraniczne wydania są dziwnie drogie).


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#268 2017-08-14 19:06:01

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Jakość authoringu na pewno jest lepsza niż w Wilczych na DVD, gdzie przyciski nie były nawet klikalne, tylko trzeba było trafić w cienki pasek pod nimi jezor

Besamir napisał:
SoheiMajin napisał:
AtoMan napisał:

No to czyja to wina?

Starych tytułów, które się wydaje.

Krótko, zwięźle i na temat.  smile_big

No to dostali nowszy tytuł i sprzedał się gorzej niż ten staroć. Toteż teges.

Besamir napisał:
Cryla7 napisał:

A na ich panelu podczas konwentu było 5 osób? To pokazuje dobitnie, że nie ma na to w polszy chętnych.

Wiesz, na taki panel też bym nie poszedł. xD

Świadkowie mówią, że na panelu było więcej osób niż np. na panelu Doktora Who, i o ile sala nie pękała w szwach, to wstydu też nie było.

Hunter Killer napisał:

Chwalą się tymi pocztówkami, a w UK/USA od dawna książeczki, plakaty, digipacki itd. Nie, żeby coś, ale to śmieszne jest. Okładkę też brali od włochów, a nie oryginalną. Wiem, to są detale, ale czasem decydują o zakupie.

Ale te wszystkie dodatki kosztują, a nie dają żadnej gwarancji zysku. Teraz w zbiórce mają być różne bonusy, więc zobaczymy.

Nie bardzo rozumiem zarzut o okładki. Takie są oryginalne arty w wysokiej jakości, charakterystyczne dla filmu. Można co prawda skleić kilka artów Marco Albiero i czekać miesiąc na ocenę, ale to będą poklejone generyki. Po co to komu?

Offline

#269 2017-08-14 20:59:34

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

AtoMan napisał:

Jakość authoringu na pewno jest lepsza niż w Wilczych na DVD, gdzie przyciski nie były nawet klikalne, tylko trzeba było trafić w cienki pasek pod nimi jezor

Co? Mnie tam z pilota wszystko normalnie działało, jak niby musiałeś klikać nad, bo nie rozumiem w sumie?

AtoMan napisał:

Nie bardzo rozumiem zarzut o okładki. Takie są oryginalne arty w wysokiej jakości, charakterystyczne dla filmu. Można co prawda skleić kilka artów Marco Albiero i czekać miesiąc na ocenę, ale to będą poklejone generyki. Po co to komu?

Podobno ta okładka przyszła bezpośrednio od strony japońskiej do ViZ Media, gdy wydawali.

Pokaż spoiler
sailor-moon-r-the-movie-dvd-bd-combo-set-pre-order-release-date-apr-18-2017-5.gif


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#270 2017-08-14 21:04:34

Mallow
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-25

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Hunter Killer napisał:

Podobno ta okładka przyszła bezpośrednio od strony japońskiej do ViZ Media, gdy wydawali.

Ale brzydka. Wygląda jakby była zrobiona w kilka minut w GIMPie.


w27FypF.gifSmhaRyA.jpg

Offline

#271 2017-08-14 21:12:15

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Hunter Killer napisał:
AtoMan napisał:

Jakość authoringu na pewno jest lepsza niż w Wilczych na DVD, gdzie przyciski nie były nawet klikalne, tylko trzeba było trafić w cienki pasek pod nimi jezor

Co? Mnie tam z pilota wszystko normalnie działało, jak niby musiałeś klikać nad, bo nie rozumiem w sumie?

Z pilota owszem, natomiast na komputerze używasz chyba myszki, a pole "przycisku" nie zajmowało całego napisu, a jedynie kreskę pod.

Hunter Killer napisał:
AtoMan napisał:

Nie bardzo rozumiem zarzut o okładki. Takie są oryginalne arty w wysokiej jakości, charakterystyczne dla filmu. Można co prawda skleić kilka artów Marco Albiero i czekać miesiąc na ocenę, ale to będą poklejone generyki. Po co to komu?

Podobno ta okładka przyszła bezpośrednio od strony japońskiej do ViZ Media, gdy wydawali.

Podobno. Cóż, przypomnijmy jednak, że polskie wydanie powstawało sporo wcześniej i np. nie było muzyki w stereo i trzeba było kombinować jezor

A okładkę jednak fani mocno zjechali i żądali takiej, jak u nas jezor

Ostatnio edytowany przez AtoMan (2017-08-14 21:13:25)

Offline

#272 2017-08-14 21:45:47

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

AtoMan napisał:
Hunter Killer napisał:
AtoMan napisał:

Jakość authoringu na pewno jest lepsza niż w Wilczych na DVD, gdzie przyciski nie były nawet klikalne, tylko trzeba było trafić w cienki pasek pod nimi jezor

Co? Mnie tam z pilota wszystko normalnie działało, jak niby musiałeś klikać nad, bo nie rozumiem w sumie?

Z pilota owszem, natomiast na komputerze używasz chyba myszki, a pole "przycisku" nie zajmowało całego napisu, a jedynie kreskę pod.

