#41 2016-05-06 21:05:39

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: Discord polskiego fansubbingu

IMO, jeśli faktycznie są jakieś niesnaski międzygrupowe -> będzie burda na tym serwisie/nikt tam gadać nie będzie. Serio, naprawdę myślisz, że jakiś tam czat ludzi połączy i zmyje niezgodę? Brak aktywności na ANSI bierze się raczej z czegoś innego. Spora część ludzi to jacyś weterani, którzy zwyczajnie już nie mają tyle czasu co kiedyś. Nowi natomiast nie mają nawyku pisania po forach, bo wszyscy to robią na fb i tym podobnych.

Moim skromnym zdaniem nie ma jakiegoś nienawidzenia się międzygrupowego -> prędzej między userami.

Ostatnio edytowany przez NWW_Station (2016-05-06 21:06:18)

Offline

#42 2016-05-06 21:10:41

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:
dulu napisał:

Przecież praktycznie każda grupa ma swoją stronę, kanał na ircu albo podforum tutaj.

Ale nie ma ich tam razem. Panuje w polskim fansubbingu jakaś taka awersja do integracji międzygrupowej, jak ktoś siedzi u nie swojej grupy na czacie, to od razu zdrajca albo szpieg. Tego właśnie chciałabym się pozbyć.

Ale przecież nie muszą być razem, rywalizacja jest dobra, nawet jeśli jest trochę hejtu. Że co, chcesz na siłę zmieniać "świat"? Kiedyś ludzie się kłócili, później współpracowali, później znów mogą się kłócić. Nie możesz wmawiać innym swoich idei o idealnym świecie subów, ta, ładnie wyszło.

Do rzeczy; jeśli chceta, to se róbta, ale ansi nie ma mieć z tym nic wspólnego. Pomysł nie podoba się zarówno większej liczbie użytkowników, jak i samej redakcji. Tym bardziej że z takim tematem powinnaś najpierw wystartować do lil albo Reina, ewentualnie nawet do mnie.

Offline

#43 2016-05-06 21:11:02

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Kamiyan3991 napisał:

To ty chyba nie wiesz, z iloma ludźmi z Katakany utrzymuję kontakt prywatnie, nawet o reszcie JT nie wspominając (ostatnio nawet płakałaś o ten rozdział mangi, który Razorex zrobił dla JT).
No ale co ty możesz wiedzieć, skoro żyjesz w swoim świecie. Te wielkie konflikty to głównie taka pokazówka dla dram i innych śmieszków. Prywatnie to ludzie nawet w projektach razem siedzą.

Okej, może kilka osób za sobą nie przepada, ale przecież w grupie XYZ ludzie dogadują się za plecami pana X o karaoki i inne takie. Ot, zawsze znajdzie się jakaś czarna owca czy inny nieprzyjemny pan, ale tak to już działa w społeczeństwie.

Może i tak, kto wie. Ostatnio sporo się między grupami zmienia. W sumie to dobrze i właśnie w tym kierunku powinniśmy iść.
A skoro już zaczęliśmy iść w tym kierunku, to równie dobrze możemy kulturalnie pogadać na Discordzie, nie?
Zwłaszcza że przez te parę godzin przewinęło się tam sporo osób i nikt sobie do gardeł nie skakał.
Patrząc po dniu dzisiejszym, to może całkiem wypalić.

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2016-05-06 21:16:42)


wNXtFnr.jpg

Offline

#44 2016-05-06 21:14:51

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

dulu napisał:

Do rzeczy; jeśli chceta, to se róbta, ale ansi nie ma mieć z tym nic wspólnego. Pomysł nie podoba się zarówno większej liczbie użytkowników, jak i samej redakcji. Tym bardziej że z takim tematem powinnaś najpierw wystartować do lil albo Reina, ewentualnie nawet do mnie.

Nie podoba się większej liczbie użytkowników? Osoby, które wypowiedziały się w tym temacie, nawet na Discorda nie weszły.
W tej chwili siedzi tam 11 osób, a przewinęło się znacznie więcej. To już na pewno więcej, niż tu wyrazów niezadowolenia.

Ale fakt, mogłam o tym pogadać z redakcją ANSI, chociaż myślałam, że to bardziej coś takiego nieoficjalnego będzie, bo nikomu z redakcji pewnie nie chce się tym zarządzać.

EDIT: Przepraszam za post pod postem.

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2016-05-06 21:15:11)


wNXtFnr.jpg

Offline

#45 2016-05-06 21:15:21

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Zwłaszcza, że przez te parę godzin przewinęło się tam sporo osób i nikt sobie do gardeł nie skakał.
Patrząc po dniu dzisiejszym, to może całkiem wypalić.

