#161 2019-03-20 22:31:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

11
Od kiedy Naofumi może przekładać tarczę na drugą rękę cojest.
Ta walka miała być epicka? bo wyszło jakoś drętwo...

Chyba jednak szykuje nam się syndrom równi pochyłej, bo jakoś nie widzę, by ten tom był w jakikolwiek sposób lepszy od poprzedniego...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#162 2019-03-20 23:35:26

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

O Jezu, ten odcinek to była ostra porażka. Ta bajka to staje na poziomie najnowszego Indexa smutny Albo powoli już gorzej.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#163 2019-03-20 23:49:30

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Z założenia odcinek miał pokazać, że pozostali Bohaterowie to idioci, czyli powtórka z poprzednich odcinków w o wiele gorszym wydaniu.
Niestety, wątek główny leży po całości, jak pociągną misje poboczne i urwą adaptację, to dostaniemy przynajmniej miłą komedię przygodową.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#164 2019-03-27 17:45:46

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Trochę inaczej niż w mandze się nam potoczył ten 12 ep ale z końcem wrócił na właściwe tory. Poza tym muzyka za muzyczką w tym odcinku.

Offline

#165 2019-03-27 17:50:14

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Mnie się ten odcinek bardzo podobał, a najbardziej przygadanie królowi smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#166 2019-03-27 20:43:19

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Odcinek wypadł lepiej, niż się spodziewałem. Melty chyba się uczyła negocjacji od mistrzów z olx.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#167 2019-03-27 21:12:47

rorek
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Czemu czekali z zamachem na Melty jak będzie z tarczą? mogli ją zabić zaraz jak opuścili miasto. Chyba że znowu chcieli zrzucić na niego winę.


XQwiDt5.png

Offline

#168 2019-03-27 21:24:26

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

rorek napisał:

Czemu czekali z zamachem na Melty jak będzie z tarczą? mogli ją zabić zaraz jak opuścili miasto. Chyba że znowu chcieli zrzucić na niego winę.

Chyba o to właśnie chodziło, tak przynajmniej wnioskuję po tym, że mieli tę kryształową kulę. No i łatwiej manipulować królem, gdy będzie opłakiwał córkę.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2019-03-27 21:24:52)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#169 2019-03-27 22:59:34

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

12
Z odcinka na odcinek jest coraz gorzej...

Czyli zmiana ręki nie była błędem w animacji, tylko jest celowa? Tylko, czy nie było przypadkiem mówione, że jego tarcza jest na stałe przyczepiona do prawej ręki? Jakoś nie zauważyłem by na internetach ktokolwiek się tego przyczepił... więc teraz to nie wiem, czy widownia jest po prostu mało bystra, czy może ja coś przegapiłem baka...

Druga sprawa, to zakończenie fali - wg Naofumego odliczanie pojawił się z znikąd... więc w takim razie te odliczenie w poprzednim odcinku (~06:15) jednak było błędem i sekundy powinny rosnąć - skoro miał być to czas jaki minął od rozpoczęcia fali.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#170 2019-03-27 23:10:50

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

12
Z odcinka na odcinek jest coraz gorzej...

Czyli zmiana ręki nie była błędem w animacji, tylko jest celowa? Tylko, czy nie było przypadkiem mówione, że jego tarcza jest na stałe przyczepiona do prawej ręki? Jakoś nie zauważyłem by na internetach ktokolwiek się tego przyczepił... więc teraz to nie wiem, czy widownia jest po prostu mało bystra, czy może ja coś przegapiłem baka...

Druga sprawa, to zakończenie fali - wg Naofumego odliczanie pojawił się z znikąd... więc w takim razie te odliczenie w poprzednim odcinku (~06:15) jednak było błędem i sekundy powinny rosnąć - skoro miał być to czas jaki minął od rozpoczęcia fali.

Nie pamiętam, by mówili coś o przyczepieniu na stałe. Działo się to tylko przy tej konkretnej tarczy i wtedy pojawiała się zbroja na prawej ręce, więc to część transformacji.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2019-03-27 23:11:12)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#171 2019-03-27 23:12:00

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Mnie rozwalił ten moment.

Pokaż spoiler
MalfvQL.jpg

Oni serio nawet nie potrafią pokazać tak prostych emocji? Bo to w ogóle nie wygląda nawet, jakby była chociaż przestraszona. Komedia jakaś.
W ogóle na MAL-u wyczytałem, że Alicyzacja przy tym gniocie to jest cudo. Może coś w tym jest. Ale to nadal konkurencja na zasadzie "mniejszego guana".

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-03-27 23:12:29)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#172 2019-03-28 00:05:46

okon
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2009-05-29

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

12
Z odcinka na odcinek jest coraz gorzej...

Czyli zmiana ręki nie była błędem w animacji, tylko jest celowa? Tylko, czy nie było przypadkiem mówione, że jego tarcza jest na stałe przyczepiona do prawej ręki? Jakoś nie zauważyłem by na internetach ktokolwiek się tego przyczepił... więc teraz to nie wiem, czy widownia jest po prostu mało bystra, czy może ja coś przegapiłem baka...

