#1 2006-02-01 16:36:21

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

FABLE - The Lost Chapters

Tak więc chciałbym wam polecić tę oto grę.Nie ma za dużo wspólnego z anime (jedynie stylistykę broni, która może przekraczać rozmiar bohatera do 1,5 raza, oraz stylistykę zbroi i innych elementów ubioru)

Jest to cRPG w większości zręcznościowy, ale exp czy skille także grają tam dużą rolę. Przy okazji chciałbym się pochwalić że główny wątek objechałem w 4 godziny i 23 minuty ^^ Teraz jeszcze zaliczyć Lost Chapters (jakieś 1,5 godziny zostało) i poboczne questy, których jest od groma.

Interakcja ze światem (a raczej NPC`ami) za pomocą naszego (męskiego) bohatera jest bardzo duża, można używać 'wyrażeń' które mamy pod klawiszami z numerkami i tym sposobem 'rozmawiać' z 'ludźmi' w grze. Można mieć żonę, kupić dom (nawet zamieszkany, jeśli zabije się właściciela), łowić ryby czy plądrować groby. W statystykach znajduje się nawet informacja o ilości odbytych stosunków płciowych, które to można 'zaliczyć' nawet z facetem... W dodatku różnorodność pobocznych-pobocznych questów (nie będących właściwie questami tylko zwykłymi zdarzeniami w świecie gry)jest niesamowita. Od znaleziena "grzybka prawdy" dla czarownicy, przez wyjaśnienie śmierci siostry 'Mayora' miasta, po odebranie burdelu pewnemu zgredowi.

BTW:
Posiadam najlepszy miecz w grze (Bereaver), obecnie zbieram kupców i strażników na ofiarę dla jakiegoś tam boga by dostać jego łuk. Jestem Mayorem Bowerstone, chodzę w Dark PlateMail`u, moje ulubione zaklęcia to kombinacja berserk+multihit+slowtime. Moja klasa to Warrior-Mage a charakter to Mega-Mega zły ^^ (a pomyśleć że niedawno miaem jeszcze aureolkę nad głową xD)

Offline

#2 2006-02-01 16:48:35

Wishmaster
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2005-12-17

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Gra nawet niezła ale posiada dużą wadę - jest bardzo krótka[cholera]. Przeszłem już miesiąc temu okej jako dobry, ale polecam.

Offline

#3 2006-02-01 16:54:04

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Wishmaster napisał:

Gra nawet niezła ale posiada dużą wadę - jest bardzo krótka[cholera]. Przeszłem już miesiąc temu okej jako dobry, ale polecam.

No wiesz, główny wątek też przeszedłem w bardzo krótkim czasie, ale reszta rzeczy, jak zdobycie żony czy wykupowanie nawet całych miast (o questach nie wspominając) zajmuje o wiele więcej czasu... Obecie przechodzę TLC a potem zabieram się za przejmowanie całych miast xD

Offline

#4 2006-02-21 01:43:53

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: FABLE - The Lost Chapters

No nie wiem czy Bereaver jest najlepsszym mieczem w grze, a ja bym powiedzial że  najlepszy to Solus Greatsword (najwiekszy atak, pozatym leczy naszego bohatera madrala), który można kupić w Bowerstone North, chociaż dwuręczne miecze są trzoche wolne, dlatego bardzo dobry i szybki miecz to Tear of Avo.
Ukonczyłem gre,zdobyłem burdel[slina] mam żone (lady Grey we własnej osobie szpan) i musze napisać że gra jest bardzo dobra lecz niestety za krótka , co to jeszt 18 h w porównaniu z 140 h w FF VIII.
A móje ulubione czary to multi strake, berserk, force push, no i czasmi fireball i slow time.

Offline

#5 2006-02-21 02:42:17

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Fajnie macie. Też chcę ją przejść ale czekam kiedy wreszcie będzie w sklepach.


mod-vs-spam.gif

Offline

#6 2006-02-21 09:27:07

czarnyYy
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2006-01-14

Odp: FABLE - The Lost Chapters

nudna ta gra, myslalem ze obszary beda jakies wieksze i w ogole, a tu prosta droga przed siebie potwory ciach ciach i tak caly czas zero urozmaicenia zzZZZZzzzZZZzzzZZZzzz
czekam na Resident Evil 4 to może być ciekawe

Offline

#7 2006-02-24 18:38:31

hades 36
Użytkownik
Skąd: Augustów
Dołączył: 2005-09-15

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Widziałem te gre na Hyper i zapowiadała się rewelacyjnie ale jak mówicie że jest za krótka to już jest nie za dobrze. Nie lubię gier które potrafią człowieka wciągnąć i zaraz się skończyć klnie. Sam niedługo w nią zagram to się przekonam czy jest doprawdy krótka.

