#1 2016-06-02 23:12:06

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Chciałbym kupić telefon Xiaomi Redmi 3 i zastanawiam się między technos-online.pl a ibuygou.com. Kupował ktoś coś z tych dwóch sklepów? Bardziej jestem skłonny do Technosa, gdyż cenę mają niższą (patrzę na wysyłkę z magazynu EU w przypadku ibuygou), no i jednak jest to polski sklep. Z tego, co wyczytałem, to obydwa sklepy mają dobre opinie, ale może ktoś dorzuci tutaj coś od siebie?

Ostatnio edytowany przez Dennoss (2016-06-02 23:14:10)

Offline

#2 2016-06-02 23:29:05

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Ibuygou ma najwięcej pozytywnych opinii spośród wszystkich importerów produktów Xiaomi, jednak dostosowują ceny do rynku europejskiego. Polscy importerzy mogą sobie pozwolić na niższe ceny. Ja kupiłem od tego gościa Redmi 2 wraz z dedykowanym etui:
http://allegro.pl/listing/user/listing. … d=40078868

Edit: Tylko widzę, że Redmi 3 nie ma, ale można napisać do niego pytanie o możliwość kupna.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2016-06-02 23:41:54)

Offline

#3 2016-06-02 23:47:15

usui78
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-25

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

https://www.xiaomiforsale.com/pl/ <- magazyn mają w Europie (Czechy jak dobrze pamiętam), więc podatki masz wliczone w cenę, a sam portal powstał we współpracy MIUI Polska.

Ostatnio edytowany przez usui78 (2016-06-02 23:47:47)

Offline

#4 2016-06-03 06:44:14

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Offline

#5 2016-06-03 19:19:46

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

max-kun napisał:

O, a przy okazji możesz powiedzieć, jak długo go już masz i jak się sprawuje po tym czasie? smile

Offline

#6 2016-06-03 19:59:42

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Dennoss napisał:
max-kun napisał:

O, a przy okazji możesz powiedzieć, jak długo go już masz i jak się sprawuje po tym czasie? smile

Dopiero dziś do mnie dotarł, ale po konfiguracji [min. ustawienie pl języka itp] i zainstalowaniu sporu aplikacji, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Głośniki grają świetne, ciężkostrawne gry nie przymulają, można również ustawić sobie opcję pozwalającą komfortowe czytanie książek bez przeciążania wzroku. Początkowo miałem problemy z zaaklimatyzowaniem się, bo do tej pory używałem starej wersji Androida - 2.3.9 - Gingerbread. Ale wystarczyło mi 2-3 godzinki zabawy i zdążyłem przywyknąć. Kolejną zaletą jest możliwość rozszerzenia 16 GB pamięci o kartę SD [do 128 GB, im więcej wolnego miejsca tym lepiej, bo sam system z nakładą Mui zajmuje ponad 6 giga]. Ponoć 3 GB ramowa wersja, nie ma już takiej możliwości.

Tak więc, jak chcesz ciut zaoszczędzić to polecam. smile

Ostatnio edytowany przez max-kun (2016-06-03 20:03:33)

Offline

#7 2016-06-03 23:45:40

Kendi
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-31

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

www.xiaomiforsale.com

Kupiłem już Xiaomi Redmi Note 3, Note 2 i Redmi 3. Ogólnie jak najbardziej ok, szybka wysyłka, możliwość płatności za pobraniem, zawsze wgrany dobry soft. Zdecydowanie polecam. Jedna mała uwaga, nie warto kupować telefonu jeśli nie ma go na stanie. Czasami naprawdę długo trzeba czekać na zamówienie.

Offline

#8 2016-06-04 02:05:50

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

A możecie jeszcze napisać, jak z jakością dźwięku w słuchawkach i czy można przenosić dane aplikacji na SD (to chyba w sumie zależy od sofu)?

Offline

#9 2016-06-04 08:43:47

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Nie mam żadnych zastrzeżeń do jakości dźwięku. W przypadku mojej Redmi 2 zaistniał tylko taki problem, że po roku używania soft czasami przestaje reagować na zmianę w wejściu słuchawkowym, przez co dopóki się nie zrestartuje go, to nie wykrywa słuchawek lub cały czas myśli, że są podłączone.

Offline

#10 2016-06-04 09:56:45

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Jakiś czas temu kupowałem redmi note 3 prime (3gb ramu i 32 pamięci własnej, czytnik linii papilarnych i aluminiowa obudowa) w goldwayu na Aliexpress (klik) sprawdzony sprzedawca, telefon w 100% nie podrabiany jak u innych oczkod wysyłka dhl'm' do pl w 3 dni. Do telefonu szkło hartowane, zwykłą folię  i twardego oryginalnego Mi skurzanego case'a dostałem. Przyszedł z niby romem multiling (między innymi polski), ale updatey przez OTA nie działają w nim. Wgrałem sobie roma z xiaomi.eu i jest elegancko. Można zamówić ze stockową wersją andka od xiaomi wtedy mamy oryg. china rom z ang językiem i działającym OTA update. Cała impreza z racji pośpiechu wyszła mnie koło tysiaka, musiałem z powodu przekroczenia progu 200$ doplacić 70pln vatu, który na mnie narzucili. Gdybym brał z free shipingiem to czekałbym około miesiąca i nie musiałbym płacić tego vatu plus 15$ za wysyłkę dhl'em, więc całość kosztowałaby mnie zapewne coś koło 870pln. Ale warto było dopłacić i nie czekać tak długo, co najważniejsze jestem bardzo zadowolony oczkod

