#1 2016-05-06 18:04:36

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Discord polskiego fansubbingu

Taaaaak mi przyszło na myśl, że forum to już taki zabytek trochę i może byśmy mogli pójść z duchem czasu...

Pokaż spoiler
O rany, zaraz mnie tu wszyscy zjedzą...

...i założyłam serwer na Discordzie.

Dla niewtajemniczonych: Discord to takie połączenie Skype'a, Mumble'a i Teamspeaka, które rozwija się w szalonym tempie i jest ostatnio bardzo popularne. Są tam zarówno kanały tekstowe, jak i głosowe, można przesyłać obrazki, pliki i ogólnie wszystko, co się ludziom marzy.

Idea jest taka, że byłoby parę ogólnych kanałów do gadania o wszystkim i o niczym, a każda grupa dostałaby swój kanał (tekstowy i głosowy).

Pierwsza moja myśl była taka, że patrząc po tym, jak niektóre grupy się ze sobą nie lubią, to zaraz zaczną się zabijać nawzajem, ale w sumie na forum jakoś koegzystujemy, więc może i na Discordzie się uda, co? Tak w ramach, nie wiem, zaprzestania wojen i zjednoczenia fansubberów?

Pokaż spoiler
Kogo ja oszukuję, sama nie wierzę, że się ludzie dogadają, pokój to mit i tak dalej...

No, w każdym razie, serwer jest założony, link TUTAJ.
Postaram się, by członek każdej grupy dostał rangę swojej grupy, każda będzie miała inny kolor.
Jeśli jakaś grupa chciałaby dostać zamknięty kanał tylko dla swoich członków do np. omawiania spraw grupy, nie ma sprawy.
Cokolwiek chcecie, dostaniecie, o.

To ten, powiedzcie, co myślicie i, proszę, nie zjedzcie mnie za złudne nadzieje zatrzymania fansubberskich wojen.

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2016-05-06 21:48:38)


wNXtFnr.jpg

Offline

#2 2016-05-06 18:13:24

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

>Sama zacznij mityczną wojnę z grupą X (stare wypowiedzi łatwo znaleźć)
>Apeluj o zażegnanie "wojen międzygrupowych"
>Profit

Pokaż spoiler A co do pomysłu
thumb_dobre-2-10-pl-ffffff


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3 2016-05-06 18:14:59

Solve
Użytkownik
Skąd: Восток
Dołączył: 2010-09-16

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Cokolwiek chcecie, dostaniecie, o.

Chcę kilo pomarańczy.
Po co kolejny środek przekazu informacji? Forum, IRC i gejsbuk to zbyt mało? Ktoś ma zbyt dużo czasu oczkod


6R2Crd8.png

Offline

#4 2016-05-06 18:16:20

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Discord polskiego fansubbingu

A osoby postronne dostaną swój kanał? np. pogadać o różnych seriach co warto, a co nie warto oglądać. Tak aby wymienić opinie oczywiście bez spiny. Znając życie będą kłótnie ale zawsze coś.

Offline

#5 2016-05-06 18:17:25

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Solve napisał:

Po co kolejny środek przekazu informacji? Forum, IRC i gejsbuk to zbyt mało? Ktoś ma zbyt dużo czasu oczkod

To ANSI ma kanał IRC?  cojest
Fejsbuk ANSI jest praktycznie martwy, natomiast forum to przeżytek. Znaczy, wciąż używany i oczywiście potrzebny, ale coś nowego do takiego pogadania poza sztywnymi zasadami forum chyba nie zaszkodzi, co?

Grucha00 napisał:

A osoby postronne dostaną swój kanał? np. pogadać o różnych seriach co warto, a co nie warto oglądać. Tak aby wymienić opinie oczywiście bez spiny. Znając życie będą kłótnie ale zawsze coś.

Jak już mówiłam, co chcecie, dostaniecie. Można zrobić kanał, a nawet kilka konkretniejszych, do gadania o anime.