Ostatnio edytowany przez hades 36 (2006-02-24 18:38:46)


1a35b97f0d5e1bdb.jpg

Offline

#8 2006-02-24 18:56:37

Mr_Gregor
Użytkownik
Skąd: Henryków k/Wrocławia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Dotego że krótkaq, to jeszcze banalna.
Myślałem ze gierka będzie lepsza..

Teraz to jedynie czekam na:
- Neverwinter Night 2 -
- Elder Scroll IV: Obvilion -

Nieźle sięzapowiadają smile_big

Offline

#9 2006-02-24 19:04:54

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Taaaaa... Oblivion będzie pwnował maksymalnie... Nie ma nawet co porównywać do takiego TFU! Gothica czy FABLE`a...

Offline

#10 2006-07-17 06:52:28

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: FABLE - The Lost Chapters

RiXeD napisał:

Taaaaa... Oblivion będzie pwnował maksymalnie... Nie ma nawet co porównywać do takiego TFU! Gothica czy FABLE`a...

OblIVion już jest i wygląda na to, że chwalą go ci, którzy chwalili Morrowinda. A ci, którzy odszczywali się na Morrowinda, wydziwiają na OblIVion. O jakimś "maksymalnym panowaniu" raczej nie ma mowy.
Coś mi się wydaje, że OblIVion wzorem swojego poprzednika skończy jako gra, którą wypada chwalić, ale w którą mało kto wytrzyma grać. Fallout w wykonaniu tego developera - to dopiero się szykuje porażka.
Na prztykanie się zwolenników Gothica ze zwolennikami TES są tu jednak pozakładane inne wątki. Chciałbym się dowiedzieć, jak tam rzeczywiste wymagania sprzętowe Fable - przyzwoite, czy tak skandaliczne, jak w Halo? Może ktoś miło się zdziwił, że poszło u niego cacy - tak, jak się nie spodziewał po swoim konfigu?

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-07-17 06:54:44)

Offline

#11 2006-07-17 07:53:31

WIEKO
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-15

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Gra jest fajna, fakt krotka ale niema sie co martwic bedzie 2. Gre przeszedlem w tamtym roku we wrzesniu. Czy jest lepszy od Obliviona to zalezy kto co lubi mi oblivion nie podeszedl wcale(gralem tez w morrowinda)ja osobiscie wole jRPG.

Offline

#12 2006-07-18 16:16:27

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Mój kolega (u mnie jest wszystko ok) ma problem z Fable. Ma kompa: Celeron 2,60 GHz, 512 ram i Radeon 9200 (128 Mb, 64 bit) i używa Windowsa XP. Gra instaluje się normalnie potem uruchamia się tworzenie użytkownika, menu, a kiedy włącza nową grę to pasek ładowania dochodzi do pewnego miejsca i komputer mu się resetuje. Gierka oryginał, u mnie działa dobrze (a mam Duron 800 MHz, 256 ram i GeForce 5500 256 Mb, czyli w sumie komp gorszy od minimalnych wymagań gry), już kilka razy reinstalował system i błąd się powtarza. Czy ktoś wie co z tym można zrobić?

Offline

#13 2006-07-18 16:27:39

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: FABLE - The Lost Chapters

Chyba miałem podobny problem, choć tutaj może byc co innego. Mi preszkadzał jakis proces przez ktory nie mogłem sobie pograc w prawie żadną gre. Wtedy ctrl+alt+del, znaleźć ten proces (drogą prób i błędów) i poźniej Uruchom ->msconfig odzaczyć go, żeby sie nie uruchamiał. Choć błąd może tez leżec po stronie wirusów czy sterowników. Niech zainstaluje najnowsze i przeskanuje kompa.

Ostatnio edytowany przez Maniack (2006-07-18 16:28:26)

Offline

#14 2006-07-18 18:23:03

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: FABLE - The Lost Chapters

zergadis0 napisał:

już kilka razy reinstalował system i błąd się powtarza. Czy ktoś wie co z tym można zrobić?

Pewnie jakieś sterowniki brużdżą. Warto spróbować z innymi.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-07-18 18:24:04)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024