#1 2020-03-04 17:43:43

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Dziwny problem z netem

Wiem że to mało odpowiednie forum ale na żadnym fachowym nie jestem, a chyba tu są tu jacyś specjaliści co może mi pomogą.

Mam od paru dni taki dziwny problem z internetem, niby wszystko chodzi jak powinno ale działa jak by z opóźnieniem tak przymulone. Przykładowo włączam jakąś stronkę to od razu się nie ładuje i trzeba parę sekund poczekać żeby się załadowała albo muszę odświeżyć bo wyskakuje komunikat o przekroczeniu czasu, bywa że strony nie ładują się do końca albo z mocnym opóźnieniem tyczy się to różnych zdjęć czy obrazków przy wideo. Innym dziwnym dla mnie objawem jest że otwarta strona która przeglądam zaczyna się sama odświeżać jak bym nacisnął F5, wszystko znika i zaczyna się strona ładować odnowa. Oglądanie czegoś na youtube też do łatwych nie należy bo filmiki z początku co chwila się doładowują, w szczególności jak zrobię na pełen ekran.   
Inną sprawą jest gra on-line, nie robię tego zbyt dużo ale trochę pogrywam w WOT, no i gra działa z opóźnieniem. W czasie rozgrywki cały czas widzę ping i nie odbiega on od tego co było wcześniej ale widzę że reakcja jest lekko opóźniona i zaburza płynność ruchu. Mam wrażenie jak bym był w wodzie czy jakieś mazi i moje ruchy/reakcja jest spowolniona.


Przeskanowałem kompa różnymi antywirami czy innymi clenerami i nic nie wykryły. Wszelkie aktualizacje też mam zrobione. Modem zresetowany parokrotnie zarówno przez przycisk jak i odłączenie od sieci na dłużej, też nic nie dało.


Przeprowadzałem też wielokrotnie testy prędkości na speedtest, najczęściej były podobne takie jak powinny być ale też wychodziły bardzo niskie ledwo koło 1Mb albo przez większość testu tak a od połowy czy nawet później podskakiwał do kilkudziesięciu.



Spotkał się ktoś z takim problem? Ktoś ma jakieś pomysły co to może być? Ktoś? Coś?


wizard2000.jpg

Offline

#2 2020-03-04 18:46:40

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Dziwny problem z netem

Zgłaszałeś problem dostawcy internetu?


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#3 2020-03-04 18:50:52

Folko
Użytkownik
Skąd: DG
Dołączył: 2011-06-13

Odp: Dziwny problem z netem

Miałem podobny problem. Problem z ładowaniem stron, doładowywanie filmików, testy na speedtest dawały różne wyniki 1gb/1gb jak również spadki do 500kb.
Zmiana urządzeń nic nie dała.

Po zaangażowaniu dostawcy internetu okazało się, że głównym winowajcą był dns (miałem ustawiony jak główny 8.8.8.8 i jako alternatywny 1.1.1.1).
Używałem ich od kilku lat i nigdy nie było problemu.
Po sugestii technika spróbowałem zmiany na dns od dostawcy i problem momentalnie zniknął.

Offline

#4 2020-03-04 19:26:54

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Dziwny problem z netem

Infernus napisał:

Zgłaszałeś problem dostawcy internetu?

Mam neta z kablówki i jak mam do ich techników dzwonić to mi się nóż w kieszeni otwiera. Parę lat temu przy zmianie umowy wymieniłem też dekoder do Tv z SD na HD, no i dziwnym trafem na podobnej częstotliwości działały piloty dekodera i Tv. Jak zmieniałem pilotem od dekodera kanały, wchodziłem do epg czy robiłem głośniej na dekoderze to też w Tv następowały jakieś zmiany. Technik z infolinii stwierdził że coś takiego jest nie możliwe i dopiero na moje wyraźne żądanie przyjął zgłoszenie na wymianę dekodera. Więc jak widzisz staram się jakoś rozwiązać sam ten problem niż do nich dzwonić.


