#21 2017-05-26 05:29:00

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Skąd się tacy ludzie biorą????

Chciałem zobaczyć to ich wklejone logo i na pierwszej stronie rzuca się baner z Blame! i powłączeniu pokazuje się coś takiego
Beztytulu_aqxxapw.jpg

Już widzę jak Neflix dał im na to licencje i zrezygnował z zarobków smile_big


wizard2000.jpg

Offline

#22 2017-05-26 06:16:21

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Ja na miejscu gejmdora bym siedział cicho, ale skoro sam prowokuje to brecht  brecht

W sumie można napisać do Netflixa, że łamią licencje szalony

Ostatnio edytowany przez Witax (2017-05-26 07:38:46)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#23 2017-05-26 08:11:38

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Witax napisał:

Ja na miejscu gejmdora bym siedział cicho, ale skoro sam prowokuje to brecht  brecht

W sumie można napisać do Netflixa, że łamią licencje szalony

Ja bym nawet nie czekał tylko dał cynk, może ciekawe rzeczy by się działy  wow

Offline

#24 2017-05-26 10:48:25

Archi777
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2009-02-21

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

jak dobrze pamiętam to na polskiej scenie stron online anime, pierwszą stroną która zaczęła wstawiać loga to był shinden, który nie robił tego by się sądzić. Najwyraźniej admini na AO inaczej myślą?
poza tym większość ich log posiada użyte bez zgody muzyczki, postacie z innych anime tak jak pokazał powyżej @wizard2000 , oraz czasami używają funarty z google, i mówią że mają na to licke, więc ciekaw jestem czy opłacają tych osoby od których "zapożyczają" materiał

Offline

#25 2017-05-26 10:51:23

karpato
Użytkownik
Dołączył: 2015-01-05

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Archi777 napisał:

Najwyraźniej admini na AO inaczej myślą?

I tu akurat zakładasz błędne wnioski. Bo adminek gejdupka NIE MYŚLI dlatego właśnie takie kwiatki się tu pojawiają.

Offline

#26 2017-05-26 11:02:08

Archi777
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2009-02-21

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

aaaa to wszystko wyjaśnia.
tylko takie małe pytanko. o co biega z tym Netflixem?

Offline

#27 2017-05-26 11:20:32

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Widzę, że gejmi już całkowicie odleciał, no ale czego się spodziewać po osobie, które myśli, że to dzięki niemu istnieje cały fandom w Polsce smile_big

Offline

#28 2017-05-26 11:27:10

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Archi777 napisał:

aaaa to wszystko wyjaśnia.
tylko takie małe pytanko. o co biega z tym Netflixem?

Netflix ma licencję na dystrybucje filmu Blame! w Polsce, który jest też dobrze przetłumaczony więc bardziej tam polecam oglądać.

Offline

#29 2017-05-26 11:29:35

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

@Archi777
Netfilx ma w Polsce licencje na sporo anime, które AO ma w bazie.

Odpisz mu, że czekasz na pozew, pośmiejemy się. Chociaż bym się nie zdziwił, jakby wysłał, w końcu jemu się wydaje, że anime istnieje dzięki AO.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#30 2017-05-26 11:30:38

Archi777
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2009-02-21

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

z tego co mi wiadomo to pierwszą konkretną strona anime online to
wbijam pl
AOI anime odcinki info
shinden
z tego wbijam pl ma chyba pozwolenie na wrzucanie od strony japońskiej, dlatego mają tak niewiele odcinków (szacunek)
AOI się niestety posypało i do dziś nie wiadomo mi czemu (i tu właśnie z AOI powstały nowe strony)
i laudiem założycielowi shinden władza strzeliła do łba i myśli teraz tylko o profitach, ale pracuje na własne utrzymanie.

Offline

#31 2017-05-26 12:22:22

PawlikPP
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-30

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Olej wiadomość, nic Ci nie zrobi.

Ostatnio edytowany przez PawlikPP (2017-05-26 12:45:04)

Offline

#32 2017-05-26 13:12:13

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Prawda nic ci nie zrobi a nawet nie może, bo sam by się wsypał. Większość onlinców ma w bazach animce których licencja w Polsce należy do Netfilxu, jak pisał Demonis możesz teraz ty go postraszyć Netfilxem, gdyż tylko oni mają prawa do serii które A-O i inne tego typu strony posiadają u siebie w bazie, wiec masz szanse postraszyć idiotę lub na serio to zgłosić, twój wybór ale tobie i tak nic nie zrobi, ten typ tak ma.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2017-05-26 13:14:47)

Offline

#33 2017-05-26 13:19:58

Archi777
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2009-02-21

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

nie bardzo lubię straszyć czy kablować, dlatego też po prostu zignoruje go.
jednak bardziej rozważam nad zamknięciem konta chomika, bo jak by nie patrzeć nad wieloma subami napracowało się wiele
osób po czym te napisy bez zgody zostały umieszczone na stronach online a z tych stron trafiły do mnie na chomika, więc jeśli to możliwe chciałbym by tez wypowiedzieli się na ten temat tłumacze czy jednak powinienem zamknąć konto

Offline

#34 2017-05-26 13:27:32

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Archi777 napisał:

nie bardzo lubię straszyć czy kablować, dlatego też po prostu zignoruje go.
jednak bardziej rozważam nad zamknięciem konta chomika, bo jak by nie patrzeć nad wieloma subami napracowało się wiele
osób po czym te napisy bez zgody zostały umieszczone na stronach online a z tych stron trafiły do mnie na chomika, więc jeśli to możliwe chciałbym by tez wypowiedzieli się na ten temat tłumacze czy jednak powinienem zamknąć konto

Zablokuj chomika hasłem, dla własnego użytku wszystko jest ok a co do opinii, to lepiej napisz pw szybciej dostaniesz odpowiedzi i w ogóle je otrzymasz.

