#1 2023-03-13 18:44:31

Conquest
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-23

[Fusoku Subs] Kuro ga Ita Natsu

22958l.jpg?_gl=1*1d1cvfg*_ga*MTYzNjg0OTU2Mi4xNjIzMDk2MzY5*_ga_26FEP9527K*MTY3ODcyNDYwNS4xMDkuMS4xNjc4NzI1MDAzLjQ0LjAuMA..

Kuro ga Ita Natsu
Tagi: dramat historyczny, II wojna światowa, wojenny, dzieci, zwierzęta, koty, Hiroszima, bomba atomowa, na podstawie mangi

Lato z Czarnuszkiem opowiada historię rodziny mieszkającej podczas II wojny światowej w Hiroszimie: ojca, matki oraz dwójki dzieci, Nobuko i jej młodszego brata, Makoto. W filmie trudy wojny – w szczególności brak żywności – nie są zbyt widoczne. Poza ćwiczeniami przeciwlotniczymi i wymuszonymi patriotycznymi salutami w szkole Nobuko i Makoto prowadzą w miarę normalne życie.

Nobuko przynosi kota do domu i przekonuje niechętnych rodziców, by pozwolili jej go zatrzymać. Jej młodszy brat, Makoto, nadaje kociakowi imię Czarnuszek. Dzieci przywiązują się do kota i próbują zdobyć pożywienie dla głodnego zwierzaka, nie korzystając z ograniczonych racji żywnościowych rodziny. Przeżywają kilka lekkich przygód i obserwują, jak ich młode kocię wyrasta na dojrzałego i inteligentnego kota. I wtedy, 6 sierpnia 1945 roku...

Kolejny film wojenny wydany przez Fusoku Subs, tym razem skupiający się na zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę. Dzieło Keijiego Nakazawy, który na filmach o tragediach II wojny światowej w Japonii zjadł zęby. To zdecydowanie najlżejszy – a zarazem ostatni – z jego filmów na ten temat. Autor osobiście przeżył bombardowanie Hiroszimy, lecz zginęła w nim jego rodzina, przez co w swoich filmach zmagał się on z traumą.

Napisy
Mux
Online: CDA (więcej playerów prawdopodobnie będzie na naszym discordzie)

Film na blogu Fusoku Subs

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024