#1 2022-04-20 19:47:23

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

[Maszyniści][Hardek] Summer Time Rendering

269417.jpg

Shinpei wraca w swoje rodzinne strony, na wyspę Hitogashima, gdzie wraz z przyszywaną siostrą Mio giną z ręki cienia, który przybrał jej kształt. W chwili śmierci chłopak cofa się w czasie do 22 lipca i budzi się na promie, który dopiero zmierza na wyspę. Ale to wcale nie jedyne dziwne wydarzenia. Jego oko zmieniło kolor, a we śnie słyszy głos Ushio, którą następnie spotyka… chociaż powinna być martwa. Co czeka go dalej? (Waneko)

Tytuł: Summer Time Rendering, Summer Time Render
Gatunek: tajemnice, nadprzyrodzone sprawy, dramat
Typ: seria TV
Ilość epizodów: 25 (25 x 24 min.)
Rok: 2022

Tekst i napisy: ~martinru
Korekta, redakcja i TS: Hunter Killer

Dane techniczne:
Kodowanie: HEVC 10bit x265
Audio: AAC

Odcinki:
1.: NA RAZIE, LETNIE DNI
2.: CIEŃ
3.: DRYFUJĄC DO BRZEGU
4.: JAMAIS VU
5.: ZAMIESZANIE

Informacyjnie:
- postanowiliśmy zrezygnować z mowy, która występuje w tej serii, czyli zaciąganiu wszelakim. Nie wiem, czy byśmy to dobrze oddali i generalnie nie jestem fanem takich udziwnień. Jeśli będzie wielki odzew, pomyślimy nad dodawaniem jako alternatywną, ale raczej odpada.
- będzie też w postaci samych napisów w paczkach po cztery.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#2 2022-04-20 19:51:50

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [Maszyniści][Hardek] Summer Time Rendering

Pokaż spoiler
maszynisci-summer-time-render-01-1080phevc-10bit-x265aacd07db72a.mkv_snapshot_01.10.461.png
Miękkie lądowanie.

Rozpoczynamy nową serię, na którą czekałem. Znam ją z fanowskich tłumaczeń, które porzuciłem po ogłoszeniu wydania przez Waneko. Polecam gorąco mangę oraz adaptację, która w tym odcinku jest bardzo dokładna. Pojedyncze dialogi tylko wycięto. Trochę miałem obawy o animację, ale jest bardzo okej. Udanego seansu!


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3 2022-05-01 00:04:37

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [Maszyniści][Hardek] Summer Time Rendering

Pokaż spoiler
maszynisci-summer-time-render-02-1080phevc-10bit-x265aacf0cbfa96.mkv_snapshot_21.08.100.png

Z lekkim opóźnieniem lecimy z drugim odcinkiem. Twórcy zdecydowanie niespieszno podchodzą do adaptacji, bo nawet jednego tomu mangi nie zaadaptowali. Udanego seansu!


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#4 2022-05-01 12:34:13

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [Maszyniści][Hardek] Summer Time Rendering

Hunter Killer napisał:

Z lekkim opóźnieniem lecimy z drugim odcinkiem. Twórcy zdecydowanie niespieszno podchodzą do adaptacji, bo nawet jednego tomu mangi nie zaadaptowali. Udanego seansu!

Bez przesady. Żeby w ciągu 2 odcinków zaadoptować jeden tom mangi, to trzeba bardzo ostro zapierniczać + być w stylu bitewnych shounenów. Tutaj mamy tempo póki co 3 odcinki = 1 tom, co wygląda bardzo zdrowo (gdzie np. w sezonowym Spy X Family prawdopodobnie będzie to 4 odcinki = 1 tom).

Jak dla mnie tempo bardzo dobre, tylko niech dołożą jeszcze jeden sezon na 12/13 odcinków i akurat będzie pokrycie całości.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#5 2022-05-07 23:24:48

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [Maszyniści][Hardek] Summer Time Rendering

Pokaż spoiler
maszynisci-summer-time-render-03-1080pavc-8bit-x264aacd07db72a.mkv_snapshot_20.05.857.png

Ponownie z większym opóźnieniem niż planowaliśmy (Nieźle, planujemy obsuwy, co to się porobiło. Taki żarcik.), ląduje najnowszy odcinek Summer Time Render. Niestety ta liczba efektów do zrobienia wydłuża czas, a pewnie końcowy efekt nawet nie zadowala purystów, bo nie ma tu fajerwerków pod względem ich wykonania. Niestety nigdy nie byłem w tym dobry, więc wyglądają najlepiej, jak sam potrafię zrobić. Gdyby się znalazła jakaś osoba do pomocy, bardzo chętnie przygarniemy do tej serii (i wydamy odcinki poprawione). W każdym razie najnowszy odcinek gotowy i tomik trzeci zakończony. Pozycja ta ma niesamowity klimat ciepłych dni, więc pasuje nam idealnie, a zagadka kryminalna z nadprzyrodzonymi zjawiskami dodaje jej uroku. Moim zdaniem jedna z perełek tego sezonu, co mnie niezwykle cieszy. Notka informacyjna, zmieniliśmy źródło od hardka, bo poprzednia grupa zawiesiła wydawanie. Nie przedłużając za bardzo, udanego seansu i trzymajcie kciuki, by kolejny wylądował szybciej!


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#6 2022-06-02 22:43:10

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [Maszyniści][Hardek] Summer Time Rendering

Pokaż spoiler
maszynisci-summer-time-render-04-1080pavc-8bit-x264aacd9b100be.mkv_snapshot_13.19.907.png

W końcu, chciałoby się rzec, moi drodzy. Tak, zdecydowanie dłużej to trwało, niż miało i nawet się nie udało wrzucić wczoraj, ale to już była złośliwość rzeczy martwych. W każdym razie dzisiaj po wielu bojach prezentujemy kolejne dw odcinki serii Summer Time Rendering. Jesteśmy „tylko” dwa w plecy na chwilę obecną. Pewnie większość już obejrzała u konkurencji, ale oddajmy te odcinki dla wytrwałych fanów, którzy chcą dokończyć (lub chociaż kontynuować) z naszymi napisami. Wrzucimy przy okazji też same napisy, jak obiecywaliśmy. Od razu wspomnę, że obsuwa była spowodowana nagromadzeniem się pracy i kilkudniowym wypoczynkiem mojej skromnej osoby. Obiecuję szybciej ogarnąć kolejne odcinki, gdy tylko je otrzymam. Tak więc udanych seansów!


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024