Offline

#35 2017-05-26 13:29:32

PawlikPP
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-30

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Znaczy tak, jeśli te animce są dostępne publicznie, że każdy może pobrać sobie od Ciebie to tak średnio troszku.
Ale jeśli to działa na takiej zasadzie jak np. u mnie, że wstawiam sobie wszystkie serie z napkami z różnych źródeł ale tylko dla siebie. Foldery są poukrywane, dostępne tylko dla mnie. Chomika traktuję na zasadzie takiego onlajnowego dysku do przechowywania wszystkich serii oczkod

Offline

#36 2017-05-26 15:39:17

karpato
Użytkownik
Dołączył: 2015-01-05

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Pokaż spoiler
5ujwAPo.png

No cóż. Teraz jak sam z siebie tego nie usunie, to jak to napisał mój kolega usunie to po przyjemnym mailu od netflix'a "Zawiadomienie o wszczęciu procedury przedsądowej" :v.

A i scr są randomowo ustawione. Nie chciało mi się tego w kolejności walić.

Ostatnio edytowany przez karpato (2017-05-26 15:39:42)

Offline

#37 2017-05-26 15:59:57

Poltergeist
Użytkownik
Dołączył: 2013-09-11

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Padł blady strach? Takie dyskusje są trochę nie na miejscu. W końcu zwrot "all rights reserved" nie jest ozdobą, chociaż większość to tak traktuje. To, że nie ma wykupionej licencji, nie oznacza, że można robić, co się chce, tylko trzeba wykupić licencję na korzystanie z tego.

Było tyle razy powtarzane, a nadal nie dociera. Widzę, że wymieniona strona zmieniła zapis z polskiego na angielski.
> Our website does not own any files i.e. anime or anime films. We only share the links that contain the videos, thus they are not a part of our possession. The website works as a list of links from different sources that are commonly used. No copyrighted files are to be found on our website. Any claims are supposed to be addressed directly to the video-sharing websites where the content is uploaded. <
Zarzeka się, że nie jest właścicielem żadnych plików i nie posiada na swojej stronie żadnych nielegalnych materiałów. Jest tylko stroną z linkami. Zarazem odgraża się za korzystanie z ich plików, które sama wrzuca (z własnym logo!) na inne strony, wykorzystując małą skuteczność prawa do upominania się o własność intelektualną i prawa autorskie. Nieźle wykombinowane.

Można zauważyć, kto nie miał styczności ze sprawami sądowymi albo przynajmniej z wezwaniem komorniczym. Tego maila można sobie... Na twoim miejscu poprosiłbym o oficjalne pismo. Oczywiście od jego prawnika. W takiej sytuacji to jego prawnik ma się z tobą skontaktować, a nie na odwrót! W oficjalnym piśmie powinien być ten cały żargon prawniczy dotyczący paragrafów, łącznie z załącznikami jego licencji, które ma wykupione. Potem dopiero możesz decydować, co robić dalej.

No i jeśli tylko dla siebie, zrobiłbym to, co zasugerowano wyżej. Zablokowałbym hasłem, żeby to były pliki wyłącznie do własnego użytku. Chomik też zarabia na takich naiwnych użytkownikach, a to balansuje na granicy jak nie złodziejstwa, to na pewno paserstwa. Niektórzy użytkownicy wiedzą, że nie postępują w porządku, ale przynajmniej siedzą cicho.

Jeśli chcesz być praworządnym obywatelem, to powinieneś korzystać jedynie z legalnych źródeł. Licencjonowanych! Więc powinieneś skasować wszystko, co uzyskałeś między innymi z takich online'ów, jak wyżej wymieniona strona.

Jeśli chodzi o tłumaczenia, to też w większości są napisami robionymi na podstawie tłumaczeń innych osób, od których wzięto bez ich zgody.

Można tak pisać i psać w koło Macieju.

Ostatnio edytowany przez Poltergeist (2017-05-26 16:01:41)

Offline

#38 2017-05-26 16:04:05

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Swoją drogą, ostatnio był jakiś wyrok w EU właśnie w sprawie linkowania do pirackich treści. Żeby się Kamil nie zdziwił, jak zaczną traktować to jako precedens. Zresztą takie KA musiało uciec do Rosji, a miało taką samą politykę. ^^

Poltergeist napisał:

Jeśli chcesz być praworządnym obywatelem, to powinieneś korzystać jedynie z legalnych źródeł. Licencjonowanych!

Problem w tym, że legalnie nie mamy do takich materiałów dostępu. CR i Daisuki mają bardzo ograniczony katalog na Polskę. Niby Amazon u nas jest, ale dostępne są tylko angielskie wersje.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2017-05-26 16:07:06)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#39 2017-05-26 16:12:18

Randme
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-17

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

Nie wiem skąd ten zabobon o braku dostępu do materiałów. CR co sezon udostępnia niemal 40 serii, które możemy legalnie oglądać w naszym kraju. Bez użycia żadnych VPN. Czego nie ma na CR jest zwykle na amazonie, które też możemy śledzić z naszego pięknego kraju.

Offline

#40 2017-05-26 16:29:17

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Licencja loga anime odcinki i ich groźby sądowe

karpato napisał:

No cóż. Teraz jak sam z siebie tego nie usunie, to jak to napisał mój kolega usunie to po przyjemnym mailu od netflix'a "Zawiadomienie o wszczęciu procedury przedsądowej" :v.

A i scr są randomowo ustawione. Nie chciało mi się tego w kolejności walić.

evil  evil  evil  evil  evil  evil  Brawo!!!!!!!!!!


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024