#1 2006-02-12 04:26:56

JFDarkman
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-28

Oryginalne teledyski anime?

Witam

Poszukujac teledyskow anime(np. na stronie animemusicvideos.org) natknalem sie na duzo amatorskich "podróbek", ktore szczerze mowiac nie maja najlepszego wyczucia nastroju, ktore dane anime prezentuje.

Stad tez moje pytanie gdzie mozna sciagnac oryginalne teledyski anime prezentowane przez wytwornie tworzace anime? Moze teledyski w tym wypadku to zle slowo, moze powinienem uzyc slowa trailery poniewaz sa to oficjalne relas`y danej wytworni? A moze polecicie jakies znane studio czy tez moze konkretych autorow ktorzy tworzy takowe cuda ?


Pozdrawiam!

Offline

#2 2006-02-12 14:03:15

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Moim zdaniem to właśnie teledyski tworzone przez miłośników anime są najlepsze - od fanów dla fanów smile
Co do wydawanie "oryginalnych" AMV to ja znam tylko jeden taki link. Teledysk z Appleseed grupy Boom Boom Satelites "I will Dive for You".
Gdzie szukać innych? Ciężko powiedzieć, bo nawet wydawcy nieczęsto dodają do swoich materiałów jako dodatki. Przypuszczam, że trzeba szukać tak samo jak innych rzeczy związanych z danych anime, tj. trailery/how to/wywiady <-- lapidarne stwierdzenie ale tak jest oczkod

papa

Offline

#3 2006-02-12 14:05:14

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Osobiście to trailerów szukam tam gdzie anime czyli na emulcu, zresztą ze swojej strony preferuje AMV, zdarzają sie perełki które świetnie oddają klimat anime lepiej niż zwykły trailer (mnie przynajmniej zachęciły do oglądania kilku anime).
Co do listy autorów AMV to mysle że znajdą się lepsi eksperci niż ja, ja polecam:

Rubyeye Pictures
NHMK
Neogohan (i to mimo że okres fascynacji Dragon Ballem mam już za sobą)
Koopiskeva

poza tym warto zobaczyć jeszcze

Wierd Al Yankovic (dla śmiechu)
Makoto Shinkai (klip Egao)
Wandune Project

Ostatnio na stronie video.google.com można trafić na teldysk Euphoria, jeden z lepszych technicznie jakie widziałem.

Wg mnie najlepiej zrobiony klip niestety nie ma podanego autora, chodzi mi o klip do Noir z piosenką Die Another Day Madonny, jeśli ktoś kojarzy który to i zna autora to niech tu napisze.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#4 2006-02-12 15:32:51

Atem
Użytkownik
Skąd: Bielsko-Biała
Dołączył: 2006-02-02

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Widziałem tego amv z noir już jakiś czas temu (ponad pół roku )na jakiejś stronce do ściągnięcia .Wtedy trzeba było wysłać sms-a za jakieś 7 zł czy coś do nich i miałeś tygodniowy dostęp , niepamiętam czy podawali autora ale na stronce były też inne teledyski . (może jeszcze istnieje jak ktoś zna adres to niech da może znać)       

                                                                                       ^

Offline

#5 2006-02-12 19:51:15

B4RT3K
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Ja proponuje obejrzeć anime pt. "  INTERSTELLA 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem". Taki godzinny teledysk anime jezor

Offline

#6 2006-02-12 19:58:02

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Oryginalne teledyski anime?

B4RT3K napisał:

Ja proponuje obejrzeć anime pt. "  INTERSTELLA 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem". Taki godzinny teledysk anime jezor

Z kad mozna go pobrac?? jezor

Offline

#7 2006-02-12 20:07:04

B4RT3K
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Ja ściągnąłem stąd(708.65 MB) smile Dla tych co nie wiedzą o czym mówię: KLIK

Ostatnio edytowany przez B4RT3K (2006-02-12 20:08:56)

Offline

#8 2006-02-13 02:58:54

JFDarkman
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-28

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Problem w tym, ze AMV czesto zawieraja spoile, wiec jesli ktos mialo mial do czynienia z anime a tak jak ja lubi sobie poogladac teledyski no to juz wiecie jaki jest efekt oczkod

