#1 2017-09-01 21:53:09

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Wydawnictwo Naukowe PWN

Pewnie was dziwi, co tutaj robi PWN, ale... to naprawdę nie jest błąd. Wszystkiemu "winne" jest to wydawnictwo:

Pokaż spoiler
21248259_10155024299878022_5647006764120484049_o.jpg?oh=ef96e8c7148d8ba3df5987eee5b1b657&oe=5A292CFD

Gildia napisał:

Siła mangi – jako środka komunikacji – jest ogromna. Widać wyraźnie, że jest czymś więcej niż tylko zbiorem słów. Mam nadzieję, że dzięki tej książce Czytelnicy odkryją nową perspektywę Wszechświata i zostaną zainspirowani do zgłębiania jego tajemnic.

Kiyoshi Kawabata

Dołącz do Kanna, Kanta, Yamane i Glorii w fascynującej przygodzie, gdzie będziemy odkrywać nasz Układ Słoneczny, Drogę Mleczną oraz odległe galaktyki w poszukiwaniu największych tajemnic Wszechświata: ciemnej materii, kosmicznej ekspansji i samego Wielkiego Wybuchu.

Lecąc rakietą przez nocne niebo, poznasz całą współczesną astrofizykę i astronomię, a także klasyczne odkrycia i teorie, na których są one oparte. Dowiesz się, dlaczego niektórzy naukowcy wierzyli, że znalezienie życia pozaziemskiego jest nieuniknione!

Dzięki naszym bohaterom poznasz:

Teorie na temat początku wszechświata, ewolucji i geometrycznych metod mierzenia i obserwowania ciał niebieskich, oraz jak astronomowie obliczają odległości w przestrzeni kosmicznej;
Odkrycia Kopernika, Galileusza, Keplera, Hubble’a i innych astronomów;
Zależności między temperaturą, rozmiarem i wielkością gwiazdy;
Tajemnicę kosmicznego promieniowania tła i przewidywania dotyczące przyszłości wszechświata.
Seria Manga guides łączy formę ciekawych i zabawnych japońskich komiksów z praktyczną wiedzą z zakresu tak popularnych ostatnio dziedzin jak: fizyka, informatyka, czy biochemia. To kompilacja graficznych prac najważniejszych japońskich artystów zajmujących się mangą i wiedzy specjalistów z najbardziej prestiżowych uczelni.

Wkrótce w serii ukażą się także komiksy na temat:

- mikroprocesorów
- baz danych
- fizyki
- biologii molekularnej
- biochemii

Do kupienia np. tutaj.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#2 2017-09-02 09:00:14

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Wydawnictwo Naukowe PWN

Okaże się, że Kopernik była kobietą? smile_big

Ostatnio edytowany przez DanteBanKai (2017-09-02 09:00:24)


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#3 2017-09-02 10:01:16

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Wydawnictwo Naukowe PWN

No szybciej spodziewałbym się TVP Anime, no cóż zobaczymy co z tego wyjdzie.
Cena nie jest niska, jak na chińskie kolorowanki.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4 2017-09-02 10:50:51

Mallow
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-25

Odp: Wydawnictwo Naukowe PWN

Drogie toto.


w27FypF.gifSmhaRyA.jpg

Offline

#5 2017-09-02 11:43:38

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Wydawnictwo Naukowe PWN

Czy drogie... A ile kosztują podręczniki? Kompendia wiedzy dla dzieci/młodzieży? Czy jakieś takie pomoce naukowe? Bo ja tylko pamiętam, że za kompendium z wiedzy z historii zapłaciłem parę lat temu 120 zł. Pamiętam, że były tańsze, ale używane i tylko czarno białe, a ja w swoim oprócz ogromu wiedzy miałem kolorki i ładne ilustracje. Może jeszcze gdzieś mam to grube cholerstwo...

Wpiszcie w wyszukiwarce "manga the guide" i można sobie trochę tego poczytać po angielsku, może bym i to kupił dzieciakowi z podstawówki.


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#6 2017-09-02 11:50:29

pkkompas
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-14

Odp: Wydawnictwo Naukowe PWN

przeglądałem wydanie angielskie. mnie to nie porwało, ale nie ja jestem targetem...
ogólnie mówiąc, w dużym stopniu przypomina to współczesne podręczniki z podstawówki i gimnazjum, jest oczywiście wiodąca mangowa historyjka, ale jest też czysty tekst z podręcznikowymi obrazkami, wzorami czy tabelami, na w miarę sensownym poziomie merytorycznym. co ciekawe, wiele z tych "guide'ów" zahacza o materiał bardziej uniwersytecki niż licealny.
jak dla mnie jest to dość interesująca rzecz z kraju, który mentalnie do mangi jest przywiązany fizycznie i emocjonalnie, gdzie mangowe "guide'y" do wszystkiego nie są czymś dziwnym i niespotykanym, wręcz przeciwnie, są traktowane jako dodatkowy, ale normalny kanał komunikacyjny.
w naszej kulturze będzie to traktowane raczej jako ciekawostka, z dzieciakami obeznanymi z mangą jako targetem - jak twierdzi moja córka, inni będą podchodzić do tego jak do jeża, bardziej z lekceważeniem niż zainteresowaniem, jako i teraz do mang czy anime podchodzą.

powiedzmy sobie szczerze - kto się będzie uczył analizy statystycznej (a jest taki tom) z mangowego podręcznika? nawet jeśli zawiera rozdział z praktycznym wykorzystaniem Excela w analizie? student? bo przecież nie licealista...

Offline

#7 2017-09-02 12:47:30

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Wydawnictwo Naukowe PWN

pkkompas napisał:

powiedzmy sobie szczerze - kto się będzie uczył analizy statystycznej (a jest taki tom) z mangowego podręcznika? nawet jeśli zawiera rozdział z praktycznym wykorzystaniem Excela w analizie? student? bo przecież nie licealista...

Jak to kto. Otaku cool

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024