Druga sprawa, to zakończenie fali - wg Naofumego odliczanie pojawił się z znikąd... więc w takim razie te odliczenie w poprzednim odcinku (~06:15) jednak było błędem i sekundy powinny rosnąć - skoro miał być to czas jaki minął od rozpoczęcia fali.

Tarcza przyczepiona nie tyle do ręki co do jego ciała. Może dobrowolnie ją przemieszczać po całym ciele. Było o tym mówione w pierwszym odcinku. Tak mi się wydaje, chyba że pomyliły mi się bajki.

Czas z poprzedniego odcinka nie sugerował kiedy kolejny atak ma się rozpocząć? Może nie wiedział, że fala trwa tylko przez określony czas i ma wyświetlone na interfejsie czas do jej zakończenia. Znam ludzi którzy po przegraniu 1000h w daną grę wciąż nie ogarniają UI w pełni.

Offline

#173 2019-03-28 10:27:14

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

12
Czyli zmiana ręki nie była błędem w animacji, tylko jest celowa? Tylko, czy nie było przypadkiem mówione, że jego tarcza jest na stałe przyczepiona do prawej ręki? Jakoś nie zauważyłem by na internetach ktokolwiek się tego przyczepił... więc teraz to nie wiem, czy widownia jest po prostu mało bystra, czy może ja coś przegapiłem baka...

okon napisał:

Tarcza przyczepiona nie tyle do ręki co do jego ciała. Może dobrowolnie ją przemieszczać po całym ciele. Było o tym mówione w pierwszym odcinku. Tak mi się wydaje, chyba że pomyliły mi się bajki.

Nie zapominajcie o tarczy w wersji książki, którą może sobie odczepić, otworzyć i czytać z niej przepisy. Poza tym już wielokrotnie przekładał tarcze z prawej do lewej ręki i na odwrót.

FAiM napisał:

Druga sprawa, to zakończenie fali - wg Naofumego odliczanie pojawił się z znikąd... więc w takim razie te odliczenie w poprzednim odcinku (~06:15) jednak było błędem i sekundy powinny rosnąć - skoro miał być to czas jaki minął od rozpoczęcia fali.

okon napisał:

Czas z poprzedniego odcinka nie sugerował kiedy kolejny atak ma się rozpocząć? Może nie wiedział, że fala trwa tylko przez określony czas i ma wyświetlone na interfejsie czas do jej zakończenia. Znam ludzi którzy po przegraniu 1000h w daną grę wciąż nie ogarniają UI w pełni.

To jest czas kiedy następny atak ma się rozpocząć:

Pokaż spoiler
06e7238ba0.jpg

A to jest czas za ile fala się skończy (prawy górny róg). Można założyć z późniejszej wypowiedzi Naofumiego, że fala trwa 6-7h. Dziwne jest natomiast to, że podczas walki widzimy w tym miejscu klepsydrę i napis Melromarc.

Pokaż spoiler
02712a9bcb.jpg

Ostatnio edytowany przez Gerard (2019-03-28 10:41:25)

Offline

#174 2019-03-28 20:26:42

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Kamiyan3991 napisał:

Mnie rozwalił ten moment.

Oni serio nawet nie potrafią pokazać tak prostych emocji? Bo to w ogóle nie wygląda nawet, jakby była chociaż przestraszona. Komedia jakaś.
W ogóle na MAL-u wyczytałem, że Alicyzacja przy tym gniocie to jest cudo. Może coś w tym jest. Ale to nadal konkurencja na zasadzie "mniejszego guana".

Z tym to większość serii ma problem, co dopiero 2 cour shounen z mocno średnim production value.
Nikt chyba się nie oszukuje, że to świetna seria. Po prostu "MC kontra cały świat" daje dużo satysfakcji z oglądania. Wokół pełno dupków, król arogant bez realnej siły, "bohaterowie", po których MC musi sprzątać, a na dokładkę ruda bitch-princess - cały wachlarz wszelkiej maści irytujących typów,  którzy "przegrywają" z MC o charakterze anty-hero i odpowiednią ilością jajec.
Fajnie na to popatrzeć i tyle. Byłoby lepiej bez baboli i lepszą fabułą? Pewnie. Ale nawet z tymi wpadkami jest satysfakcja z oglądania.


flzQwEU.jpg

Offline

#175 2019-03-28 21:30:11

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Subarashi napisał:

Po prostu "MC kontra cały świat"

Gdzie ty masz tam coś takiego? Bo realnie to tylko król i księżniczka. Po pierwszych epkach cały świat już pała miłością do MC przecież.

Subarashi napisał:

Wokół pełno dupków

No właśnie, tu też jest zgryz – bo on sam zachowuje się jak rozwydrzony gówniarz, co dobitnie pokazali w ostatnim odcinku. Wcześniej był tylko emo.

Subarashi napisał:

Fajnie na to popatrzeć i tyle.

