#141 2017-01-01 21:42:59

jpgamingpl
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-03

Odp: [Kamiyan] Projekty

Dlaczego ostatni rok działalności? Studia, praca?

Wszystkiego dobrego w nowym roku! smile

/AS

Ostatnio edytowany przez jpgamingpl (2017-01-01 21:43:10)


Spodobało Ci się nasze tłumaczenie? Zajrzyj na jp-gaming.pl lub polub nas na Facebooku!

Offline

#142 2017-01-01 22:43:58

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: [Kamiyan] Projekty

Też nigdy nie przepadałem za Sejburem


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#143 2017-01-01 23:05:11

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: [Kamiyan] Projekty

Tak jak wszyscy główni bohaterowie, wszyscy są przereklamowani. Czemu? Jak ich wszędzie pokazują, najwięcej z nimi jest scen, zaczynają nas nudzić. Bohaterowie, którzy pojawiają się okazjonalnie i czymś się wybiją, wydają się spoko. Najgorsza z tego uniwersum i tak jest Rin, która jest bezczelnym CTRL+C CTRL+V z NGE (tutaj jej na szczęście nie ma, uff...).

Offline

#144 2017-01-01 23:08:45

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: [Kamiyan] Projekty

I tak żaden fejt nie przebije F/Z, ale z ciekawości obejrzę tę reklamówkę gry oczkod Dzięki za fast suby.

Offline

#145 2017-01-01 23:10:40

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [Kamiyan] Projekty

NWW_Station napisał:

Najgorsza z tego uniwersum i tak jest Rin, która jest bezczelnym CTRL+C CTRL+V z NGE (tutaj jej na szczęście nie ma, uff...).

Prawda, ona to już jest wyjątkowa.

Offline

#146 2017-01-02 00:26:09

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [Kamiyan] Projekty

Dennoss napisał:

I tak żaden fejt nie przebije F/Z, ale z ciekawości obejrzę tę reklamówkę gry oczkod Dzięki za fast suby.

Fate bez ufotable to słaby Fate...

Offline

#147 2017-01-02 00:35:37

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [Kamiyan] Projekty

Nesbro napisał:

Fate bez ufotable to słaby Fate...

Prawdę mówiąc, nie odczułem specjalnej różnicy. Zresztą nawet nie widzę u nich jakichś specjalnych predyspozycji do fejtów (przy S/N bardziej podeszła mi wersja Deenowska).

NWW_Station napisał:

Tak jak wszyscy główni bohaterowie, wszyscy są przereklamowani.

Pewnie, ale ona ogólnie średnio mi podeszła. Chociaż doceniam inwencję autora, bo głupia zmiana płci dużo dała tej postaci (coś innego zamiast kolejnego króla Artura). I zdecydowanie zgadzam się, że najgorszą postacią jest Rin.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#148 2017-01-02 02:37:57

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: [Kamiyan] Projekty

Nesbro napisał:
Dennoss napisał:

I tak żaden fejt nie przebije F/Z, ale z ciekawości obejrzę tę reklamówkę gry oczkod Dzięki za fast suby.

Fate bez ufotable to słaby Fate...

Tu nawet nie chodzi o to, jakie studio to robi, ale po prostu fabuła i bohaterowie są O WIELE lepsi w Zero niż w jakimkolwiek innym Fejcie. W takim SN ci masterzy to praktycznie sama dzieciarnia.

Offline

#149 2017-01-03 13:43:50

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: [Kamiyan] Projekty

Nie było mnie jakiś czas, a tu takie atrakcje-rewelacje. Nie spodziewałem się wiele po tym specialu, gdyż pierwsze rozdziały są - jakby to powiedzieć - standardowe. Skok jakości widać później, kiedy Nasu zdecydował się poważnie wziąć sprawę w swoje ręce. Nie owijając w bawełnę - interesowało mnie co studio sobą zaprezentuje oraz czy ewentualna kontynuacja miałaby sens i wychodzi na to, że chciałbym zobaczyć resztę F/GO pod ich sztandarem.

Nesbro napisał:

Fate bez ufotable to słaby Fate...

Przesadzasz. Fate/Grand Order: First Order wypadł lepiej niż sądziłem. Shaft idealnie nadaje się do Last Encore. Z Fate/Apocrypha ciężko mi tu cokolwiek stwierdzić. Będzie dobrze, jeśli utrzymają jakość z PV. Wygląda na to, że tym razem w A-1 zatrudniono lepszych animatorów. Impact frame'y może nie są imponujące jak te z One Punch Man, ale coś próbują.

