#1 2006-02-02 13:57:07

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Ghost in the shell S.A.C

Na przełomie lutego i marca IDG planuje wydanie serialu anime "Ghost in The Shell: Stand Alone Complex" opartego o słynny i kultowy już pełnometrażowy film anime "Ghost in The Shell". W specjalnej serii wydawniczej ukaże się na początek siedem kolejnych zeszytów zawierających po dwa serialowe odcinki w każdym wydaniu oraz specjalny wielkoformatowy plakat kolekcjonoreski. Płyta z filmem będzie wydawana w specjalnym pudełku typu slim i trafi do kiosków, salonów EMPiK i innych saloników prasowych w cenie 19,90 zł.

Serial nie był wczęsniej publikowany na DVD w Polsce, tak więc wydanie IDG będzie jego Polską premierą i nie lada gratką dla fanów. Nad tłumaczeniem napisów do serii IDG współpracuje z freemanem - autorem fansubu do pełnometrażowego GITS'a.

Film oprócz sprzedaży kisokowej będzie również dostępny w prenumeracie.

źródło:Filmweb.pl

Radujmy się Panowe i Panie, bo oto niepotwierdzone dotąd wiadomości stały się faktem smile Ja chyba zaczynam już pieniążki do skarpety odkładać. smile

Ps. Kupujcie Akirę - już jest smile

Offline

#2 2006-02-02 14:15:47

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Też potwierdzenie wiadomości mnie ucieszyło. Wczoraj na mieście nigdzie Akiry nie dostałem, a zamawiać mi się nie opłaca, bo muszę Heata zamówić i liczy się dla mnie każda złotówka. smile
Ale SAC'a jak i Akiry oczywiscie nie odpuszczę, ewentualnie wyrzucę tę dychę za przesyłkę. No, a Freemanowi gratulujemy, cieszymy się oczywiscie razem z Tobą (chyba, że Ty się nie cieszysz). smile_big
O do tej wiadomości pasujowałaby buźka ukazująca eksplozję radości.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#3 2006-02-02 14:18:39

XioN
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the shell S.A.C

OMG stało się SAC u nas na dvd... poprostu pięknie się zaczyna ten rok 2006

Offline

#4 2006-02-02 14:23:14

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Winged napisał:

Też potwierdzenie wiadomości mnie ucieszyło. Wczoraj na mieście nigdzie Akiry nie dostałem, a zamawiać mi się nie opłaca, bo muszę Heata zamówić i liczy się dla mnie każda złotówka. smile

A ja mam zaprzyjaźniony kiosk, w którym zawsze coś na mnie czeka. Teraz ide po Akirę, a jeszcze pod ladą leży BR smile

Offline

#5 2006-02-02 14:43:51

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Tylko pozazdrościć, kiedyś taki miałem kiosk, jak jeszcze DB kupywałem, ale został zlikwidowany.[papatki]
No, a BR pamiętam, że ostatni egzemplarz w sklepie dorwałem.
Teraz tak se spojrzałem, ze mam już 9 filmów na DVD, to jeszcze żadnego nie widziałem, bo nie mam na czym. baka A kolega odmówił mi pożyczenia swojego napędu. zly


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#6 2006-02-02 15:41:23

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Akira jest juz w kioskach? WOW! jezor

Offline

#7 2006-02-02 16:12:46

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Ghost in the shell S.A.C

AAA radosna to nowina, zbieram kase.... wow

Offline

#8 2006-02-02 17:06:56

Arkady
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2004-11-07

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Tego się obawiałem, na jednej płycie tylko 2 epy, podsumować całą serie i troche szmalu na to trzeba będzie rzucić ojej

Offline

#9 2006-02-02 17:20:09

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Faktycznie 2 odcinki na jedną płytę to trochę mało, ale można mieć nadzieję, że pojawią się za to na tych płytkach różne dodatki. Chociaż i bez nich to dla mnie dobra nowina. Rynek anime jest u nas delikatnie mówiąc słabiutko rozwinięty. AnimeVirtual ma w swojej ofercie całkiem pokaźną liczbę tytułów, ale jakość tłumaczeń jest po prostu mierna i nie warta ich ceny. Anime-Gate dopiero się rozkręca, ale IMHO idą w dobrym kierunku. Za mało pozycji wydali, aby dokładniej coś o nich powiedzieć (chociaż Submarine wydaje mi się niezłym falstartem). Monolit ma licencje na Ghibli, ale jakoś nic o nich nie słychać. Do tej grupy dołączło teraz IDG. Może trochę zdrowej konkurenji ożywi nasz rynek, co powinno pozytywnie odbić się na klientach i ich portfelach. Jedyne co pozostaje to czekać i kupować.

Na koniec taka mała dygresja: nie powinniśmy zachłysnąć się tym, że ktoś wydaje u nas anime i od razu śpiewać peany na jego cześć. Musimy patrzeć na to z pewną dozą krytycyzmu i wytykać im wszystkie poważniejsze błędy jakie popełnią tak,żeby wiedzieli, że o klienta też trzeba powalczyć. Nie można dać odczuć wydawcom, że "łykniemy" wszystko co nam dadzą, bez względu na jakość.