Aha, bo nie oglądam z płyt BD/DVD na kompie w sumie oczkod
Ale na kompie kiedyś oglądałem z PowerDVD i tam była opcja odtwarzania ala stacjonarny i się strzałkami obsługiwało, wiec też bez myszki.

Co do okładki, nawet nie wiedziałem, ale akurat wolę tę z USA jezor
W Wilczych dzieciach mnie denerwowały te teksty na okładce. Przypomniały mi się czasy IDG i teksty o Matrix... xD

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-08-14 21:47:25)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#273 2017-08-15 13:45:18

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Ja już dawno przestałem wierzyć w rodzimy fandom. Jeżeli ani Wilcze dzieci ani 5cm/s nie wzbudzają większego zainteresowania to oznacza, że po wyłączeniu tru otaku zaopatrujących się za granicą w fandomie pozostali sami piraci i fani jednego tytułu (jak kiedyś dragonbalowcy). Na takim rynku trzeba by dużych inwestycji żeby dotrzeć do masowego odbiorcy.

Jeżeli 5cm/s się rzeczywiście zwróciło to miło byłoby ujrzeć więcej tytułów w tej formie. Choćby i mało znanych staroci z dobrym transferem. Tak nawiasem wolę wypalane BD z lektorem niż tłoczone DVD ze średnim dubbingiem i chyba klasykę lepiej byłoby właśnie tak traktować.

Offline

#274 2017-08-15 19:48:08

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Toć fandom jest okej, to wydawnictwa są do bani. Serio? Mamy im pomóc w dojeniu z nas kasy w zamian dostając wydania jak dla kraju drugiego świata? Kupować i wspierać na początku, że to my im zbudujemy przynoszący zyski biznes? Wszystkie argumenty głoszące czemu anime nie może przyjąć się legalnie w Polsce rozbijają się o to, że przecież analogiczne wytwory popkultury mają się u nas dobrze i zarabiają na siebie. Nie przemawia nic za tym, że Anime jest inaczej.

Offline

#275 2017-08-15 20:26:34

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Wydawnictwa są do bani, bo nie wydają. Nie wydają, bo na innych rzeczach zarobić łatwiej, bo fani są do bani i nie kupują tyle, ile chcieliby oglądać.

Offline

#276 2017-08-15 21:31:13

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

AtoMan napisał:

Wydawnictwa są do bani, bo nie wydają. Nie wydają, bo na innych rzeczach zarobić łatwiej, bo fani są do bani i nie kupują tyle, ile chcieliby oglądać.

Tylko się cieszyć, że te mangowe tak nie funkcjonują. Wiadomo,  że to trudny rynek.

Offline

#277 2017-08-15 21:31:20

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Ale kto w dzisiejszych czasach kupuje baje na płytkach? Chyba tylko kolekcjonerzy.

Offline

#278 2017-08-15 21:37:34

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Shaft napisał:

Ale kto w dzisiejszych czasach kupuje baje na płytkach? Chyba tylko kolekcjonerzy.

Ja tam się dziwie, że jeszcze kupują papierowe mangi w czasach ebooków i abonamentów.

Offline

#279 2017-08-16 01:49:22

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Nesbro napisał:
Shaft napisał:

Ale kto w dzisiejszych czasach kupuje baje na płytkach? Chyba tylko kolekcjonerzy.

Ja tam się dziwie, że jeszcze kupują papierowe mangi w czasach ebooków i abonamentów.

Równie dobrze mógłbyś się spytać "Dlaczego ludzie kupują papierowe książki skoro są ebooki?" Najwidoczniej kupują, bo wolą wersję namacalną, jedni powiedzą, że lubią zapach papieru, inni stwierdzą, że bolą ich oczy od czytania na Kindlu itd.
Zaś anime na płytce to anime na płytce, obejrzenie tytułu z płyty, a obejrzenie wersji w tej samej jakości z internetu niczym się praktycznie nie różni. Dlatego ktoś prędzej kupi mange, niż wydanie anime na płycie.

Offline

#280 2017-08-16 07:03:38

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime Eden - polskie wydawnictwo anime

Pitbull01 napisał:
Nesbro napisał:
Shaft napisał:

Ale kto w dzisiejszych czasach kupuje baje na płytkach? Chyba tylko kolekcjonerzy.

Ja tam się dziwie, że jeszcze kupują papierowe mangi w czasach ebooków i abonamentów.

Równie dobrze mógłbyś się spytać "Dlaczego ludzie kupują papierowe książki skoro są ebooki?" Najwidoczniej kupują, bo wolą wersję namacalną, jedni powiedzą, że lubią zapach papieru, inni stwierdzą, że bolą ich oczy od czytania na Kindlu itd.
Zaś anime na płytce to anime na płytce, obejrzenie tytułu z płyty, a obejrzenie wersji w tej samej jakości z internetu niczym się praktycznie nie różni. Dlatego ktoś prędzej kupi mange, niż wydanie anime na płycie.

W USA/UK od paru lat jest wzrost sprzedaży płyt z anime.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024