Pokaż spoiler
odENsMB.jpg
qJeJ0vs.jpg
zel67L3.jpg
ac3fKxw.jpg
zBSdQD9.jpg
eLD2zlm.jpg
XQLnZ0C.jpg
hdECp5x.jpg
Uo7FmR0.jpg
tQycwdl.jpg
jHRwr33.jpg
I7CFMzV.jpg
Co do reżysera się nie wypowiem. szalony Swoją drogą, dziwię się, że UBW z 2014 udało się utrzymać w takim, a nie innym stanie, biorąc pod uwagę jaką funkcję pełnił Takahiro Miura. zezik
W każdym razie mam nadzieję, że wraz z nadchodzącymi adaptacjami, ludzie zrozumieją, że Fate ≠ Ufotable.

Dennoss napisał:

I tak żaden fejt nie przebije F/Z

F/Z to chyba najbardziej przereklamowany twór Nasuversu, podobnie jak scena z bankietem królów. Sam główny bohater to tak naprawdę Archer z przeceny, a większość postaci posiada lepszych odpowiedników w innych tytułach. Najlepsze jest to, że w anime wycięli scenę z Enkidu i Graalem, ale udało im się znaleźć czas antenowy na fillerowy odcinek z Rin.  rip

Offline

#150 2017-01-03 14:15:54

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: [Kamiyan] Projekty

UndeadHunter napisał:
Dennoss napisał:

I tak żaden fejt nie przebije F/Z

F/Z to chyba najbardziej przereklamowany twór Nasuversu, podobnie jak scena z bankietem królów. Sam główny bohater to tak naprawdę Archer z przeceny, a większość postaci posiada lepszych odpowiedników w innych tytułach. Najlepsze jest to, że w anime wycięli scenę z Enkidu i Graalem, ale udało im się znaleźć czas antenowy na fillerowy odcinek z Rin.  rip

Główną zaletą F/Z jest fakt, że w wielkiej wojnie o Graala nie biorą udział w roli mistrzów dzieciaki z przypadku, które nawet czasem do końca nie wiedzą, o co cała zadyma (F/SN lub Grand Order), a uczestniczą w niej, bo... tak chciał Graal (F/SN) lub inni zginęli (Grand Order). W takim F/Z mamy magów, którzy się przygotowywali przez lata i są gotowi do poświęceń - do mnie to bardziej przemawia. Twoje wady mnie też rozbawiły. Brzmią one tak, jakbyś chciał pokazać, że to nie jest doskonałe. Brawo, to wiedzą chyba wszyscy, ale co z tego, skoro na tle innych jest najbardziej przekonujące.

Offline

#151 2017-01-03 17:22:35

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [Kamiyan] Projekty

UndeadHunter napisał:

Nie było mnie jakiś czas, a tu takie atrakcje-rewelacje.

Zajrzyj sobie na MAL-a. Naspamowali prawie 250 komentarzy pod zwykłym specialem. Widać fejty to chodliwy temat, bo tutaj też nie próżnujecie. ^^ Sam zresztą uważam, że wyszło to całkiem nieźle i chętnie zobaczyłbym więcej F/GO od tego studia.

UndeadHunter napisał:

Z Fate/Apocrypha ciężko mi tu cokolwiek stwierdzić. Będzie dobrze, jeśli utrzymają jakość z PV. Wygląda na to, że tym razem w A-1 zatrudniono lepszych animatorów.

Jeśli A-1 robi Apokryfkę, to z góry ostrzegam, że będę się narzucał. Co jak co, ale produkcje od A-1 biorę w ciemno i rzadko odczuwam zawód. To w zasadzie moje ulubione studio. W ogóle A-1 to ty szanuj, koleżko.

UndeadHunter napisał:

W każdym razie mam nadzieję, że wraz z nadchodzącymi adaptacjami, ludzie zrozumieją, że Fate ≠ Ufotable.

Wiesz, to tak naprawdę kwestia grafiki/animacji, bo poza tym Ufotable nic specjalnego sobą nie prezentuje. Już przy Zestirii można się czepiać wszystkiego oprócz kwestii technicznych (i oprócz Berserii, bo akurat prolog wyszedł im świetnie). Jako fan growego oryginału wiele kwestii widziałbym tam zupełnie inaczej, a końcówkę to już do reszty skopali (gdzie akurat ten fragment w grze wypadł bardzo spocznie). No ale tragedii też nie było, tego nie powiem. Zaś przy samym F/SN dalej twierdzę, że DEEN zrobił to lepiej (chociaż to inna ścieżka).

