#1 2004-10-31 19:24:52

kaos
Użytkownik
Dołączył: 2004-08-04

co znaczy softsub i raw jak w opisie sa 2 jezyki

Mam pytanie, mam kilka odcinków Slayers (wersja ZX), w opisie jego pisało że jest Softsub angielski/RAW  i że język i były wymienione 2 języki japoński/angielski.
Ale jak uruchomiłem ten plik to sie okazało że miałem  głos po angielsku,  a chciałem po japońsku , na szczęście nie było żadnych napisów w srodku.
Czy da się jakoś zmienić głos z tego angielskiego żeby był japoński?
Pliki są .ogm
Używam bestplayera i subeditplayer ale nie mam tam żadnych opcji do właczania jezyków lub innej wersji napisów.

Offline

#2 2004-10-31 20:38:53

XioN
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: co znaczy softsub i raw jak w opisie sa 2 jezyki

jesli to jest DUAL AUDIO to jezyk się zmienia w czasie oglądania filmu poprzez małą ikonkę taką szarą po prawej stronie paska start klikasz w to i language zmieniasz na japanase jesli tego nie ma to nie madx dual audio

Offline

#3 2004-10-31 23:34:33

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: co znaczy softsub i raw jak w opisie sa 2 jezyki

Takie pliki najlepiej oglądać w MediaPlayerClassic
Nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych rzeczy... (z resztą sam program też nie musi być instalowany.. wystarczy, że się go skopiujesz)

Podczas oglądanie filmu kliknij prawym na obraz i w menu które się pojawi możesz wybrać ścieżkę dźwiękową (Audio) oraz napisy (Subtitles)..

Dodam, żeby nie mylić że jak jest kilka ścieżek dźwiękowych to od razu DualAudio.. bo ścieżek może być więcej niż dwie oczkod (napisów z resztą też)

Offline

#4 2004-11-01 02:14:47

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: co znaczy softsub i raw jak w opisie sa 2 jezyki

Jak by nie patrzeć to przeważnie są dual. Chociaż Jak mam cowboya w Triple Audio to czułem ten fajny dreszczyk (zresztą czy to nie fajnie mieć anime by pooglądać sobie po rusku? oczkod).
A wracając do tematu, to faktycznie najłatwiej to zrobić w MPC. Chociaż directvobsub też rozwiązuje sprawę (szczególnie przydatne jeżeli chcesz mieć 2 wersje napisów na raz na ekranie). Ale i tak generalnie najlepiej zainstalować sobie jakiegoś packa do obsługi plików tego typu, by można prawidłowo wybierać sobie strumienie (np mkvpack czy k-lite).

Offline

#5 2004-11-01 15:19:51

kaos
Użytkownik
Dołączył: 2004-08-04

Odp: co znaczy softsub i raw jak w opisie sa 2 jezyki

Super, działa japoński język.   
Ale teraz mam problem bo tym media player clasic nie moge otworzyć polskich napisów ani wyłączyć wyświetlania angielskich.  Co mam zrobic?

Offline

#6 2004-11-01 18:46:24

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: co znaczy softsub i raw jak w opisie sa 2 jezyki

Jak otwierać napisy w MPC było już na forum: musiosz mieć DX min 7mkę (ale lepiej 9tke) i włączone w opcjach MPC odpowiedni VMR

Wyłączyć napisy angielskie (o ile nie są wrenderowane w strumień video) możesz klikając prawym na film->Subtitles i odznaczając tam Enable.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024