Offline

#10 2006-02-03 02:26:33

Xsellos
Użytkownik
Skąd: Nowa sól
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Ta kupie GITS S.A.C za 20 zł z 2.odc (259,87 zł)
1. Obraz i dzwięk będzie na 6 +
2. Bedzie kilka dodatków

Jak nie to zawsze moge kupic za granica z (dub.eng :-)
mozna dostac do 150 zł (ale jakosc przecietna :-(

Offline

#11 2006-02-03 02:55:33

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Ghost in the shell S.A.C

No coz, Gracol ma sporo racji, ale od czegos trzeba zaczac.... Owszem, mozna narzekac (sam mam Gits SAC w dvd ripie w zaj... jakosci), ale jesli my 'ogladacze' nie pokazemy odrobiny dobrej woli i checi, to nikt nie pokusi sie o wydawanie anime w kraju moherowych beretow. Ktos wyszedl naprzeciw wydajac Gitsa, my to lyknelismy, ktos idzie dalej wydajac inne tytuly, wiec tez lyknijmy narazie. Maszynka ruszy i wszyscy beda zadowoleni....

Offline

#12 2006-02-03 03:38:39

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the shell S.A.C

ja kupie napewno smile Akira jest z dzwiekiem DTS "japońska sciezka" szpan jestem poprostu w niebie smile_big mam nadzieje ze GITS tez bedzie z DTS respekt

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2006-02-03 03:42:34)


ara ara...

Offline

#13 2006-02-03 10:00:24

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Xsellos napisał:

Ta kupie GITS S.A.C za 20 zł z 2.odc (259,87 zł)
1. Obraz i dzwięk będzie na 6 +
2. Bedzie kilka dodatków

Jak nie to zawsze moge kupic za granica z (dub.eng :-)
mozna dostac do 150 zł (ale jakosc przecietna :-(

Te lepszej jakości kosztują już dużo więcej. Poza tym 20/miesiąc nie boli tak jak 260 czy 300 wydane od razu. A tak na marginesie, spójrzcie jakie ceny anime osiągają w zachodnich sklepach, nie zapomnijcie do tego doliczć kosztów przesyłki i zapomnijcie o polskich napisach.

Offline

#14 2006-02-03 11:33:49

Sir Mavins
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-21

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Kupiłem i dobra.
Ale dlaczego japoński jest cicho, za to polski i angielski głośno?
Może u mnie tylko?

Offline

#15 2006-02-03 12:49:58

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Masz na myśli Akirę czy GITSa?

Offline

#16 2006-02-03 13:01:39

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Ghost in the shell S.A.C

O ja pier... wow że się tak wyrażę (to z podekscytowania):P. W życiu nie myślałbym, że dożyję momentu gdy w Polsce wydadzą GITS:SAC, a tu taka niespodzianka respekt Jeśli chodzi o anime, to chyba coraz lepiej zaczyna się w naszym kraju dziać smile_big. Po wczorajszej nowinie o koalicji Samoobrona, Pis, LPR, wyślałem, że będę cały tydzień przydołowany chodził, a tu proszę taka miła niespodzianka, aż się humor poprawił. Czekam z niecierpliwością. Będę pierwszy w kiosku

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2006-02-03 13:04:45)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#17 2006-02-03 15:45:46

Xsellos
Użytkownik
Skąd: Nowa sól
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the shell S.A.C

"gracol" a po co mi napisy polskie wystarczy dub.eng
a niemcy sa blisko

Offline

#18 2006-02-03 15:51:33

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Hmm, po co polskie napisy, by wynieść z tej serii jak najwięcej. Nie każdy kuma angielski/japoński smile na tyle, by wszystko zrozumieć, dlatego strasznie cieszę się na wieść o polskim wydaniu wyzej wspomnianego anime.
BTW: mi angielski dubbing wcale byłby niepotrzebny, bo ja najbardziej lubię oryginalną ścieżkę plus dobre suby.
No i nie dostałem Akiry, musiałem zamówić przez Internet. zly


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#19 2006-02-03 15:52:49

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ghost in the shell S.A.C

Xsellos napisał:

"gracol" a po co mi napisy polskie wystarczy dub.eng
a niemcy sa blisko

OMG, jeśli wystarczy ci angielski DUB to ok. Jak dla mnie (podkreślam - jak dla mnie)ang dubbing jest tak tragiczny (nie spotkałem jeszcze jakiegokolwiek dobrego) i bezpłciowy, że wolę wtedy wcale nie oglądać niż męczyć się przez te 1,5 godziny.

Offline

#20 2006-02-04 11:25:32

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the shell S.A.C

1000% dla ~gracola odnośnie angielskiego dubbingu. Nie każdy jest tragiczny ale generalizując - lepiej jest oglądać japońską oryginalną wersję + "anglijskie" napisy.

[oops]Nie sorry! Tu nie chodzi o angielski dubbing tylko amerykański - a to juz istotna różnica kombinuje.
Śmiem nawet wnioskować, że francuski/włoski/hiszpański dużo, dużo lepiej oddaje "emocje językowe" baka niż wspomniane amerykański podkład.

To był cały koniectematu Więc teraz odnośnie wydania... nie liczyłbym, jako koledzy na jakieś wypaśne dodatki (a nawet na fajne smutny) do GiTS'a, bo firma raczej zdecydowała się na wydawanie anime mocno okrojonych (tylko wersja podstawowa) ale za to za niską cenę.

papa

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024