#1 2021-05-23 13:29:08

moszter
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-20

[Script] Łatwe wyodrębnienie wideo z japońskim dźwiękiem

Tak jak w tytule.
Script do łatwego wyodrębnienia wideo z Japońskim dźwiękiem, gdzie jako pierwszy jest Angielski dźwięk np. [Cleo], [neoHEVC] oraz wielu innych.
Można go nawet użyć jak chce się mieć jako pierwsze Angielski dźwięk, jak jest jako drugi.

https://uloz.to/file/4rPIdfQ59Ttb/language-options-7z
https://uloz.to/file/ulNgKSv4Hq4S/langu … ions-v2-7z
https://uloz.to/file/tAxFCxR3YN7n/langu … ions-v3-7z
https://uloz.to/file/UgN6E4HScKWh/tworz … ftsubem-7z

Nie moje Script wzięte z wydań [neoHEVC]

Ostatnio edytowany przez moszter (2022-09-09 18:00:06)

Offline

#2 2021-05-23 13:49:10

roobalek
Użytkownik
Dołączył: 2014-04-10

Odp: [Script] Łatwe wyodrębnienie wideo z japońskim dźwiękiem

Niektóre odtwarzacze, jak np. zoomplayer, mają w opcjach:
Odtwarzanie -> Audio:
Preferowany wybór strumienia: Auto-strumień audio -> ID języka (kraj): Japanese /<- wybierane z rozwijanej listy/
I tym sposobem można zapomnieć o skryptach wyodrębniających.

To tylko takie tam info ode mnie, że czasem warto ubić lenia i bardziej szczegółowo przetrząsnąć opcje swego odtwarzacza. oczkod

Ps.
Sprawdziłem, odtwarzacze MPC-BE/HC też mają w opcjach ustawienie wyboru języka audio - co zapewne nie jest niczym nowym dla użytkowników tych aplikacji.

Ostatnio edytowany przez roobalek (2021-05-23 13:59:58)

Offline

#3 2021-05-23 14:22:02

moszter
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-20

Odp: [Script] Łatwe wyodrębnienie wideo z japońskim dźwiękiem

Przed napisaniem, sprawdź w jakim to jest dziele.
Na serwisach typu np. CDA - Społeczność cda.pl lub inny umożliwiających oglądanie Anime online nie da się zmieniać dźwięku w player'ze, a nie lubią oglądać anime z Angielski Dubbingiem.

I ten Script stanowi dopełnienie [Skrypt] Tworzenie mkv z softsubem (masowo) (Strona 1) / Pomocnik / Forum AnimeSub.info.

Oraz przydatny przy używaniu [PORADNIK] Automatyczna synchronizacja napisów (Strona 1) / Pomocnik / Forum AnimeSub.info

roobalek napisał:

Niektóre odtwarzacze, jak np. zoomplayer, mają w opcjach:
Odtwarzanie -> Audio:
Preferowany wybór strumienia: Auto-strumień audio -> ID języka (kraj): Japanese /<- wybierane z rozwijanej listy/
I tym sposobem można zapomnieć o skryptach wyodrębniających.

To tylko takie tam info ode mnie, że czasem warto ubić lenia i bardziej szczegółowo przetrząsnąć opcje swego odtwarzacza. oczkod

Ps.
Sprawdziłem, odtwarzacze MPC-BE/HC też mają w opcjach ustawienie wyboru języka audio - co zapewne nie jest niczym nowym dla użytkowników tych aplikacji.

Wszystkie to umożliwiają.
Niektórzy chcą włączyć bajkę i nie chce im się zmieniać języka (szczególnie kłopot gdy oglądasz parę odcinków nowych produkcji, a w każdej jest jako pierwszy inny dźwięk), a dzięki temu skryptowi oraz [Skrypt] Tworzenie mkv z softsubem (masowo) (Strona 1) / Pomocnik / Forum AnimeSub.info łatwo sobie zrobisz MUX'y z japońskim dźwiękiem oraz polskimi napisami.

I na koniec jeżeli Cię interesuje bajka z jednym konkretnym językiem to nim zaoszczędzasz miejsce oraz czas bo nie musisz tego robić ręcznie.

Ostatnio edytowany przez moszter (2021-05-23 14:39:50)

Offline

#4 2021-05-23 14:32:56

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: [Script] Łatwe wyodrębnienie wideo z japońskim dźwiękiem

moszter napisał:

Przed napisaniem, sprawdź w jakim to jest dziele.
Na serwisach typu np. CDA - Społeczność cda.pl lub inny umożliwiających oglądanie Anime online nie da się zmieniać dźwięku w player'ze.

I ten Script stanowi dopełnienie [Skrypt] Tworzenie mkv z softsubem (masowo) (Strona 1) / Pomocnik / Forum AnimeSub.info

roobalek napisał:

Niektóre odtwarzacze, jak np. zoomplayer, mają w opcjach:
Odtwarzanie -> Audio:
Preferowany wybór strumienia: Auto-strumień audio -> ID języka (kraj): Japanese /<- wybierane z rozwijanej listy/
I tym sposobem można zapomnieć o skryptach wyodrębniających.

To tylko takie tam info ode mnie, że czasem warto ubić lenia i bardziej szczegółowo przetrząsnąć opcje swego odtwarzacza. oczkod

Ps.
Sprawdziłem, odtwarzacze MPC-BE/HC też mają w opcjach ustawienie wyboru języka audio - co zapewne nie jest niczym nowym dla użytkowników tych aplikacji.

Wszystkie to umożliwiają.
Niektórzy chcą włączyć bajkę i nie chce im się zmieniać języka (szczególnie kłopot gdy oglądasz parę odcinków nowych produkcji, a w każdej jest jako pierwszy inny dźwięk), a dzięki temu skryptowi oraz [Skrypt] Tworzenie mkv z softsubem (masowo) (Strona 1) / Pomocnik / Forum AnimeSub.info łatwo sobie zrobisz MUX'y z japońskim dźwiękiem oraz polskimi napisami.

I na koniec jeżeli Cię interesuje bajka z jednym konkretnym językiem to nim zaoszczędzasz miejsce oraz czas bo nie musisz tego robić ręcznie.

Dla wielu odcinków można to zrobić jeszcze prościej i mieć spokój "na amen". W MPC-HC są do tego dedykowane ustawienia.
MPC-HC-Default-Sound-Track.jpg


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#5 2021-05-23 14:43:09

moszter
Użytkownik
Dołączył: 2020-06-20

Odp: [Script] Łatwe wyodrębnienie wideo z japońskim dźwiękiem

OtsukareSama napisał:

Dla wielu odcinków można to zrobić jeszcze prościej i mieć spokój "na amen". W MPC-HC są do tego dedykowane ustawienia.
https://i.ibb.co/DKfBKkb/MPC-HC-Default-Sound-Track.jpg

Dla sprostowania, mi nie chodziło o oglądanie na laptopie/komputerze, ale szczególnie o oglądanie na TV.
Przed napisaniem, sprawdź w jakim to jest dziele. czyli mi nie chodzi o samo oglądanie.

Ostatnio edytowany przez moszter (2021-05-23 14:55:27)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024