#1 2019-07-30 00:52:27

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

[shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

J4B46N8.png
Zagubienie w kłosmosie

Tłumaczenie: KamiTet
Korekta: Shirin Shenn
QC: Kamiyan3991
Człowiek Zagadka: Takto ^_^

Czcionki


MEGA:                                                                             Suby:
Ep 01                                                                             Subki 01
Ep 02                                                                             Subki 02
Ep 03                                                                             Subki 03
Ep 04                                                                             Subki 04
Ep 05                                                                             Subki 05
Ep 06                                                                             Subki 06
Ep 07                                                                             Subki 07
Ep 08                                                                             Subki 08
Ep 09                                                                             Subki 09
Ep 10                                                                             Subki 10
Ep 11                                                                             Subki 11
Ep 12                                                                             Subki 12

Ostatnio edytowany przez KamiTet (2019-11-20 01:30:38)

Offline

#2 2019-07-30 01:03:57

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Lecim w kosmos XD

Pokaż spoiler
#01 Obóz Planetarny
MTBB_Kanata_no_Astra_-_01_E36A52B1_1_000034034.png

Ostatnio edytowany przez KamiTet (2019-09-03 23:44:51)

Offline

#3 2019-07-30 01:43:49

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Ja to w ogóle chciałbym posypać głowę popiołem, że przegapiliśmy w rozpisce taki świetny tytuł.
Tak to jest, jak się nie ma czasu sprawdzić każdej sezonówki. Kompletnie zlekceważyłem potencjał tej bajki. A to zdecydowanie ścisna czołówka lata.

Pokaż spoiler Ale kiedy jest źle, trzeba zachować twarz
Erkn9zL.png


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4 2019-07-30 02:44:27

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Jak można tłumaczyć coś takiego?
Debilizmy aż wylewają się z ekranu...
Czy ktoś w ogóle ma pojęcie o kosmosie?
A realiach jakie w nim panują?
Mają cały statek do dyspozycji i nie mogą uzupełnić gazów manewrowych ?
Przecież w statkach kosmicznych, to raczej standard, że takie rzeczy powinny być w śluzach...
Linka nagle znika? Co to, jednorazówka ?
A to że trzymali się za ręce, to niby jak miałoby działać? Co ich ciągnęło w dół?
Nie wspominając to, po co polecieli na tą planetę? Battle Royale dla paru uczniów?

No i przede wszystkim kto leci na pełnym gazie na manerówkach? Chyba mądrzejszym sposobem byłoby hamować nogą w aucie rozpędzonym do 130h/km...

Więcej nie pamiętam, bo to strasznym crap, który robi ladacznice z logiki...


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#5 2019-07-30 06:17:43

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

LagoonCompany napisał:

Jak można tłumaczyć coś takiego?
Debilizmy aż wylewają się z ekranu...
Czy ktoś w ogóle ma pojęcie o kosmosie?
A realiach jakie w nim panują?
Mają cały statek do dyspozycji i nie mogą uzupełnić gazów manewrowych ?
Przecież w statkach kosmicznych, to raczej standard, że takie rzeczy powinny być w śluzach...
Linka nagle znika? Co to, jednorazówka ?
A to że trzymali się za ręce, to niby jak miałoby działać? Co ich ciągnęło w dół?
Nie wspominając to, po co polecieli na tą planetę? Battle Royale dla paru uczniów?

No i przede wszystkim kto leci na pełnym gazie na manerówkach? Chyba mądrzejszym sposobem byłoby hamować nogą w aucie rozpędzonym do 130h/km...

Więcej nie pamiętam, bo to strasznym crap, który robi ladacznice z logiki...

Nie wiem jak ty, ale ja nie szukam w filmach czy anime, realizmu bądź logiki. Której i tak prawie nie ma.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2019-07-30 06:29:59)

Offline

#6 2019-07-30 08:27:35

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

LagoonCompany napisał:

Czy ktoś w ogóle ma pojęcie o kosmosie?
A realiach jakie w nim panują?

Nie i nie. Pewnie dlatego nikomu to nie przeszkadza.
Chociaż podejrzewam, że zbyt realistyczne to nie jest.

XxBhaalxX napisał:

Nie wiem jak ty, ale ja nie szukam w filmach czy anime, realizmu bądź logiki. Której i tak prawie nie ma.

Wszystko się rozbija o znajomość tematu.

Jak biegasz amatorsko, to tacy "Biegacze", będą cię zbyt irytować tymi wszystkimi głupotkami, żeby cieszyć się seansem.
Podobnie jest z tą bajką o "laskach na siłce", ale tam stężenie głupoty jest względnie akceptowalne, więc da się oglądać.