Zgodziłbym się, gdyby każdy antagonista nie został sprowadzony do roli Zespołu R.
To chyba najgorzej napisani antagoniści od lat.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#176 2019-03-28 21:37:02

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Kamiyan3991 napisał:

Zgodziłbym się, gdyby każdy antagonista nie został sprowadzony do roli Zespołu R.
To chyba najgorzej napisani antagoniści od lat.

Lepiej już chyba ich uśmiercić, główny bohater zachowuje się jak Kam wspomniał wcześniej, a pozostała trójka i ich wyższość mnie delikatnie to ujmując denerwuje.

Offline

#177 2019-03-28 21:45:06

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Gerard napisał:

Nie zapominajcie o tarczy w wersji książki, którą może sobie odczepić, otworzyć i czytać z niej przepisy. Poza tym już wielokrotnie przekładał tarcze z prawej do lewej ręki i na odwrót.

Skoro wielokrotnie, to proszę o konkretne przykłady...
Jedyne miejsce, gdzie tarcza rzeczywiście była na lewej ręce, to odcinek 6 kiedy przeszukują świątynię i Naofumi trzyma pochodnię w prawej dłoni... jednak już przed samą walką tarcza magicznie przeskakuje na prawą rękę. Osobiście traktowałbym to jako błąd w animacji - pewnie podwykonawcy uznali, że skoro w prawej dłoni trzyma pochodnię to logicznym by było by tarczę miał na lewej, by mu nie wadziła. Później nikt tego nie zauważył albo było już za późno na poprawki.
Natomiast jeśli chodzi o tarczę-książkę, to ani razu nie została odczepiona - nie licząc jednego momentu w odcinku 7, jednak ze względu na ogólnie kiepską jakość tego fragmentu, to również obstawiałbym na błąd w animacji. Również ani razu z niej nie czytał - zawsze to był inne książki.

Dopiero w 11 odcinku mamy scenę "przeczepienia" tarczy na lewą rękę, które jakby było konieczne do transformacji tarczy (w 12 odcinku mamy to samo, tylko Naofumi jeszcze dodatkowo z jakiegoś powodu kuca o.0) - tylko skąd niby Naofumi to wie, skoro wtedy pierwszy raz wywołał tę transformację...

Gerard napisał:

A to jest czas za ile fala się skończy (prawy górny róg). Można założyć z późniejszej wypowiedzi Naofumiego, że fala trwa 6-7h. Dziwne jest natomiast to, że podczas walki widzimy w tym miejscu klepsydrę i napis Melromarc.

Pokaż spoiler
02712a9bcb.jpg

Właśnie problem polega na tym, że wg tego co Naofumi powiedział w 12 odcinku - że odliczanie pojawiło się z znikąd - to w tamtym fragmencie (~06:15) z odcinka 11 w ogóle nie powinno być żadnego zegara, tylko ten napis Melromarc.
Widocznie ktoś tam chciał nawiązać do tekstu Naofumiego, że minęły już 3 godziny, tylko nie wyszło...


Ogólnie te anime to dno i dwa metry mułu... zarówno w kwestii fabularnej i technicznej. O ile na początku dało się to jeszcze jakoś wybronić, to teraz już nie ma czego... nie wiem ile w tym przyczynili się twórcy anime, a ile wyszło z samego źródła, ale nie zmienia to faktu, że ten tytuł jest po prostu słaby.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#178 2019-03-28 23:48:01

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Oj tam.
Ja tylko zauważyłem że nie może pozbyć się na jej zbyt długo, bo teleportuje mu się automatycznie na domyślną łapę.
A co do czasu, to za długo tego questa robili i pojawił się pośpieszacz i wtedy pewnie też zegar do końca.

Najbardziej bawiło mnie, że chcieli bez tanka robić bossa.
Bo to bossowie mają ? zamiast lvl, nie?
Poprzednie fale kończyło ubicie Elitki.

Czego tu nie rozumieć?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#179 2019-03-29 00:06:57

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

LagoonCompany napisał:

Oj tam.
Ja tylko zauważyłem że nie może pozbyć się na jej zbyt długo, bo teleportuje mu się automatycznie na domyślną łapę.
A co do czasu, to za długo tego questa robili i pojawił się pośpieszacz i wtedy pewnie też zegar do końca.

Najbardziej bawiło mnie, że chcieli bez tanka robić bossa.
Bo to bossowie mają ? zamiast lvl, nie?
Poprzednie fale kończyło ubicie Elitki.

Czego tu nie rozumieć?

Napisz to raz jeszcze, bo nie da się tego zrozumieć. XD

Offline

#180 2019-03-29 02:28:09

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

1. Z Tarczą może robić co zechce, póki posiada ją fizycznie.

2. Grałeś w Spelunki albo bubble bobble? Jak na czas nie przejdziesz etapu, przychodzi uberboss i masz kapę.

3. Grałeś w MMO? Zrób sobie Dungeona albo jakiś rajd bez tanka.

Ot tak kwestii wyjaśnienia


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024