#1 2021-03-22 00:32:57

moszter
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-20

Animagia

Polskie wydawnictwo Anime

Jak narazie jest mało tytułów, ale może coś ciekawego się znajdzie.

Tłumaczenie, jakie chcesz
Do wyboru napisy wierniejsze oryginałowi lub bardziej spolszczone, dla niektórych tytułów też polska ścieżka audio.

Offline

#2 2021-04-20 14:07:22

Rudia
Użytkownik
Skąd: Miechów
Dołączył: 2021-04-20

Odp: Animagia

Ech, chciałabym doczekać czasów, kiedy będę mogła sobie bez problemu zamówić wydanie DVD ulubionego animca. Bez sprowadzania i problemów z długim oczekiwaniem.

Offline

#3 2021-04-20 18:17:03

v1r00z
Użytkownik
Dołączył: 2016-02-08

Odp: Animagia

Rudia napisał:

Ech, chciałabym doczekać czasów, kiedy będę mogła sobie bez problemu zamówić wydanie DVD ulubionego animca. Bez sprowadzania i problemów z długim oczekiwaniem.

Nie polecam DVD polskich wydań, kiedyś coś kupiłem i spodziewałem się 1024x576, czyli limitu DVD i jakości porównywalnej do BD 720p, w końcu DVD może być dwuwarstwowe i mieć te 8GB a dostałem takie paskudztwo, że nie dało się tego oglądać. Tylko BD.

Offline

#4 2021-04-20 18:29:31

oleek
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2021-04-20

Odp: Animagia

Zgadzam się z poprzednikiem. Tylko BD, teraz wszedł u nas Amazon, to i może z dostępnością będzie nieco łatwiej.

Offline

#5 2021-04-20 19:10:44

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Animagia

oleek napisał:

Zgadzam się z poprzednikiem. Tylko BD, teraz wszedł u nas Amazon, to i może z dostępnością będzie nieco łatwiej.

Zapomnij, jeśli myślisz o rodzimych wydaniach. Rynek nasz jest za słaby. U nas na palcach jednej ręki można policzyć wydawnictwa z kategorii animacji japońskiej tłoczonych na płyty BD. Reszta była wypalana, bo nakład był zbyt niski (wydawnictwa Anime Eden) i w dodatku obciachany często z dodatków na płytach. Robili, co mogli, więc się ceni, ale rynek ten jest stracony, bo dalej większość w tym kraju preferuje ten kilowaty nośnik w postaci płyty DVD, bo nie chce im się kupić odtwarzacza za 120zł. W innych krajach na coraz większą skalę UHD, a DVD jest wycofywane, a u nas dalej najlepiej się sprzedaje.

Bywają nawet udane wydania na DVD (to się da zrobić), ale sporo jest okropnych (Spirited Away śni mi się po nocach... To było tragiczne).

Proponuje kupować zagraniczne. Jeśli ktoś musi mieć PL, nowsze odtwarzacze pozwalają uruchomić plik z subami z pendriva (na PC to w ogóle bez problemu od kilku lat).


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#6 2021-04-20 19:16:14

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Animagia

Hunter Killer napisał:

bo nie chce im się kupić odtwarzacza za 120zł

Raczej dlatego, że same płyty DVD są nieraz wielokrotnie tańsze.

Offline

#7 2021-04-20 20:28:15

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Animagia

SoheiMajin napisał:
Hunter Killer napisał:

bo nie chce im się kupić odtwarzacza za 120zł

Raczej dlatego, że same płyty DVD są nieraz wielokrotnie tańsze.

Też tak sądzę, że wielu ludzi odpuszcza kupowanie BD ze względu na cenę. Co do odtwarzacza to nawet nie trzeba kupować, bo można oglądać chociażby na konsolach oczkod

Offline

#8 2021-04-20 21:13:25

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Animagia

SoheiMajin napisał:
Hunter Killer napisał:

bo nie chce im się kupić odtwarzacza za 120zł

Raczej dlatego, że same płyty DVD są nieraz wielokrotnie tańsze.

Raczej dwukrotnie. Czasem taniej wypada DVD z uwagi na przekręt z książką+film, bo wtedy można go sprzedać jeszcze taniej (podatek jak od książki), ale to już niedługo ma się skończyć. To wszystko i tak wynika z mniejszych nakładów, gdyby były większe, cena by spadła (i tak jest dużo lepsza niż przed laty). No mniejsza, i tak wolę dopłacić, bo różnica jest tego zwyczajnie warta w moim odczuciu (inna sprawa, że polskich wydań mam garść, a z UK/USA etc. całą masę). Przy UHD vs BD już tylko przy remasterach jest widoczna i dla mnie warta ceny, więc tam rozumiem mniejsze zainteresowanie (pomijając potrzebę posiadania TV4K, problemy z odtwarzaniem na PC etc.).

O konsolach zapomniałem, bo ich nie mam i nie mam zamiaru mieć + nie wiem, jak tam wygląda kwestia wrzucania zewnętrznych napisów, a chciałem wtedy o tym wspomnieć.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024