NWW_Station napisał:

Główną zaletą F/Z jest fakt, że w wielkiej wojnie o Graala nie biorą udział w roli mistrzów dzieciaki z przypadku, które nawet czasem do końca nie wiedzą, o co cała zadyma (F/SN lub Grand Order), a uczestniczą w niej, bo... tak chciał Graal (F/SN) lub inni zginęli (Grand Order).

Pewnie, ale po samym prologu w kwestii fabularnej G/O wypadł dla mnie lepiej. A kolega Lancer w roli Castera przebił wszystkich Servantów z F/Z (może poza Riderem). Zresztą Mash też mi podeszła. Może to taka stereotypowa, grzeczna dziewczynka, ale dobrze ją wpasowali.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-01-03 17:25:35)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#152 2017-01-03 18:04:03

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [Kamiyan] Projekty

NWW_Station napisał:

Główną zaletą F/Z jest fakt, że w wielkiej wojnie o Graala nie biorą udział w roli mistrzów dzieciaki z przypadku, które nawet czasem do końca nie wiedzą, o co cała zadyma...

I z tego właśnie powodu seria wydaje się mroczniejsza, cięższa. F/SN na tle zero, mimo że też są mocne sceny, wypada jakoś cukierkowo, przynajmniej wg mnie. No i sziro, rin...

Offline

#153 2017-01-03 19:15:25

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: [Kamiyan] Projekty

NWW_Station napisał:

Główną zaletą F/Z jest fakt, że w wielkiej wojnie o Graala nie biorą udział w roli mistrzów dzieciaki z przypadku, które nawet czasem do końca nie wiedzą, o co cała zadyma (F/SN lub Grand Order), a uczestniczą w niej, bo... tak chciał Graal (F/SN) lub inni zginęli (Grand Order).

Jedynym takim mistrzem z przypadku w F/SN jest Shirou, jednak nie chodzi o to w jaki sposób stał się mistrzem. F/Z oraz F/SN mają z pozoru podobne założenia, ale ich cele i egzekucja są zupełnie inne. Wojna o graala w F/SN to tylko tło służące do analizy jego psychiki/ideałów zmieniających się na skutek drobnych wyborów, które powodują lawinę konsekwencji. Pozostali mistrzowie mają swój mniej lub bardziej określony cel i dobrze wiedzą w co się pakują. Inna sprawa, że w przeciwieństwie do F/Z, F/SN jest zagadką. Nie prowadzi widza/czytelnika za rączkę. Całość polega na zbieraniu informacji z poszczególnych ścieżek, które później ułożą spójną całość. Po dwóch ścieżkach widzowie nie znają nawet tożsamości Rider, więc to mówi samo za siebie. W F/Z prawie wszystko mamy podane na talerzu. Grand Ordera raczej nie porównywałbym w kontekście mistrzów. Gudao to pustak/self-insert/pozostałość po grze, którego równie dobrze mogłoby nie być. Nie na nim skupia się historia.

NWW_Station napisał:

W takim F/Z mamy magów, którzy się przygotowywali przez lata i są gotowi do poświęceń

Czy aby na pewno?

Pokaż spoiler
SIgDhDF.jpg
ygFY6PY.jpg
c3YSe44.jpg

To nie do końca prawda. Tohsaka, Kayneth i Kiritsugu - zgadzam się. Pozostali podchodzili do wojny obojętnie lub znaleźli się tam przypadkowo co było pokazane w pierwszym i drugim odcinku. W F/SN wszystko dzieje się za kuluarami, ponieważ mamy pierwszoosobową narrację która od czasu do czasu jest przerywana (głównie w HF).

Dennoss napisał:

Twoje wady mnie też rozbawiły. Brzmią one tak, jakbyś chciał pokazać, że to nie jest doskonałe. Brawo, to wiedzą chyba wszyscy, ale co z tego, skoro na tle innych jest najbardziej przekonujące.

