#1 2006-02-06 12:04:26

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

I"s i I"s pure

Możecie mi powiedziec czym te dwie serie się róznią?
Czy seria I"s się toczy wcześniej czy później od Is"pure?

I czy jakieś podobieństwa pod względem fabuły są między tymi seriami?

Wiem że I"s jest w całości.
A I"s pure tylko jest narazie jeden odcinek.

Offline

#2 2006-02-06 12:17:18

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: I"s i I"s pure

Zawsze przed zadaniem takich pytań radzę zajrzeć najpierw tutaj. 
No, ale dąże z wyjaśnieniami mimo tego.

I's (2-odcinkowa OAVka z lat 2002-2003): jest jakby poboczną historią, która mogła dziać sie podczas trwania późniejszej serii OAV, wtedy, ze takiej nie było to mangi. Jednak mimo wszystko dobrze by było przeczytać mangę przed zabraniem się za tą OAVkę (przynjamniej taka moja rada, tłtwiej sie zorientować, ajkie są relacje między poszczególnymi bohaterami etc.) Ja już ją słabo pamiętam, więc nie bedę sie wymądrzał, jak coś źle napisałem to niech ktoś sprostuje.

I's pure (6-odcinkowa OAvka, której 1 epizod ukazał sie w roku 2005): nie oglądałem, tylko przerzucałem fragmentami. Trzyma się dość wiernie mangi jak na moje oko.

Wnioski: I's Pure mimo, ze późniejsza przedstawia historię z mangi Masakazu Katsury (nie umiem odmieniac porzez przypadki imion i nazwisk Japończyków), a I's jest jakby historia poboczną, ot taki dodatek. smile

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#3 2006-02-06 12:32:00

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: I"s i I"s pure

Czyli ta poboczna historia(to nie jest adaptacja mangi)?.

Bo mnie wlasnie najbardziej ciekawiło to w którym to się dzieje momencie?

Bo jak obejrzałem I odc tej serii 6 odcinkowej to miałem wrazenie jakby tej wcześniejszej serii wogóle nie było.

Offline

#4 2006-02-06 12:33:42

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: I"s i I"s pure

Nie to tak jakby poboczny wątek, chociaż oczywiscie bazuje na mandze, ci sami bohaterowie zajmujący sie tym samym. Nie przypominam sobie by działo się coś takiego jak w tej OAvce w mandze.
[EDIT] To tak jakby dorobić parę rozdziałów w odpowienim momencie w mandze. Seria I's nie jest żadnym preludium do I's pure. Coś takiego. baka

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-02-06 12:35:45)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#5 2006-02-06 19:55:36

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: I"s i I"s pure

Dzięki za wyjaśnienie.
Więc rozumiem że seria I"s nie ma nic wspólnego z I"s Pure?
Wątki z I"s nie pojawią się w I"s pure.

Offline

#6 2006-02-06 19:58:50

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: I"s i I"s pure

Hmm, to raczej z I's pure (bo to ta seria bazuje na mandze). ale wątki są, trzeba być mniej więcej zorietnowany w mandze (moja prywatna opinia) by szybko odnaleźćsię w I's pure. Chodzi konkretnie co łaczy kogo, kto z kim, co i jak. No to takie me zdanie.
BTW ja ogladałem I's pure jeszcze przed czytaniem mangi, wtedy nie sprawiło mi to tyle frajdy, co podejrzewam by mi sprawiło teraz (po lekturze owego komiksu).


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#7 2006-02-07 10:44:24

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: I"s i I"s pure

Tylko I"s pure ma niby być 6 odcinków.
A dopiero jest jeden.Ciekawe kiedy będą wszystkie?

No i faktycznie mangę też przeczytam.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024