#1 2023-01-11 09:34:45

Conquest
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-23

[Fusoku Subs] The Dog of Flanders

102947l.jpg?_gl=1*r2h3y4*_ga*MTYzNjg0OTU2Mi4xNjIzMDk2MzY5*_ga_26FEP9527K*MTY3MzQyMDgwOS4yMDUyLjEuMTY3MzQyMTY0Ny41Ny4wLjA.

Flanders no Inu/The Dog of Flanders (film, 1997)
Tagi: dramat, historyczne, okruchy życia, zwierzęta, psy, artyści, na podstawie opowiadań ludowych/na podstawie książki

Nello mieszka wraz z dziadkiem Jehanem, który to opiekuje się nim po śmierci matki chłopca, oraz z psem, którego znaleźli skatowanego przez poprzedniego właściciela i ocalili, Patrashem. Chłopiec jest bardzo uczynny, pracowity i ma talent plastyczny. Na co dzień pomaga dziadkowi w dostarczaniu mleka od okolicznych mieszkańców na antwerpski rynek. W wolnych chwilach zaś bawi się z kolegami, Jerzym i Pawłem, oraz z najbliższą mu przyjaciółką, Alojzą, córką lokalnego młynarza, który jest w okolicy bardzo wpływowy. Nello zachodzi też często do antwerpskiej katedry, gdzie modli się i marzy o tym, by kiedyś zobaczyć wiszące za zasłoną i dostępne tylko za opłatą dzieło Rubensa pt. Podniesienie krzyża – kwota nie była co prawda duża, lecz pamiętajmy, że Nello jest tylko biedną sierotą.

Akcja toczy się głównie wokół dwóch kwestii. Pierwsza z nich to przyjaźń Nello i Alojzy, której na drodze staje ojciec dziewczynki uważający, że Nello nie jest dla niej odpowiednim towarzystwem. Druga zaś to Rubensowski Konkurs Artystyczny, w którym weźmie udział nasz bohater marzący o przyjęciu do szkoły plastycznej. Historia jest poruszająca i z pewnością warto się z nią zapoznać, gdyż jest ona znacząca dla kultury japońskiej.

Pełny opis filmu i informacja: https://fusokusubs.blogspot.com/2023/01 … ndrii.html

Czcionki

Napisy
Mux (mirror)
Online'y CDA (więcej playerów na discordzie)

Seria na blogu Fusoku Subs

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024