A moze istnieje takie cos jak intra smile? - mi osobiscie najbardziej podobalo sie intro z Wolf`s Rain (moglbym sluchac w nieskonczonosc z utworem Steve Conte - Stray) oraz intro z AIR (nie pamietam tytulu - rowniez wspaniałe). Co do fajnych AMV to Matantei Loki Ragnarok - Kami no kokoro bardzo fajny podklad muzyczny (jak dla mnie offspring, coldplay itp troche zbyt wyraziste dla spokojnych duszą anime - takowe podklady moga byc np do Dragon Ball)

Tu akurat oryginalne intro z dobrym podkladem potrafi dac niesamowity efekt, ale jak dzis ogladalem teledysk Heart of a beast (czy cos podobnego) z niemieckim podkladem muzycznym to tak sie zrazilem do anime w ogole, ze teraz trudno mi sie jeszcze po tym otrzasnac.

A ta interstella to troche ze screenow zraża smerfo-podobnymi postaciami (z tego co widze 7.8-10 smile)

Offline

#9 2006-06-27 23:38:18

No1
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Zgadzam się że teledysk z AIR oraz Wolf's Rain są świtne, mi bardizej się podoba z Air smile_big
A to dlatego że śpiewa ten kawałek Kotoko, która użycza głosu jeszcze w openingu i wszystkich piosenkach z Onegai Teacher.

Ja od siebie polecam zdobycie kawałka "Snow Angel" który to jest rozwinięciem serii Onegai Teacher (tzn jest bardzo dobrym uzupełnieniem całej serii, z jednym z moich ulubionych kawałkoó muzycznych). Polecam go sobie ściągnąć smile

Ostatnio edytowany przez No1 (2006-06-27 23:59:48)

Offline

#10 2006-06-28 01:05:42

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Na ANFO jedna grupa ostatnio wydała "On Your Mark" - anime.. można rzec teledysk zrobione profesjonalnie przez znane studio okej
Powinno każdemu się spodobać...

aha, AMV HELL 3 obejrzyj jezor

PS: to czy AMV zwiera spoiler dowiesz sie dopiero po obejrzeniu, tak samo czy ci sie podoba... każdy ma inny gust nie? smile Ja kończę kompletować 3 DVD z teledyskami anime smile_lol i szczerze powiem, że z pobranych 10 zostawiam max 1-2. Średnei mnie nie interesują, dlatego kolekcja jest niesamowita i często do nich wracam smile

Mój numer 1?  od ponad 2 lata niezmiennie: "Way of the Sword", anime: Record of Lodoss War


10721827ve.gif

Offline

#11 2006-06-28 05:39:52

Fantazyn
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-02-17

Odp: Oryginalne teledyski anime?

AMV HELL 3 ... troche przydlugi byl i zdawal mi sie monotonny... ale za  to AMV HELL E jest swietny (krociutkie wstawki z podkladem sa niesamowite... sam zobaczysz jak czesto wracac bedziesz do nich).
Ciekawostka: grupa takze wydala AMV HELL 0 (dla doroslych), ktore trwa ponad 40 minut, glownie (na oko to tak z 90%) same hentai wstawki ze znanymi melodiami (aczkolwiek zmienionymi textami). Ale uwaga animacje zawieraja elementy nekogirls, futanari, scat, zoofilie, yaoi, yuri, lolicon.

Ostatnio edytowany przez Fantazyn (2006-06-28 05:44:03)

Offline

#12 2006-06-28 11:16:29

No1
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Długi ten AMV hell 3, nie chce mi się go ściągać bo lepiej zaciągnąć 3 odcinki anime smile_big
AMV hell E nie mogę znaleźć na necie, może jakaś inna nazwa lub link ? (pls)
Ja zaś polecam kolejny AMV: "Failin love by nestie", tym razem z Kimi Ga Nozomu Eien. Jeden z najlepszych do KGNE z muzą No Doubt. Jeśli ktoś nie oglądał KGNE to lepiej nie oglądać tego AMV bo jest spoilerem smile_big +++

