#1 2016-03-11 19:50:52

KMyL
Użytkownik
Skąd: Czarna CITY
Dołączył: 2014-05-11

Otome Youkai Zakuro

500?cb=20130620101920
Trójka wybrańców z żołnierskiego  stada zostaje wybranych aby dołączyć do Ministerstwa do Spraw Duchów, żeby z czwórką żeńskich pół-duchów rozwiązywać problemy z duchami, zjawami itp.
O rajuśku- właśnie to skończyłem i się aż dziwię, że to skończyłem... Takie to było słabe...
Chyba dlatego, że miałem niedobór romansu we krwi, to wytrzymałem z tym do końca... Ale i tak nie doświadczyłem jakiegoś interesującego i wciągającego show...
Kreska nawet dobra, ale dość często kuła w oczy swoją prostotą.
Openig dobrze zmontowany wizualnie, zaś utwór był IMO przyjemny z pominięciem refrenu.
Historia i akcja trochę sztampowa, trochę schematyczna, prosta, walki bez polotu, końcówka IMO wprost dobijała statycznością, brakiem akcji i większego wysiłku w rysowaniu, postacie dość różnorodne, ale ich pole uważam za masakrycznie niewykorzystane (moja ulubiona para Susuhikotaru i Riken- tak słabo przedstawiona... Ale nie tylko ona...)...
Końcówka swoją statycznością, przegadaniem(bardzo słabym) i schematycznością wprost dobiła mnie.

Historia miała swój mroczny, brudny i bolesny feling, ale... Ale właśnie- to taka IMO produkcja stricte skierowana do najmłodszego grona: młodzi wielu baboli by nie zauważyli, na drętwe sceny i dialogi nie zwróciłaby uwagi, a ten mroczny feeeling zrobiłby wrażenie IMO tylko właśnie na najmłodszych... Ten humor  i ten romans taki prosty...

Patrzę na skalę myanimelist i widzę 7/10(Good). Oj nie, IMO dobre to to nie było. Dałbym 5/10. Osobiście nie polecam starszej widowni. Najmłodszym może się to spodobać.

Offline

#2 2016-03-11 20:19:43

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Otome Youkai Zakuro

Pamiętam, że akurat to shoujo bardzo mi się podobało. Wyjątkowo piękna kreska, a co za tym idzie uroda dziewczyn. Muzyka (chociażby opening) również ładna.
Poza tym żadna bohaterka nie była irytująca, a wstawki humorystyczne zabawne i fajne.
Również bardzo mi się podobały te ich wzajemne relacje. Oglądało się to wszystko wyjątkowo przyjemnie.
Świetnie do siebie pasowali i to zarówno pod względem urody  (dziewczyny piękne i mężczyźni przystojni) jak i charakteru.

Anime może się wydawać takie lekkie, ale pod koniec było dramatycznie, jeśli chodzi o

Pokaż spoiler
matkę głównej bohaterki.

8/10 jak na shoujo.

KMyL napisał:

Osobiście nie polecam starszej widowni.

Polecam zdecydowanie każdemu kto lubi bardzo ładne i sympatyczne shoujo fantasy, w którym nie ma nic irytującego.
Fabuła oczywiście jest (romans to nie wszystko), ale zbyt wiele nie należy oczekiwać.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2016-03-11 20:24:29)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024