#181 2019-03-29 09:26:18

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:
Gerard napisał:

Nie zapominajcie o tarczy w wersji książki, którą może sobie odczepić, otworzyć i czytać z niej przepisy. Poza tym już wielokrotnie przekładał tarcze z prawej do lewej ręki i na odwrót.

Skoro wielokrotnie, to proszę o konkretne przykłady...

W op trzyma w prawej w ed w lewej:

Pokaż spoiler
9e31e2f8bc.jpg

Książki faktycznie nie otwiera (miał otwartą tą którą dostał od zielarza więc mój błąd). Nie zmienia to faktu, że w dwóch scenach trzyma ją w ręce i później na kolanach.

Pokaż spoiler ep7, ep6
b97adb7d83.jpg
a36d73fefe.jpg

W barze:

Pokaż spoiler ep1
d4f1574fde.jpg

Czesanie włosów:

Pokaż spoiler ep7
33461f51be.jpg

FAiM napisał:

Ogólnie te anime to dno i dwa metry mułu...

Ja tam daje 9/10. Lepiej ogląda mi się niż Slime.

Offline

#182 2019-03-29 10:43:56

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

No,  to akurat przykre,  jaki mdły się zrobił Glutek...
jak dla mnie mnie Tarcza to raczej 7/10, dodatkowo stołem na 3 roku,  po obejrzeniu połowy 1ep.

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2019-03-29 10:46:38)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#183 2019-03-29 19:36:15

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Gerard napisał:

W op trzyma w prawej w ed w lewej:

W op/ed bardziej się liczy wizja artystyczna, więc równie dobrze mógłby tam trzymać miecz...

Gerard napisał:

Książki faktycznie nie otwiera (miał otwartą tą którą dostał od zielarza więc mój błąd). Nie zmienia to faktu, że w dwóch scenach trzyma ją w ręce i później na kolanach.

Ale zawsze jest przyczepiona do przedramienia...

Gerard napisał:

W barze:

Ale nadal jest to prawda ręka...

Gerard napisał:

Czesanie włosów:

Jedna scena w której rzeczywiście ma tarczę na lewej ręce... ale animacja w niej wygląda biednie, więc pewnie znowu wina podwykonawcy podwykonawcy baka.

Więc nadal czekam na przykłady tego wielokrotnego przekładania tarczy na lewą rękę.


Zapewne winowajcą jest sam autor LN-ki, który lakonicznie sobie napisał, że Naofumi nie może odczepić tarczy, nie zastanawiając się jakby to fizycznie miałoby wyglądać... papier wszystko przymnie, a później takie głupoty wychodzą w animacji.


Gerard napisał:
FAiM napisał:

Ogólnie te anime to dno i dwa metry mułu...

Ja tam daje 9/10. Lepiej ogląda mi się niż Slime.

Te nawiązanie do Slime to miał być przytyk w moją stronę? To chyba trochę nie wyszło, bo dość krytycznie oceniłem tę adaptację...

Nie wiem co niby może się podobać w tym Tate no Yuusha... zarówno fabularnie, jak i technicznie jest strasznie źle.
Walki wyglądają dość drętwo, postacie są miałkie i płytkie, ci "źli" są jednowymiarowi i żałośni... wymieniać można by długo. O ile początek dawał jakieś nadzieje, że może coś z tego wyjść, to niestety czym dalej to tylko gorzej.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#184 2019-03-29 23:17:06

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Ot,  co ma się podobać w takim Naruto? Dno i metr mułu,  a i tak obejrzałem.  Dobrze że na wbijam piszą co jest filtrem,  bo nawet nie wiem czy da się dać minusów recenzje.  Albo evangelion czy elfen lied.  Jedni łyknà jak pelikan,  inni że smutkiem podkręcą głowà.  Op i ed są ładne w Tarczy. Jakie jeszcze inne "gnioty" po za Głutkiem są tu tak komentowanie?  Kanojo?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#185 2019-03-29 23:21:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

LagoonCompany napisał:

Ot,  co ma się podobać w takim Naruto?

Synek, ty weź już nie opowiadaj głupot, bo Naruto do pewnego momentu było dobre/bardzo dobre.
Te drętwe walki w Tarczowniku nawet nie mają startu do Naruto vs. Pain.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-03-29 23:28:01)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#186 2019-03-29 23:43:37

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Powinni na tobie zastosować to jutsu, skoro nie ogarniasz jak dobre było Naruto.

Pokaż spoiler
4U4_I7.gif

Offline

#187 2019-03-30 00:45:38

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Do walki naruto z painem to było mega animu. Tarczownik może nosić co najwyżej miano animca do obejrzenia z browarkiem.

