#1 2020-05-10 21:44:33

stoner
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-21

[Stoner] Babuka [+18]

babuka.png?w=450

Babuka

Zastanawiałem się, co tu dzisiaj ostatecznie wrzucić na blog, bo trzy projekty się finalizują, ale jednak palmę pierwszeństwa otrzymuje dziś „Babuka”. Głównie z powodu leniwości.  smile

Co do samego anime – trochę podróż sentymentalna. Wpadłem na to lata temu, a kojarzyłem głównie z punkowego (bo chyba tak to można określić) endingu, który wydał mi się czymś nad wyraz niecodziennym w tym zestawie. Sama animacja zaś to typowy króciak – raptem dwa odcinki po 20 minut, każdy stanowiący odrębną historię z innymi bohaterami. Nic porywającego, ale na bezrybiu i rak ryba, a to „raczek” sprzed dekady prawie. Pierwszy epizod kręci się wokół niejakiej Rieki, która postanawia przyprawić małżonkowi rogi. Nowy amant nie wie niestety, z kim przyjdzie mu zadrzeć, a akcja z minuty na minutę robi się coraz dziwniejsza.

Odcinek do pobrania: OVA 01

Softsub:
Rozdzielczość: 1280×720
Źródło: H264/AVC (1426 kbps)
Dźwięk: AC-3 (128 kbps)

Czcionki

Offline

#2 2020-05-17 19:33:02

stoner
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-21

Odp: [Stoner] Babuka [+18]

Babuka 02

Babuka odcinek drugi, moim skromnym zdaniem dużo ciekawszy i windujący mocno w górę ogólną ocenę anime.

Pomoc społeczna. Instytucja, która na dobrą sprawę niejako wymuszona została zmianami, jakie ogarnęły świat po rewolucji przemysłowej i rodzącym się kapitalizmie. Ręka wyciągnięta ze strony państwa do osób i rodzin, których sytuacja życiowa jest bardzo trudna. Nie do końca idealna, prokurująca wręcz czasami powstawanie i utrwalanie patologii, ale jednocześnie dająca szaremu człowiekowi przynajmniej szansę odbicia się od dna, o ile oczywiście tego sam chce.

Ren Hasukata jest właśnie jedną z pracownic opieki społecznej. Była fotomodelka i aktorka do swych aktualnych obowiązków podchodzi bardzo poważnie i profesjonalnie, oddając się im z pasją i samozaparciem godnym najwyższych pochwał, gdyż niesienie pomocy bliźnim uważa za swe powołanie. Nie zawsze da się pomóc, ale walczyć warto, choć twój trud zwykle bywa niedoceniany. Oto zaś kilka przykładów z życia pracownicy socjalnej w japońskim wydaniu (rzecz ocenzurowana i rzecz jasna mocno podkolorowana).

Odcinek do pobrania: OVA 02

Softsub:
Rozdzielczość: 1280×720
Źródło: H264/AVC (1110 kbps)
Dźwięk: AAC LC (158 kbps)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024