To nie są wady, a bardziej moje czepialstwo. Bardzo lubię F/Z, jednak pomimo swojej 3-osobowej narracji nie jest niczym wyjątkowym. Do F/SN jako całości (czyli Fate + UBW + HF) moim skromnym zdaniem się nie umywa. To, że ktoś ma kilka centymetrów więcej, nie oznacza, że jest w czymkolwiek lepszy. Nie kieruję tego do kogokolwiek z tego forum, ale trochę smuci mnie, że pewna grupa osób miała do czynienia z fejtami tylko w formie F/Z i UBW, a później zrównują całą serię z błotem (może poza dziełem Urobutchera). Rin miała wystarczająco dużo czasu w innych odsłonach, dlatego uważam, iż tamten odcinek był zbędny, lecz to też jest czepialstwo.

Kamiyan3991 napisał:

Zaś przy samym F/SN dalej twierdzę, że DEEN zrobił to lepiej (chociaż to inna ścieżka).

Mam wrażenie, że po prostu bardziej podeszła Ci pierwsza ścieżka (chociaż ok. 1/4 fabuły w studiu Deen sobie zmienili + dodali fragmenty z UBW) Anime byłoby jeszcze lepsze, gdyby nie kombinowali.  Osobiście za UBW specjalnie nie przepadam. Pierwsza połowa usiana jest walkami, a ostatnie dni są wypełnione paplaniną, która jest jednak ważna. W VN Ci to nie przeszkadza bo i tak po prostu wszystko czytasz. Dodaj do tego, że szczególnie UBW jest skonstruowane w taki sposób, iż (z pozoru) najbardziej przemyślane decyzje kończą się twoim zgonem, a lekkomyślność jest nagradzana przejściem dalej. Dzieje się tak, ponieważ nie znasz określonej sytuacji w pełni. Czytelnikom VN'ki w anime to nie przeszkadza, bo wiedzą co by się stało, gdyby Shirou postąpił w określonym momencie inaczej, jednak dla widzów to wszystko wygląda na Unlimited Plot-Armor Works, kiedy Emiya-kun któryś już raz jest otoczony, nie używa zaklęcia rozkazu, ale i tak udaje mu się wyjść bez szwanku. Koniec końców i tak Miura pomieszał zalecenia oryginalnego autora, który później musiał publikować skrypt odcinka, żeby widzowie zrozumieli zakończenie (a wystarczyłaby 10 sekundowa scena).
Nad HF pracuje gość z klasą, a i ścieżka jest (według mnie) najlepsza, więc jestem spokojny. F/Z najwięcej czerpało właśnie z Heaven's Feel.

dulu napisał:

No i sziro

Ten gość to specjalny przypadek. Jego design jest prosty, przez większość czasu postępuje jak typowy protagonista. Po jego zachowaniu oraz po tym, co mówi można stwierdzić, że to idiota, ale on tak naprawdę jest nienormalny. Jego czyny nie są niczym nowym, ale to co go do nich motywuje jest inne. Charakteryzacja Shirou to arcydzieło, lecz w anime wszystko się sypie, ponieważ nie można się skupić na monologach bez uszczerbku na pacingu, który i tak nie jest najlepszy. W HF jego akcje są bardziej czytelne, a on sam jest w pewnym sensie polaryzacją swojej wersji z UBW.

Ostatnio edytowany przez UndeadHunter (2017-01-03 20:50:57)

Offline

#154 2017-01-03 19:28:17

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [Kamiyan] Projekty

UndeadHunter napisał:
dulu napisał:

No i sziro

Ten gość to specjalny przypadek. Jego design jest prosty, przez większość czasu postępuje jak typowy protagonista. Po jego zachowaniu oraz po tym, co mówi można stwierdzić, że to idiota, ale on tak naprawdę jest nienormalny. Jego czyny nie są niczym nowym, ale to co go do nich motywuje jest inne. Charakteryzacja Shirou to arcydzieło, lecz w anime wszystko się sypie, ponieważ nie można się skupić na monologach bez uszczerbku na pacingu, który i tak nie jest najlepszy. W HF jego akcje są bardziej czytelne, a on sam jest w pewnym sensie polaryzacją swojej wersji z UBW.

Pokaż spoiler
PEOPLE_DIE_IF_THEY_ARE_KILLED.jpg

Yhy.
To z niego potem powstaje/on się staje tym fajnym Łucznikiem, nie?

Offline

#155 2017-01-03 19:42:51

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: [Kamiyan] Projekty

dulu napisał:
UndeadHunter napisał:
dulu napisał:

No i sziro

Ten gość to specjalny przypadek. Jego design jest prosty, przez większość czasu postępuje jak typowy protagonista. Po jego zachowaniu oraz po tym, co mówi można stwierdzić, że to idiota, ale on tak naprawdę jest nienormalny. Jego czyny nie są niczym nowym, ale to co go do nich motywuje jest inne. Charakteryzacja Shirou to arcydzieło, lecz w anime wszystko się sypie, ponieważ nie można się skupić na monologach bez uszczerbku na pacingu, który i tak nie jest najlepszy. W HF jego akcje są bardziej czytelne, a on sam jest w pewnym sensie polaryzacją swojej wersji z UBW.