Offline

#188 2019-03-30 17:29:16

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Och, klasyczny koniec argumentów...

Pojawił się obrazek dla 2 coura:

Pokaż spoiler
xzRsH0h.jpg

Oraz zapowiedź 13 odcinka.
A jakiś tydzień temu 3 PV - pokazujące co nasze czeka w najbliższych odcinkach.

Może będzie coś ciekawszego... ale kogo ja próbuję oszukać baka.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#189 2019-03-30 17:38:24

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Tak po plakacie – czyli mamy już trzy dziewczyny w haremie, z czego dwie to loli.
A przed premierą fani bezczelnie kłamali, że to nie jest harem.

n/c


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#190 2019-03-30 19:34:52

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Ja już nie mam nic ci do powiedzenia jeśli jesteś negatywnie nastawiony do tej serii, a ja pozytywnie. Może przesadziłem z tą wielokrotną zmianą tarczy, ale nadal jestem tego samego zdania co okon w poście 172. Poza tym jestem zmęczony już seriami, które muszą widzowi wszystko wytłumaczyć, a ty najwidoczniej nie.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2019-03-30 19:35:54)

Offline

#191 2019-03-30 19:56:28

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Ja to chętnie bym poczytał jakichś spoilerów z dalszych zdarzeń. nie mówię tu o spoilerach z zapowiedzi, a z LN - co będzie dalej.


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#192 2019-03-30 20:14:12

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Gerard napisał:

Poza tym jestem zmęczony już seriami, które muszą widzowi wszystko wytłumaczyć.

Brak wytłumaczenia ≠ Brak sensu

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-03-30 20:14:58)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#193 2019-03-30 22:37:21

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Gerard napisał:

Poza tym jestem zmęczony już seriami, które muszą widzowi wszystko wytłumaczyć, a ty najwidoczniej nie.

A ja jestem zmęczonym już seriami, które są pozbawione sensu.
Bo co innego niedowiedzenia, które można logicznie wywnioskować na podstawie przedstawionych rzeczy, a co innego niedowiedzenia, które wynikają z lenistwa lub braku umiejętności autora.

W tym konkretnym przypadku przełożenie tarczy do drugiej ręki jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jest to pierwszy raz gdy Naofumi świadomie używa tej formy tarczy, również w tym momencie tarcza się upgraduje, więc nie mógł wiedzieć, ze jego prawa ręka zyska zbroję. Zresztą w ogóle nie widzę sensu w trzymaniu tarczy na słabszej ręce, bo ta bajerancka zbroja na prawej ręce raczej bronią nie jest baka.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#194 2019-03-31 10:15:50

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:
Gerard napisał:

Poza tym jestem zmęczony już seriami, które muszą widzowi wszystko wytłumaczyć, a ty najwidoczniej nie.

A ja jestem zmęczonym już seriami, które są pozbawione sensu.
Bo co innego niedowiedzenia, które można logicznie wywnioskować na podstawie przedstawionych rzeczy, a co innego niedowiedzenia, które wynikają z lenistwa lub braku umiejętności autora.

W tym konkretnym przypadku przełożenie tarczy do drugiej ręki jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jest to pierwszy raz gdy Naofumi świadomie używa tej formy tarczy, również w tym momencie tarcza się upgraduje, więc nie mógł wiedzieć, ze jego prawa ręka zyska zbroję. Zresztą w ogóle nie widzę sensu w trzymaniu tarczy na słabszej ręce, bo ta bajerancka zbroja na prawej ręce raczej bronią nie jest baka.


1/3 życia w anime
2/3 życia w grach rpg i mmo

A teraz dyskutować przez pół tematu o tarczy i bajce, która ma dostarczać widzowi rozrywki. Smutno mi.

Ja, na dzień dzisiejszy, doszedłem do takich wniosków:
-każdy z bohaterów może trzymać sobie swoją świętą broń w jakiej ręce chce + niektórzy z nich mogą ją nawet odłożyć na bok (nie widzi mi się spanie na łuku),
-różne skille = różne postawy (aż strach się bać gdyby była tu mechanika z L2),
-nie jest to tasiemiec więc i historia nie jest pokazywana co do minuty; to tylko moje przypuszczenia, ale całkiem możliwe że gdzieś pomiędzy odcinkami Naoufumi testował już tarcze gniewu skoro Raphtalia skwitowała to tak a nie inaczej (11ep); mogli to pokazać, ale nie pokazali.


Dobrze że nie grałeś w DMC5 bo końcówka zjarałaby ci styki.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2019-03-31 10:16:13)

Offline

#195 2019-03-31 11:22:55

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Gerard napisał:

A teraz dyskutować przez pół tematu o tarczy i bajce, która ma dostarczać widzowi rozrywki. Smutno mi.

