#1 2021-11-14 12:41:53

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

[adi90a] Tiger Mask / Tygrysia Maska (TV, 1969-1971)

ME4XS0R_t.jpg

AniDB MyAnimieList

Seria TV, 1969-1971, 105 odcinków

Video: DVD 656x480 x264 Hi10p (RAW)
Audio: AC3 (Japońskie audio)
Napisy: Advanced SubStation Alpha [Polskie softsub]

Odc. 001: Mega
Odc. 101: (są angielskie napisy więc kiedyś zrobię)

Opening/Czołówka: Mega
Ending/Tyłówka: (wkrótce)

Opis: Sławny zapaśnik znany jako Tygrysia Maska, a zwany Żółtym Diabłem powraca z Ameryki. W kraju czekają na niego zapaśnicy pragnący dokonać na nim rewanżu za brutalne metody walki, których ofiarami padli ich przyjaciele.
W tle wydarzeń poznajemy dzieci z pobliskiego sierocińca, którego historia kryje prawdziwą tożsamość sławnego zapaśnika.


Oto jest proszę państwa. Pierwszy odcinek kultowego anime znanego z kanału Polonia1. Tam przypomnijmy, emitowanego z lektorem nałożonym na włoski dubbing. Muszę przyznać, że anime mimo pewnych bolączek tak starych tytułów przechodzi próbę czasu i ogląda się je całkiem znośnie, że o sentymencie nie wspomnę.

Tłumaczenie opierałem na wydaniu ARR (pewne wątpliwości weryfikowałem o polskiego lektora i o dziwo był całkiem zbieżny w wielu miejscach), a teksty piosenek na tłumaczeniach z internetu oraz odcinku 101 od SMC-Subs. Niestety, angielskie napisy dostępne są dla tylko dwóch odcinków. Co prawda jest jedna grupa (Kingmenu), która niby wydała więcej odcinków, ale to tłumaczenie niegodne nawet translatora google. Szkoda, bo RAW jest naprawdę niezłej jakości i byłoby na czym wydawać.

Miłego seansu. Uwagi mile widziane.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2021-11-14 12:43:15)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024