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2016-05-06 18:18:21)


wNXtFnr.jpg

Offline

#6 2016-05-06 18:20:29

Solve
Użytkownik
Skąd: Восток
Dołączył: 2010-09-16

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Ty tak serio? Od kiedy na ANSI są sztywne zasady? Tutaj da się je naginać do oporu i nawet nie usuną postów smile_big
Kanały IRC poszczególnych grup tętnią gównem, tfu, przepraszam, życiem, a Ty robisz kolejny ośrodek gównoburz i piszesz, że nie ma gdzie gadać. Oj, Areki, Areki smile_big


6R2Crd8.png

Offline

#7 2016-05-06 18:22:56

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Solve napisał:

Ty tak serio? Od kiedy na ANSI są sztywne zasady? Tutaj da się je naginać do oporu i nawet nie usuną postów smile_big
Kanały IRC poszczególnych grup tętnią gównem, tfu, przepraszam, życiem, a Ty robisz kolejny ośrodek gównoburz i piszesz, że nie ma gdzie gadać. Oj, Areki, Areki smile_big

Ale kanały grup to kanały grup. Odizolowane od siebie nawzajem. A mi się marzy cały fansubbing zjednoczyć. To źle? :<


wNXtFnr.jpg

Offline

#8 2016-05-06 18:24:41

Solve
Użytkownik
Skąd: Восток
Dołączył: 2010-09-16

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Lubisz patrzeć, jak świat płonie, nie? smile_big Nie wróżę popularności temu pomysłowi, ale co ze mnie za jasnowidz.


6R2Crd8.png

Offline

#9 2016-05-06 18:24:56

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Przecież tu nie chodzi o jakąś sensowną zmianę, tylko o kolejne zwracanie na siebie uwagi. Nie bez powodu pisała o wojnach, które sama wywołuje.
Poza tym temat był wałkowany już milion razy. To jest forum, a nie kolejny syf pokroju fejsbuka czy twittera, na których wstawia się zdjęcia ze swoich wypróżnień.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-05-06 18:27:02)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#10 2016-05-06 18:29:07

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

A Kamiyan musi się wszędzie pojawić, pomarudzić i wywoływać dramę. Boże...

Discord jest fajny, więc chciałam po prostu go wykorzystać jako miejsce, gdzie można na luzie pogadać, bo wiem, że wiele osób boi się na forum w ogóle odezwać, myśląc, że go/ją zjedzą (sama tak miałam na początku).
Poza tym wiadomo, forum, posty, trzeba odświeżać, pisać, klikać wyślij, sprawdzać tematy... A na taki Discord można sobie zerknąć, zobaczyć, co się dzieje, wdać w jakąś ożywioną dyskusję i pozbywamy się sytuacji, w której pisząc długi post, gubi się wątek, bo w międzyczasie dziesięć innych osób zdążyło się odezwać.
Coś nowego chciałam, no! Takiego świeżego. Ożywić nasz światek, nie wiem. Myślałam, że pomysł się spodoba :<


wNXtFnr.jpg

Offline

#11 2016-05-06 18:31:43

Solve
Użytkownik
Skąd: Восток
Dołączył: 2010-09-16

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Ale moja opinia nie świadczy o tym, że się nie spodobał. Jestem po prostu sceptyczny. Ludzie mają coraz mniej czasu na cokolwiek (właśnie z powodu gówna społecznościowego). W związku z tym nie sądzę, by masa ludzi przerzuciła się ze znanych środków komunikacji międzyludzkiej na całkiem nowe medium. I chcę widzieć tę zgodę i szacunek w rozmowach.

Pokaż spoiler
sciSEnm.png


6R2Crd8.png

Offline

#12 2016-05-06 18:31:46

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

A Kamiyan musi się wszędzie pojawić, pomarudzić i wywoływać dramę. Boże...

Jak tak bardzo chcesz, to mogę zaraz wstawić twoje stare posty i komentarze i zestawić z tym, co napisałaś w pierwszym poście. Tak bardzo chcesz wyjść na taką hipokrytkę?

Umówmy się — ten temat to troll nastawiony na hejt. Fragment o wojenkach mówi sam za siebie. I jak chcesz, to udawaj dalej niewinną księżniczkę, ale licz się z tym, że zaraz przestanę być takim leniem i powklejam tu to i owo. Ogarnij się.
Swoją drogą, jakoś Hiro (czy jak to tam) jest na Fejsie bardziej martwe niż ansi. Nowe horyzonty, nie ma co.

Temat do zamknięcia.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-05-06 18:34:33)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#13 2016-05-06 19:05:25

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Kogo ja oszukuję, sama nie wierzę, że się ludzie dogadają, pokój to mit i tak dalej...

Nope, pokój to nie mit, dopóki go się nie zakłóca. Od czego jest IRC?

Areki-chan napisał:

[...] a każda grupa dostałaby swój kanał (tekstowy i głosowy).

Kanał tekstowy - IRC, głosowy - po kij to komu? Niektórych lepiej nie słuchać, zwłaszcza jak się naje cenzura,  znaczy jak popiją.