Na kosmosie znam się jak świnia na gwiazdach, więc łykam tę bajkę jak młody pelikan.
Mogę tylko podejrzewać "na chłopski rozum", że nie jest to zbyt wiarygodne, ale to w niczym nie przeszkadza.
Chociaż gdyby ktoś chciał prostować te wszystkie głupotki, to pewnie chętnie bym poczytał. Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-07-30 08:29:33)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7 2019-07-30 12:17:59

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

W takich przypadkach zazwyczaj wszystko rozbija się o to, czy sama historia pozostaje na tyle wciągająca, że jesteś w stanie przymknąć oko na pewne nieścisłości. I tak jak napisał Kamiyan, im bardziej ktoś jest obeznany w danej tematyce, tym ciężej mu to przychodzi.


podpisq.png

Offline

#8 2019-07-30 13:38:17

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

LagoonCompany napisał:

Czy ktoś w ogóle ma pojęcie o kosmosie?
A realiach jakie w nim panują?

Realia realiami, ale co wspólnego ma z nimi znikająca linka czy powód ich podróży  brakslow
To, że linki nie pokazują, nie oznacza, iż zniknęła  smile
Mnie w tej scenie zastanawia bardziej, dlaczego nie wciągnęli jej z powrotem i czemu nie przypięli jej do kogoś innego  oczkod

Cóż, czemu tam polecieli? Na obóz. Powtarza się to chyba z kilka razy. Nigdy nie słyszałeś, że dzieciaki jeżdżą na obozy?
Nie ogarniam, czego tu nie rozumiesz. Może miał ich on przygotować do życia, do tego, co w przyszłości będą robić - lotów międzygwiezdnych, badania kosmosu, who know  oczkod

LagoonCompany napisał:

Mają cały statek do dyspozycji i nie mogą uzupełnić gazów manewrowych ?
Przecież w statkach kosmicznych, to raczej standard, że takie rzeczy powinny być w śluzach...

Rozumiem, że loty między gwiezdne nie są ci obce, skoro według ciebie "to standard" xd
Statek opuszczony, może niczego nie znaleźli? Poza tym to nastolatki, ludzie dorośli często nie myślą trzeźwo w nerwowych chwilach, a ty wymagasz tego od gówniarzy? lol

LagoonCompany napisał:

A to że trzymali się za ręce, to niby jak miałoby działać? Co ich ciągnęło w dół?

To raczej nietrudno wytłumaczyć. Wystarczy, że ostatnia osoba używała manewrówek, tak że...  oczkod

LagoonCompany napisał:

No i przede wszystkim kto leci na pełnym gazie na manerówkach? Chyba mądrzejszym sposobem byłoby hamować nogą w aucie rozpędzonym do 130h/km...

Jest to trochę od czapy, ale nazywanie bajki crapem przez takie coś, jest imo dziwne XD

Ale cóż, nikt cię do oglądania nie zmusza, w sumie mi to na rękę, bo jak mówi stare, polskie przysłowie:

Gdy LagoonCompany bajkę oglądać przestaje, życie tłumacza łatwiejsze się staje  jezor2
Pozdro

Ostatnio edytowany przez KamiTet (2019-07-30 13:38:57)

Offline

#9 2019-07-30 14:19:07

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

_Crimson_Red_ napisał:

W takich przypadkach zazwyczaj wszystko rozbija się o to, czy sama historia pozostaje na tyle wciągająca, że jesteś w stanie przymknąć oko na pewne nieścisłości.

Ja bym powiedział, że sztos, ale na "kosmologii" się nie znam.
No ale pierwszą kłótnię już mamy. ^^

A co do tej linki... skoro ją puścili, to chyba sobie spadła?
Nie wiem, nie znam się na próżni kosmicznej.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#10 2019-07-31 00:06:06

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Dla mnie wszystko rozbija się o to, czy to jest s-f, które stara się być realistyczne (Ziemia, niedaleka przyszłość, podobny poziom zaawansowania technologicznego - tylko bardziej rozwinięty, te same prawa fizyki, itd.), czy nie ("inny świat", odległa przyszłość, obca technologia, nowa lub dla nas nieznana fizyka, itd.).
W pierwszym przypadku można się czepiać nieścisłości lub błędów, w drugim już nie wypada.


flzQwEU.jpg

Offline

#11 2019-07-31 00:16:18

WooleS
Użytkownik
Dołączył: 2016-02-16

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Kamiyan3991 napisał:

A co do tej linki... skoro ją puścili, to chyba sobie spadła?
Nie wiem, nie znam się na próżni kosmicznej.

Nie spadła, bo w otwartym kosmosie nie ma masy która oddziaływałaby grawitacyjnie na statek, line i bohaterów, to się nazywa nieważkość smile_big. A bajka bardzo fajna i fajnie że ktoś zaczął ją tłumaczyć.

Ostatnio edytowany przez WooleS (2019-07-31 00:22:21)

Offline

#12 2019-07-31 01:44:21

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Subarashi napisał:

("inny świat", odległa przyszłość, obca technologia, nowa lub dla nas nieznana fizyka, itd.)