Ostatnio edytowany przez Isao (2016-06-04 09:58:12)

Offline

#11 2016-06-04 21:59:01

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Isao napisał:

Cała impreza z racji pośpiechu wyszła mnie koło tysiaka, musiałem z powodu przekroczenia progu 200$ doplacić 70pln vatu, który na mnie narzucili. Gdybym brał z free shipingiem to czekałbym około miesiąca i nie musiałbym płacić tego vatu plus 15$ za wysyłkę dhl'em, więc całość kosztowałaby mnie zapewne coś koło 870pln. Ale warto było dopłacić i nie czekać tak długo, co najważniejsze jestem bardzo zadowolony oczkod

Vatu się nie płaci przypadkiem od 50 dolarów? A to czy płacisz vat, czy nie, to kwestia szczęścia. Telefony często łapią, bo wszystkie paczki są podobnych rozmiarów i wagi.

Offline

#12 2016-06-05 10:40:53

Iron666
Użytkownik
Skąd: Gostyń/Poznań
Dołączył: 2009-01-25

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Też wrzucę kilka słów na temat fona Xiaomi Redmi 3 niestety ok 2 dni po zakupie telefon zaczął się zawieszać nawet przechodząc do kontaktów czy a odczytanie sms to była udręka ładowanie przynajmniej 2 minuty... Przy czym telefon robił się gorący do tego stopnia że nie szło go dotknąć.
Oddałem go na gwarancje po tygodniu go odesłali na na karcie gwarancyjnej wymiana software do najnowszej wersji był Chińsko/Angielski podziałał dokładnie 7 dni się wyłączył i już nie chciał włączyć poszedł na gwarancje wymienili płytę główną i jakieś złącze inteligencji. Przyszedł z powrotem telefon nie czytał karty sim odstałem go dostałem nowy w którym nie działało LTE a w momencie kiedy transfer danych przychodził na szybszy niż HSDPA telefon się zawiesił i nic nie szło zrobić. Dodam jeszcze że ma bardzo słaby odbiornik Wi-Fi (może tylko u mnie ten telefony tak miały) Do ostatniej reklamacji mój prawnik dał pisemko sugerujące zwrot kasy za telefon bez zająknięć to zrobili. I wróciłem od mojej dwuletniej Noki Lumii 1520 która może nie jest super ale wiem że odczytam sms, zadzwonię i internet przeglądnę. Tak więc nie chce widzieć chińskiego szajsu.
Sam zakup odbył się bezproblemowo kupiłem go od tego samego sprzedawcy co max-kun.

Ostatnio edytowany przez Iron666 (2016-06-05 10:43:57)

Offline

#13 2016-06-06 13:29:08

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

meowchin napisał:

Vatu się nie płaci przypadkiem od 50 dolarów? A to czy płacisz vat, czy nie, to kwestia szczęścia. Telefony często łapią, bo wszystkie paczki są podobnych rozmiarów i wagi.

Z tego co wiem to chyba zostało to zwiększone do właśnie 200. wcześniej było 50 albo 60$ gdzieś tak coś czytałem. Z tym szczęściem to zależy od sprzedawcy i sposobu wysyłki jaki wybierasz. W moim przypadku był to dhl więc zawsze ten vat będzie, zwłaszcza przy elektronice. Przy free shippingu nigdy nie płaciłem, ale też czas wydłuża się znacząco (zazwyczaj telefon wpierw idzie do któregoś kraju EU, a dopiero z niego do Ciebie obchodząc cło/vat, najczęściej dostaje się przesyłkę z austrii bądź finlandii, tak przynajmniej jakiś czas temu mi się trafiało). Osobiście wolałem dopłacić to powiedzmy 100pln i mieć to w te 3-4 dni niż czekać przeszło miesiąc i 'przyżydzić' coś jezor

~Iron666 z czystej ciekawości czy sprawdzałeś go może MiAutenthicatorem? Możliwe że pechowo trafiłeś na jakąś podróbke, a niestety sporo tego na allegro jak i alieexpress mimo wszystko. Raz kupiłem redmi note 2 na allegro, pojechałem odebrać i na miejscu sprawdziłem i niestety okazało się, że tylko z zewnątrz był to redmi, w środku już jakieś ścierwo.

Ostatnio edytowany przez Isao (2016-06-06 13:31:59)

Offline

#14 2016-12-11 11:48:49

Witekos76
Zbanowany
Dołączył: 2016-08-20

Odp: Zakup telefonu Xiaomi - który wybrać sklep?

Najlepszą opcją jest Xiaomi Redmi Note 3 Pro z 3/32gb bo w cenie do 900zł nic lepszego nie uda się kupić.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024