#1 2004-12-07 19:44:24

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Tworzenie tagów w MKV

Czy wie ktoś może jak i czym się robi tagi w MKV? W OGM używałem do tego Virtualdubmod, gdzie to było banalnie proste. Jednak nie można w nim wczytywać plików MKV które mają tekst w innym formacie niż SRT. Dlatego do obsługi MKV używam MKV toolnix. Jednak w nim nie ma edytora tagsów. Można jedynie przy tworzeniu, załączyć plik XML. Jednak ja nie bardzo wiem jak stworzyć taki plik. Próbowałem coś zdziałać przerabiając jeden z "sample" ale nie osiągnąłem oczekiwanych efektów (czyli by tagsy wyświetlały się w MPC). Mam nadzieje że może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

Offline

#2 2004-12-08 01:09:34

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie tagów w MKV

Edycje tagów możesz dokonać już po zmuxowaniu.. zaopatrz się w Matroska Shell Extension (częściej znany jako MatroskaProp).. ofkoz jaknajnowszy się da..
Po zainstalowaniu tegoże we właściwościach plików MKV i MKA pojawią się dodatkowe zakładki, w których możesz łatwo odczytać i edytować tagi...
P.S.
Najlepiej jednak jest robić XMLe

Offline

#3 2004-12-08 01:27:29

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie tagów w MKV

To MatroskaProp to próbowałem, i fajnie to wszystko wygląda, ale wpływa to na stabilność systemu. Po prostu po zainstalowaniu tego mam jakiś konflikt i to mi bardzo przeszkadza. Ale nie znałem tej drugiej nazwy, więc może się jakaś lepsza wersja znajdzie.
A że zrobić w XML by było lepiej, to wiem, tylko jak smile_big

Offline

#4 2004-12-08 18:41:21

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie tagów w MKV

Pierwsze wersje potrafiły mocno nadwyrężyć stabilność systemu, ale nowsze już są IMHO na tyle stabilne, że mogę z nich kożystać bez obaw (póki co ani jednej zwiechy)..
-------------------------------------------
A co XMLa, to poniżej zamieszczam przykładowy kod:
=================================
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?> //deklaracja XMLa
<Tags> // ogólne otwarcie tagów
<Tag> // otwarcie taga (nazwjmy go A)
<Targets> // deklatacja ścieżek przypisanych do taga A
<TrackUID>1944081702</TrackUID> // UID ścieżki której dotyczy tag (nazwijmy ją 1)
</Targets>
<Simple> // pierwszy wpis w tagu A
<Name>TO JEST JAKIŚ WPIS</Name> // nazwa wpisu
<Value>a to jego wartość;</Value> // wartość wpisu
</Simple>
<Simple> // drugi wpis w tagu A
<Name>I JESZCZE INNY WPIS</Name> // nazwa wpisu
<Value>oraz jeszcze inna wartość;</Value> // wartośc wpisu
</Simple>
</Tag>
<Tag> // otwarcie taga B
<Targets> // deklaracja ścieżek w tagu B
<TrackUID>3000031784</TrackUID> // ścieżka 1 w tagu B
<TrackUID>3987117604</TrackUID> // ścieżka 2 w tagu B
</Targets>
<Simple> // pierwszy wpis w tagu B
<Name>TUTAJ INNY WPIS</Name> // nazwa wpisu
<Value>i inna jego wartość;</Value> // wartość wpisu
</Simple>
</Tag>
</Tags>
=================================
Dodam, tylko, że XML nie obsługuje bezpośrednio polskich znakó (znaczy się trzeba uważać na kodowanie, albo użyć znaków zastępczych (np zamiast ś - &amp;#xC5;&amp;#x9B;)
Ponad to tak w woli wyjaśnienia:
1) do tagu mogą być przypisane zarówno ścieżki, jaki i wpisy..
2) wpis nie jest powiązany ze ścieżką (lecz z tagiem, do którego ta ścieżka jest powiązana)
3) wpis może być powiązany tylko do jednego tagu (jeśli ma być w kilku tagach, to trzeba zrobić taki sam w innym tagu i już)

Offline

#5 2004-12-08 19:09:19

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie tagów w MKV

Dzięki za pomoc, ale do tego już też doszedłem. Problemem okazało się nadanie odpowiednich nazw w polu <name> tak by Media Player Classic odpowiednio je odczytywał i wyświetlał na dole ekranu. Tak żeby móc sobie podać tytuł (to akurat znalazłem i jest to
<MultiTitle>
<Title>
<TitleType>1</TitleType>
<Name>tytu&amp;#xC5;&amp;#x82;</Name>
</Title>
</MultiTitle>
Jednak innych tagów które w OGM bez problemu mogę skonfiugurować na wyświetlanie (Author, Copyright, Description) jakoś nie udało mi się odnaleźć. zly
BTW Z moich poszukiwań wynika że są 2 rodzaje XML. Jeden ten starszy w którym wszystko jest z góry ustalone i daje większe możliwości, a drugi to ten który zaprezentowałeś, czyli wszystko sobie sam definiujesz i jest to prostrze w obsłudze.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024