Bardziej to. ^^
Ogólnie nie podali na razie żadnych detali co do świata, ale wygląda na bardzo odległą przyszłość.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-07-31 01:44:42)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#13 2019-07-31 02:03:41

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

xD
Tarczownika każdy się czepiał, a ilu znawców jest od magi i fabuły w tym konkretnym uniwersum?
Od zawsze czytam Space Opery i ta bajka z kosmosem nie ma nic wspólnego, a przynajmniej w 45 minutach.

Więc nie wiem, czemu to anime na siłę robią o przestrzeni międzygwiezdnej, skoro równie dobrze może to być jakaś przestrzeń magiczna..
Wtedy bo może miało by jakieś ręce i nogi...

Nie jestem masochistą i szkoda mi czasu na takie cuś xD
Pozdrawiam i życzę 'ciekawego' seansu.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#14 2019-07-31 02:08:40

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

LagoonCompany napisał:

Tarczownika każdy się czepiał, a ilu znawców jest od magi i fabuły w tym konkretnym uniwersum?

Tarczownik to się wykładał już na logice wydarzeń. Do tego nie trzeba znajomości czegokolwiek.

LagoonCompany napisał:

Od zawsze czytam Space Opery i ta bajka z kosmosem nie ma nic wspólnego, a przynajmniej w 45 minutach.

A pod ten gatunek nie podpada czasem coś bardziej epickiego typu Gwiezdne Wojny czy nawet Mass Effect?
Tutaj mamy raczej zwykłą przygodówkę i kosmos jest tylko tłem do tych wydarzeń.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#15 2019-08-01 20:22:57

yapi-kun
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-05

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Obejrzane (czo to? to był podwójny odcinek? taki zabieg tylko na otwarcie serii?) i rzeczywiście dobra rzecz. Dzięki za tłumaczenie, bo inaczej pewnie bym ominął, a tak czekam na kolejne odcinki. Przygodowych anime drogi nigdy za wiele. Nawet zajeżdża to trochę Star Trekiem jezor

Offline

#16 2019-08-01 22:55:18

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Dwa

Pokaż spoiler
#02 Odludzie
MTBB_Kanata_no_Astra_-_02_31B119D6_1_000604698.png


yapi-kun napisał:

...

to masz 2 od razu
ale tym Star Trekiem to tylko zajeżdża xd

Ostatnio edytowany przez KamiTet (2019-08-01 22:57:37)

Offline

#17 2019-08-02 04:59:49

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

LagoonCompany napisał:

"Od zawsze czytam Space Opery i ta bajka z kosmosem nie ma nic wspólnego, a przynajmniej w 45 minutach."

No nie  szalony  Wiedzę o kosmosie zdobywać na podstawie filmów i to jeszcze na Space Operze rotfl  rotfl
Więcej wiedzy o kosmosie zdobędziesz czytając SF z lat 50 niż czytając dzisiejszą Fantastykę w tym Hard.
SF (science fiction) jak sama nazwa wskazuję bazuje na naukowych przesłaniach i tak było do pewnego czasu.
Potem poszło dalej i pozbyto się słowa science i została tylko fantastyka, ograniczona tylko wyobraźnią autora.
Fantastykę czytam od ponad 40 lat i nigdy nie powiedziałbym, że Space Opera ma więcej wspólnego z kosmosem od tej bajki smile_big
To i to tylko dzieje się w Kosmosie i ze znanym nam kosmosem (na tą chwilę) niema wiele wspólnego.

Co do liny, to widocznie dramaturgia scenariusza tego wymagała a to nie zawsze idzie z logiką  smile_big  smile_big

Offline

#18 2019-08-02 18:49:37

Prey
Użytkownik
Dołączył: 2006-10-05

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Pod jakie wydanie będą napisy od piątego odcinka?
Pytam gdyż MTBB  jeśli się nie mylę porzucili ten tytuł.


Prey.jpg

Offline

#19 2019-08-02 19:46:45

KamiTet
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-08

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

Prey napisał:

Pod jakie wydanie będą napisy od piątego odcinka?
Pytam gdyż MTBB  jeśli się nie mylę porzucili ten tytuł.

Prawdopodobnie pod neko-raws  oczkod

Offline

#20 2019-08-02 21:13:32

yapi-kun
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-05

Odp: [shisha] Kanata no Astra (Zakończone)

KamiTet napisał:

ale tym Star Trekiem to tylko zajeżdża xd

Wiadomo, że lekko. Swego czasu namiętnie oglądałem serial Enterprise i wchodzenie w nadświetlną już chyba zawsze będzie mi się kojarzyło ze Star Trekiem jezor Zresztą, zwiedzanie obcych planet też było domeną tego serialu, a na Kanacie w sumie mamy ten sam motyw jezor

Odcinek 2 również dał radę, dobra bajka, czekam na więcej oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024