#1 2020-09-30 18:33:41

stoner
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-21

[Stoner] Natural Vacation The Animation [+18]

natural-vacation.png?w=450

Natural Vacation The Animation

No cóż, trzeba będzie poczekać na zakończenie poprzedniego projektu ciutkę dłużej. Ach, te budowanie napięcia z mojej strony. ?

Na zakończenie miesiąca mam więc coś lżejszego – Natural Vacation The Animation.

Kairi i Kuuya to dwaj bracia, którzy wyrwawszy się spod rodzicielskiej opieki, trafiają z wielkiego miasta na głęboką prowincję, gdzie zamieszkuje ich dziadek. Chyba nawet nie przypuszczali, że ten wyjazd zmieni ich dalsze życie i do dosłownie w parę chwil. Chłopcy bowiem od pierwszego wejrzenia zadurzają się w ponętnych „tubylczyniach” w podobnym wieku, a głupie i naiwne uczucie ewoluuje w coś znacznie głębszego.

Swoją drogą tu ciekawostka z życia tłumacza – rozkminienie wstępu zajęło mi 1/3 całości tłumaczenia. Durnota niby, kwestia tego, czy bracia udali się do dziadka, bo im rodzicie zmarli, czy też z powodu ich wyjazdu za pracą (skądinąd wątku dość powszechnie przewijającego się we wszelakich anime ocierających się o lata szkolne). Trzy wersje tłumaczenia angielskiego, trzy różne podejścia do tego samego zdania. Ze słuchu też nie szło tego wyhaczyć, bo pada sformułowanie o „braku rodziców / nieobecności rodziców /uwolnieniu się od nich”. Wybrałem drugą opcję, po wielkiej bitwie w głowie, która okazałą się chyba celna, a przynajmniej tak sugeruje opis angielski gry, na podstawie której powstało anime. Pomyślcie teraz, jak wygląda całość pracy przy tak macoszym podejściu angielskich tłumaczeń do oryginału. Serio, to mocniej ryje banię niż to, co się odjaniepawla w tle. (^_^)

Odcinek do pobrania: OVA 01

Softsub:
Rozdzielczość: 1280×720
Źródło: H264/AVC (1632 kbps)
Dźwięk: AAC LC (192 kbps)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024