Folko napisał:

Miałem podobny problem. Problem z ładowaniem stron, doładowywanie filmików, testy na speedtest dawały różne wyniki 1gb/1gb jak również spadki do 500kb.
Zmiana urządzeń nic nie dała.

Po zaangażowaniu dostawcy internetu okazało się, że głównym winowajcą był dns (miałem ustawiony jak główny 8.8.8.8 i jako alternatywny 1.1.1.1).
Używałem ich od kilku lat i nigdy nie było problemu.
Po sugestii technika spróbowałem zmiany na dns od dostawcy i problem momentalnie zniknął.

Stało się to Tobie z dnia na dzień? Z godziny na godzine??


wizard2000.jpg

Offline

#5 2020-03-04 19:56:34

Folko
Użytkownik
Skąd: DG
Dołączył: 2011-06-13

Odp: Dziwny problem z netem

Folko napisał:

Miałem podobny problem. Problem z ładowaniem stron, doładowywanie filmików, testy na speedtest dawały różne wyniki 1gb/1gb jak również spadki do 500kb.
Zmiana urządzeń nic nie dała.

Po zaangażowaniu dostawcy internetu okazało się, że głównym winowajcą był dns (miałem ustawiony jak główny 8.8.8.8 i jako alternatywny 1.1.1.1).
Używałem ich od kilku lat i nigdy nie było problemu.
Po sugestii technika spróbowałem zmiany na dns od dostawcy i problem momentalnie zniknął.

Stało się to Tobie z dnia na dzień? Z godziny na godzine??

Czy z godziny na godzinę to nie wiem, ale problem zauważyłem po powrocie z pracy.
Na początku myślałem, że to problem dostawcy i pewnie załatwią to w ciągu dnia.
Na drugi dzień było to samo więc zadzwoniłem do nich i dostałem odpowiedź, że z ich strony jest wszystko ok.
W takim razie sprawdzałem u siebie ustawienia, sprzęt etc.
Dwa dni później, gdy różne próby rozwiązania tematu nic nie dały, zadzwoniłem zgłosić awarię z prośbą o kontakt technika.
Przekazałem mu informację co udało mi się sprawdzić. Poprosił mnie o wykonanie kilku testów, gdzie on po swojej stronie sprawdzał ruch i właśnie po tym powiedział żeby spróbować z zmianą dns.

Offline

#6 2020-03-05 02:20:57

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dziwny problem z netem

Ta dns moze byc problemem, mialem podobnie jak z ANSI byl problem i na moim dns nie dzialalo, zmienilem na inny i tak zostalo, a po jakims czasie wlasnie podobne rzeczy mi sie dziac zaczely. Wrocilem wtedy do swoich i sie poprawilo.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2020-03-05 02:21:30)


ara ara...

Offline

#7 2020-03-06 19:14:53

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Dziwny problem z netem

No i chyba problem rozwiązany. Po pół godzinie wiszenia na infolinii stwierdzili że będą monitorować moje łącze i się odezwą. Dziś zawitał technik, stwierdził że coś 'pogrzebali' przy moim połączeniu, dodatkowo wymienił mi trójnik na kablu bo stwierdził że to może być główną przyczyną(straty sygnału z powodu wieku), no i jak na razie wszystko działa jak powinno. Strony śmigają jak powinny, gierka płynnie chodzi. Zobaczymy jak dalej będzie mam nadzieje że już wszystko ok.
Podobno jak sprawdzał to miałem straty pakietów po kilka procent i lepiej.


wizard2000.jpg

Offline

#8 2020-03-06 21:31:49

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Dziwny problem z netem

Infernus napisał:

Zgłaszałeś problem dostawcy internetu?

madrala


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#9 2020-03-06 22:23:10

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dziwny problem z netem

Ja z kablowka tez mialem chwilowe przeboje, 3x w skrzynce ktos mi napierd.... ze neta nie mialem, za trzecim razem mowie typowi ze moze jakby zamek zalozyli, bo nie bylo, to w koncu mialby spokoj smile_big Zalozyli i spokoj do dzis smile_big

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2020-03-06 22:23:42)


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024