AMV robione przez fanów są bardzo dobre, jednak nie ma to jak produkcja zrobiona przez oryginalnych twórców Anime (Snow angel) gdzie sceny są rysowane specjalnie pod dany kawałek a nie wycinane smile_big

Ostatnio edytowany przez No1 (2006-06-28 13:02:10)

Offline

#13 2006-06-28 13:11:06

Fantazyn
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-02-17

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Przepraszam, moj blad... troche za dlugie siedzenie przy komputerze (spojrz na godzine posta : ) ) i zjadlo mi sie w nazwie C... chodzilo mi o AMV HELL CE zajmuje 274 mb lub jak wolisz direct download z animemusicvideos 95 mb w mp4.
Jesli o mnie chodzi to uwazam, ze AMV ma najwieksza swobode tworcza, mozesz laczyc muzyke z Atomic Girls ze scenkami z Rumble School, mozesz laczyc z soba wiele anime w jedna calosc by nadac calkowicie nowa tresc temu tworowi. AMV moze byc najbardziej zaskakujacy, interesujacy, raczej nie ma szans przewyzszyc jakoscia wykonania oryginalnych teledyskow, ale wlasnie przez to, ze ogladamy taka animacje i nie wiemy czego sie po niej spodziewac AMV robia na nas najwieksze wrazenie...

Offline

#14 2006-06-28 13:48:33

No1
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Oryginalne teledyski anime?

OK, już ściągam z animemusicvideos, zaraz obejrzę smile_big
To że może być zaskakujący to się przekonałem po obejrzeniu świetnego AMV gdzie full Metal Alchemist został znakomicie połączony z Midori no Hibi, nie tylko same kawałki, ale jedne połącozne z drugimi w jednej klatce smile_big

Mimo wszystko róznorodność AMV jest ogromna, ograniczona tylko możliwościami i wyobraźnią, za to oryginalne są dla mnie jakościowo lepsze i o wiele żadsze, dlatego jakoś mi się bardziej podobają. Ale ilość AMV jest bardzo mocną stroną i można ich obejrzec mase, i cały czas powstają nowe wow

Ostatnio edytowany przez No1 (2006-06-28 13:50:49)

Offline

#15 2006-06-28 14:11:55

ralphkun89
Użytkownik
Skąd: Mikołów
Dołączył: 2005-11-16

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Ja się przekonałem że AMV mogą być zaskakujące po oglądnięciu Whisper of the beast   z Naruto. Ten teledysk stworzył nową historię:P Naprawde polecam

A co to teledysku z KGNE to był naprawde fajny, ale do KGNE chyba nie można zrobic teledysku bez spoilera.

Offline

#17 2006-06-30 20:33:34

Keiichi
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Autorem teledysku z Noir jest Vicbond007 o ile dobrze pamiętam... Jest jeszcze kilka innych bardzo ciekawie wykonanych teledysków jego produkcji, które oczywiście polecam jezor

Offline

#18 2006-06-30 20:39:24

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Oryginalne teledyski anime?

Te od fanów do fanów do byle co.
I nie znoszę angielskich piosenek podkładanych do anime( i inne języki oprócz japońskiego).
Chociaz są nieliczne wyjątki gdzie to się udaje.

Lecz do anime pasują japońskie piosenki.

Offline

#19 2006-06-30 21:34:17

pawel198804
Użytkownik
Skąd: Białystok (BuntaiTeam)
Dołączył: 2005-12-05

Odp: Oryginalne teledyski anime?

A ja polecam "On Your Mark", do ściągnięcia STĄD Wybierajcie z listy i ściągajcie (jest jakiś limit ale naprawdę warto czekać smile ) Można powiedzieć nawet, że to nie jest teledysk tylko film krótkometrażowy smile Ale trwa tyle co teledysk, więcej o nim na FILMWEB

Offline

#20 2006-06-30 22:25:30

wariacik
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Oryginalne teledyski anime?

tom_21 napisał:

Te od fanów do fanów do byle co.
I nie znoszę angielskich piosenek podkładanych do anime( i inne języki oprócz japońskiego).

To może to ci przypadnie do gustu:
Naruto - Shangrila

Inuyasha - Stay Gold

Zetsumo

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024