Właśnie problem polega na tym, że nie dostarcza... baka

Gerard napisał:

-każdy z bohaterów może trzymać sobie swoją świętą broń w jakiej ręce chce + niektórzy z nich mogą ją nawet odłożyć na bok (nie widzi mi się spanie na łuku),

Chyba nigdzie nie było jednoznacznie określone czy inni bohaterowie mogą się "pozbyć" swojej legendarnej broni.
Osobiście nie miałbym problemy z tym, że Naofumi może sobie przenosić tarczę na drugą rękę, gdy to miało jakiś sens.
Analizują wcześniej przytoczone przykłady gdzie tarcza zmieniała swoje położenie:
- akcja w karczmie. Niby logiczne, że tarcza przeszkadzałaby mu w jedzeniu, jednak już przy następnej okazji - jak jest z Raphtalią (odcinek 2) - je lewą ręką.
- czesanie włosów Filo. No spoko, tutaj tarcza też mogłaby przeszkadzać, a czesanie lewą ręką mógłby sprawiać problemy. Problem polega na tym, że w innych sytuacjach, gdzie tarcza na prawej ręce mogła mu przeszkadzać lub utrudniać wykonanie danej czynności, jakoś tego nie robi.
- przeszukiwanie świątyni. No bo lepiej przełożyć tarczę na słabszą rękę, a pochodnię trzymać w prawej. Chyba Goblin Slayera się naoglądał baka.
Już nie wspominając o tej całej akcji z łażeniem z książką przyczepioną do przedramienia - co chyba miało służyć jako kamuflaż.

Gerard napisał:

-nie jest to tasiemiec więc i historia nie jest pokazywana co do minuty; to tylko moje przypuszczenia, ale całkiem możliwe że gdzieś pomiędzy odcinkami Naoufumi testował już tarcze gniewu skoro Raphtalia skwitowała to tak a nie inaczej (11ep); mogli to pokazać, ale nie pokazali.

Przecież jasno było powiedziane, że - ze względu na to co się stało z Raphtalią - Naofumi tej tarczy już nie użyje. Niestety sytuacja tego wymagała.
Zresztą gdyby wcześniej ją testował, to by mu już wtedy "grown up"-owała.

W tym momencie to już na silę dorabiasz własne teorie byle tylko nie przyznać, że całość jest pozbawiona sensu...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#196 2019-03-31 12:53:57

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Mammoth napisał:

Ja to chętnie bym poczytał jakichś spoilerów z dalszych zdarzeń. nie mówię tu o spoilerach z zapowiedzi, a z LN - co będzie dalej.

Pokaż spoiler
Hmm, królowa, nowy oficjalny tytuł/imię dla... fala, królowa Filocoś tam (tych ptaków, trochę info o falach) zdrada kolejna, fala i nowi członkowie zespołu? (Do tego ostatniego nie jestem pewny, bo chyba raczej tego już nie zekranizują)

Ostatnio edytowany przez KieR (2019-03-31 12:57:47)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#197 2019-03-31 13:52:05

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

KieR napisał:
Mammoth napisał:

Ja to chętnie bym poczytał jakichś spoilerów z dalszych zdarzeń. nie mówię tu o spoilerach z zapowiedzi, a z LN - co będzie dalej.

Pokaż spoiler
Hmm, królowa, nowy oficjalny tytuł/imię dla... fala, królowa Filocoś tam (tych ptaków, trochę info o falach) zdrada kolejna, fala i nowi członkowie zespołu? (Do tego ostatniego nie jestem pewny, bo chyba raczej tego już nie zekranizują)

Bardziej ciekawy jestem spoilerów dotyczących podejścia osób trzecich do tarczy :E


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#198 2019-03-31 14:26:40

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Znaczy, jest tak źle, że wolisz przeczytać spoilery, niż poczekać na anime gwizdze...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#199 2019-03-31 15:09:31

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Dawno już minęły czasy, gdy spoilery mi przeszkadzały. Następnego odcinka mogę nie dożyć (nie znasz dnia ani godziny), dlatego spoilery przestały mi przeszkadzać, ba, często są pożądane jezor (wyjątkiem są serie, które wyszły już w całości)


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#200 2019-03-31 16:00:11

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Ja bym się czepiał czemu ktoś stworzył aspołeczną postać mającą tylko umiejętności obronę oraz tarcze w świecie fantasy, a potem uznał, że jednak nie i będzie mógł też atakować. Moim zdaniem to jest bardziej znaczący brak konsekwencji, niż przemieszczająca się po ciele tarcza.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024