Yhy.
To z niego potem powstaje/on się staje tym fajnym Łucznikiem, nie?

Tak.  hehe

Pokaż spoiler
e9c.jpg

Offline

#156 2017-01-03 19:46:23

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [Kamiyan] Projekty

Jak? No ale jak z takiego barana wychodzi taki kozak...
Tych dwóch obrazków nawet nie pamiętam, może i dobrze.

Offline

#157 2017-01-03 19:53:35

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Kamiyan] Projekty

Osobiście uważam, że porównywanie klimatu dzieł Urobuchiego z dziełami Nasu jest zdeczka bezsensowne.  brakslow


K5Cqyo6.png?1

Offline

#158 2017-01-03 20:28:12

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: [Kamiyan] Projekty

dulu napisał:

Jak? No ale jak z takiego barana wychodzi taki kozak...
Tych dwóch obrazków nawet nie pamiętam, może i dobrze.

Magia. Będą jeszcze większe niespodzianki.  kombinuje
Pierwszy obrazek ma sens z kontekstem.

Pokaż spoiler
Mówi to do Szermierz, kiedy chciał jej oddać Avalon (przedmiot który leczy śmiertelne rany) - dla przykładu w pierwszej ścieżce po uderzeniu Berserka skończył prawie w dwóch kawałkach z wnętrznościami na ulicy (w anime to trochę inaczej przedstawili, ale jednak). Następnego dnia był trochę obolały, ale przeżył smile_big
Ludzie umierają kiedy odnoszą śmiertelne rany i tak właśnie powinno być. Polegał na jego mocy zbyt długo. Coś w tym sensie.
Drugi to bardziej pokraczne tłumaczenie, przy ostatnim z Fate/kaleid liner Prisma Illya raczej sobie robili jaja.

FAiM napisał:

Osobiście uważam, że porównywanie klimatu dzieł Urobuchiego z dziełami Nasu jest zdeczka bezsensowne.  brakslow

Ja się w sumie z tym zgadzam. Wierz lub nie, ale przy kilku ostatnich rozdziałach F/GO, niektórzy nie mogli się nadziwić, że Nasu mógł coś takiego napisać. Byli tacy co sądzili, że to Urobuchi mu pomagał, jeszcze inni twierdzili, iż to on je napisał w całości. W sumie nie było tam nic takiego odbiegającego od normy.

Ostatnio edytowany przez UndeadHunter (2017-01-03 20:50:09)

Offline

#159 2017-01-03 20:51:50

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: [Kamiyan] Projekty

UndeadHunter napisał:
NWW_Station napisał:

Główną zaletą F/Z jest fakt, że w wielkiej wojnie o Graala nie biorą udział w roli mistrzów dzieciaki z przypadku, które nawet czasem do końca nie wiedzą, o co cała zadyma (F/SN lub Grand Order), a uczestniczą w niej, bo... tak chciał Graal (F/SN) lub inni zginęli (Grand Order).

Jedynym takim mistrzem z przypadku w F/SN jest Shirou

A ten cały Kazuki? Też trochę przypadkiem. Tak samo ten kumpel Shiro. W F/Z wymieniasz wszystkich, a nawet gościa, który jednak przeszedł trening przez chyba rok (i na pewno się poświęcił). W dodatku się zgadzam, że porównanie F/SN jako całosci - całej historii z VN (lub pewnie wszystkich adaptacji razem wziętych) pokonuje F/Z, ale już osobno wymiękają przez różne niedociągnięcia.

Offline

#160 2017-01-03 20:53:14

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [Kamiyan] Projekty

UndeadHunter napisał:

Mam wrażenie, że po prostu bardziej podeszła Ci pierwsza ścieżka.

Też.

UndeadHunter napisał:

Drugi to bardziej pokraczne tłumaczenie.

Potwierdzam.

Aniplex napisał:

Just because you're correct doesn't mean you're right.

UTW napisał:

Being right isn't everything.

Generalnie Aniplex to bardzo dziurawa firma. Mnóstwo bajek na ich dystrybucji ma problem z normalnym tłumaczeniem.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024