Grochem o ścianę...  cenzura


wladza1.png

Offline

#46 2016-05-06 21:16:53

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

bodzio napisał:
Areki-chan napisał:

Zwłaszcza, że przez te parę godzin przewinęło się tam sporo osób i nikt sobie do gardeł nie skakał.
Patrząc po dniu dzisiejszym, to może całkiem wypalić.

Grochem o ścianę...  cenzura

Przepraszam ;__;


wNXtFnr.jpg

Offline

#47 2016-05-06 21:24:59

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Ale fakt, mogłam o tym pogadać z redakcją ANSI, chociaż myślałam, że to bardziej coś takiego nieoficjalnego będzie, bo nikomu z redakcji pewnie nie chce się tym zarządzać.

I w tym miejscu się zgadzamy.
Jak masz ochotę robić "coś takiego nieoficjalnego" to proszę cię bardzo, ale nie rób tego pod szyldem ANSI bo wtedy wychodzi, że to oficjalne oczkod


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#48 2016-05-06 21:26:04

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Ludzie nie pisali postów, powysyłali zgłoszenia. I właśnie, słońce, jak pisałem; jeśli chcesz, to sobie zakładaj, ale ansi nie ma z tym nic wspólnego. Tyle w temacie. I nie że ja później się dowiaduje, że ktoś się tam rejestruje pod moim nickiem i jakiś badziew odpierdziela.

Offline

#49 2016-05-06 21:35:02

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

W porządku, rozumiem.

dulu napisał:

I nie że ja później się dowiaduje, że ktoś się tam rejestruje pod moim nickiem i jakiś badziew odpierdziela.

Na razie ludzie zachowują się całkiem przyzwoicie poza paroma bodziowymi, nieszkodliwymi trollami, więc myślę, że o to się martwić nie musisz, dulu.


wNXtFnr.jpg

Offline

#50 2016-05-06 21:40:08

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Już chyba lepiej: "Discord fansuberskiej zgody". "ANSI" jest niepotrzebne tam.

Offline

#51 2016-05-06 21:43:19

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Taaaaak mi przyszło na myśl, że forum to już taki zabytek trochę i może byśmy mogli pójść z duchem czasu...

Pokaż spoiler
O rany, zaraz mnie tu wszyscy zjedzą...

...i założyłam serwer na Discordzie.

Dla niewtajemniczonych: Discord to takie połączenie Skype'a, Mumble'a i Teamspeaka, które rozwija się w szalonym tempie i jest ostatnio bardzo popularne. Są tam zarówno kanały tekstowe, jak i głosowe, można przesyłać obrazki, pliki i ogólnie wszystko, co się ludziom marzy.

Idea jest taka, że byłoby parę ogólnych kanałów do gadania o wszystkim i o niczym, a każda grupa dostałaby swój kanał (tekstowy i głosowy).

Pierwsza moja myśl była taka, że patrząc po tym, jak niektóre grupy się ze sobą nie lubią, to zaraz zaczną się zabijać nawzajem, ale w sumie na forum jakoś koegzystujemy, więc może i na Discordzie się uda, co? Tak w ramach, nie wiem, zaprzestania wojen i zjednoczenia fansubberów?

Pokaż spoiler
Kogo ja oszukuję, sama nie wierzę, że się ludzie dogadają, pokój to mit i tak dalej...

No, w każdym razie, serwer jest założony, link TUTAJ.
Postaram się, by członek każdej grupy dostał rangę swojej grupy, każda będzie miała inny kolor.
Jeśli jakaś grupa chciałaby dostać zamknięty kanał tylko dla swoich członków do np. omawiania spraw grupy, nie ma sprawy.
Cokolwiek chcecie, dostaniecie, o.

To ten, powiedzcie, co myślicie i, proszę, nie zjedzcie mnie za złudne nadzieje zatrzymania fansubberskich wojen.

Wszystko fajnie, tylko ta "idea" wprowadzona od dupy strony, przez co traci sens.
Mogłaś zrobić ankietę, darować sobie tę prowokacyjną formę o wojenkach,
a przede wszystkim mogłaś wpierw zapytać naszą redakcję o zdanie?
Zwłaszcza że numer znasz, ale nie, ty się chyba nigdy nie nauczysz.
Robisz po swojemu, nikogo nie pytając, robi się klops, a potem przepraszasz?

W pierwszej chwili chciałem temat od razu zamknąć (zwłaszcza że posypały się raporty),
ale pomyślałem, że może poza wrzucaniem sobie nawzajem z Kamiyanem,
jakieś merytoryczne opinie się znajdą. Rzuciłem też sprawę do dyskusji na wew.

Areki-chan napisał:

Jeśli jakiś moderator ANSI ma siłę i chęci przejąć tę władzę, chętnie ją oddam.

Tak jak dulu, lilith_ i Kane, nie widzę tego, by to miało być sygnowane "ANSI". Do szczęścia wystarczy nam forum i strona.
I generalnie nie widzę przeszkód, by takie coś sobie istniało, ale nie mieszaj do tego ANSI, ok?