Areki-chan napisał:

Pierwsza moja myśl była taka, że patrząc po tym, jak niektóre grupy się ze sobą nie lubią, to zaraz zaczną się zabijać nawzajem, ale w sumie na forum jakoś koegzystujemy [...]

I niech tak pozostanie. Chcesz reanimować trupa?

Areki-chan napisał:

Tak w ramach, nie wiem, zaprzestania wojen i zjednoczenia fansubberów?

Wierzysz w to? rotfl Poza tym wojny gimbusów zawsze w modzie, niektóre teksty warte basha.

Ostatnio edytowany przez djbeast (2016-05-06 19:19:32)


FluxBB bbcode test

Offline

#14 2016-05-06 19:06:56

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Kamiyan jak zawsze wyjeżdża z hejtem, "bo ja nie lubię".

Sam pomysł jakiś zły nie jest, ale jak na forum mało kto się wypowiada, to raczej zaginie jak strona na fb.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#15 2016-05-06 19:16:07

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Szczerze mówiąc, to nie byłby aż taki zły pomysł, ale to nie ma za dużych szans wypalić przy takiej ilości osób aktywnych, ani przy stronniczej administracji serwera (nie oszukujmy się, to musiałby być ktoś, kto nie jest stronniczy - nie jest w żadnej grupie/żadnej większej - najlepiej moderacja ANSI).

Offline

#16 2016-05-06 19:23:44

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Discord polskiego fansubbingu

To nie wyjdzie. Jak nie będzie dramy temat spadnie z topki i wszyscy o całym pomyśle zapomną. Chyba że ktoś wstawi linka na główną.

Kamiyan3991 napisał:

Jak tak bardzo chcesz, to mogę zaraz wstawić twoje stare posty i komentarze i zestawić z tym, co napisałaś w pierwszym poście. Tak bardzo chcesz wyjść na taką hipokrytkę?

Szczerze wydaje mi się że większość ma to w dupie. Takie trzymanie teczek po szafach...

Offline

#17 2016-05-06 19:24:06

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Demonis Angel napisał:

Bo ja nie lubię.

Jeszcze powiedz, że wiesz, co to ten "Discord". Nawet Norek o tym nie słyszał, co mówi samo przez siebie.

pyransc napisał:

Szczerze wydaje mi się że większość ma to w dupie. Takie trzymanie teczek po szafach...

To nie są teczki, tylko hipokryzja. Za kadencji w JT ciągle nawoływała do wojen z inną grupą i jest z tego pełno wiadomość i postów, wystarczy chwilkę pogrzebać (zresztą drama z Gangstą to też jej sprawka). Dlatego ten temat jest taki prowokacyjny. Nie bez powodu w pierwszym poście napisała o "wojnach" jakieś trzy razy i nie bez powodu nagle nabrała wody w usta. Ot, kolejna prowokacja. Osobie, która ciągle nawołuje do jakichś konfliktów i dram marzy się fansubberski pokój. Urzekła mnie ta historia.

Poza tym radzę nie odbierać tego tematu na poważnie. Olka wyszła z pseudoinicjatywą, bo znowu brakuje jej uwagi i fejmu. No i dużo miała już takich zabawek, więc to byłoby tylko na krótką metę.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-05-06 19:29:01)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#18 2016-05-06 19:25:00

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Kanały irc mają się dobrze a forum spełnia swój [nie]użytek.


wladza1.png

Offline

#19 2016-05-06 19:28:51

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Nala_Alan napisał:

Szczerze mówiąc, to nie byłby aż taki zły pomysł, ale to nie ma za dużych szans wypalić przy takiej ilości osób aktywnych, ani przy stronniczej administracji serwera (nie oszukujmy się, to musiałby być ktoś, kto nie jest stronniczy - nie jest w żadnej grupie/żadnej większej - najlepiej moderacja ANSI).

Nie chcę być stronnicza, a żeby temu zapobiec, każda grupa będzie zarządzać własnym kanałem. Ja zamierzam ingerować w główne kanały tylko w jakichś wyjątkowych sytuacjach, do których mam nadzieję nie dojdzie.


wNXtFnr.jpg

Offline

#20 2016-05-06 19:29:54

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Ja zamierzam ingerować w główne kanały tylko w jakichś wyjątkowych sytuacjach, do których mam nadzieję nie dojdzie.

Marzy się większa władza, co? Peszek, bo to nie przejdzie. Na zawsze pozostaniesz już tylko zwykłą Areki z grupy, której nazwy nie idzie spamiętać. Pogódź się z tym, zamiast zaklinać rzeczywistość.

EOT.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-05-06 19:30:35)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024