EDIT:
Dobra, niech sobie temat zostanie otwarty, o ile nie będzie w nim hejtu.

Ostatnio edytowany przez Rein (2016-05-06 21:51:24)

Offline

#52 2016-05-06 21:46:21

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Czyli generalnie sytuacja jest taka, że to co już otworzyłaś należy przemianować tak, by w nazwie nie było ANSI albo jeśli się nie da to zamknąć i otworzyć nowe.
I takie jest stanowisko całej redakcji smile


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#53 2016-05-06 21:47:38

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Rein napisał:

Tak jak dulu, lilith_ i Kane, nie widzę tego, by to miało być sygnowane "ANSI". Do szczęścia wystarczy nam forum i strona.
I generalnie nie widzę przeszkód, by takie coś sobie istniało, ale nie mieszaj do tego ANSI, ok?

W porządku, rozumiem. Fakt, pośpieszyłam się, jak zwykle nie pomyślałam, zanim zrobię.
Co nie zmienia faktu, że pomysł, mimo chaotyczności, całkiem nieźle się póki co sprawuje.

lilith_ napisał:

Czyli generalnie sytuacja jest taka, że to co już otworzyłaś należy przemianować tak, by w nazwie nie było ANSI albo jeśli się nie da to zamknąć i otworzyć nowe. I takie jest stanowisko całej redakcji  smile

Okej.

Dobrze, czy w takiej formie, w jakiej to teraz jest:

Pokaż spoiler
9dYjbXG.png

może zostać?

Ostatnio edytowany przez Rein (2016-05-06 22:17:49)


wNXtFnr.jpg

Offline

#54 2016-05-06 22:14:50

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Wiesz, skoro to nie ma nic wspólnego z ANSI to nie musisz się pytać czy tak może być smile ustal to z ludkami co tam siedzą.
Wg mnie może, pytanie tylko kiedy wybuchnie kolejna wojna o "polski fansubbing" smile_big


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#55 2016-05-06 22:18:40

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Pytam po prostu, czy teraz jest wystarczająco "odcięte" od ANSI.
Mam nadzieję, że żadne wojny nie wybuchną.

Swoją drogą, czemu temat został przeniesiony?
Skoro ustaliliśmy, że nie ma nic wspólnego z ANSI, to mógłby być gdzieś indziej.


wNXtFnr.jpg

Offline

#56 2016-05-06 22:24:28

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

A to pytanie chyba do Reina (obstawiam, że to on tu miesza smile_big)


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#57 2016-05-06 23:19:53

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Że też znowu jako zbawca animesub jawi się osoba co najmniej kontrowersyjna... Toć już słusznie Kamijan zauważył, że od pierwszej wypowiedzi Aregi pojawia się powód do dramy, co oddala dyskusje od tematu "nowego miejsca", który jak mniemam starano się poruszyć. Cóż, żadnej wojny nie ma, ba migracje członków jednej grupy do projektu innej jakoś nie świadczą o wzajemnej wrogości. Natomiast z tym zjednoczeniem... jakoś nie widziałem, aby przez różnice, ktoś proszący nie otrzymał pomocy, więc taka potrzeba to kolejna bajka ze snów Macierewicza. Tu nie ma celu powstania Discorda, niż wymysły, które tworzą jakiś sztuczny podział. Owszem nie wszyscy się lubią, to nie nieuniknione, ale jednak żadnej wojny nie ma. Także po co wspólny czat dla grup fansuperskich? Nikt nie napisał. Inicjatywy użytkowników powinny bardziej skupiać się na dbaniu o wspólną łajbę o nazwie ANSI, aby ta z dumą się prezentowała. Wtedy idea "od fanów dla fanów" zostanie podtrzymana... tymczasem wszędzie głosy o nieuchronnym końcu.

Offline

#58 2016-05-07 01:20:49

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Dla niewtajemniczonych: Discord to takie połączenie Skype'a, Mumble'a i Teamspeaka, które rozwija się w szalonym tempie i jest ostatnio bardzo popularne. Są tam zarówno kanały tekstowe, jak i głosowe, można przesyłać obrazki, pliki i ogólnie wszystko, co się ludziom marzy.

Wyjdę pewnie na jakiegoś nie czasowego starucha ale co to są te Mumble, teamspeak itp????????????????


wizard2000.jpg

Offline

#59 2016-05-07 01:22:58

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

wizard2000 napisał:

Wyjdę pewnie na jakiegoś nie czasowego starucha ale co to są te Mumble, teamspeak itp????????????????

Programy do rozmów głosowych na różnych serwerach podzielonych na kanały, używane głównie przez graczy, ale nie tylko.


wNXtFnr.jpg

Offline

#60 2016-05-07 02:00:12

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Ludzie, piątek wieczorem. Serio?


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024